Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5+1 érdekesség, amit biztos nem tudtál a kecsketejről fórum

5+1 érdekesség, amit biztos nem tudtál a kecsketejről (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 5+1 érdekesség, amit biztos nem tudtál a kecsketejről (Napi érdekes)

22. apeeng (válaszként erre: 18. - Tumbo2)
nov. 16. 19:18

10 éves koromtól nekem kellett fejni..úgy látszik szerettek, mert soha nem volt vita. Szerettem velük beszélgetni..illetve csak én beszéltem...aztán mehettem zöld finomságokat szedni...főleg a tavaszi zsenge akácot szerették..forralás után a

kihűlt tejen oly vastag volt a föl, mintha vajat ennék...


Ahol lakom csak fínom emberek élnek,(természetesen engem kivéve), ezért nem lehet semmit tartani. Még a madáretetőt is sérelmezik. Pedig a madarak,, mint tudjuk, állami tulajdon.

21. Schiano (válaszként erre: 17. - Fokhagyma)
nov. 15. 18:57
Nem, az szivárvány színű. 😁
nov. 15. 18:39
Vettem ma kecskesajtot a piacon. Volt kecsketej is, kóstoltam már, nagyon finom, csak sokkal zsírosabb, mint a tehéntej.
19. tumbo2 (válaszként erre: 3. - Anyagi)
nov. 15. 10:53
nekem néha hoz a lányom Pestről tejet.de az sem olyan,mint a régi.persze,mert nem a réten legel,hanem táppal etetik.
18. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Apeeng)
nov. 15. 10:51
nekünk is volt kecskénk pár évig.az apám fejte,én ugyan meg nem kóstoltam.talán túrót csinált utána belőle.
17. fokhagyma (válaszként erre: 16. - Schiano)
nov. 15. 10:41
A fekete kecske is fehér tejet ad?
nov. 15. 10:11

"Jók" ezek clickbait címek.

De szerintem a legfontosabb információt kihagytad a cikkből, amit BIZTOSAN SENKI SEM TUD, mégpedig, hogy a színe fehér.

15. apeeng
nov. 2. 20:37

76 éves vagyok, 20 éves koromig csak kecsketejet ittam(az egész család). A doki szerint ezért ellenálló a szervezetem.

A TikTokon szoktam nézni kecskefarmokat...bizony párás lesz a szemem.

14. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 13. - Karmol)
2023. okt. 30. 17:23

aham....még ez is lehet...

pedig a kecskék szaporák mint a nyulak...

13. Karmol (válaszként erre: 12. - 5d8fd6c5cb)
2023. okt. 30. 10:18
Gondolom, a fo oka, hogy a tehen sokkal tobb tejet ad, mint a kecske.
12. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 11. - Karmol)
2023. okt. 29. 12:53
Et a kecskesajt miért nincs úgy elterjedve mint a tehénből való sajt?
11. Karmol
2023. okt. 28. 08:07
Es egyetertek azzal, a cim nem talalo.
10. Karmol (válaszként erre: 2. - Anyagi)
2023. okt. 28. 08:06
Szivembol szoltal. A vilag egyik legfinomabb sajtja, ami kecsketejbol keszul, es eloszor karamellizaljak.
9. Karmol (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2023. okt. 28. 08:02
Miert ne lehetne? Minden tejbol, mutejbol lehet. Csak az a kerdes, hogy izlik-e.
2023. okt. 27. 22:23
Szeretem a kecsketejet, kár, hogy a boltokban nem árulják . Engem amúgy hízlalt rendesen, ha sokat ittam belőle.
7. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 6. - Titkoskert)
2023. okt. 27. 22:04
sajtot ettem már, de az nem ízlett, szokatlan volt
6. Titkoskert (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2023. okt. 27. 18:59

Természetesen lehet.

Gondolom a cikkírója, majd ad is rá kimerítő választ.

5. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 4. - Titkoskert)
2023. okt. 27. 18:42
Kecsketejből lehet kakajjót csinálni?
2023. okt. 27. 14:52

Piszkosul megfogsz lepődni biztos, de tudtam ezeket, sőt még egyebeket is, ha lesz kedvem és időm egyben, leírom.


Csak a címmel van bajom, olyan elcsépelt, mint amivel manapság szinte minden cikk kezdődik. Miért vagy abban biztos, hogy itt mindenki tudatlan, és tutira nem tudja ezeket ?

3. Anyagi (válaszként erre: 2. - Anyagi)
2023. okt. 27. 11:28

Én az igazi, mekegő állatból, frissen fejt tejről beszéltem!

Mert boltban vettem már furán jellegtelen, sima ízű változatot is!

2023. okt. 27. 11:23

Sziasztok!

Leszögezném, hogy szeretem a kecsketejet!

Nyáron és hidegen!

De leginkább, a kecskesajt a kedvencem!

Igazán kár, hogy ilyen drága!!!

Ezért aztán ritkán fér bele a költségvetésbe... :(

Pedig régen a kecske a szegény ember tehene volt!!!!



"A kecsketej a tehéntejnél enyhén édesebb, lágyabb, tejszínesebb ízű."


Ezt viszont nem igazolnám... Mert szerintem a kecsketej erőteljesen jellegzetes ízű és illatú! Szóval, ha először kóstolja valaki, akkor előtte fel kell készülnie lelkileg, mert különben meglepődik és rossz esetben azonnal elutasítja!

De pl, ha a gyerek azt látja, hogy a család szereti és örül neki, ha kecsketej vagy sajt kerül az asztalra, akkor nyilván ő is nyitottabb lesz!


Szóval ide nekem a kecskesajtot!!!!

Lágyan, félkeményen és persze keményen is!

Csak kicsit olcsóbban!

2023. okt. 27. 09:35
A tejről az esetek nagy többségében a tehéntej jut eszünkbe, pedig a kecsketej jótékony hatásai régóta ismertek, gyakran javasolták például az abból készült tápszereket az anyatej kiegészítéseként, amennyiben az nem bizonyult elegendőnek a baba számára. Ám nem ez az egyetlen, a kecsketejjel kapcsolatos tény, amit kevésbé ismerünk – és még egy tévhitet is eloszlatunk!

Ugrás a teljes írásra: 5+1 érdekesség, amit biztos nem tudtál a kecsketejről

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook