Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 érdekes tény a terhességről fórum

5 érdekes tény a terhességről (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 5 érdekes tény a terhességről (Napi érdekes)

5. Krueger Anna (válaszként erre: 4. - Enissa)
jan. 29. 00:44

Köszönöm szépen.

Egyrészt olvastam másrészt tanultam. ☺️

4. Enissa (válaszként erre: 1. - Krueger Anna)
jan. 16. 11:27

Tetszik, hogy olyan dolgokról is olvastál, amikről nem mindenki tud, megnéztem az adatlapod, ráadásul fiatal is vagy.

Ezekről én tudtam, fiam igazolt 44 hétre született, de ez esetemben a terhesség visszatartó injekciónak volt köszönhető, túl jól funkcionált. :)


Legyen sok-sok örömöd a gyermekeidben, sikerüljön őket is érdeklődő gyerekekké és majdan érdeklődő felnőttekké nevelned!

3. Enissa (válaszként erre: 2. - Anyagi)
jan. 16. 11:13

"Ha a hasnyálmirigy édes ízt érzékel, megindítja az inzulintermelést!



Nem tudtam kideríteni, hogy ez valóban így van e, de ha igen, akkor a cukorbetegeknek az édesítőszer sem javallott..."


Igen erről már olvastam, hogy az édesítőszert is cukorként érzékeli, de azért nyilván a valódi cukor, és az íz másként funkcionál.

Mivel érintett vagyok, inkább a teát is inkább fahéjjal "édesítem".

2. Anyagi (válaszként erre: 1. - Krueger Anna)
jan. 16. 10:03

Ez az ízérzékelés nagyon érdekes!

Nem tudtam róla!!! :)


De azt is egy éve olvastam, hogy a hasnyálmirigyben vannak édes ízt érzékelők! Mint a nyelven!

Ha a hasnyálmirigy édes ízt érzékel, megindítja az inzulintermelést!


Nem tudtam kideríteni, hogy ez valóban így van e, de ha igen, akkor a cukorbetegeknek az édesítőszer sem javallott....

jan. 16. 09:35
A terhesség alatt rengeteg változás történik a nő testében és testén kívül is. A legszembetűnőbb változás a pocak méretének változása. De odabent is számos változás történik, amelyek közül sok rejtve marad az anyukák számára, de attól, hogy rejtve vannak, a folyamatok nagyon intenzíven zajlanak le. Tekintsünk be egy kicsit a kulisszák mögé és fedjük fel a rejtélyeket.

Ugrás a teljes írásra: 5 érdekes tény a terhességről

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook