Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hetes babám 9 napja nem kakilt fórum

5 hetes babám 9 napja nem kakilt (beszélgetős fórum)


1 2
19. .livia
2009. máj. 28. 13:44
Anno a gyerekorvosunk (öreg róka a szakmában) azt mondta, hogy 4 napnál többet ne várjunk a kaksira... próbáld először a lábtornáztatást, ha az sem segít, akkor glicerines kúp. 9 nap azért elég sok kaki nélkül!
2009. máj. 28. 13:43

Én úgy tudom 5-6 nap a megengedett,de ez már majdnem a duplája.Hívd fel a védőnöt.Nálunk is volt ilyen,lázmérőztem,egy idő után annyira összeszárad a vége a kakinak,hogy már csak azért nem jön ki.Sajnos 5 nap után már muszáj rásegíteni valamivel.Kamilla tea jó,100ml-hez 1 teskanál cukrot javasolnak,ha ez nem válik be akkor mozgasd meg a lázmérőt a popsijában.Ha ésszel csináljuk, és nem minden másnap,csak akkor ha már tényleg gáz van,akkor nem fog rászokni.

De mindenképpen védőnőtől vagy a gyerekorvostol kérj tanácsot,mert ahányan vagyunk itt,annyi vélemény és nehéz leszűrni mi is a legjobb.

2009. máj. 28. 13:42
szia, a szélcsővel vigyázz, van egy ismerősöm akinek a kislánya csak így tud már kakilni mert annyira megszokta, én kamillateát adtam neki ilyen esetekben és szerintem használt, ill. a hasmasszázs is segíthet ebbe a védőnő is tud neked segíteni, én biztos megkérdezném őt vagy a dokit, hogy mit ajánl, sok sikert
2009. máj. 28. 13:41

Nekem 3 hónapos volt a kisfiam, mikor ugyanilyen problémával küzdöttünk. A glicerines kúp volt neki jó, de azt nem szabad folyamatosan adni, mert hozzászokik. A másik, ami használt a Laveolac szirup. A védőnő a jó erősre főzött kamillateát javasolta 50 ml teába 1 kockacukor. És azt evés előtt, 2 étkezés között kellett vele itatni. Semmit nem használt. MInden pelenkázáskor massziroztam a hasát, hátha lesz eredmény, de semmi. Nálunk a probléma csak 3 hónappal később oldódott meg, amikor el kezdtem a hozzátáplálást. Addig magától nem volt hajlandó kakálni, csak kúppal, vagy a sziruppal. Remélem nálatok megoldódik hamarabb!

Ha masszírozod, akkor előtte tanulmányozd át, hogy hogyan kell, vagy valaki mutassa meg, mert ha nem szakszerűen csinálod, még nagy bajt okozhatsz!!!

2009. máj. 28. 13:40
Szóval, én simogatnám a pocakját felülről lefelé tenyérrel, óvatosan, max a kis lábait tornásztatnám, de semmi mást nem alkalmaznék.
2009. máj. 28. 13:38
Ha csak anyatejes, akkor nem baj, egy hétig sincs gond, mert nem képződik annyi salakanyag az anyatejtől, mint a tápszertől.
2009. máj. 28. 13:32
én köménymagos kamillateát itatok a picivel, vagy - habár ezt most nem ajánlják - pedig régen a teába cukrot piritottam és azt adtam a teába igy már nem volt problémánk.
12. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Mimmo33)
2009. máj. 28. 13:32
+ tornáztatás!
11. Mandula71 (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. máj. 28. 13:32

Nekünk anno a védőnő a kamillateát javasolta. Reggelente éhgyomorra itattam meg vele kb. 20-30 ml teát. Egy kevés cukrot tegyél bele.

Amúgy pedig, ha a baba nem fájlalja a hasát, én mellőzném a szélcsövet, lázmérőt, stb, mert ezekkel szépen hozzá lehet szoktatni a kicsit, hogy csak így sikerüljön kakilnia.

10. d0860dee94 (válaszként erre: 3. - D0860dee94)
2009. máj. 28. 13:31

bocs, nem tudom honnan vettem a hogy 4 hónapos....



BOCS!


azt meg hogy 5 hetes babának lehet-e...végképp nem tom

9. mimmo33 (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. máj. 28. 13:31

Az anyatejes babáknál, amennyiben nem okoz neki gondot, teljesen normális, ha nincs rendszeres kaki.

Az Én fiam is anyatejes volt, hízott rendesen, de Őt nagyon megviselte, ha nem tudott kakilni...

Ordított, olyan volt, mint egy százas szög, még "meghajlítani" sem lehetett szegényt...Próbálkoztunk kúppal, lázmérővel, de féltem, hogy megszokja és utána már csak így fog kakilni. Ő már 4 hónapos volt, és akkor elkezdtem neki adni bébi rostos innivalót. Az meghozta mindig az eredményt;)

2009. máj. 28. 13:31
Glicerines kúpot ajánlom én is nálunkis bejött de mivel pici babód van szerintem felezd el!
7. 5ac9665679 (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. máj. 28. 13:31

nekem még kinn nincs babám, csak benn, de én az uncsiteóim mindig mazsírozgattam, olyan jókat pukizgattak, meg rotyogtattak utána:)

Nézz utána a mozdulatoknak, technikáknak, nagyon jó, magamon is működik:)

6. ibuska1990 (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. máj. 28. 13:31
Az én kisfiam 1 hónapos korától nem tud magától kakilni, csak kúppal. Doki szerint már csak akkor fog beállni nála ha hozzá lesz táplálva. Semmilyen praktika nem vállt be még a lázmérőzés se.
5. Niki1 (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. máj. 28. 13:30
A 9 nap az nagyon sok. Kérd ki a védőnőd tanácsát. Van glicerines kúp is amit használhatsz.
2009. máj. 28. 13:30
Szia! Nekünk egyetlen egyszer volt csak ilyen problémánk, a kisfiam, Gergő három hónapos volt, több, mint egy hete nem kakilt, beraktam neki egy negyed glicerines kúpot és csórikám kikakálta egyben az egyheti adagot, hiába minden előkészület, a feje is olyan lett. Ő is csak anyatejet kapott, egész 6 hónapig.
2009. máj. 28. 13:29

esteleg laevolac szirup. de hogy azt lehet -e 4 hós babának adni?!

Passz.


védőnő, doki mit mond?

2009. máj. 28. 13:28

hőmérőzés...

de ha nincs baj és nem nyűgös, akkor én nem erőltetném.

2009. máj. 28. 13:27

Sziasztok!

Szofi baba anyatejes, hízik rendesen és valószínűleg ennyire jól hasznosítja a tejcit, de mégis szeretném, ha sűrűbben kakilna, eddig sajnos nem igazán tudott segítség nélkül (szélcső) kakilni, csak az első hetekben.

Milyen praktikákat ismertek, hogy egy kicsit beinduljon nála a kakálás?

Amúgy nincs székrekedése, mert a kaki állaga jó.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook