Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30 fölött első babatervezők fórum

30 fölött első babatervezők (beszélgetős fórum)


39. erika0313 (válaszként erre: 36. - 6c78107ff2)
2008. ápr. 27. 19:42
nem lesz semmi gond :)
38. erika0313 (válaszként erre: 35. - Dizzz)
2008. ápr. 27. 19:42
igen, brigibabától kaptam :)
37. mirka (válaszként erre: 10. - 831ad879a7)
2008. ápr. 27. 19:39

Nekem még 5 napi fog. van. Azt mondta a dokim, aki jónevű /Vermes G. tévében is sokat nyilatkozik / hogy ha elfogy a gyógyszer nem kell szünetet tartani, mert ezek már másként hatnak.

Meg kérdeztem!

36. 6c78107ff2 (válaszként erre: 31. - Erika0313)
2008. ápr. 27. 19:32
Én most voltam dokinál holnap magyek a leleteimért remélem nem talál semmit.
35. Dizzz (válaszként erre: 32. - Erika0313)
2008. ápr. 27. 19:31
Én meg azt látom, hogy neked is van "Gólyahess-bácsid":)
34. mirka
2008. ápr. 27. 19:31

Én már voltam dokinál a kockázatok miatt, és azt mondta akkora a kockázat 35 évesen mint 30 évesen.

Néhány plusz vizsgálatot kell csak elvégezni.

Kivácsi vagyok nekem mikorra jön össze, én sem vagyok már 25.

Sok sikert nektek is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

33. Dizzz (válaszként erre: 32. - Erika0313)
2008. ápr. 27. 19:30
Szia! Igen, sanyargatom magam, mint mindig:)
32. erika0313 (válaszként erre: 30. - Dizzz)
2008. ápr. 27. 19:26

szia!


Szerintem nem :)

Látom te is diétázol?

31. erika0313 (válaszként erre: 29. - 6c78107ff2)
2008. ápr. 27. 19:25
igen forever berry nektárt, elevit, folsav, c-vitamin, de nekem ezt az endokrinologus mondta, ugyanis egy hormonom nem jó :(
30. Dizzz
2008. ápr. 27. 19:23

Sziasztok!

Bár én még "csak" 29 leszek, én attól kezdek megőrülni, hogy siettetnek az emberek.

Sietnék én, mert nekem is szívem vágya, hogy végre anya lehessek, de ez nem ilyen egyszerű.

Nekem és a férjemnek 2 éven belül mindenkink meghalt, ráadásul rákban, mi ápoltuk őket végig, mert mind fekvőbetegek lettek.

Ezek után én azt mondtam, hogy elég, mostmár hagyjon békén az élet, ne játsszon velem, csak hagyjon !!!

Most, hogy már kezdenek lecsitulni valamelyest bennünk ezek a dolgok(mert sok szart átéltünk ketten), nos, úgy gondoltuk, hogy itt az idő.

Remélem sikerül és a sok lelki bajainknak egy gyermek nem fogja kárát szenvedni.

29. 6c78107ff2 (válaszként erre: 27. - Erika0313)
2008. ápr. 27. 19:22
Akkor mindent bele :)Szedsz valamit,hogy biztosabb legyen a dolog?
28. mirka (válaszként erre: 2. - 831ad879a7)
2008. ápr. 27. 19:21

Szia Zsanett!


Én is 35 vagyok és 8 éves a kislányom, szintén most gondolok a második babára.

Mi a véleményed a nagy korkülönbségről?

Nem vagy bizonytalan?

27. erika0313 (válaszként erre: 24. - 6c78107ff2)
2008. ápr. 27. 19:17
én nagyon happy lennék egy poz teszt esetén
26. erika0313 (válaszként erre: 22. - Yda)
2008. ápr. 27. 19:16
mI MÉG MOST KEZDÜNK PRÓBÁLKOZNI
25. 6c78107ff2 (válaszként erre: 19. - Erika0313)
2008. ápr. 27. 19:12
Szia :o)
24. 6c78107ff2 (válaszként erre: 21. - Yda)
2008. ápr. 27. 19:11

Nagyon fontosnak tartom,hogy gyeremekem legyen.Nem csinálnám ha nekem nem lenne fontos,csak az az "őrült" vágy nem zakatol bennem mit amit te is leírtál vagy másoknál olvastam.Érdekes ahogy megfogalamazod:"Ha valamit akarsz és nem kapod meg, annál jobban fogod akarni."Én inkább későn érő tipus vagyok.

Szerintem nem is tudnám hirtelen feldolgozni hogyha teherebe esnék.Kellene egy kis idő hogy felfogjam.Nagy felelősség egy kis ember jötte.Te eljátszottál már a gondolattal hogy mit tennél ha pozitív lenne a teszted?

23. yda (válaszként erre: 20. - 8063d44440)
2008. ápr. 27. 15:35
Nagyon köszönöm. Remélem igazad van. Most jelenleg "aktívan éljük" napkainkat. Megpróbálom nem annyira görcsösen akarni, vagy inkább nem annyit gondolni a gyermekre. És talán nem fog megjönni, vagy csak majd kilenc hónap múlva.
22. yda (válaszként erre: 19. - Erika0313)
2008. ápr. 27. 15:28

Örülök, hogy te is itt vagy.

Mióta próbálkoztok?

21. yda (válaszként erre: 18. - 6c78107ff2)
2008. ápr. 27. 15:27

Mondjuk őszintén megvallva, 1-2 évvel ezelőtt még én sem tartottam annyira fontosnak, hogy az életem része legyen egy gyermek. Fontos volt minden más (munka, barátok, lakás, stb.)Mikor úgy gondoltam, hogy itt az ideje, azt hittem úgy fog menni, mint amikor veszek valamit. Akarok valamit és azt meg is kapom. Hát nem így lett. Talán egy kicsit olyan is ez a dolog, mint egy gyermeknél. Ha valamit akarsz és nem kapod meg, annál jobban fogod akarni. És már minden más háttérbe szorul.

Szerintem az, hogy nálad mág nincs meg az az erős vágy a baba iránt, nem jelent semmit. Majd megjön amikor jönnie kell. Nálam most alakult ki.

De ugye azért örülnél, ha teherbeesnél? Vagy még egyáltalán nem is akarsz, csak a párod miatt csinálod?

20. 8063d44440 (válaszként erre: 17. - Yda)
2008. ápr. 27. 15:22
Milyen érdekes:), amúgy ez rám is igaz, rólam is ezt mondják,h nem mutatom a koromat, csak egy példa: amikor jelenlegi munkahelyemre mentem versenyvizsgazni az ottani dolgozok 18 évet tippeltek nekem, akkor voltam 28 :D,lehet ezért jottek későn a babák-ne izgulj nektek is bejön, minden a maga idejébe Drukkolok és szivemböl kivánom
2008. ápr. 26. 19:11

sziasztok :)


Csatlakoznék, ha lehet, mert 30 vagyok és babát tervezünk :) Remélem mielőbb sikerül is :)

18. 6c78107ff2 (válaszként erre: 16. - Yda)
2008. ápr. 26. 14:53
Szió! Azt hiszem hogy tartani nem tarok semmitől.Tudom furán hangzik.Nem-nem félek a kötöttségtől csak még nem érzem azt a vágyat hogy KELL egy baba. Lehet hogy csak túl agyalom a helyzetet :) Szép napot.
17. yda (válaszként erre: 15. - 8063d44440)
2008. ápr. 25. 20:14

Remélem igazad van. A vággyal nincs baj, van bőven belöle.

Különben nem olyan régen voltam egy dokinál (más okból, nem nőgyógyásznál). Szóba jött, a korom. Mikor megtudta, hogy hány éves vagyok, nagyon meglepődött. Véleménye szerint legalább 8 évet is letagadhatok. Ez nekem nagyon jól esett, de valójában nem ez a lényeg. Csak ezzel kapcsolatosan azt mondta, hogy vannak olyan nők, akiknek a születésük alapján megállapított kor nem egyezik meg a szervezetük biológiai korával, és hogy én is ilyen vagyok. Ez nekem nagyon fontos mondat, mivel amikor elkeseredek eszembe jut ez a mondat, és ismét erősnek érzem magam. De a legtöbb erőt a férjemtől, na és tőletek kapom.

16. yda (válaszként erre: 14. - 6c78107ff2)
2008. ápr. 25. 20:00

Szia!


Örülök, hogy te is csatlakoztál hozzánk.

El szeretném mondani neked, hogy 6 hónappal ezelőtt, amikor elkezdtük a babaprojectet, még én is bizonytalan voltam. Nem gondoltam én sem bele teljesen. Azonban, mióta a téma napirenden van, sok könyvet, újságot olvastam, illetve egyéb informciókat szereztem innen-onnan, hogy amikor szükség lesz rá naprakész legyek. Azóta lassan, mindent elolvastam, de ez nem jelenti azt, hogy mindent tudnék, csk rájöttem, hogy mennyire szeretnék már gyereket.

Te valójában miért vagy bizonytalan a gyermekvállalásban. Még nem szeretnél, mert élni akarod az életed, vagy nem akarsz még ilyen kötöttséget, vagy egyéb? Mondjuk az biztos, hogy az erős vágy mellett óriási a felelősségtől való félelmem is.

15. 8063d44440 (válaszként erre: 13. - Yda)
2008. ápr. 25. 14:35

Abszolut nem kell idegeskedned, annál nehezebben jön össze, de ha ennyire erőss vágy van benned tuti h hamarosan össze fog jönni, legalábbis ez az én tapasztalatom.És egy saját példa. Barátnőm megszülte a gyerekét oktoberben(anno), elmentem meglátogatni, amikor megláttam a csöppséget nem is tudom elmondani mit éreztem, annyira vagytam egy babára, magamhoz öleltem és titokban leszaladtak a könnyeim, még ma is érzem azt az érzést, ráadásul már 30 voltam, aztán maradtam ezzel a pillanatnyi vággyal, mivel a kapcsolatom is akkor volt féléves, tehát nem is mertem volna még komolyan gondolni az egészre a lényeg pedig az hogy a köv februárban terhesen is maradtam :)

De idegeskedni egyáltalán semmi okod, majd egy év mulva , azis lehet másfél év mulva, errol is hallotttam egy tv müsorban. ne aggodj eljön az ideje mindennek, viszont megtudom érteni ,mert énis pánikoltam néha,hogy az idő telik stb.

2008. ápr. 25. 13:33

Sziasztok.

Én 32 vagyok és mostanában tervezzük a babyt.Én még bizonytalan vagyok de a párom nagyon szeretné.Irígyellek Yda hogy ilyen erős vágy van benned.Szerintem még nincs okod aggodalomra,az orvosok is egy év után mozdulnak rá a dologra.Nyugodj meg :)

13. yda (válaszként erre: 12. - 8063d44440)
2008. ápr. 25. 10:56

Szia Ilko32!


Véleményed szerint akkor ne idegeskedjek azon, hogy 34 éves vagyok és 6 hónapja próbálkozunk sikertelenül?! De ha valami baj van, csak telik az idő.Egy év után nem késő ilyen korban egy termékenységi vizsgálaton részt venni? Szerintem azért jobb, ha korábban tudja az ember, amit esetleg -sajnos - tudnia kell.

2008. ápr. 25. 09:52
Nem idevaló vagyok, de azt elszeretném mondani, hogy 31 elmultam mikor megszültem az első gyermekem, és 35 szintén elmúltam mikor a másodikat szültem, ezek a gyerekek maguktól jöttek, semmi terv nélkül. Nagon fontos hogy ne görcsösen ragaszkodni hozzuk, mert akkor még nhezebb dolgunk van, és sokkal később jön össze. Az a baba tudja mikor kell leszületni, és mikor alkalmas apa és anya a fogadására. 7 hónap probálkozás még nem jelent semmit, 1 év próbálkozás után kell csak orvoshoz fordulni, erre egy példa a környezetemben: sokat hallottam h egy éve probálkozunk és még sehol semmi, és vmi gond van, és a gond ott volt öröm formájában ugyanis megfogant a baba egy év probálkozás után- nem kell elkeseredni, nem kell görcsösen ragaszkodni, éljétek az életeteket ahogy eddig és akkor jönni fog- Szivemből kivanom igy legyen!!!
11. yda
2008. ápr. 25. 09:09

Én azt hiszem elsírom magamat örömömben. Már annyiszor elképzeltem, hogy a férjemmel is csak akkor fogom - valamilyen ünnepélyes formában - közölni, amikor a doki is megerősít a tényben. De, hogy ezt hogyan fogom tudni betartani, nem tudom. Szerintem egy pozitív teszt láttán a nyakába ugrok. Annyira jó lenne már egy két csíkos teszttet produkálni.

Tényleg neked van valami terved, ötleted, hogy hogyan osztod majd meg az örörmhírt a pároddal? Hát azt hiszem én is előreszaladtam időben egy kicsit. Az a baj, hogy az új hónap kezdetén mindig annyira bízom a fogantatásban, ahogy talán nem kéne, mivel eddig minden hónap csalódással zárult.

Amúgy mindenképpen jelezd a dokidnak, hogy mi a helyzet a mensiddel. Állítólag van valamilyen gyógyszer, ami beállítja a ciklusod hosszát rendesen, ez ugyanis a peteéréssel van összefüggésben. Ez pedig a teherbeeséssel.

10. 831ad879a7 (válaszként erre: 9. - Yda)
2008. ápr. 24. 15:40

Nálunk a következő hónap az utolsó levél fog,gátló. Nagyon remélem addígra megnyugszok mint nőgyógyászatilag, mint máshogyan. És azt sem tudom igazán mikor álljunk neki próbálkozni, tartsunk e szünetet. Tudom, hogy az lenne egészségesebb, de nekem normál esetbe mindíg 40-90 napra jött meg a mensim.. Igy a gyógyszer után meg egyből lehet nagyobb lenne az esély, mert biztosan beindul a petefészek működése. Majd ezt is megkérdem a dokitól, mi a véleménye.

És szerinted mit szólsz majd, ha pozitív lesz a tesz? Hidd el, az se könyebb érzés, mint a negatív:-) De mondjuk jobb, az biztos, csak az ember megtud ilyedni, na most mi lesz!

Már csak ott tartanánk! nem igaz?:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook