Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35 feletti kismamákkal (illetve akik ebben a korba szültek) szeretnék beszélgetni. fórum

35 feletti kismamákkal (illetve akik ebben a korba szültek) szeretnék beszélgetni. (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. Tweety74 (válaszként erre: 30. - Gagababi)
2009. nov. 25. 12:17

köszönöm:)

Hát nem tudom...

De látod hiába lett jó a kombinált teszted eredménye így is kétségek közt gyötrődsz és ez a félsz lehet,hogy végig fog kísérni.Én azt mondom ha biztosra akarsz menni csináltasd meg.

Az afp tényleg egy hülyeség,sokszor csak ilyesztgeti a kismamákat.Nekem 0.81 lett ami kicsit alacsony,de még belefér a határba.Ja és azt mondják hogy az alacsony érték kislányt sejtet.Nekünk bejött.:))

39. Gavrilo1 (válaszként erre: 37. - Gagababi)
2009. nov. 25. 11:40
Én az Istenhegyi géndiagnosztikáján voltam- nagyon meg voltam velük elégedve. Mindent elmondtak, szuperül megvizsgáltak és a genetikus azonnal felhívott, amint meglettek a vizsgálati erdmények és mindenről pontosan tájékoztatott.
38. Gavrilo1 (válaszként erre: 37. - Gagababi)
2009. nov. 25. 11:38
Nekem van az imerősem között két anyuka akik szintén már bőven 35 felett voltak. Egyiknek a 12 héten vettek a bolyhokból a másiknak a 18 héten a vízből mintát. Mindketten egészséges babát szültek. Ők bevállalták a mintavételt-én nem.
37. Gagababi (válaszként erre: 36. - Gavrilo1)
2009. nov. 25. 10:50
Voltam genetikusnál, még terhesség előtt jóval, mert van betegség a családban..ő már egyenesen a magzatvíz vizsgálatot mondta elsőre. De kitaláltam mit fogok tenni. Jöv.hét AFP, aztán dokim megkérdezése nélkül fogok bejelentkezni a géndiagnosztikára. Ha fogadnak, és ott egy újabb uh után az ottani genetikus is javasolja, akkor elmegyek megcsináltatom. Nekem két orvos véleménye kevés, úgyhogy egy harmadik nem javasolta.
36. Gavrilo1 (válaszként erre: 1. - Gagababi)
2009. nov. 25. 08:05
Én 38 évesen szültem a kislányomat. Voltam integrált teszten ahol a genetikus az erdmények után egyenesen azt mondta , hogy ő nem javasolja a mintavételt, különösen hogy 4 fiú után jött a lányka. A nőgyógyászom sem ajánlotta, szerinte az én esetemben jóval nagyobb volt a vetélés esélye, minthogy beteg baba szülessen. Most van egy 15 hónapos gyönyörű lányom. Ha esetleg vállalunk mégegy babát, akkor szinte 100% hogy akkor sem fogom csak a vérvételes tszteket megcsináltatni.
2009. nov. 24. 23:02
Szerintem mindenképpen csináltasd meg!! A saját magad megnyugtatása végett. Elmondhatattlan jó érzés a kezedben tartani a negatív leletet és tudni hogy fiad lesz e vagy lányod! Nemmondom,nekem is fájt! De csak egy pillanat volt az egész,még anno a Schöppfméreiben..
34. Gagababi (válaszként erre: 33. - Ff36256613)
2009. nov. 24. 19:25
a felesleges szóközöket szüntesd meg, és akkor bejön a kérdőív..Pl. www. kerdoiv
33. ff36256613 (válaszként erre: 32. - Dorrcsa89)
2009. nov. 24. 18:47

Szia!

Lehet, én vagyok a hülye, de nekem nem jó a linked, nincs ilyen:(

2009. nov. 24. 17:24

Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem! Házidolgozathoz kell egy általam készített kérdőívet kitöltetni, mindössze 10 kérdés.Sokat segítene!!

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/261549397/

31. Gagababi (válaszként erre: 28. - Angel1221)
2009. nov. 24. 17:20
szia,én is elmegyek az összes genetikai uh-ra inkább, de még van pár napom gondolkodni.
30. Gagababi (válaszként erre: 27. - Tweety74)
2009. nov. 24. 17:19

Szia, gratulálok a babádhoz!

Nekem a kombi teszt a legjobb eredményt mutatta, és a doki mégis javasolja a magzatvízvizsgálatot. Az AFP-re jövőhéten megyek, ettől parázom, mert gyakran téves eredményt mutat.

29. Gagababi (válaszként erre: 24. - Evetke67)
2009. nov. 24. 17:17
Szia, köszönöm szépen!
2009. nov. 24. 17:04
Szia! Én decemberben leszek 39 éves, március 26-án született meg a kislányom, ő a 3. gyermekem :). Miután vidéki vagyok, nálunk kicsit másképp ment ez az egész: a korom miatt élből genetikushoz küldtek a kórházból, (Győrbe), ahol a doki annyit tett, h megkérdezte, akarjuk-e a vizsgálatot. Mondtuk, hogy a kombinált teszt eredményétől tesszük függővé, de ő a papírra azt írta, h amniocentézis javasolt. A teszt abszolút negatív lett, az eredménnyel visszamentünk a genetikára, ahol egy másik doki, meglátva a papírokat, megkérdezte, mit keresünk ott, menjünk nyugodtan haza és élvezzük a babavárást... Ezt is tettük, egészen az AFP eredményig, ami 0,78 lett, 0,8-ig lett volna jó, így az itteni vizsgálatokon kívül volt még egy újabb körünk Győrbe, genetikai uh-t végeztek, ott is minden rendben volt, és teljesen egészségesen és gyönyörűen megszületett a kislányom :) Bocsánat, ha kicsit hosszú lett, de én is nagyon sokat gyötrődtem anno...
2009. nov. 24. 16:57

Szia!

Én 35-öt töltöttem a terhességem legelején.Először csak a kombinált tesztet vállaltam be,de mivel az eredményem nem lett a legjobb ezért javasolták,hogy csináltassak magzatvízvizsgálatot.Hát hirtelen kivert a víz,mert nem számítottam arra,hogy gyengécske lesz az eredményem.Akkor már sokat nem gondolkodtam.Bevallom nekem kicsit fájt,de egy újjabb bébinél szintén megcsináltatnám.Féltem is,nehogy elmenjen a baba,de szerencsére semmi gond nem volt.Az eredményre várakozás volt még nagyon hosszú(4 hét),de szerencsére negatív lett.És most a karomban tarthatom a 2 és fél hetes kisbabámat.:)

Szóval én újra megtenném,mert így nyugodtabb volt a babavárás.

26. Tweety74 (válaszként erre: 24. - Evetke67)
2009. nov. 24. 16:45

Szia!

Én is rosszul voltam kb fél órát,vizesruhával borogattak,mert majdnem elájultam,de fogalmam sincs mitől volt.A várakozás az eredményre nem volt egyszerű,de utána egy kő esett le a szívemről és megnyugodtam.Én nem bántam meg.

(ismerős volt amiket írtál:)

25. edoi
2009. nov. 24. 16:21

Én integralt teszten voltam (ez a legbiztosabb)amúgy 37 éves vagyok.

A dokim nekem is javasolta a magzatvíz vételt de én nem vállaltam be.Egészséges( 2hetes )babám született.Többször voltunk genetikai ultrahangon is.(Magzati Diagnosztikai Központ,Boglárkerék u)

Üdv.és boldog baba várást!

2009. nov. 24. 13:28

Én napra pontosan 39,5 éves voltam, amikor a kisfiam harmadik gyermekként egészségesen megszületett. Sokáig hezitáltam én is, hogy vállaljam-e a magzatvíz vizsgálat kockázatát, de végül nem mertem bevállalni, hogy esetleg beteg babám legyen. Az I.sz. Nőgyógyászati klinikán voltam, ahol futószalagon végezték a beavatkozást, iszonyú tempóban, utána lehetett is hazamenni. Ma sem tudom, hogy a beavatkozástól, vagy a félelemtől, de én iszonyú rosszul voltam utána kb. fél óráig, az ájulással küzdöttem. Szerencsére minden rendben volt, bár egy hónapot kellett várni az eredményre, ami alatt persze halálra aggódtam magam. Igazából csak ez után tudtam a terhességem igazán élvezni, de így legalább megnyugodtam, és legalább biztosan tudtam már akkor is, hogy kisfiam lesz!

Sok sikert és jó egészséget Nektek!

23. monyoci (válaszként erre: 18. - Gagababi)
2009. nov. 23. 23:36
zuhany a fürdés helyett
22. Mandula71 (válaszként erre: 18. - Gagababi)
2009. nov. 23. 23:04

Nekem azt mondták, hogy a vizsgálat napján fekvés, utána fel lehet kelni. Én két napig még pihentem, pénteken volt a mintavétel, hétvégén még pihentem, de hétfőtől már majdnem mindent csinálhattam (a kisfiam másfél éves volt akkor, így a hétvégén ki kellett hagynom az emelgetését). Két hétig nagytakarítás, bevásárlás (nehezebb cuccok emelgetése), fürdés (a zuhanyzás nem:DDD) tilos.

3 héttel későbbre hívtak vissza, akkor kaptam meg az eredményt (2-3 nappal korábban már telefonon lehet érdeklődni és elmondják, hogy mi lett az eredméyn!!!) és mindenkinek csinálnak egy kontroll UH vizsgálatot.

Mindezek ingyenesek (vagyis a TB finanszírozza!).

21. Mandula71 (válaszként erre: 17. - Monyoci)
2009. nov. 23. 22:59

Nem kell cáfolnod. Én a Bajcsyról írtam, hogy nem a kismama dönti el, hanem a doki, hogy melyik vizsgálat legyen. Azt meg, hogy egyáltalán legyen, mindenki csak tanácsolhatja, javasolhatja, kötelezővé nem tehetik, az a kismama döntése.

Nekem három hét alatt volt meg az eredmény. Akkor most melyik van meg hamarabb??? A BAjcsyban egyébként a magzatvízvétel eredménye is általában 3 hét. Csak ugye rohadtul nem mindegy, hogy ha baj van, azt 18-19 hetesen, vagy már a huszonikszediken tudja meg valaki...

2 éve az Istenhegyi úti klinikán Hajdu doktornő csinálta nekem a 18. heti genetikai UH-ot. Valóban profi.

A Bajcsyba a vizsgálat napján reggel 7 körül kell bemenni, mindenki kap egy ágyat. 9-től végzik a vizsgálatot a kisműtőben, utána 1 óra fekvés, majd délután 2-kor adják ki a zárójelentést és lehet hazamenni. Nekem ez szimpatikusabb megoldás, minthogy 10 perccel a beavatkozás után kocsiba üljek és hazamenjek... Amire egyébként nem is nagyon lettem volna képes...

2009. nov. 23. 22:55
Mára elbúcsúzom, mert leragad a szemem. Eddig is köszönöm, hogy ilyen későn még írtatok. Bármi még adódik, írjatok, én leszek! Köszi, jóéjt!!
19. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - Gagababi)
2009. nov. 23. 22:50

Egyértelmű, nem is akarok én befolyásolni senkit, csak elmondtam, hogy én miért döntöttem mellette.

Ja, 36 voltam.

18. Gagababi (válaszként erre: 15. - Monyoci)
2009. nov. 23. 22:49
a szex egy hétig nem gáz:DD de fürdésre is írtad, vagy csak aznapra szól, hogy nem lehet??
17. monyoci (válaszként erre: 12. - Mandula71)
2009. nov. 23. 22:48

cáfolom, a bolgárkerék utcai genetikai tanácsadóban csak javasolhatják hogy megcsináltatod-e, de te döntesz hogy amnio vagy corion boholyvétel.


tény hogy a második jóval drágább beavatkozás és ezért nem sok helyen csinálják.


és hamarabb meg is van az eredmény. nekem 4 hét és egy pár nap volt...az amniocent.

16. Gagababi (válaszként erre: 14. - 57aa4ea1e8)
2009. nov. 23. 22:47
persze, a végén úgy is egymagam döntök. De azt gondolom, hogy a tapasztalatok segítenek.
15. monyoci (válaszként erre: 11. - Gagababi)
2009. nov. 23. 22:46

Praxis 4D és Istenhegyi klinikán genetikai UH csinál és a MÁV-ban szintén, de ott ugyi nem fizetős de nem is 4D-s. viszont az ország legjobb humángenetikusa és a MÁVban meg is csinálja az amniot.

bemész hozzá a MÁV-ba (sajnos elfelejtettem melyik nap csinálja, fel kell hívni a máv H-at, AEK néven fut asszem) és bemész hozzá reggel, majd du 2től amniózik. szóval elég gyorsan eldöntheted. ott egy genetikai tanácsadó pasival is beszélsz, aláíratnak veled egy papírt, hogy blablabla... és 2 perc alatt túl is vagy rajta. pihenő 10 percig a széken majd autóval haza és egy hétig no szex, no fürdés, és nem emelgetsz, aznap meg másnap fekszel. ennyi. megéri, mert utdod hogy minden OK!!!

14. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Gagababi)
2009. nov. 23. 22:43

Nekem volt chorion biopsziám. Nem bánom, hogy megcsináltattam. A tesztem nem volt rossz, de úgy voltam vele, hogy biztos, ami biztos. Egy beteg gyereket nem vállaltam volna.

Nem fájt, semmit nem éreztem, utána egy napig pihentem, semmi gond nem volt. A babó egészséges.

Ha nem csináltatom meg, és beteg, mit csináltam volna vele? Nem tudom, jobb bele sem gondolni. Nekem biztonságot adott a vizsgálat.


Ismerősnek született így down-os babája, mert úgy gondolta, minek megcsináltatni, semmi baj nem lesz. Lett. Aztán meg is halt a baba kb két éves korában. Nem kívánom senkinek. Ha már lehetőség van rá, meg kell csináltatni, az a biztos. De rábeszélni nem akarok senkit, mindenkinek a saját lelkiismeretével kell szembenéznie, ha mégis gáz van.

13. Gagababi (válaszként erre: 12. - Mandula71)
2009. nov. 23. 22:41

Nem csinálják más országban, mondta a doki.

Köszönöm!

Akkor a szüléshez kívánok minden jót:)

12. Mandula71 (válaszként erre: 8. - Gagababi)
2009. nov. 23. 22:37

Valóban a 20.hétig végzik a magzatvízvizsgálatot, de pont a Bajcsyban nagyon sokszor inkább a méhlepényből történő mintavételt csinálják. Persze nem a kismama dönti el, hogy melyik legyen, hanem az orvos, az egyéb eredmények alapján.

Én 14. hetes voltam, amikor a tanácsadásra mentem, 16 hetesen csinálták a vizsgálatot, 19 hetesen kaptam kézhez az eredményt. De a fórumunkon volt olyan kismama, akit rossz eredmény miatt küldtek a tanácsadásra, neki egy héten belül megvolt a mintavétel.

Az AFP valóban sokszor ad téves információt, tudtommal más országban már nem is nézik, csak nálunk...


Köszönöm, én a babavárás nagy részén már túl vagyok, már a szülést várjuk:)


Neked viszont kívánom, hogy megtaláld a legjobb megoldást és pár hónap múlva egy egészséges babának adj életet!

11. Gagababi (válaszként erre: 9. - Monyoci)
2009. nov. 23. 22:33
Szia, Hajdú Kriszta ő hol van? Direkt ilyen vizsgálatokat csinál, vagy ő nőgyógyász?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook