Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40. szülinapra meglepetés partit rendeznék, hogyan tudassam a meghívottakkal, hogy a fogyasztás önköltséges lesz? fórum

40. szülinapra meglepetés partit rendeznék, hogyan tudassam a meghívottakkal, hogy a fogyasztás önköltséges lesz? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2015. márc. 14. 08:30

Kicsinyes, pitiáner dolognak tartom.

Ha van pénzed rá, szervezd oda, ha nincs, inkább ne szervezz semmit, vagy szervezd máshova,vagy hívj meg kevesebb embert!!!!

19. M0ncsa
2015. márc. 14. 08:29

Egyetertek az elottem szolokkal: ha szulinapi partira hivsz vendeget, akkor o VENDEG, ergo nem fizet.

Ha azt akarod, hogy mindenki maganak fizesse a szamlat, nem meghivni kellett volna oket, hanem jelezni, hogy lesz buli, onkoltseges, aki akar, jojjon. De igy... szerintem is gaz. Akkor is, ha trollkodasnak veszed, ez az igazsag.

2015. márc. 14. 08:28
Pfff!
17. Misaki Itó (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2015. márc. 14. 08:28
Szijja fincsi:)
16. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Eec25f5ded)
2015. márc. 14. 08:28
Akkor mi a gond, ha eddig magától értetődő volt? :OOOO
15. eec25f5ded (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2015. márc. 14. 08:27
De igen.
14. Anyagi (válaszként erre: 1. - Eec25f5ded)
2015. márc. 14. 08:27

Mondjuk ezt, így, még sosem hallottam.... Étteremben kifizettetni a számlát a meghívottal...?


Ha otthon, vagy más, nem éttermi egységről van szó, ahol házi koszt van, akkor simán megbeszélhető, hogy ki mit tud hozni a közös étkezéshez, de ez is csak kisegítés, a fő bekerülési összeg a vendéglátóé.


Ha ilyesmit tervezel, jó lenne ÍRÁSBAN meghívni a vendégeket az általad elképzelt mód pontos leírásával. Így lenne idejük megbeszélni, átgondolni a dolgot.

És kérném, hogy mindenki jelezzen vissza neked, hogy ezen a módon el tud e jönni!!!



Elgondolkoztam, talán a tizen'-huszon' éveseknél érthető lenne ez a szervezés. De itt negyvenesekről van szó...

13. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Eec25f5ded)
2015. márc. 14. 08:27
Ez a pár, akik megkérdezték, még nem voltak veletek ilyen ünnepségeken?
12. Misaki Itó (válaszként erre: 1. - Eec25f5ded)
2015. márc. 14. 08:26

Még nem hallottam olyan születésnapi buliról,ahol a meghívottnak kell fizetni!


Inkább hagyd az egészet,ha ez nem fér bele.

Tudom,gondolom nem két fillér,csak így olyan szarul jön ki.

11. eec25f5ded (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. márc. 14. 08:22
Már leírtam, van akinek nem magától értetődő a dolog, annak ellenére, hogy a saját partiján sem volt ez másként.
2015. márc. 14. 08:20
Jah, a gyerekek. Hát mondd el, hogy szerinted elférnek, az agyagi részét meg gondolják ők végig, mivelhogy ők fizetnek.
2015. márc. 14. 08:20

Tesómnak volt anno meglepetésbulija a 40. szülinapjakor, sógorom szervezte.

A vendégek itt nálunk gyülekeztek, tesóm tényleg meglepődött, mindenki lakatot tett a szájára.

Innen mentünk az étterembe vacsorázni és bulizni, mindent sógorom fizetett. Svédasztalos kaja volt, a létszámot tudta előre, így pluszköltség nem volt, persze az italokat számolták a pincérek.

Családok is voltak, gyerekkel természetesen, ők is jól kirohangálták és táncolták magukat!

8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Eec25f5ded)
2015. márc. 14. 08:18
Ha eddig ez magától értetődő volt, akkor mi a gond?
7. eec25f5ded (válaszként erre: 4. - 388b941089)
2015. márc. 14. 08:18

Kedves vanessza! Nem attól trollkodás, hogy más a véleményünk, hanem a közlés módja. Persze ez egy nyílt fórum, szíved joga, de a stílusról még lehet véleményem.

Hogy Te így szervezted az a Te dolgod, én másként szeretném, ezzel együtt nem érzem "gáznak".

A mai világban nem feltétlenül alap, hogy ennyi embert vendégül látunk, persze lehet azonnal ellenvéleményt formálni, hogy akkor minek a parti. Mint írtam is: nem erre volnék kiváncsi.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Eec25f5ded)
2015. márc. 14. 08:17
Ez így bunkóság. Bocs. Eszembe nem jutna, hogy meghívjak valakit vacsizni, de fizesse ki a számláját.
2015. márc. 14. 08:15

Még egyszer tehát a lényeg: nem arra vagyok kiváncsi, hogy kinek milyen lesajnáló véleménye van, hanem elsősorban a hasonló partit már megélt szervezőktől kérnék tanácsot.

Ahogy írtam is: az eddigi éttermi meglepi születésnapi partikon magától értetődő volt, hogy mindenki magának állja a fogyasztását, különösen ha valaki többedmagával érkezett.

Az otthon szervezett meglepetés parti más, ott természetes az étel és ital biztosítása, persze más kérdés, hogy mi pl. az ilyen partikra sem érkeztünk soha üres kézzel.

4. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Eec25f5ded)
2015. márc. 14. 08:14

Ha nem olyan választ kapsz, ami tetszik, akkor a másik már egyböl troll.

Par honappal ezelott szerveztem bulit az uramnak, mindent en alltam, fel sem merult, h a vendegek fizessenek.

3. eec25f5ded (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2015. márc. 14. 08:11
Hát igen, jönnek a trollkodók azonnal :)
2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Eec25f5ded)
2015. márc. 14. 08:10

Ez gáz.

Neked kell állnod, sok pènzt vigyèl, vagy inkább ne is szervezd ide.

2015. márc. 14. 08:07

Sziasztok!

Férjemnek hamarosan elérkezik a 40. születésnapja és egy meglepetés vacsorát szervezek neki egy étteremben. Az otthoni parti a lakás méreteiből adódóan, helyhiány miatt kizárva sajnos.

Összesen 16 felnőtt és 4 gyermek lenne a helyszínen, egy fővárosi grill étterembe mennénk.

Azt szeretném kérdezni a hasonló partit már megélt szervezőktől, hogy a vacsora anyagi oldalát hogy szokás rendezni? Az eddigi partikon meghívottként mindig magunk álltuk a fogyasztásunk költségét, de tegnap az egyik páros megkérdezte, hogy belefér-e nekünk, ha a gyerekeket is elhozzák.

Kényes kérdés, de szeretném minden meghívottnak óvatosan, ám udvariasan a tudomására hozni, hogy drága ajándék helyett az együtt elköltött vacsora és eltöltött idő lenne az igazi meglepetés, ezzel együtt pedig szeretném kérni, hogy mindenki maga rendezze a saját számláját. Erre van valakinek ötlete/tippje, hogy hogyan lehetne közölni ezt a meghívotakkal? Köszönöm előre is.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook