50 év (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 50 év

19. lolita2112 (válaszként erre: 17. - C9f0a26710)
jan. 4. 09:42
kata!ha vki elvalik az azert valik el,mert vmi komoly gondja van a hazassagban es nem tud benne maradni tovabb.a gyerekeknek se jo,ha latjak,hogy szuleik veszekednek es nem boldogok.
18. dogiz
2023. okt. 12. 22:12

Elgondolkodtató hozzászólások. Lassan 43 éves házasok leszünk, ahogy írtátok mi is egyszer lent, egyszer fent, de kitartottunk, ahogy telnek az évek egyre inkább úgy gondolom, hogy jól tettük. Jóban - rosszban. Mindkettőnknek vannak hibái, de néha az én akaratos természetemet elég kibirni 😉

2 gyerekünk van és 5 unokánk. Ha másképp alakul, akkor sem kerestem volna új kapcsolatot, gyermekeimnek sem mostohája, sem mostohatestvére nem lett volna.

17. c9f0a26710 (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. okt. 3. 12:19

ÉN azt vallom, akinek gyereke ill.gyerekei vannak azért teljes mértékben felelős, és nem csak kiskorában, hanem egy életen át.

Ha elváltam volna , akkor se mentem volna férjhez egy kamaszodó kislánnyal. Pláne nem szültem volna ÉN IS EGY UJABB FÉLTESTVÉRT nekik.

16. c9f0a26710 (válaszként erre: 13. - Betsy78)
2023. okt. 3. 12:12

Szia Betsy!!


Igazad van. jó , hogy megmaradtunk egymásnak. Akkor nagyon fájt, majdnem, belehaltam. De visszatartott a 3 pici gyerekem.

És most milyen jó, hogy van mellettem valaki , akire számíthatok, öregen és betegen is.

Férjednek és neked is kívánom gyógyuljon meg és megérjétek együtt az 50+ éveket.

15. tumbo2 (válaszként erre: 12. - C9f0a26710)
2023. aug. 14. 12:37
fura dolog az élet.mikor először találkozott a lányom a féltestvérével,azt mondta neki,szia hugi.jobban hasonlított az apjára,mint a fiai.a vejem is házasságon kívül született,vele nem akarta senki sem tartani a kapcsolatot.
14. hybyskus (válaszként erre: 13. - Betsy78)
2023. aug. 14. 12:03

Egyetértek a bejegyzésedben le írtakkal!

Nekünk is megadatott az 50 év,(22.12.13.)

hozzáteszem gyermek nélkül.

Volt lent, fent,betegségek sorozata sorolhatnám.

Most 06.04.halt meg a férjem,nagyon nehéz feldolgozni a hiányát!

2023. aug. 13. 10:02
A párommal 28 éve vagyunk együtt. Nagyon jó ember, mindig mindenben mellettem volt, támogatott. 6 hónapja kezdődtek a tünetek. Nagyon beteg, gyógyíthatatlan. Ebbe a betegségbe sokan belehalnak. Bármit megadnék hogy meglegyen nekünk is az 50 év együtt. Nem is 50. Annyi ami az életem végéig kitart. Lehet ezért látom most így, de egy megcsalás nem a világ vége. Olyan nincs hogy 50 éven át ne legyen hullámvölgy... Itt van neked, és te is neki. Szerencsések vagytok.
12. c9f0a26710 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 9. 13:05

hello Enissa!!


Sehogy, nem lett a családunk része.Két kamaszodó fiam hallani sem akart róla.

Én azt mondtam a férjemnek, kérjen láthatást ill.hogy egyáltalán vegyék a nevére, ha már fizet. Mellesleg vagy NEM,22évig fizetett gyerektartást!!!!

Ő sehova nem ment , CSAK FIZETETT:MINT A KATONATISZT

Holott akkoriban még csak DNS sem volt.

Tehát a mai napig nem 100%, persze szerintem igenis az ővé, nagyobbik fiam hasonmása.

Felnőttként : amikor már Angliában élt az élettársával, az anyósa firtatta ,hogy kiköpött apja.

Miért nem veszik fel a kapcsolatot.

Még én írtam Nikinek, hogy vegye rá a Szabolcsot, és jelentkezzen az apjánál.

DE végül ebből semmi nem lett.

2023. aug. 3. 12:05

Kedves Hanka, üde folt volt az írásod.

Bennem gondolatokat ébresztett, hogy megérte-e megbocsájtani?

Persze tudom, már teljesen mindegy, elmúltak az évek. De más tarthatott vissza szerintem, mint mi lesz velem öregkoromban? Ki fog ápolni?

Nem hiszem, hogy fiatalon ez jár az ember eszében, hogy egyszer majd kell a segítség neki.

Akivel megismerkedhettél volna, lehet még lehettél volna boldog is, kiteljesedett nő.

Fiatalon az ember nem tudhatja ki lesz az, aki segítségre szorul, ki lesz az, aki x évet ápolja esetleg a másikat.

Megkérdezem, aztán vagy publikus, vagy nem, a férjed gyermeke, aki a kislányotok után született, hogy illeszkedett be a Ti gyermekeitek közé?

10. c9f0a26710 (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2023. aug. 2. 13:18

Köszönöm.

És megírod mire jutottál?

Bocsánat a cikket én írtam, csak nem tudtam a régi nicemet visszaállítani.

Én részemről nem szégyellem , hogy maradtam, bár akár gyávaságnak is lehet nevezni.

Valaki írta, hogy így NEM SZÉP AZ EGYÜTT LEÉLT 50 év.

Erre én azt mondom, mi a fontosabb , hogy betegen , van , aki segítsen és oltalmazzon, vagy az hogy "fizikailag megcsalt"

Mert a megcsalásnak is vannak más formál :pl a lelki megcsalás a család elhagyása, stb

Hanka101

2023. júl. 31. 11:44

Lehet, hogy tartalmas 50 év,de azért én szépnek nem mondanám.

Gratulálok a kitartásodért,nem mindenki csinálta volna ezt végig...így én sem.

Tudod egy házasságban kell lenni toleranciának,de ez már azon túl megy.

Mi 34 évet éltünk együtt a férjemmel,sajnos Ő meghalt,sokat betegeskedett , nagyon jó ember volt .Ma már 46 éves házasok lennénk ,ha élne,de a sors másképp írta meg a történetünket.

8. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. júl. 29. 12:29

A hímek nagyon nagyon ritka esetben fogadják el más “magvait”

Családon belül tapasztaltam. Valószínűleg egy életre megkeserîtette volna a gyerek és az asszonyka életét is ezért a bakiért.

7. Epresturmix (válaszként erre: 5. - C9f0a26710)
2023. júl. 29. 12:28
Elolvastam, elgondolkodtam….:)
6. globus (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2023. júl. 29. 12:19

Tudom, te nem csaltad meg őt.

De ha eljátszanánk a gondolattal, hogy megtörtént volna? Gyereked született volna egy futó kalandból? Alighanem ez a mese másképp végződött volna.

5. c9f0a26710 (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2023. júl. 29. 12:12

hello Epresturmix!


a Hmmmm, nálad mit jelent??

2023. júl. 28. 18:52

Ó, mennyi elhamvadt szerelem, mennyi megbocsátás, mennyi boldog vagy átsírt óra van az emberekben!

Persze,hogy előbb mennél, már nagyon rossz lenne nélküle. Aztán majd lesz, ahogy lesz. Ha így így, ha úgy, hát úgy.

Azert még ne siessetek.

2023. júl. 28. 16:06
Hmmm….
2023. júl. 28. 13:12
Tartalmas élet, szép írás. Gratulálok a kitartásodhoz is.
2023. júl. 28. 09:35
Aranylakodalom. Szokták mondani, de szép is megérni.
Ez nem mese, ez egy mai történet. Minden szava igaz.
Írom én, az egy napos menyasszony.

Ugrás a teljes írásra: 50 év

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook