Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 40 éves kor után nehezebb fogyni? fórum

40 éves kor után nehezebb fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
94. Százas Evelin (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2018. szept. 2. 17:08

Eszem én is olyat ami nem egészséges, perpillanat nem fogom vissza. Annyi az óvintézkedés, hogy csak tk. kenyeret eszem, fehéret nem. De sütit azt azért igen... Egy keveset. Kelt sütit is, egy keveset.

Én már elintéztem magamnak hogy reggelente egy marék gyógyszert kelljen nyelnem, a magas vérnyomásom miatt, ahhoz hozzácsatlakozott egy prediabetesz is. A vénás problémáimra is szedek vény nélküli szert, naponta kettőt, muszáj mert különben randán kidagadnak az egyik térdem oldalánál az erek, ha szedem akkor meg alig látni. A seprűvénákkal nem foglalkozom.

De este már csak két tabi kell, az egyik vénás, meg a cukros. :-) Hát ez van.

Anyám sokkal többet szed, és olyan bonyi módon hogy én nem tudnám betartani. Kaja előtt fél órával, utána eggyel, meg ilyenek. Napi háromszor. És nem keveri össze. :-)

2018. szept. 2. 17:01

Ezt pedig nem lehet azzal elütni, hogy "nincs is rajtunk fehér kööpeny"...


"A „fehérköpeny”-hypertoniát”: A betegek egy részében (15-30%) a rendelőben mért vérnyomás rendszeresen magas, míg orvosi környezeten kívül normális. Ezt az izolált rendelői hypertoniát ki kell zárni (optimálisan 24 h-s vérnyomás monitorozással), azonban ezeknél a pácienseknél a későbbiekben nagyobb arányban alakulhat ki a hypertonia betegség, mint a normál populációban, ezért 3-6 hónap múlva a monitorozást ismételni kell."

92. Guruljka (válaszként erre: 91. - Channa*)
2018. szept. 2. 16:58

Olyan doktort akarnék hosszútávon, aki elhiszi, hogy otthon sosem ekkora az érték.

Azért is kellene (Nem többet! Csak azt!) megtennie, hogy követi a magas vérnyomás megállapítására bevezetett szakmai protokollt.


Nem csak álmos lettem a csökkentőtől, hanem extrém alacsony vérnyomást mértem. Mondjuk 88/49 értéket, ötvenvalahányas pulzussal. Ennyivel már lehettem álmos...


Akárhányszor és akármikor mérem itthon, mesziről nem éri el a rendelőben produkált értéket. Ezt mondtam is neki, de hiába.


A követendő protokoll csak ennyi:


– Hypertonia betegségről beszélünk, ha a vérnyomás nyugalomban, legalább 3 különböző

(legalább egyhetes időközzel mért) értékének átlaga nagyobb, mint 139 Hgmm szisztolés

vagy nagyobb, mint 89 Hgmm diasztolés érték.

91. Channa* (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2018. szept. 2. 16:36

Szerintem a doki jobban ért hozzá, de te tudod, hogy mit akarsz hosszútávon.

Ha valami gondot okoz a vérnyomáscsökkentő (jól értem, hogy erről van szó?), akkor el kell neki mondani.

Én is tiltakoztam nagyon ellene, de aztán úgy döntöttem, hogy nem akarok agyvérzést kapni, mint az apukám vagy a nénikém, stb.

Én is cserélgettem a gyógyszert, mert nem volt megfelelő, a mostani viszont semmi mellékhatást nem okoz azon kívül, hogy nem ugrál a vérnyomásom.


Az előzőkkel is képes voltam dolgozni, tornázni, stb., bár nekem is okozott álmosságot.

90. Guruljka (válaszként erre: 89. - Michelle.r)
2018. szept. 2. 16:14

Mondtam neki, hogy nem szedem, és hogy fogyok és mozgákonyabb vagyok. Azt mondta, azzal még jobb lenne. Nem tértem ki a mellékhatásra, mert mindig azt kommunikálja, hogy essünk már túl a rendelésen. (Testbeszéd, beszédmodor...)


Pedig azt is megkérdezném tőle, miért ítélt egyetlen mérés után hipertóniásnak.

89. michelle.r (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2018. szept. 2. 15:42
Kiváncsi lennék, a kedves doktor erre mit reagálna :S
88. michelle.r (válaszként erre: 85. - Százas Evelin)
2018. szept. 2. 15:41

Egy csomó olyat esznek, ami alapvetően nem egészséges. Aki ettől hízik, az visszafogja magát, mert nem akar egy sertés lenni........ ;) Attól, hogy valaki nem hízik, még nem ehet büntetlenül a lisztet, cukrot, élesztőt, egyebeket.


Engem sokan szoktak bsztatni azzal, hogy egészségesen akarok meghalni? Hát inkább, mint hogy életem utolsó harminc évét gyógyszereken éljem. Hiszed vagy sem, de az elmúlt tíz évben max. fájdalomcsillapítót veszek, és azt is csak akkor veszem be, ha semmi mástól nem múlik a fejfájásom.

87. Guruljka (válaszként erre: 80. - Michelle.r)
2018. szept. 2. 15:12

Ki is próbáltam, hátha mégis tévedek... de az újabb szedés újra elgyengített.


Pozitív hatását akkor sem észleltem, amikor figyeltem.

Ugyanakkor elkezdtem szépen fogyni, apránként tornászgatni, az étkezésre odafigyelni, és a bogyó nélkül is jobben lettem.

Akkor meg???

2018. szept. 2. 14:53

Én annak örülök, hogy nem szeretek enni:D

Mert ha szeretnék, akkor állandóan gyötrődnék a bűntudattól és a túlsúlytól.

Persze, van amikor van kedvem enni, de legtöbbször gondolni se tudok a kajára és csak azért eszek, mert kell.

Már többször írtam: ha nem lenne férjem és gyerekem, akkor még mindig úgy ennék, mint előttük. Esténként ettem 1 szelet kenyeret felvágottal és zöldséggel.

A férjem még le sem nyelte az utolsó falatot a reggeliből, de már a holnap utáni vacsorát tervezi (az előző napokat már rég megtervezte:DDDD), szörnyű, hogy ennyit kel olyanról hallanom, amit igazán nem szeretek...

Ő szeret enni, de szerencsére jól eszik, mert csak a korának megfelelő pocakja van, azaz van 5-10 kg feleslege, de pasi és jól áll neki:DDDD

85. Százas Evelin (válaszként erre: 84. - Michelle.r)
2018. szept. 2. 13:20

Én nem vagyok ettől túl boldog. Szeretek enni, de én azt nem tehetem büntetlenül. Olyan szeretnék lenni, mint a Globus tesója. :-)

Annyira irigylem a zabálós gizdákat. :-)

84. michelle.r (válaszként erre: 71. - Százas Evelin)
2018. szept. 2. 12:53
Én hízékony vagyok, és nagyon örülök neki. Nem biztos, hogy akkor is ilyen tudatosan étkeznék, ha büntetlenül bármit leereszthetnék a torkomon. Lehet, hogy folyton pizzát ennék, meg túrós csuszát 😉
83. globus (válaszként erre: 71. - Százas Evelin)
2018. szept. 2. 12:51

Így van. Lehet fogyni úgy is, hogy genetikailag hízékony vagy, de sokkal-sokkal többet kell érte dolgozni. Sőt lehet, hogy a másiknak egyáltalán nem.

Tesóm szó szerint zabál, ez a helyes kifejezés, hétvégi ebéd után húz aludni tele hassal. Semmit nem sportol, és majdnem sovány testalkatú. Én töredékét sem eszem, nappal pörgök, de meg kell gondolnom, vehetek-e másodjára a tálból. Kolléganőm három kiflit bevág tízóraira egy pohár tejföllel, utána már azon morfondírozik, mi lesz ebédre :) Teljesen normál súlyú.

Pszichésen könnyebb, ha ezt a terhet el tudjuk engedni, étkezzünk úgy, ahogyan jónak látjuk. Más - más. Nagyapó szerint űdúga... :)

82. michelle.r (válaszként erre: 61. - Százas Evelin)
2018. szept. 2. 12:49
Hajrá!! ! 🚴‍♂️🚴‍♂️🚴‍♂️
81. michelle.r (válaszként erre: 59. - Globus)
2018. szept. 2. 12:47
A fizikai munkától én is jobban kikészülök, mint bármilyen sporttól 🤪
80. michelle.r (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2018. szept. 2. 12:46

Az orvosok nagy része pont ezt teszi. És az emberek nagy része elfogadja; mert orvos mondta 🙄.

Jó, hogy te tovább gondoltad 🤗

79. michelle.r (válaszként erre: 76. - Unom)
2018. szept. 2. 12:44
Nyilván nem, csak ehhez is kiválóan ért 😂😂😂
78. Százas Evelin (válaszként erre: 74. - Unom)
2018. szept. 2. 07:55

Tudom én, hogy kell, de azt is tudom hogy most sokat eszem ahhoz képest, hogy mennyit mozgok. Ezek a hőségek nem segítették elő a sportolást. Igaz, valahogy más se segíti elő. :-)

Mostmeg allergia gyogyit szedek, annyira álmosít hogy alszom is, napközben is. Mindemellett két napja hótt nyugodtan tüsszögök is, rémes. :-)

Várom a szebb jövőt.

77. VersEmber (válaszként erre: 76. - Unom)
2018. szept. 1. 19:15

Ja, nem.

:DDDDDDDDD

76. unom (válaszként erre: 75. - VersEmber)
2018. szept. 1. 19:08
Próbáltad?
2018. szept. 1. 19:05

Igen.

Nehezebb.

Vannak életkori működések, amik a zsír tartalékolást fokozzák.

---

De 40 felett egy "pici poci" sok nőnek jól áll.

:)

74. unom (válaszként erre: 71. - Százas Evelin)
2018. szept. 1. 19:00

20 évig próbáltam ezt a súlyt elérni, sikertelenül. Fogalmam sins, most miért sikerült, épp 4p felett.

Mint írtam, voltam 85 felett is.

73. Százas Evelin (válaszként erre: 70. - Globus)
2018. szept. 1. 18:59
Ez tetszik. Egyszer én is kiszámolom. Lehet hogy már megcsináltam. :-)
72. Channa* (válaszként erre: 60. - Globus)
2018. szept. 1. 18:58

Hahaha....

Mellényúltam:D

Tényleg csak 51 éves vagyok:D

71. Százas Evelin (válaszként erre: 69. - Unom)
2018. szept. 1. 18:57

Létezik ám az, hogy valaki hízékony, a másik meg nem. Ha én sok édességet ennék, nem férnék az ajtón be. Eszem édességet, perpillanat nem fogyizok, azt szeretném hogy hosszabb idő alatt, úgymond észrevétlen menjenek le a kilók.

És mint a te neved: unom. Unom az örökös készenlétet, én már tizenévesen is fogyiztam, az mondjuk nagyon nagy marhaság volt. Voltam vagy ötven kila, de én még karcsúbb akartam lenni, le is mentem negyvenre. Irtó tetszettem magamnak, de nekem az ötven a kényelmes.

30 évesen volt a legkönnyebb lefogyni, epebeteg voltam pici gyerekkel, húztam ameddig tudtam a műtétet, de már majdnem belepusztultam a görcsökbe, és inkább nem ettem... :-) Akkor is igen karcsú voltam, 38 kg.

De tudok nyolcvanon felül is lenni, bőven szoktam is.

Mindig ez a tili-toli, tényleg unalmas. :-)

70. globus (válaszként erre: 62. - Százas Evelin)
2018. szept. 1. 17:16
Híres tv-személyiségünk nyilatkozta egyszer, hogy életében már 200 kg-t fogyott, akkor röhögtünk rajta. Azóta rájöttem, hogy simán lehetséges. Csak minden évben újra kell kezdeni, megvan az. Aki még soha nem fogyózott, partvonalról bele sem ugathatna.
69. unom (válaszként erre: 66. - Százas Evelin)
2018. szept. 1. 17:15
Ideális esetben én is kevesebb lennék 5 kilóval, de annyura mist nem izgat, hogy tegyek érte. Ja, 170 centi vagyok.
68. Guruljka (válaszként erre: 67. - Unom)
2018. szept. 1. 17:13

Relatív!


Én, lehet, betermelném az egészet. :D

67. unom (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2018. szept. 1. 17:13

Így van, fél teosi zserbó egy éjszaka alatt nem sok:)

Édességben nem tartok mértéket, imádom.

66. Százas Evelin (válaszként erre: 64. - Unom)
2018. szept. 1. 17:12

Azt én is megtartanám. Jó lenne ugyan annál is kevesebb lenni, nade most meg több vagyok.

Szerencséd van az édességekkel.

65. Guruljka (válaszként erre: 64. - Unom)
2018. szept. 1. 17:10
Szerintem, amilyen fegyelmezett vagy, nálad az a "bármennyi" sem az a nyakló nélküli mennyiség.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook