Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 40 éves kor után nehezebb fogyni? fórum

40 éves kor után nehezebb fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
64. unom (válaszként erre: 62. - Százas Evelin)
2018. szept. 1. 17:06

Én inkább megtartanám ezt.

Fura, de kb.másfél éve bármennyi édességet eszek, bármikor, nem hízok. Fene tudja, miért, beteg nem vagyok.

63. Guruljka (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2018. szept. 1. 17:06

Ez igaz, de kevesen sportolnak/mozognak folyamatosan az életük során.

Én is kihagytam vagy 25 évet.

62. Százas Evelin (válaszként erre: 51. - Unom)
2018. szept. 1. 17:04
Én már lefogytam 30-ason, 40-esen, 50-esen is, lassacskán majd már 60-asan is le kell. :-)
61. Százas Evelin (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2018. szept. 1. 17:03
Kilőtted az egyetlen mentsvárat. :-) Mégiscsak bicajoznom kell. :-)
60. globus (válaszként erre: 53. - Channa*)
2018. szept. 1. 16:01
Ne öregítsd magad! :D
59. globus (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2018. szept. 1. 16:01

Rühellek a kapálással jönni, de fizikai dolgozók közül kevesen sportolnak.

Kolléganőm rendszeresen fut. Pár hete lakást újítanak, kiveszi részét a sitt kihordásából, szeméttelepre viszi, építőanyagokat cipel. Mondta, estére úgy elfáradnak, hogy férjével szólni sem tudnak egymáshoz. Akkor nem mentél futni? Áááááááá...

2018. szept. 1. 15:58
Lehet, hogy nem 55, lehet, hogy 53, már nem emlékszem pontosan. Utána fogytam le.
57. Guruljka (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2018. szept. 1. 15:57

Saját tapasztalatom: 55 éves voltam, panaszkodtan, hogy nehezen mozgok, fáradékony vagyok. A háziorvos megkérdezte, hány éves is vagyok? Mondom, ő bólintott, írta a receptet.

(Szólhatott volna, hogy dagi lettem, én akkor nem voltam ennek a tudatában.)

Az akkor divatos (szponzorálási érdekből vajon?) felírt "keringésjavító" mellékhatása, hogy gyengeségérzést okoz. Akkor lett fura, amikor nem is akartam felkelni az ágyból. És beugrott, hogy a gyógyszert anyámnak is felírta, ő azóta egyre többet feküdt, de a keringése nem lett jobb... hogy is lett volna mozgás nélkül?

56. michelle.r (válaszként erre: 53. - Channa*)
2018. szept. 1. 15:50
Ez borzasztó bakker, hogy pl. az USA-ban, de Franciaországban is 50-60 éves emberek még pályát változtatnak, beiratkoznak egyetemre, tele vannak az edzőtermek velük, míg Magyarországon elfogadott, hogy 40 felett már minden nap ajándék ;)))
55. michelle.r (válaszként erre: 50. - Százas Evelin)
2018. szept. 1. 15:48
Így ez nem igaz. Sporttal, megfelelő táplálkozással egyáltalán nem lassul az anyagcsere. Nélküle viszont valóban lassul.
54. michelle.r (válaszként erre: 47. - Fincsi5)
2018. szept. 1. 15:46
Jajj de cuki vagy Fincsi ;) Igaz, nem fogyózom, csak karbantartom a testecskémet ;) A cannanetics remekül edzésben tartja az izmokat, és még csak külön idő sem kell rá. Akár olvasás, filmezés közben is lehet. És még a frizurát sem zilálja szét, mint egy átlagos fitneszóra :D
53. Channa* (válaszként erre: 49. - Boldogzokni)
2018. szept. 1. 10:17

Nem hinném, hogy kivétel vagyok....

Pm. beteg, mellé IR, kis epe probléma, 61 éves vagyok.

És semmi gondom a fogyással.


Az elmúlt 2 hétben felkapkodtam 2 kg-ot, ez a héten le is ment egy kis odafigyeléssel. Csak a kólát hagytam el, mert megint kóla függő lettem:DDD

51. unom
2018. szept. 1. 10:09

Nekem 40 felett sikerült lefigynom, 85 felettről 62-re.

Előtte cdak kínlódtam.

51. unom
2018. szept. 1. 10:09

Nekem 40 felett sikerült lefigynom, 85 felettről 62-re.

Előtte cdak kínlódtam.

50. Százas Evelin (válaszként erre: 49. - Boldogzokni)
2018. szept. 1. 10:07
Teljesen egészségesen is lassabb már az anyagcsere, mint fiatalabban. Sajnos, ez objektivitás.
2018. szept. 1. 10:00

Úgy látom, két táborra oszlanak a vélemények.

Talán, aki teljesen egészséges 40 után is, annak nem nehezebb.

Akinél már felbukkannak betegségek, pajzsmirigy, satöbbi, annak meg nehezebbé válik.

Én erre jutottam.

48. Százas Evelin (válaszként erre: 47. - Fincsi5)
2018. aug. 29. 22:21
Bárcsak én is sakkozgathatnék velük. :-)
47. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Százas Evelin)
2018. aug. 29. 18:22

Ó, rajta nincs felesleg, hótt csinos, viszont folyamatosan tornázik, mozog, hogy ne kelljen igazán fogyókúráznia.:))

Az izmokat "helyezgeti" DD

2018. aug. 29. 15:30
biztos
45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Százas Evelin)
2018. aug. 29. 14:05
Bármi legyen is a mozgás, a lottyadtra fogyott izmot nehezebb újraépíteni, mint eleve az izommal "kiszorítani" a zsírt.
44. Százas Evelin (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2018. aug. 29. 13:27

Hát az király, ha az olyan gyorsan hat. De mi neked a hatás, a fogyás, vagy az izmosodás?

A callaneticshez előbb jól le kell fogyni, nem? És csak azután izmot építeni.

Sose jutok el az építéshez.

43. papája (válaszként erre: 42. - Sziszi0528)
2018. aug. 29. 10:32

Szia !

Én meg a Te soraidból ismerek magamra.

58 évesen a Kalóriabázissal 1 év alatt 12 kg-ot fogytam. Szigorúan betartottam a kalória keretet és sokat mozogtam. Ez 6 éve volt. 3 évig tudtam tartani a súlyomat, akkor pajzsmirigy alulműködő lettem. Sajnos azóta minden igyekezetem ellenére minden kiló visszajött a lelassult anyagcsere miatt.

Most is vallom, azonban, hogy egészségesen bármelyik korosztály tud fogyni. Figyelembe kell venni azonban azt, hogy minél idősebb az ember, annál kevesebb kalóriára van szüksége. Erre táblázatok vannak a neten is.

42. sziszi0528 (válaszként erre: 38. - 96e4cb8ca7)
2018. aug. 29. 05:55

Szia!


Olvastam a soraidat és magamra ismertem... Ugyanígy jártam, hogy ettem normálisan, mellette edzettem és stagnáltam hetekig-hónapokig. Nyitottam is egy fórumot fogyni vágyó anyukák címmel és ott tanácsolták a kalóriabázist. Életem végéig hálás leszek ezért, ugyanis úgy megindult, hogy most ott tartok súlyban, ahol a 2 babám előtt voltam 2014-ben. És ha szépen betartom pereg is lefelé (158 centi vagyok, valaha 78,6 kg voltam, a bázist 71,5 kilóval kezdtem és ma jelenleg 64,4-et mértem). Ha csak egy picivel is többet eszem, pár 100 kcal (elég egy joghurt meg egy alma pluszban) már megáll. Ha viszont betartom, akkor megy. Szerintem egy próbát megér! Ja és eszek mindent, paprikáskrumpli, sztrapacska, rántott husi, csak felviszem saját ételként és annyit szedek csak, amennyi még az egyéb más kaják mellett belefér a napi keretbe, arra ügyelek, hogy azért ez ebéd legyen és ne a vacsi... És működik ;)!

2018. aug. 28. 19:13
igen
40. michelle.r (válaszként erre: 39. - Százas Evelin)
2018. aug. 28. 19:10
A Callanetics mozgástartománya nagyon kicsi, kb. egy centiméteres. Vannak olyan gyakorlatok, amikor nem is tudod fél centinél magasabbra emelni a karodat. Ez alig látszik pár méterről. Ééééés - szerintem - a leggyorsabban eredményt hozó torna, amivel valaha tanálkoztam.
39. Százas Evelin (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2018. aug. 28. 12:22
Az milyen gyakorlat hogy fekszel, semmi sem látszik a mozgásból, és erőlködsz?
2018. aug. 28. 12:06

Nehezebb, és sok szélhámos csodaszergyártó pont ezt a korosztályt célozza meg. Már 2 is letiltott a fb-on amikor megírtam nekik (másokkal együtt) hogy kipróbáltam amit árulnak és hatástalan. Azt hiszem, a tiltás csak őket minősíti :D :D :D


Amúgy nem vagyok még 40 de erősen gondolkodom mi a franctól nem tudok fogyni... A "fogyasztó" teák kipróbálása is kb egy kétségbeesett lépés volt. IR, pajzsmirigy már kizárva, a második terhességem alatt felszedett 18 :( kiló is lement diéta nélkül - 9 hónapos a lányom - a baj az lehet, hogy a terhességet magát is túlsúlyosan kezdtem, 162/72,ennyi vagyok jelenleg is. Minden nap minimum 1 órát sétálok, nem totyogva, a kenyeret már teljesen elhagytam, nem zabálok. Fölfelé nem megy a súlyom de lefelé sem. Szívesen eljárnék edzőterembe de mivel a férjem este ér haza, erre kb délelőtt lenne lehetőségem. Van is gyerekfelügyeletes fitness a környéken, bébiszitterrel, próbáltam, de nagyon sírt ott a babám :( szóval ez egyelőre nem játszik.


Ha - jó esetben - nem eü. probléma miatt nem tudok fogyni,akkor már tényleg nem tudom hogy kellene. Soha nem sikerült csak diétával fogynom, a mozgás mindig kellett.

37. Channa* (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2018. aug. 24. 20:54
A nasizás miatt mindenképp érdemes!:DDDD
36. michelle.r (válaszként erre: 33. - Channa*)
2018. aug. 24. 20:24

Ne máááár! Vetessem ki az epehólyagomat? ;)

1.600 kalóriát kéne ennem, de lehetetlen normális kajákból ennyit összehoznom. Mondtam az edzőnek, ha nem hagy békén, betolok egy üveg nutellát naponta, akkor meglesz :D

35. michelle.r (válaszként erre: 32. - Channa*)
2018. aug. 24. 20:16

Én remekül elpihizgetek a tv előtt fekve. Legalábbis látszólag fekve ;) Ilyenkor nyomom a callanetics gyakorlataimat, ami pár méterről is úgy látszik, mintha semmit sem csinálnék, közben meg olyan izommunkát végzek, hogy majd' megdöglöm :D


Én is azt gondolom, hogy aki mindig adott a mozgásra, és vigyázott a testére, az a változókorral sem fog elhízni, max. egy kicsit többet dolgozik a korábbi kinézetéért. Aki viszont mindig tespedős volt, azt el tudom képzelni, hogy eldeformálódik. Három barátnőm is küzd most vele, hőhullámok gyilkolják őket, az egyik aludni sem nagyon tud, egyikük pont olyan vékony, mint mindig volt, egyikük jobban néz ki, mint valaha, a harmadik pedig hízásnak indult, de egy 3 hónapos Tomán diéta helyre tette, és már visszatért a korábbi normál táplálkozásához.


Ami pedig a korai menopauzát illeti, akár 25 évesen is jöhet. Döbbenetes, hogy van nő, aki erről nem tud.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook