Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 45 felett fagyibabák visszakapása vagy elveszítése? fórum

45 felett fagyibabák visszakapása vagy elveszítése? (beszélgetős fórum)


1 2
27. Charlize (válaszként erre: 21. - Channa*)
febr. 19. 21:16

Egy nettó 3-400 ezres fizetésből nem él meg egy 3 fős család. Nyomorogva sem. Nem tud nem foglalkozni vele! Ezért nem akarja bukni a csedet. Ő meg kifut az időből.


Vidéken ez van. Nem sok a milliós fizetés, diplomával sem. Elkeserít engem is. A volt évfolyamtársaim Budapesten 2-3x annyit keresnek, és nem okosabbak, hidd el!

26. Charlize (válaszként erre: 24. - Bozsu55)
febr. 19. 21:08

Minden lombikos így hívja.

Mi a fenének szólsz hozzá, ha fingod sincs a lombikosok dolgairól???

25. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 24. - Bozsu55)
febr. 19. 20:53

Pedig tényleg így nevezik. Az érintettek körében ez természetes. Idősebbek borzalmasnak találják.


Nem vagyok érintett. Viszont konkrétan tudok egy esetet, amikor egy embriológus is így nevezte a fagyasztott embriókat. Azt, hogy ez az ő körükben mennyire gyakori, azt nem tudom. Nagyon is elképzelhetőnek tartom, hogy a szakemberek is használják ezt a kifejezést. Talán a feszültség oldására, a közvetlenség miatt. Így gondolom.

24. bozsu55 (válaszként erre: 20. - Charlize)
febr. 19. 20:45
Tisztába vagyok mit jelent,de így fagyibabának nevezni....borzalom.
febr. 19. 20:39

Te is azon ritka kivételek közé tartozol, aki kulturáltan, kedvesen tud válaszolni még egy olyan hozzászólásra is, ami - hát hogy is mondjam - bizony sértő. Mert attól, hogy valaki nincs tisztában egy olyan kifejezéssel, ami a lombikosok között bizony közismert - még nem kellett volna úgy reagálnia. Te viszont egy mosollyal nyugtáztad. Piros pont.


Tőlem megy egy szívecske. Bárhogy is döntesz majd, kívánom, hogy jó döntést hozzál. 🍀

22. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
febr. 19. 20:29
Attól nem ő lesz a hülye, hogy te nem ismered ezt az elnevezést. Fagyasztott embrió egyébként.
21. Channa* (válaszként erre: 19. - Charlize)
febr. 19. 20:21

Tudom, de azért szerintem az ő korában, jobb lenne úgy vállalni a gyereket, hogy már ne ezekkel foglalkozzon, hiszen minden szempontból ki fog futni az időből.


Lehet, hogy csak én gondolom így, de azért kezd már idős lenni ehhez, a melóhoz még fiatal.


Igen, azt is tudom, hogy a semmire sem vállalhat.

20. Charlize (válaszként erre: 11. - Bozsu55)
febr. 19. 20:02
Mitől??? Mi bajotok van???????? Ez normális lombikos dolog.
19. Charlize (válaszként erre: 10. - Channa*)
febr. 19. 20:01
Nem mindenkinek vannak ám milliói svájci bankszámlán! Van aki 300 nettóból él és feléli hónapról hónapra. Plusz a férje sem talicskán tolja haza a fizetést.
18. Charlize (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
febr. 19. 19:58
Ez lombikos kifejezés. Aki hónapokig, évekig lombikozik, annak ez szakzsargon.
17. gabbbicica (válaszként erre: 13. - Greeneyed)
febr. 19. 19:33
Azt irja; h lehet h most fog beleesni a leepitesbe es nem lesz munkaja.
16. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 19:23
Szia! 45 év után is beültetik a fagyasztott embriókat, ráadásul tb alapon, mert a lényeg, hogy 45. év előtt volt a stimuláció.
15. 996b40d6f5 (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
febr. 19. 18:07
🤣
14. Enissa
febr. 19. 18:04
Lányok, ne álljon már senki bele abba, aki nagyon szeretne babát. Aki átesett ezen a problémán, vagy a családjában volt már ilyen, az tudja mit adna meg egy nő, hogy legyen babája, nem kevés pénzbe kerül ez, és egy felelős nő, szülőpár tudja azt is, mikor tudja bevállalni újból. Pszichésen is és egészségileg is megterhelő ez. Ha az embriók le vannak fagyasztva, akkor tuti nem most indult neki ennek a "mókának" a FI.
13. Greeneyed (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 14:40

Miért lenne terhesség alatt 0 Ft bevételed? Veszélyes munkakörben dolgozol, és abba kellene hagynod a munkát?

A GYES-t nem kötelező kihasználni. Bár nem ismerem a körülményeidet; van-e bölcsi illetve férőhely, csana, lenne (nagyszülő, gondolom, nincs) bármilyen segítséged?

12. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 14:37
Én, ha 45 éves koromig nem jött össze,elengedném ezt a történetet,akár egyedül élek,akár férjel.
11. bozsu55 (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
febr. 19. 14:35
Még a hátam is borzong...
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 14:23

Hááát, te tudod hogy mit akarsz.


Ha neked nem fontos, hogy gyereked legyen, akkor akár milyen kifogást találhatsz arra, hogy most épp miért nem jön jókor.


Bár fogalmam sincs, hogy miért gyártasz idegen embereknek itt kifogásokat.

Ha eldöntötted, hogy a gyerek sosem jön jókor, akkor ennyi. Nem kell feltétlenül gyereket vállalni!


Egyedülálló is vagy? Vagy miért csak ennyi összeggel számolsz? Ha az vagy, akkor semmiképp ne vállalj gyereket, ennyi idősen, ráadásul egyedül...

Szerintem.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Channa*)
febr. 19. 14:02
Hát, azért a terhesség alatti 0 Ft bevétel meg utána a 28 ezres GYES a CSED, GYED helyett igencsak negviselné a csaladi kasszát... Hiába dolgozom 20+ éve majdnem folyanatosan, ha nem jogviszonyból mennék szülni, kb semmit nem kaonék.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
febr. 19. 13:59
A lombikprogramban a fagyasztott embriókat hívják így. Lombikos szleng. :)
febr. 19. 13:58

Igazából azt remélem, idetéved valaki, aki benne van most, régen olyan sok lombikos fórum volt aktív.


Intézményt még nem akarom kérdezni, még semmi sem biztos, csak fejben szeretnék összerakni egy B tervet.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Enissa)
febr. 19. 13:56
Köszi szépen!
5. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 13:00

Fagyi baba....most hallom először...

de szellemesen találó elnevezés...

4. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 13:00

"beleesek a leépítésbe..."


És emiatt is el kellene halasztani az egészet?

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 12:48
fagyibabák .............nem vagy 100-as.:(((
2. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 19. 10:50
Külföldről lehet ideszállítani, valószínű fordítva is működik, de a legbiztosabb információt az intézet adhatja, ahol lefagyasztották az embriókat.
febr. 19. 10:06

Sziasztok!


Magyarországon 45 éves korig csinálnak embrió beültetést.


Mi van akkor, ha valaki betölti a 45-öt és vannak még fagyibabák? Azokért még visszamehet? Kiviheti külföldre? Vagy teljesen bukta?


Hozzáteszem, hogy nekem 2 eve megvannak. Úgy elcseszték az utolsó stimum, hogy egy ideig feléjük sem bírtam nézni. Utána mentem volna, de súlyos baleset történt a családban, vagy a kórházban voltunk, vagy munkahelyen vagy otthon lestük a telefont, hogy csak

meg ne szólaljon....


Most már csináljuk a FET-re vizsgáltokat, de közben majdnem 44 vagyok, és lehet, beleesek a leépítésbe...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook