Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 után semmi kaja! fórum

5 után semmi kaja! (beszélgetős fórum)


1 2
2018. máj. 11. 03:31
ezzel nem ertek egyet,siman lehet enni 5 utan,a lenyeg a mennyisegen/etel/es a gyakorisagan van.en lefekves elott is eszek sokszor es sovany vagyok.ja es a vizivasa is nagyon fontos!
34. idaloo
2010. aug. 27. 01:51

hosszútávon nem hatásos! ha túl hosszú időre megvonjuk a szervezettől a táplálékot, lelassul az anyagcsere, átvált 'raktározó üzemmódra'. egy olyan enzimet kezd el termelni (LPL), ami a diéta végén segít a zsírok felhalmozásában, így akár több kilót is felszedhetünk, mint amennyit leadtunk. emellett a fogyókúrák során a leadott kilóknak több, mint a fele izom és egyéb hasznos anyag, pl. glikogén. ez ugyanúgy vonatkozik a belső szervi izmokra is. gyengülhet a szív, a bélműködés, hasi panaszok jelentkezhetnek.

a mozgás, a napi 5-6 étkezés és a megfelelő folyadékbevitel ugyan lassabb, de tartósabb eredményt érhetünk el vele.

2010. aug. 26. 13:03

Sziasztok!

Én (még) nem álltam rá erre a szisztémára, de nem hülyeség! Ahogy olvasom itt is,hatásos,s nagyon sok helyen olvastam,hogy az ember emésztése teljesen lelassul.Általában 8ra járok edzeni,fél 11-11 ,mire ágyba kerülök....

2010. aug. 26. 10:01

Sziasztok!

Én majdnem 12 kilótól szabadultam meg ezzel a módszerrel.Már több mint 60kg voltam.Most 49-50kg között mozgok.Először nehéz volt de miután láttam és éreztem a hatást,nagyon belelkesültem.

Azóta nagyjából tartom,van hogy kitolom este 6-ra az "5 után semmit",így is működik.Na persze akkor sem eszem degeszre magam:valami husi salival,mozzarella,paradicsom stb.stb.

2010. aug. 25. 20:33
Sziasztok! Korábban is próbáltam, normál kajálás mellett is fogytam a 17 után semmi-vel, de most, hogy ügyelek a kajára, és nem eszem 17 után, úgy érzem, ez az, ami bejött. Megy. Első nap hajnali 1-ig nem tudtam aludni és csillagokat láttam az éhségtől. A második nap óta semmi gond.
2009. okt. 29. 19:59

Sziasztok! :)

Én most még rátettem egy olyat, hogy Update életmód. Heti két Rubint Réka tornával. Most 4. napja csinálom kisebb-nagyobb sikerekkel.

Vacsim 5 előtt van, 3 db virsli, kevés mustár és pufi búza.

Kenyeret nem eszem már egyáltalán, ahelyett puffasztott búzát vagy rizst. Ugyanolyan teltnek érzem magam, és még sem annyi szénhidráttal tömöm magam.

Mostmár elhatároztam, hogy megszabadulok a magam felesleges 7 kilojától (169 cm és 63 kilo vagyok) hogy végre 56 kilo lehessek. És elhatároztam, hogyha már csak 60-at mutat a mérleg nyelve, megajándékozom magam egy köldök pc-vel. :)

29. reni79
2009. szept. 1. 12:43
Én 4 után nem szoktam enni:-)
2009. szept. 1. 12:41

Sziasztok,


Annak idejen (kb 7 eve) az este 6 utan nem-evessel sikerult 2 honap alatt 6 kilot fogynom, gyorsan ment, ez teny.. Nagyon gyorsan szukult a gyomrom, a vegen reggelire mar egy fel kiflit sem birtam megenni.. Viszont amint abbahagytam, pillanatok altt visszajott minden kamatostul..

1-2eve ujra probaltam, akkor semmi nem ment le vele, valoszinuleg azert mert 6 elott nem nagyon neztem, hogy mit eszem.. marmint nyilvan nem ettem meg este fel6kor egy csokitortat, de rendesen reggeliztem es ebedeltem es delutan is ettem meg valami aprosagot..

Mivel ez anno nem segitett, most probalok egy update es magam altal kombinalt eletmodvaltast csinalni, tk kenyer, sok-sok zoldseg es gyumolcs, vacsira pedig valamilyen sovany husit vagy virslit eszem szigoruan zoldsegkorettel.. Ezzel szep lassan, de megy lefele es ugy tunik, nem is jon vissza.. Heti 5 sporttal kombinalom, igy a borom sem sinyli meg es szepen feszesedem is..

Nem "csodadieta", eddig kb 3 honap alatt fogytam 4 kilot, de mivel nem jon vissza semmi akkor sem ha bunozom, nekem ez a modszer szimpi...

2009. szept. 1. 02:33

Sziasztok!:)


Sokan nem mondanak túlsúlyosnak...bár az utóbbi 2 évbe feljött jó néhány kg sajnos...abbahagytam a sportot...Most vagyok 65 kg...de nagyon nem érzem magam jól a bőrömben...ezért elkezdtem én is h nem eszem 6 után!Mellette próbálgatok tornázni...egész jól bírom pedig ált. mindig nagy a kísértés esténként(epres csoki...) de kitartó vagyok.Remélem nyárra bombanő leszek!:)

A képen én vagyok 2 éve azt hiszem...azóta feljött pár kg!!:S

Sok sikert Mindenkinek és KITARTÁS!:)

Ha sikerül az álmom és elégedett leszek az alakommal akkor írok persze ha nem sikerül akkor is...de pozítivan állok hozzá!És sikerülni fog!!!:)

26. 2b0bbeabcf (válaszként erre: 25. - 97e35043a4)
2009. aug. 5. 13:40

Sziasztok! Én is azt csináltam,miután elkerültem az általános suliból, hogy 5 után nem ettem végképp semmit, 2,5 hónap alatt mínusz 10 kilo ment le rólam, aztán egy félévre rá újra kezdtem akkor 6. Ezzel csak 1 nagy baj van, hosszabb idő után ha abbahagyod a diétát, akkor elkezdődik a jojo-effektus. Legalább is nálam, és mindig feljön 3-4 kilo.Tegnaptól megint csinálom. 18 éves vagyok, és büszkén (vagy nem..) mondhatom, hogy 15 kilo mínusztól megszabadultam már. 14 évesen 80 kilogramm voltam! Most 65 vagyok.

Fontos tudni azt is, hogy reggel sem egyből ébredés után eszek, hanem mondjuk 1-2 órával utána, hogy érezzem azt, hogy éhes vagyok. És még valami, nekem a combomból nem sok ment le.. És a hasamon is megereszkedett a bőr eléggé..Úgyhogy ajánlom mindenkinek azt, hogy tornásszon közben pocira, mert nagyon csúnya lesz. Bikinit alig merek fel venni. Legalább 8 kilotól szeretnék megszabadulni még, mindenkit kérek, hogy szurkoljon! :) Köszönöm =)

2009. júl. 30. 07:20

Na, hol vagytok többiek?? Ugye, nem adtátok fel!!

Én még kitartok, tegnap sem ettem 5 után!

2009. júl. 29. 16:42

Egyik ismerősöm szerint hatásos. Ő 6 óra után nem evett semmit egy darabig és 5kg-ot fogyott.

Most én is ezt fogom követni, hogy 5 vagy 6 óra után nem fogok enni. Kb. 5kg-tól kellene megszabadulnom, már egy ideje odafigyelek arra, hogy mikor és mit eszek.

Napokban volt szó a fogyózásról a tv-ben, a szakember tanácsa azoknak akik hatékony módszerre vágynak:

- fehér kenyér, rizs, krumpli, tészta csökkentése

- cukros üdítőitalok elhagyása

- nassolásra diót, mogyorót, mandulát lehet használni

- este kevesebbet együnk, mert abból több hasznosul és este fizikai aktivitás nincs!

- naponta legalább 2 liter vizet kell inni és este tilos a nagyvacsora!

Gondoltam ezeket leírom. Ja és a mozgást nem említette, de szükség van rá heti 3-4 alkalommal!

Mindenkinek kitartást!:)

2009. júl. 29. 06:26

Na, ki az aki azóta is betartja a "no evészet 5 után"-t???

Én igen! :))))

2009. júl. 26. 17:12
Csatlakozom! 5 után én sem eszem! :)))))))
2009. júl. 26. 17:02
Sziasztok! Én is csatlakozom hozzátok. Én is eszerint tartom a diétát, centiben ment ele egy pici, de szobabicajozom is, meg a 90 napos módosított változata szerint étkezem, szóval a szénhidrát napokat fehérjére váltottam. DE 5 után no kaja.Cswak zöld tea vagy víz
2009. júl. 26. 13:45

Nagyon jól hangzik ez az 5 óra után nem evés, hát még ha valóban fogyni is lehet tőle, akkor különösen. Sajnos én nem bírnám ki, így éjfél körül eszem utoljára.

Amikor fogyóztam akkor simán ettem este is, de csak salátákat, viszont abból sokat. És fogytam.

2009. júl. 26. 13:02
Leghatásosabb akkor, ha valaki mondjuk 19 óráig dolgozik, és a munkahelyén délután nincs evési lehetőség. Akkor már déltől semmi kaja! :)
2009. febr. 15. 09:51

Sziasztok!

Nem bírtam ki hogy 5 után ne egyek,mert általában délutánig amikor munkából hazajövök szinte semmit nem eszek,úgyhogy pont későn eszek,nem megy ez a módszer:).

Üdv

2009. jan. 4. 18:27
Lehet hogy igazad van.Megnézem majd hogy alakul a súlyom jövőhét végére,ha nem megy le fél kg sem akkor más módszert is be kell iktatnom.Köszönöm hogy válaszoltál!Van valami tipped ami még segíthet és nem túl drasztikus?
2009. jan. 4. 07:31
Szerintem csak magában az este 5 utáni nem evés nem hoz sikert.
2009. jan. 3. 19:58

Sziasztok!

Én most hétfőn kezdtem a 17 óra után semmi evést kipróbálni,az a baj hogy csak ma néztem meg a súlyom,de remélem egy hét múlva pár kilóval kevesebb leszek.Ha valakinek sikerült már ezzel a módszerrel fogyni kérem hogy írja meg hogy mi a tapasztalata!Köszönöm!

Üdvözlettel

2009. jan. 3. 11:20

Ez így jól is hangzik,de ki bírná ennyi ideig ki!

Én 18-19 körül szoktam vacsorázni.

2008. dec. 4. 14:23

Hat en meg ehes hassal nem tudok elaludni...

Ez azert gaz, mert anyosekkal elunk, s 9 utan mar nem mereszkedek ki a konyhaba (nincs rajta ajto, s ok a nappaliban alszanak). Tehat marad a dieta:D

12. kryssz (válaszként erre: 11. - 2bc7365ec9)
2008. szept. 25. 11:12

Én semazt mondtam, hogy az update szerint lefekvés előtt fél disznót kellene megenni, csupán én úgy tudom, hogy nem tiltja a KÉSŐ ESTI, NAGYOBB MENNYISÉGŰ FEHÉRJE FOGYASZTÁSÁT! persze nem vagyunk egyformák, biztosan sokan vannakk, akiknek ez nem okoz problémát, viszont tudom, én tele gyomorral nem bírok elaludni, sőt, szerintem nem is egészséges az anyagcserénk lelassulása után enni, főleg sokat enni, s legfőképp nehezen emészthető - a belekben sokáig keringő, rothadó - húst, de még a gyümölcs sem igazán ajánlatos szerintem, mivel az is csak rothad már olyankor a belekben. Tény, hogy nem sok minden van, ami késő este egészséges ételnek mondható. :-)

Nyilván, ha éhes valaki, célszerűbb tömény finomított cukor, szénhidrát helyett valami könnyen emészthető kaját magunkhoz venni,ami nem terheli meg a szervezetet, az emésztőrendszert! Nekem ez a véleményem!

11. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 7. - Kryssz)
2008. szept. 23. 13:45

Az update nem azt mondja, hogy este, lefekvés előtt még nyomj le a torkodon egy fél disznót!!

Csak annyit mond, hogy ha éhes vagy, rádjött a zabálhatnék tíz órakor, akkor ne cukros sütit egyél, hanem fehérjét.

Én update-ezek és öt után már nem eszem, de a vacsorám mindig fehérje.

2008. szept. 16. 13:22

Elolvastam.

Belelkesedtem.

Csatlakozom :)

2008. szept. 2. 11:35
én mult héten ebédre ettem mé rendesen persze nem rosszullétig zabáltam... és utána délután ittam sok vizet és ettem 1almát ill ha este még nagyon éhes voltam még 1 alma. Ezt hétfőn kezdtem...pénteken már belefértem abba a gatyába amibe szerettem volna. :) E héten is folytatom cska most már leg magicezek is ezerrel :D
2008. szept. 2. 11:31
Kb. 1 éve tanácsoltam az egyik ismerősömnek, hogy 5 után ne egyen semmit, lefogyott 2-3 hónap alatt 10 kg-ot.Most én is igyekszem ezt betartani. Ha nagyon megéheznék esetleg 1 savanykás alma, és tea, tehát folyadék, persze cukor nélküli. Az előttem szólóval egyetértek, szerintem is gáz este húst, virslit enni mert nagyon nehezen emésztődik meg.
2008. szept. 2. 05:47

Sziasztok,


egyszer egy fogyasztószalonban mondta az egyik lány, hogy ő is kipróbálta, hogy este 6 után nem evett semmit, csak vizet ivott, s a mérleg nylve csak úgy ment lefele! Ezen felbuzdulva én is kipróbáltam, amíg bírtm tényleg hatásos volt! De ha belegondolsz valóban lehet benne valami! Megaztán amúgy sem jó tele gyomorral lefeküdni!Szerintem mindenképpen egészségesebb,mint az update által ajánlott, akár este 10 órakor elfogyasztott nagy adag hús salátával! Ebben a tájban ugyanis már annyira lelassulaz anyagcsere, hogy az amúgy is nehezen emészthető hús még több napig - hétig - rothad a belekben! Erre meg kinek van szüksége! :-(

2008. aug. 30. 20:19
igen
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook