Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos baba leesett az ágyról, lehet valami baja? fórum

5 hónapos baba leesett az ágyról, lehet valami baja? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. aug. 25. 18:54

Nagyon köszönöm csajok ❤️

Továbbra is minden rendben a babcival. Ma nem alszik sokat, sőőt…Viszont kevesebbet eszik. Ez a front őt is kikészíti

33. LBO
2021. aug. 24. 21:48

Dehogy vagy rossz anya! Ezt verd ki a fejedből de gyorsan!

Nyilván megijed ilyenkor mindenki.

Nekem is estek pelenkázóról kiságyba, nagypapi mellett ülve a kanapéról, vagy éppen az etetőszék és a radiátor közé... na hagyjuk is. 🤦‍♀️🙃

32. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 18:17
Állítólag én még 2 éves koromban is alvás közben leestem az ágyról. Édesanyám egy jól kitömött nagy párnát tett az ágyam elé a földre, azon landoltam. :))
31. BBBeya
2021. aug. 24. 14:45
Miért ítélkeznénk ? Velünk is előfordult hasonló meg a mai napig előfordulnak kisebb / nagyobb balesetek . Amíg felnőnek sok tapasztalatot , sebet szereznek .Borulnak, kelnek, másznak, esnek , mindent szájba vesznek :D . Ez hozzátartozik az élethez . :)
30. BBBeya (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 14:38
Nyugodj meg ! Nem lesz semmi probléma ! :) Tapasztalat ;)
2021. aug. 24. 13:21
Szerencsére azóta sincs semmi :) Most alszik. Lassan 48 óra eltelik
28. Bless the child (válaszként erre: 15. - Cc7a88f96d)
2021. aug. 24. 12:51
Még jó, hogy azért vannak itt a Hoxán nagybetűs tökéletes anyák is! Veregesd vállon magad!
27. andi6020 (válaszként erre: 26. - Unom)
2021. aug. 24. 12:49
Ugyanmár. Egyszerűbb finoman odabacni, hogy felelőtlen anya. Érezze a szerencsétlen szarul magát még jobban.
26. unom (válaszként erre: 15. - Cc7a88f96d)
2021. aug. 24. 12:44
Ha megpróbálod értelmezni, amit olvasol, megérted.
2021. aug. 24. 12:35

Szerintem meg jó, hogy felhívta a legrosszabb eshetőségre is a figyelmet, még, ha nem is gyakori. Sose tudni...

De ja, azért nem érdemes erre készülni, sztem sem, már csak azért sem, mert annyira am sem tudsz.

2021. aug. 24. 12:30
Azt a főnővért is a bányába kellene elküldeni dolgozni
23. NomNom (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 12:24

Jézusom hogy lehet ilyen. 🤦‍♀️

Oké mondja azt, hogy figyelgesd, de a többit minek kellett...😨😣

2021. aug. 24. 12:04

A kórházban sem ítélkeztek igazából. Azt mondták kb.minden nap érkezik egy-egy leesett baba és az a nagyobb baj, ha nem viszik orvoshoz.


Viszont volt egy nővér, aki rám hozta a frászt. Az éjszaka után megnyugodtam, a kislányomon nem láttam semmit, doki se talált semmit. Gondoltam túl vagyunk a nehezén.


Aztán jött a főnővér, hogy azért csak figyelgessem meg ne éljem bele magam, mert bármi lehet még. Mert hogy Schumacheren sem azonnal jelentkeztek agykárosodásra utaló tünetek… Aztán elmesélte, hogy volt egy család, ahol a kisbaba leesett a franciaágyról a balatoni nyaralóban. Szépen komótosan hazajöttek, majd délután már Pécsen műtötték a babát…


Igazából mióta ő ezeket mondta, azóta van gyomorgörcsöm. Ott sírtam a férjemnek, hogy mi lesz most, meg mi van ha napok múlva lesz rosszul

2021. aug. 24. 11:46

Olyan jó érzés kellemesen meglepődni! :)


Szerintem normális esetben az emberek gondolkoznak mielőtt reagálnak, és figyelnek a másikra. Segítséget kértél, kérdést tettél fel, amiből szerintem egyértelműen kis derül, hogy felelősségteljesen jártál el (bevitted a kórházba); csak aggódsz és megnyugtatásra vágysz, illetve valszeg már Te is másként csinálnád a dolgokat, de utólag mindig mindenki okosabb... :D


De ezen én is mindig meglepődöm, szóval megértelek, mert ez elég ritka.

2021. aug. 24. 11:33
Miért itélkeznénk? 3 gyerekem van, az összes leesett az ágyról. Hihetetlen szupermanok tudnak lenni😀 Csak egy pillanatra nem nézel oda és már repül le. Az ikreim együtt pottyantak le.
19. NomNom
2021. aug. 24. 11:32

Ne érezd, balesetek sajnos mindig vannak. Legalább azt próbáljuk megakadályozni, hogy nagyobb baj legyen.

Múltkor a férjemmel mindketten mellette álltunk és úgy ugrott fejest az ágyról. Férjem nem tudta, hogy én szorulok inkább vigasztalásra vagy a kisfiunk. Jobban sírtam mint ő...

2021. aug. 24. 11:19

Meglepődtem, hogy mennyire nem ítélkeztek felettem. Pedig félve tettem fel a kérdést.

Én is úgy voltam vele, hogy úr isten, hogy eshet le egy gyerek, miért nem figyel a szülő? És tessék, velem is megtörtént, pedig ott ültem mellette! Így is rossz anyának érzem magam.

17. BBBeya (válaszként erre: 15. - Cc7a88f96d)
2021. aug. 24. 09:13

Ha tudnád, hogy felügyelet mellett is mennyit tudnak potyogni :D . Nem vagyok erre büszke , de sajnos sokszor előfordul . Sőt, ha már nagyobbak akkor is . Játszótéren stb... . Nem vagyunk telefon nyomkodós szülők . Ha velük vagyunk akkor csak velük foglalkozunk ,de pillanatok alatt megtörténhet a baj . ;) Sajnos. Kisbabánál elég, hogy átnyúlsz az ágy másik felére egy csörgőért (anno a férjem a kislányunkkal)Főleg, ha az 5-6 hónapos már ül és próbál egyedül érvényesülni egy kis örökmozgó :D . Vagy nagyobb gyereknél csak odaköszönsz egy másik szülőnek a játszótéren , addig nyilván odafordítod a fejed és a gyerek pont akkor esik le a mászókáról abban a minutumban és eltörik a karja .Pedig ugyan azon a mászókán már többször is megfordult és már nem is olyan kicsit :D

5 éves fiammal így jártunk . Vannak szerencsésebb szülők , akikkel nem történik hasonló, de szerintem sokan vagyunk akikkel igen . Természetesen ilyenkor engem is kerülget a frász , teljesen kitudok borulni , hogy ott vagyok mellette és mégis ...de hála Istennek hamar rendbe jönnek . :)

16. NomNom (válaszként erre: 15. - Cc7a88f96d)
2021. aug. 24. 08:30

Nem volt felügyelet nélkül, írta...

Ha az ember csak hosszabban pislog már képesek levetni magukat.

15. cc7a88f96d (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 08:28
Nem értem,hogy egy 5hónapos mit keres az ágyon felügyelet nélkül..🙈
14. BBBeya
2021. aug. 24. 08:08
Szia! Nyugi , ha sírt és nem látsz komolyabb sérülést rajta és kb,. 5 percen belül megnyugodott akkor semmi gond. Nekem is a kislányom 5 -6 hónapos lehetett mikor lepottyant az ágyról . Ráadásul hátra fele ülőhelyzetből . Jó nagyot "csattant" a feje . Nagyon megijedtem . A férjem ott ült mellette mégis pillanat alatt meg volt a baleset . Szerencsénkre nem lett semmi baja . Hála Istennek azóta is jól van . 7 éves okos kislány megy második osztályba :) . Ilyenkor még gumiból vannak :D .
13. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 23:04

Szia,


szerintem nyugi nem lesz gáz, de jó, hogy bevittétek.

1-2 nap, ha hányna vagy ilyesmi, max. kapott 1 kisebb agyrázkódást, de túléli. :)

2021. aug. 23. 21:04
Lehet, de nem lesz. Ha még orvos is látta, akkor nyugodj meg! Az enyémek is potyogtak mindenhonnan. Elevenek voltak, mint a csík.
11. Domimami (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 21:01

Ne szégyelld magad!Inkább 2szer feleslegesen,mint hogy nagyobb baj legyen.

De lesz még sok-sok ilyen,amíg esnek-kelnek.(mondjuk utána is😊)

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2021. aug. 23. 20:09

Ő meglepően jól aludt, pedig kiságyban volt. Itthon köztünk alszik, de akkor nem tud leesni, fent van a leesésgátló.


Most annyi volt, hogy szopizott, letettem magam mellé a franciaágy közepére. Most tanul mászni, gurulni már tud, de nem szokott. Amíg bújtattam át a fejemet a felsőn, ő legurult…Mintha teleportált volna. Koppant, felsírt. Viszont a közelben van a pelenkázó és nem tudom beütötte-e a fejét, a nyomát nem találták.


Az a narancssárga váladék a jobb orrlyukában ijesztett meg, azért is rohantunk be, de senki nem foglalkozott vele, a zárón sincs.


Annyira sajnálom és szégyellem magam.

9. NomNom (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 20:02

A babák így vannak kitalálva. Bele van "kalkulálva", hogy ebben a korban esnek, kelnek.:)

Ha nem így lenne elég sok tragédia történne.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 19:52

Amíg bent voltatok a kórházban, addig biztosan nem tudott rendesen nyugodtan pihenni, hiszen ő az egészból nem értett semmit.

Hagyd, hogy kiphenje az izgalmakat és nyugodj meg.

2021. aug. 23. 19:48
Annyira aggódom…félek mindentől, hogy amiatt van: nem akar enni, picit nyűgösebb, többet alszik. De egyik sem olyan kiemelkedő, simán a frontra fognám ha nem lett volna ez, mert mellette meg játszik. Egy 30 perc volt, amikor ok nélkül sírt, azóta nem volt ilyen. Hisztisebb, de ennyi…
2021. aug. 23. 18:41

A gyermekeinket örökké figyelgetjük😀


Nyugodj meg, nem hiába a koponya a legkeményebb, nem olyan könnyen sérül meg, nem lesz semmi baja

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 18:39
Nyugodj meg. A figyelgessed az csak olyan figyelgessed. Semmi különös. Meddig? Örökké :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook