Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3,5 éves kisgyerek nem beszél csak mutogat, de mindent megért, volt valakinek hasonló esete? fórum

3,5 éves kisgyerek nem beszél csak mutogat, de mindent megért, volt valakinek hasonló esete? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. nov. 9. 12:16

Véleményem szerint mindenképpen meg kellene mutatni a kicsit szakembernek. Inkább feleslegesen legyen egy-két vizsgálat, mint későn jöjjenek rá, hogy gond van.Ha tényleg gond van, fontos a mielőbbi fejlesztés, de ha nincs komoly baj, ártani akkor se fog neki.

Anno nekem is azt mondta a háziorvosunk, hogy semmi baja a fiamnak, csak későn érő típus. Sajna, nekem lett igazam és autizmus diagnózist kaptunk.

De persze a megkésett beszédnek millió oka lehet, ezt csak szakember tudná kiszűrni.

36. sajert (válaszként erre: 35. - Kicsilány2)
2009. nov. 9. 12:05

Az orvosok, ha nem tudják a baj okát, akkor mindig kitalálnak valamit. A Te ismerősöd esetébe csak a korba tudtak belekötni. Így még egyet tudtak egyet "rúgni" szegény szülőkön, hogy ők a hibásak, mert későn szült a nő, és idős a férje. A sógornőm férje is jóval 50 fölötti.


Én speciel a 21 hós fiamat már hónapokkal ezelőtt el akartam már vinni logopédushoz, mert sok szónak csak az első szótagját mondta. Utánaolvastam, és természetes.

Mostanában mindennap nap több szót megtanul helyesen, így már ezen nem aggódom.

35. kicsilány2 (válaszként erre: 32. - Sajert)
2009. nov. 5. 09:10
Kedves sajert, ne mondd nekem, hogy hülyeség amit írtam. A nő 42 volt, a férje 50 fölött. Nem ő találta ki, hanem az orvos mondta nekik, hogy lehet, hogy ezért "beteg" a gyerek. Hogy a sógornőd 45 évesen szült és semmi baja a kislányának, annak örülök. De tudod minden nő és minden férfi más.
2009. nov. 5. 07:21

lényeg szerintem:szülők,ha ugy érzitek valami nem stimmel vigyétek szakemberhez a gyereket korán!!azonnal biztos nem nézik meg hisz szűkös a keret,nem biztos hogy azonnal van időpont....max futottok egy felesleges kört de ha fejlesztésre van szükség azt a szakember azért könnyebben megoldja.

a gyereket ezek többnyire nem viselik meg hisz rengeteg érdekes játék között megy a vizsgálat ami nem is nevezhető vizsgálatnak és legtöbb gyerek élvezi...

2009. nov. 5. 07:19

Nem hiszem hogy a korhoz van köze,sőt biztosan nem.....én aránylag "fiatalon" szültem mindkét fiamat,a nagyobbik másfél évesen verselt a bölcsiben,a kicsi 5 és fél éves beszédgondokkal aminek nem találtuk az alapját,már nem is keressük....

Mindkettőnek sokat beszéltem meséltem verseltem sőt a kicsinek még többet,nagyon sokat......közösségbe is járt ő is már hamar,bölcsis is volt.....szóval nem hiszem hogy az anya szüléskori korán múlna a dolog

32. sajert (válaszként erre: 31. - Kicsilány2)
2009. nov. 4. 22:26

Ez hülyeség. A sogórnőm 45 évesen szülte egyetlen gyermekét (kislányt), és a gyerek már másfél éves korában folyékonyan beszélt.

Az én fiam 21 hós, és még csak szavakat mond - de szinte minden szót, ami elhangzik, mondatokat még nem.

2009. nov. 4. 20:47
Ja, csak a lényeget hagytam le. Állítólag az a kisfiú azért nem tudott beszélni, mert anyuka nem 20 évesen szülte. Hogy ez lehet -e igaz, nem tudom. Mindenesetre a sztori az.
2009. nov. 4. 20:45
Ismerek egy nőt, aki 42 évesen szült. A kisfia tündéri, mindent ért, okos, aranyos, csak nem beszélt. A kisfiút 6 éves korában még speciális óvodába hordta, és emlékszem, mekkora öröm volt náluk, hogy pár hónap után már nem csak mutogatott és "rákiabált" a dolgokra, hanem kimondta, hogy szia...
29. medve 77 (válaszként erre: 21. - Jéghegy)
2009. nov. 4. 20:01
Azért tettem fel ezt a kérdést mert azt hittem csak én vagyok ezen a véleményen amin ti egy ismerősömnél van ez a probléma de mi nem vagyunk annyira beszélő viszonyban,hogy én adjak neki tanácsot csak feltünt,hogy még nem beszél mindig a kicsi.én nem vártam volna eddig sem nekem is két gyerekem van a kicsi 2,5 éves és mindent beszél már 1,5 éves kora óta.
28. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 26. - Kírakitti)
2009. nov. 4. 18:09
értettem egyébként a kérdéseidböl hogy mire gondolsz csak eszembe jutott...
27. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 26. - Kírakitti)
2009. nov. 4. 18:08
persze az már mást is jelent a beszéd elmaradásán kivül....
26. kírakitti (válaszként erre: 24. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 4. 18:05
én csak érdeklődtem hogyha nincs, akkor már biztos hogy nagyobb baj van
25. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 21. - Jéghegy)
2009. nov. 4. 17:33
sok szülőt tudnak azzal hogy ráérünk még várjunk későn érik stb nincs hely vagy akármivel elküldeni...legtöbben belenyugszanak és hagyják:(
24. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 19. - Kírakitti)
2009. nov. 4. 17:29
beszéd nélkül is kiváló társas kapcsolatuk tud lenni,hidd el!gyerekek nagyon fogékonyak a másikra esetlegesen beszéd nélkül is....a fiamat mindig megértették a társai már bölcsis korában is....
2009. nov. 4. 17:28

Nekem pl a háziorvosunk volt az (gyerekorvos) aki szolt miután a városban feleslegesen harcoltam a nevtannal,hogy hol van legközelebb szakértői bizottság és hogy mint szülő is kezdeményezhetem illetve beutalt neurológiára stb előtte hogy minden mást kizárjunk...igaz ő is későn már 4 és fél éves volt a gyerekem mikor oda kerültünk....viszont ő beszélt csak nem jól,érthetelenül sok különféle problémával,én foglalkoztam vele otthon,és kb már másfél éves koréban jeleztem szakembereknek hogy szerintem gond van....a szülőnek is nagy a felelőssége ilyenkor neki kellene ezt hamar észlelni és nem hagyni lebeszélni hogy későn érik a gyerek...inkább feleslegesen legyen egy szakvizsgálat ha tényleg későn érő tipus,mint hónapok évek menjenek el fejlesztés nélkül!

mielőbb szakemberhez kell vinni_!!______________

22. 1f59823251 (válaszként erre: 21. - Jéghegy)
2009. nov. 4. 17:25
Ezt én nem akartam leírni...de köszönöm, hogy leírtad
2009. nov. 4. 17:23

Egyébként pedig azért nagyon durva, hogy nem került még orvoshoz a gyerkőc..

Azért ez a szülő felelőssége is:((((( Nektek ez eddig normális volt...??????

Azért, hogy milyen nemtörődöm szülők vannak. (és akkor most lehet utálkozni irántam, meg bunkónak tartani)

2009. nov. 4. 17:20

Ez azért van, mert olvasol a gondolatiba, Neki meg így egyszerűbb.

Mondjuk, ha nem reagálnál a mutogatásra, akkor pl. beszélne. Hidd el!!!!!!!

2009. nov. 4. 17:19
értelmi szintje milyen? Hogy játszik? Mikkel? Társas kapcsolata gondolom beszéd nélkül nem igen van, gyerekekkel hogy kommunikál?
18. kírakitti (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2009. nov. 4. 17:16
igazad van , teljes mértékben , hamarabb kellett volna figyelmeztetni az anyukát valami szakembernek, orvos hogy nem vette észre .
17. 1f59823251 (válaszként erre: 13. - Anka71)
2009. nov. 4. 17:12
Nem olvastalak végig...ott az igazság! :))
16. 1f59823251 (válaszként erre: 3. - Medve 77)
2009. nov. 4. 17:11

Ha mutogat mindent megértesz?


Próbáltad már játszani a "hülyét", hogy kénytelen legyen megszólalni?

15. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Medve 77)
2009. nov. 4. 17:08

a háziorvosoknak mindig ez a szövegük, mert nem értenek hozzá.

Persze, előfordul, hogy egyszercsak beszélni kezd egy kisgyerek, aki addig egy szót sem szólt és hamar behozza a társait.

De elég gyakori az, hogy súlyos nyelvfejlődési zavara van, egyéb idegrendszeri késésekkel és akkor meg hónapok-évek múlnak el fejlesztés nélkül a házidoki ostoba tanácsa miatt.

2009. nov. 4. 16:58

Logopédus vagyok.

Nagyon elkéstek már most is a fejlesztéssel meg a vizsgálatokkal!!!

Minden bizonnyal jelentős fejlődési késében van a gyermek, amit nagyon jól mutat az, hogy még mindig nem szobatiszta.


A szülők ennyire nem aggódnak? A gyermekorvos meg a védőnő hol van ilyenkor?? Nem csak a náthánál kéne okoskodniuk, hanem az alapvető fejlődési fázisokat is nyomon kellene követniük.


Haladéktalanul keressenek fel egy logopédust!

13. Anka71
2009. nov. 4. 15:56
Barátnőm lánya 3 évesen csak mutogatott. De olyan szinten, hogy ha éhes volt, rámutatott a hűtőre. Anyja kinyitotta, erre a kislány rámutatott a virslire, meg a ketchupra. Egy árva mukkot nem szólt. Aztán oviba került, és egyik napról a másikra beszélni kezdett, teljes mondatokban. Na ja, ott már nem találták ki a gondolatait, mint otthon:)
12. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 4. - Medve 77)
2009. nov. 4. 15:54
3,5 évesen nem szobatiszta?nem beszél? jól értem?
11. simple (válaszként erre: 8. - Pemete)
2009. nov. 4. 13:52
Teljesen egyetértek! Le van maradva szegény. Mielőbb szakemberhez kell vinni! Talán most még lehet rajta segíteni.
10. mimmo33 (válaszként erre: 6. - Medve 77)
2009. nov. 4. 13:46
Szerintem is minél hamarabb szakemberhez kellene fordulni.Ez nem későn érés miatt van
2009. nov. 4. 12:58
Anyukámék alatt lakik egy kislány, aki 3 éves, és még nem beszél, csak nyög, meg morog, meg mutogat, de ő már jár oviba, mert szobatiszta. És hordják pszichológushoz a szülei.
2009. nov. 4. 12:56
Biztos, hogy én sem hagynám annyiban, mert az, hogy 3,5 évesen még egyáltalán nem beszél, és nem szobatiszta, az azért már nem normális. Persze, lehet azt mondani, hogy csak későnérő típus, de ha azt nézem, hogy az én kétévesem már folyékonyan beszél, és hónapok óta szobatiszta, akkor azért eléggé úgy tűnik, hogy mégiscsak el van maradva az a gyerek...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook