Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35 feletti kismamákkal (illetve akik ebben a korba szültek) szeretnék beszélgetni. fórum

35 feletti kismamákkal (illetve akik ebben a korba szültek) szeretnék beszélgetni. (beszélgetős fórum)


1 2 3
10. Gagababi (válaszként erre: 7. - Ff36256613)
2009. nov. 23. 22:31

Köszönöm! Jó ezt hallani! (Én 2600al születtem, és 37-38 hétre, esküszöm még influenzás sem voltam sosem.) :)

Nektek is viszont jó egészséget kívánok!

9. monyoci (válaszként erre: 1. - Gagababi)
2009. nov. 23. 22:29

szia, 38 múltam októberben.

31+5 kismama vagyok és augusztusban dr Hajdú Krisztánál voltam amniocentézisen úgy hogy nem volt még AFP-m és nem csináltattam vértesztet.

én tudni akartam hogy a 3. gyermekem nem genetikai beteg a korom miatt.

későbbi AFP eredményem nagyon alacsony volt, elküldtek volna így is úgy is...

a genetikai tanácsadóban is javasolták.

én JAVASLOM és menj a Hajdú Krisztához!!!!!!!!!!!

az amniocentézis eredményem negatív :D

egészséges kislányom lesz januárban :)


üdv


monyoci

8. Gagababi (válaszként erre: 6. - Mandula71)
2009. nov. 23. 22:28

Szia,

Ismerem a Bajcsyt (nálunk a családban, velem együtt mindenki ott született.


Nekem azt mondta a doki, hogy 20.hétig végzik a magzatvíz vizsgálatot, de a legoptibb a 16.hét, és pontosan ő is a Bajcsyt mondta, hogy ott végeznék el nekem is.


Én most az AFP-től tartok kissé, mert állítólag az nagyon sokszor mutat ijesztő adatokat, s közben semmi ok az aggodalomra.


Szép babavárást kívánok.:)

7. ff36256613 (válaszként erre: 1. - Gagababi)
2009. nov. 23. 22:23

Szia!!

Én 40 éves elmúltam, amikor a kisfiamat szültem. A doki elszámolta az időt, és így nem jutottam el időben a magzatvíz vizsgálatra. Helyette többször voltam genetikai UH-n. A babám egészségesen született, igaz, hogy 36 hétre, de a súlya 2700 g. volt. Ma már utolérte magát, és 2 éves is elmúlt, a bölcsit is nagyon jól viseli:)

Jó egészséget kívánok nektek!!

6. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Gagababi)
2009. nov. 23. 22:23

Szia!


Kisfiam januárban lesz 2 éves, 36 és fél éves voltam, amikor őt szültem. Nála jó volt minden eredményem, így nem vállaltam a magzatvízvizsgálatot.

Most megint babát várunk (nyáron töltöttem a 38-at), a vérteszt eredménye nem lett tökéletes, így genetikai tanácsadásra küldtek. A SOTE helyett a Bajcsy kórházat választottam, ahol végül nem magzatvíz, hanem korionboholy (méhlepényből vett minta) vizsgálatot végeztek. Ez a vizsgálat már korábban elvégezhető (magzatvízvételre általában csak a 18. hét után van lehetőség), a mintavétel gyakorlatilag ugyanúgy történik. Ebben a kórházban nekem nagyon jó tapasztalatom volt, ha kétségeid vannak, bátran merem ajánlani, hogy hívd fel őket. A vizsgálat eredménye negatív lett.

5. Gagababi (válaszként erre: 3. - Kikata)
2009. nov. 23. 22:18

pont elkerültük egymást. :)


Ok, örülök!!

4. Gagababi (válaszként erre: 2. - Kikata)
2009. nov. 23. 22:17

Nem tanácsot kérek, hanem tapasztalatot, hogy segítse a döntésemet.


És egészséges lett a kisbabád, igaz?

3. kikata (válaszként erre: 2. - Kikata)
2009. nov. 23. 22:16
És még annyi, hogy szerencsére a babám teljesen egészséges:)
2009. nov. 23. 22:15
Szia. Én 37 évesen szültem. Én is voltam a kombinált teszten. Én szintén az utolsó pillanatig gondolkodtam, hogy megcsináltassam-e a magzatvízvizsgálatot, néztem a fórumokat, kérdezgettem mindenkit. Szóval én végül is nem csináltattam meg, nekem is jó lett a kombinált tesztem. Azt viszont hozzá tenném, hogy tanácsod adni ebben nagyon nehéz. Én is csak leírtam Neked az én döntésemet. Fogsz hallani mellette és ellene szóló érveket is.
2009. nov. 23. 22:07

Sziasztok! Szeretnék minél több velem egykorúval, illetőleg akik ebben a korban szültek, beszélgetni arról, hogy megcsináltatták a magzatvíz vizsgálatot annak ellenére, hogy jó eredményt kaptak a kombinált teszten, illetőleg az AFP-n. Az is érdekel, akik nem csináltatták meg, és mégis egészséges kisbabájuk született.

Az AFP-m jövőhéten lesz. Az orvosom és a genetikus tanácsadáson a doki erősen győzködtek a magzatvíz vizsgálatra, pedig a kombinált tesztem elég jó lett. Azt ismétlik, hogy ezek a tesztek, meg szűrések csak becslések, és nem 100%-os eredmények...

Kérek mindenkit, hogy írja meg a véleményét, tapasztalatát!! 1 hetem van, hogy eldöntsem, hogy vállalom-e a vizsgálatot. Köszönöm.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook