Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30 fölött első babatervezők fórum

30 fölött első babatervezők (beszélgetős fórum)


9. yda
2008. ápr. 24. 15:17

Nem kell véleményem szerint annyira megijedni.Ne vedd magadra azt amit másnak mondanak, hiszen az, hogy neked is azt mondja az orvosod, hogy csúnya a méhszájad, nem jelent semmit. Csak az a lényeg, hogy a doki, ezzel mit akar mondani, egyáltalán ezzel akar valamit mondani, vagy sem. Ne csak csúnyázzon, nem szépségvereseny. Az viszont biztos, hogy egy jó nőgyógyász életet menthet. Keress magadnak, mert tényleg nagyon sokat számít.

Amúgy a párommal meg lehet beszélni a dolgokat, megért, mellettem van, csak sokat dolgozik, és amikor egyedül maradok nagyon el tudok mélyülni a gondolataimban.

Nagy változás pedig jelenleg, hogy egy újabb ismerősömről derült ki, hogy terhes. Ennek nagyon örülök, de mégis.... Nem irigylem, csak én miért nem. De kezdődik egy újabb hónap, mivel most múlt el a mensim. Ahogy szokták mondani,új hónap új remény. Hát most nagyon reménykedem.

Nálatok mi a helyzet?

2008. ápr. 24. 13:43

Szia!

Történt valami válltozás?

Nálam annyi, hogy megint jól megilyedtem. Egyik ismerősömnek méhnyakrákja lett:-(( Neki is rendszeresen mondta a doki, hogy csúnya a méhszája, de az eredménye mindig jó lett. Most rávette magát, hogy megműteti, és a szövettana meg kimutatta a rákos sejtek jelenlétét. Most mond meg, hogy van ez? Minek a szűrés akkor? Nekem is folyamatossan mondják a dokik, hogy ronda a méhszájam, de az eredmény mindíg negatív... ugylátszik sokra megy ezzel az ember. de mostmár a föld alól is előhalászok egy normális dokit, ez a bizonytalanság a legrosszabb.

Te hogy vagy? Pároddal sikerül beszélni róla, mennyire megterhel ez a várakozás? És ő ilyenkor nem vesz komolyan, vagy csak legyinget?

7. yda (válaszként erre: 6. - 831ad879a7)
2008. ápr. 22. 12:42

Először is nem vettem még olyan sok tesztet, mivel úgy gondoltam, hogy biztosra megyek és majd az elmaradt mensi után néhány nappal fogok csinálni. 2 alkalommal csináltam eddig sajnos negatív eredménnyel az elmaradás után 2 nappal , és a 3. napon meg is jött.

Amúgy minket sem sürget senki. Lényegében a barátnőm is (aki annyi idős, mint én) most szült. A baráti társaságunkban is most kezdődik el a babás időszak. Lehet ez is hatással van rám, hiszen most szinte sorban lesz mindenki körülöttem terhes.

Jaj, hát a dokokkal nekem is elég sok negatív tapasztalatom volt. Az egyik társaságában úgy éreztem magam, mint egy óvodás. Kioktató volt, és úgy viselkedett mintha érte lennék. A másik pedig "kerek-perec" megmondta, hogy ilyen véralvadási problémás hölggyel még nem volt dolga, de beszél a kollegájával és hívjam fel telefonon a jövőre nézve. (Ja és ezért elkért 8 ezer FT.-ot kért)

Nem régen hallottam, hogy a II. sz. klinikán dolgozik Pajor prof. akinek állítólag ilyen problémával küzdő nők terén van tapasztalata. Több embertől hallottam már jót róla. Úgyhogy valószínüleg őt fogom majd megkeresni.


Most ne haragudj, mennem kell, de írj még (persze ha van kedved-én várom), mert este (munka után)

tudok válaszolni.

6. 831ad879a7 (válaszként erre: 5. - Yda)
2008. ápr. 22. 11:42

Ezt akartam kérdezni! mennyi tesztet vettél már eddíg?:-))

Hát én ugy vagyok, hogy még halasztanám. Aztán meglátok egy babás képet, és azonnal a kezembe szeretném tartani már a miénket. Ma reggel is ahogy nézegettem a páromat ahogy alszik, annyira erős volt a vágy, hogy végre legyen egy fekete szemű, fekete hajú göndör babánk. Valahogy ugy érzem tisztára az apjára fog hasonlítani.. Aztán bejövök a munkahelyemre, és rájövök annyi mindent el kellene még rendezni előtte.. A ház körül is van még egy csomó tenni való, és az anyagi háttér is jobb lenne, ha biztonságot adna. DE igazad van! Ezek miatt nem szabad várni.

Hála ég a párommal egyetértünk, senki nem sürget senkit. hogy mi lesz, ha hónapokig nem jön össze, nemtudom melyikünk hogy fogja megélni.És én is ugy állok neki, nemfogok görcsölni rajta, de nemfogom tudni ezt betartani. Alapból olyan vagyok, hogy mindenen rengeteget görcsölök, ami nincs meg hipp-hopp.

Dokinál még nem voltam. Vagyis régebben voltam, ebbe az ügyben is, aztán annyira elkeserített, rámilyesztett a mészájam állapota miatt. felkészített, hogy ne akadjak ki, ha rossz lesz a rákszűrésem. Aztán nem volt semmi probléma. Az a legnagyobb bajom, hogy nemtaláltam még olyan dokit, akibe megbíznék, és akin érezném, hogy rám figyel. neked jó dokid van?

5. yda (válaszként erre: 4. - 831ad879a7)
2008. ápr. 22. 11:27

Jó, biztosíték nincs, de mire van?! Arra sincs, hogy később jobb lesz az egészség, az anyagi körülmény. Sajnos részben én is ezen okok miatt vártam 3 évet. Rájöttem most milyen ostobaság is volt. Már hamarabb el kellet volna kezdeni a babaprojectet. Végül is a körülményeink rendben vannak.

Azonban mostmár a vágyakozás annyira erős, hogy a munkámra is kihat. Igaz, ebben a hónapban megfogadtam, hogy nem fogom annyira görcsösen akarni. De hogy lehet ennek eleget tenni.


Lehet hogy az itteni írásokkal jobban fogom érezni magam, mivel a férjemmel bár beszélünk a dologról, mégsem tudja teljesen átérezni, amit én.

Talán neked is jobb lesz, ha kiadod magadból a gondolatokat, amik nyomasztanak.

Te voltál orvosi kivizsgáláson már, vagy majd ősz környékén mész, ha egyáltalán menni akarsz. Én ugyanis eldöntöttem, hogy a 7. hónap sikertelen próbálkozás után fogok elmenni, most még van néhány ismerősi tanács amit ki szzeretnék próbálni, és milyen jó lenne, ha csak azért kellenne már az orvoshoz menni, mert a teszt duplacsíkos lett.


Bocs egy kicsit hosszú lett.


Yda

4. 831ad879a7 (válaszként erre: 3. - Yda)
2008. ápr. 22. 11:11

Hát igy biztos valamivel nehezebb lehet Nektek.

Mi is csak 3 éve vagyunk együtt. Végül is tartok tőle, hogy nem egyből fog sikerülni. Azért már nem vagyunk fiatalok, és ki tudja a páromnak lehet e pl, vagy velem nincs e valami? Az egy dolog, hogy van már egy gyermekem, de nem biztosíték rá, hogy tehetbe tudok esni.

Az az igazság, kicsit félek is a dologtól. Alkalmas időpont nincs, amikor tényleg minden ugy áll, hogy jöhet a baba, és fiatalabbak se leszünk. Azért reméljük a legjobbakat:-)

3. yda (válaszként erre: 2. - 831ad879a7)
2008. ápr. 22. 10:59

Szia!


Örülök, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.

Most lesz hatódik hónapja, hogy próbálkozunk, és úgy érzem most egy kicsit belefáradtam, vagy csak egy kicsit elkeseredtem. Sajnos véralvadási problémáim vannak, így a teherbeesést terveznünk kellett, mert rendszeres orvosi vérvételre van szükség. Ez különösebb problémát nem okoz, csak spontán ezért korábban nem eshettem teherbe. Ja és a férjemmel is csak 3 éve a férjem.

Szóval röviden ennyit. De nagyon szeretnék már egy babócát.


Mit gondolsz, könnyen tehernbe fogsz esni, hogy ennyire konkrétan tervezel? Vagy van valami "technikád"?


Yda

2008. ápr. 22. 10:28

Szia!

lehet, hogy én nem vagyok ide való, mert nekem van már egy gyermekem, 10éves. Most vagyok 35, és az ősz felé szeretnék teherbe esni. Annyira más most minden mint 10 évvel ezelőtt, hogy szinte én is ugyanolyan érzelmekkel vagyok, mint 10éve. És azért már 35 éves vagyok, hát a korom eszembe se jutott pl 10 éve.Annyival vagyok előbre, hogy tudom, milyen egy szülés, de ez nem biztos, hogy előny.

Mióta próbálkoztok?

1. yda
2008. ápr. 22. 10:18

Sziasztok!


Elsősorban olyanok leveleit várom, akik most tervezik az első babájukat. Én 34 éves vagyok és már nagyon szertenék egy kicsit, de még nem jött össze-sajnos. Kérlek írjátok meg élményeiteket, tapasztalataitokat, véleményeteket.


Yda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook