Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. fórum

40-70 év közötti nagyik gyertek, beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
31256. bnedora (válaszként erre: 31254. - Lúdanyó)
2011. dec. 5. 09:30

Szia/Sziasztok!

Köszönöm Margitkám, hogy megosztottad velünk ezt a szép "otthoni" érzelmeket. Wass Albert nagyon szépen tudott írni az emberi érzésekről, persze szerintem ez abból fakad, hogy ő Erdélyben született, és más országokban kellett élnie.


Sajnos, az idő nem kedvez Télapónak, így nem szánkón fogja hozni az ajándékokat. Azért tisztítsátok meg a csizmátokat, mert biztosan hoz nektek is valamit.


Nagyon kellemes, szép új hetet kívánok nektek. Teljen örömteli készülődéssel az ünnepekre.

31255. Hyde
2011. dec. 5. 09:09
Kezdjétek vidáman, boldogan a hetet.
31254. lúdanyó
2011. dec. 4. 17:10

Otthon az, ahova hazatérsz. Ahol valaki vár este. Ahol ismered a fal kopásait, a szőnyeg foltjait, a bútorok apró nyikorgásait. Ahol úgy fekszel le az ágyba, hogy nem csak alszol, hanem pihensz. Nem csak pihensz, hanem kipihened magad. Kipihened az életet, az embereket, mindent. Ahol otthon vagy, az az otthon. Nem kell hozzá sok. Elég egy szoba. Ha tízen vagytok benne, az se baj. Ha mind a tízen e...gyek vagytok ebben, hogy haza tértek, amikor este hazatértek. Nem kell hozzá sok, csak egy szoba és egy érzés. Egy egészen egyszerű állati érzés: hogy ma itt élek. Van egy ágy, amiben alszom, egy szék, amire leülök, egy kályha, ami meleget ad. És hogy ebben a körülöttem lévő széles, nagy és furcsa világban ez a kis hely nem idegen és ma az enyém. Jól érzem magamat benne, ha kinézek az ablakon és kint esik az eső, vagy süvölt a szél. És hogy ha ide este bejövök, meglelem azokat, akik még hozzám tartoznak. Ez az otthon. Minden embernek módja van hozzá. Egy szűk padlásszoba is lehet otthon. Egy pince is. Még egy gallyakból összetákolt sátor is otthon lehet. Ha az ember önmagából is hozzáad valamit. Elég egy szál virág, amit az útszélen találtál. Egy fénykép, amit éveken keresztül hordoztál a zsebedben. Egy könyv az asztalon. Egy ébresztőóra. Mit tudom én: ezer apró kacat ragad az emberhez útközben. (...) Ha mindezt érezni tudod: nem vagy otthontalan a világon. - Wass Albert


Elhoztam nektek mert olyan igaz..:)

31253. lúdanyó (válaszként erre: 31250. - Babi11)
2011. dec. 4. 17:06

Köszönöm!..:) meg mind a sok szép, jó szót!


Fáj az ujjam a macska belekapott reggel.. akartam egy kis májat adni nekik erre az egyik kikapta a kezemből...:((

31252. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31246. - Jjhmarta)
2011. dec. 4. 16:04

Akkor küldök nektek még egyet, vigyétek el az unokáknak is.

/Mészáros Veronika/ Karácsonyi Tündérek.


Ezernyi csillag hull most az égből,

Fagyos kis tündérek suttognak az éjről.

Nem is tündérek, hópihék talán.

Jeges csillagpor hull a Földre rá.


Karácsony éjjelén az ablakból látom,

Fehérbe öltözött a táj kint a határon.

Lelkem megnyugszik, s béka járja át,

Boldogan kívánok " jó éjszakát".


De a millió tündér nem alszik el,

A világ reggel békével kel.

Csillámló táncukkal szeretetet szórtak,

Az emberek arcára mosolyt varázsoltak.


Maradjon ez így egész éven át,

Ne, csak ha csodáljuk a tündérek táncát!

31251. Babi11
2011. dec. 4. 15:11
Nem normális ez az idő, tegnap fáztunk, ma 15 fok van.
31250. Babi11
2011. dec. 4. 15:10
A második gyertya a remény jelképe.Isten megígérte a zsidó népnek,hogy a Messiás az ő nemzetükből kerül ki,így is lett.Ugyanígy mi is reménykedhetünk saját megváltásunkban és abban,hogy isten valóra váltja ígéretét." Áldott Második Adventi vasárnapot kívánok!Szeretettel Nektek.
31249. alfoldi13
2011. dec. 4. 13:29

itt találtam sokszorosítom

Mindannyiótoknak:-)


Hamarosan beköszönt a tél, a depresszió ideje!!!

A depresszió legjobb ellenszere az ölelés!

Épp ezért nagyszabású ölelési akciót indítok.

Ha nem küldöd tovább, akkor is teljesülhetnek álmaid, nyerhetsz a lottón, lehetsz sikeres és boldog, nem döglik meg a kutyád, nem leszel szerencsétlen életed végéig, nem kerül el minden valamirevaló embertársad, nem dől rád a házad.

De gondold meg, ha elküldöd, mosolyt lopsz ismerőseid szívébe... s lelkükkel viszont ölelnek...


Ölellek!

"Csak egy kaszt létezik, az emberiség kasztja

Csak egy vallás létezik, a szeretet vallása

Csak egy nyelv létezik, a szív nyelve."

31248. Hyde
2011. dec. 4. 09:07

Methitt Adventi vasárnapot kívánok mindannyiótoknak.


Ilcsi Mama! Köszönöm szépen a Karácsonyi verset, s mindent amit küldtetek.


Itt mos éppen nem fagyos tél van, + 15 fok, langyos D.-i szél lengedez. Fáj is a fejem becsületesen.

31247. jjhmarta
2011. dec. 4. 06:12
Jó reggelt szép advent 2.-k vasárnapot kívánok mindenkinek.
31246. jjhmarta (válaszként erre: 31240. - Ilcsi Mama)
2011. dec. 4. 06:12
Köszönjük én bemásoltam a naplómban is
31245. 706217a8a2 (válaszként erre: 31244. - Ilcsi Mama)
2011. dec. 3. 18:12

Köszönöm szépen ,ez nagyon-nagyon szép.

Szinte beleborzongok.


Minden szépet és jót Mindenkinek.

31244. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31242. - Hyde)
2011. dec. 3. 17:03

" Hyde" Juditkám. Küldöm neked, hogy felvíditson.


Ligeti Éva/ Karácsony közeleg.


Gyöngy- fehér hó hullik, odakünn a szélben,

Karácsony közeleg, fagyos, hideg télben.

Jó meleg szobában, az ünnepet várjuk,

Díszes fenyő mellett, szívünket kitárjuk.


Lázban ég a család, apraja és nagyja,

Ki, ki, ajándékát, a fa alatt hagyja.

Kigyúlnak a gyertyák, lángja lágyan lebben,

Csillagszóró ragyog, csillagoknál szebben.


Fenyőillat árad, megtölti a teret,

Lelkünkbe lopódzik, isteni szeretet.

Meghitt együttlétben, boldog órák telnek,

Fölöttünk angyalok - égbe menetelnek.


Karácsony estéjén, csengő dallam csendül,

Havas téli tájon, jégkristályos csend ül.

31243. lúdanyó (válaszként erre: 31237. - 706217a8a2)
2011. dec. 3. 13:00
dearanyos vagy..köszi..:)
31242. Hyde
2011. dec. 3. 10:08

Istenem! Már megint olyan gyönyörűségeket olvasok itt. Köszönöm nektek.


Sajnos én most nagyon letargikus állapotban vagyok, nem is tudok sok mindent írni, semmihez nincs kedvem.

Kívánok nektek szép napot.


Azt kívánom magamnak karácsonyra, hogy ha rövid időre is, csak hadd hívjam fel a mennyországot, hogy hallhassam azok hangját, akik idelent hiányoznak... Nekem nem kell angyal a karácsonyfára, van néhány a mennyben, akik vigyáznak rám és lenéznek rám.

31241. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31239. - Margareta51)
2011. dec. 2. 21:37
"Kedves Margareta51" Szívszorongatóan megható a történet köszönöm neked, hogy elhoztad nekünk is.
31240. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31234. - 706217a8a2)
2011. dec. 2. 21:33

Kedves "Holdmaci" vagyis Juditmama. Ez is ide illik a Te üzenetedhez.


Advent idején. (Forrás. Adventi képes PPS, szövegként találtam, leírtam és küldöm nektek, a karácsonyt várás idejében.)


Advent van, s átjárja a lelkem, a szeret és az emlékezés.

Rájövök ismét talán ezredszer, hogy szépen élni gyakran túl kevés.

Szeretni szóban és tettekben hinni, remélni szüntelen.

Táplálni kell mosollyal, öleléssel, hogy majd emléked hibátlan legyen.


Most visszarepülök gondolatban a gyermeki önmagamba újra……

Látom, amint a kályha mellett anyám és a nagyanyám fagyos láb újamat gyúrja.

Hársfateát töltenek a poharamba. „Idd meg! Nem fogsz fázni majd”

Átmelegedett a testem, valóban s én azt hittem a tea tette azt. Ma már tudom, tőle volt meleg.


Ölelés, szeretett, gondoskodás, ezek voltak, amitől az a „jó” a testemet és lelkemet járta át.

Ez adta, azt a boldogság érzést, ami még ma is, rám tör, ha a múltba révedek.

Hiányuk – így Advent idejében – fájón kéri vissza, az elmúlt éveket.

Emlékszem a finom illatokra, ami a konyhát járta át,

Mikor, sült a finom mézes és a lágyan foszló mákos kalács.

Arcuk piros volt az izgalomtól, amikor a szobába engedtek,

Csilingeltek egy üvegpohár szélén. „Itt az Angyalka megjelent! Gyertek be.”


Futottunk mindannyian a fenyő köré. Ámultunk, örültünk nagyon.

Ezt a boldog érzést gyermekeimnek, s az unokáknak, minden Karácsonykor én is átadom.

Már sokszor töltjük el nélkülük a Karácsony szent ünnepét. De lelkemben ott mosolyog, Kedves arcuk képe, ahogy átölelik Ők a gyermekeiket és az unokákat.


Mert az ünnep attól sokkal szebb lesz, ha a gyertyafényben rájuk is, emlékezünk.

Tudom - onnan fentről Ők is, nézik-, hogy „Mi” is, mindenkit szeretünk.

Jusson mindig szép szóból bárkinek,

Simogató ölelő kezekből, mosolytól csillogó szemekből áradó tűz gyújtson fényeket!


Muzsika szóljon a gyermek kacajból, áhítat járja át a lelkünket,

A szeretet, amit tőlük tanultunk, naponta adjuk át mindenkinek.

Drága ADVENT köszöntünk! Lelkünk téged epedve várt……

Hajnalfényed közöttünk hintse szerte-szét aranyló fény-sugarát.

2011. dec. 2. 19:45

[link]


Szep tortenet eleg meghato.


Szeressünk Klub hírei

TÉLAPÓ TÖRTÉNET


3 napja | Farkas Gézáné Magdi | 9 hozzászólás


Az Amerikai Egyesült Államokban található Wisconsinban élő Mark R. Leonard hosszú évekig dolgozott hivatásos Télapóként. A bevásárlóközpontban gyerekek tucatjai álltak sorba, hogy találkozzanak vele, közöttük egyik évben egy kisfiú, aki egy fényképet szorongatva várta, hogy végre kettesben lehessen a Télapóval. Amint beszédbe elegyedtek, a kisfiú szomorúan mesélte, hogy a fényképen a testvére, Sarah látható, aki nagyon szeretett volna találkozni a Télapóval, csakhogy súlyos beteg, és jelenleg kórházban fekszik, így nem tudta elkísérni őket.


A kisfiú a nagymamájával érkezett, akitől Mark megtudta, Sarah súlyos leukémiában szenved, és szinte biztos, hogy már az ünnepeket sem éri meg. Nem kérnek hát mást, csupán annyit, hogy látogassa meg őt a kórházban, hogy, ha utoljára is, Sarah legalább egyszer találkozhasson a Télapóval.


network.hu

Mark sosem vállalt korábban hasonló feladatot, ezúttal azonban, látva a nagymama szemében a könnyeket és a kisfiú szomorú arcocskáját, valamint kezében a kis fényképet, kivételt tett. Még aznap délután felkereste a kórházat, ahol Sarah feküdt. A kislányt az ágyában találta, sápadtan és legyengülve.


Sarah észre sem vette Markot, csak akkor figyelt fel rá, amikor Mark könnyekkel a szemében, vidám arckifejezést erőltetve köszöntötte a Télapó jól megszokott köszönésével.

A Télapó és Sarah órákig beszélgettek kettesben a szobában, kéz a kézben, majd mielőtt Mark távozott volna, megígérte Sarah-nak: megkéri az angyalokat, hogy vigyázzanak rá.


network.hu


Miután Mark távozott a kórházból, nem hallott többet a kislányról - egészen a következő év karácsonyáig, amikor is a bevásárlóközpontban a gyerekek között egyszer csak feltűnt egy szőke, erős, vidám kislány, hatalmas mosollyal az arcán. Sarah volt az, makkegészségesen, akin nyoma sem volt annak, hogy valaha a halállal kellett küzdenie.

31238. bnedora
2011. dec. 2. 17:55

Sziasztok!

Köszönöm a karácsonyi verseket, majd ráírom egyik képeslapomra.

Ma nálunk szitált valami fehér, így a szürkeséget világosította. A hétvégére már tisztább időt ígérnek, úgyhogy kitartás...

Pihentető szép estét, majd jó éjszakát kívánok mindenkinek.

31237. 706217a8a2 (válaszként erre: 31236. - Lúdanyó)
2011. dec. 2. 16:38

Kedves Ludanyó.

Inkább teázzunk.

Én főztem csipkebogyó teát.Küldök Neked is.

Mézet is teszewk bele.

Puszi Juditmama.

31236. lúdanyó
2011. dec. 2. 15:25
Na most kávézzunk! ja vagy már késő..:)
31235. alfoldi13
2011. dec. 2. 04:47
kávézzunk jó reggelt...
31234. 706217a8a2
2011. dec. 1. 16:20

Szép Karácsonyi készülődést Mindenkinek!


Legyen veled Karácsony Angyala,

legyen áldás és ünnep az Ünnep,

szeretet simítsa lelkedet,

mikor a csengők megcsendülnek.


Ara Rauch

31233. lúdanyó
2011. dec. 1. 16:10
Szép szép ez a karácsonyi előkészület... Én a lelkem a 2 heti téli szünetre készitgetem..:)
31232. Ilcsi Mama
2011. dec. 1. 13:53

Itt a következő karácsonyi vers.


KARÁCSONY (Ditka Ákos verse)


Karácsony, béke szeretet.

Beszéltek róla emberek,

Várjátok, vágyó álmotok

S nincs itthon, Soha nálatok.

Elillant drága képzelet:

Gyermekkorodból jön veled.

Aranydiós szent mesefa, anyád terített asztala.


Karácsony, béke, Betlehem...

Elég a gyertya hirtelen.

Elég a karcsú mesefán,

S mi marad holnap ezután?

Marad a gond, bűn, gyűlölet!

Pedig higgyétek el emberek,

Ez az egyetlen értelem,

Amelynek titka végtelen.

Ez az egyetlen igaz út,

Melyen mindenki haza jut.

Mely földre hozza, az eget:

A Szeretet, a Szeretet. "

31231. Ilcsi Mama (válaszként erre: 31226. - 706217a8a2)
2011. dec. 1. 13:51
Persze, hogy nem, mennél töbett olvasunk és írunk annál jobban fejlesztjük az agyunkat, hogy ne butuljon el. Én is csak remélni tudom, hogy így van!
31230. bnedora (válaszként erre: 31227. - Lúdanyó)
2011. nov. 30. 23:34

Szia/Sziasztok!

A menyem egy falra szerelhető autópályát nézett ki, legókat és versenyautós gipsz kiöntőt. Kismillió autójuk van, nagy sláger náluk, és szeretnek rajzolni, gyurmázni.

A fiaméknak szőnyeg lesz a szobába, azt kértek.

Túl nagy ajándékozás nem lesz, de sajnos szinte mindennek húzós ára van. Mi magunkat meg lehet, hogy meglepjük színház jeggyel, vagy egymással:-D

Anyósom kap egy könyvet, a kisebbik fiam talán majd olyat, ami nincs az albérletben, de még ki kell puhatolni, mi az. Testvérek most nem kapnak semmit. Igaz, a sógorom István, így neki névnapja is lesz, ami ugye rossz, mert furcsán jön ki, hogy a neje és lánya nem kap semmit, de őt fel kell köszöntenünk.


Mindenkinek kellemes készülődést, éjszakára szép álmokat kívánok.

31229. lúdanyó
2011. nov. 30. 17:37
Ma voltam fodrásznál..igazán megszépültem..:) Még a kedvem is jó lett igy kel ezt csinálni. A fodrász panaszkodott, hogy kevés a kuncsaftja..na legalább 1 volt neki is..:)
31228. lúdanyó (válaszként erre: 31222. - Alfoldi13)
2011. nov. 30. 17:34
és még mi mindent nem értünk..:(..:))
31227. lúdanyó (válaszként erre: 31221. - Bnedora)
2011. nov. 30. 17:33
és mit hoz a "Jézuska?
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook