Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30 fölött első babatervezők fórum

30 fölött első babatervezők (beszélgetős fórum)


2008. máj. 13. 15:34
ez aranyos:)megértem a türelmetlenséged,de biztos minden oké.és hogy érzed magad?valamiféle tüneted van-e?
98. körömvirág (válaszként erre: 97. - Ancsa8000@gmail)
2008. máj. 13. 14:14
szia! sajnos csak csütörtökön lesz legközelebb, addíg "parázok", szerintem már hajnalban az ajtajába fekszem, hogy én legyek az első:)))
2008. máj. 13. 11:45
szia körömvirág,voltál dokinál?
96. ancsa8000@gmail (válaszként erre: 95. - Körömvirág)
2008. máj. 9. 18:57
ez teljesen érthető,hidd el ha elsőre sikerült volna ,nem kételkednél.vigyázz magatokra,sok sikert a dokinál
95. körömvirág (válaszként erre: 94. - Ancsa8000@gmail)
2008. máj. 9. 17:29
Tényleg van még a fiókban egy teszt, szerintem holnap azt is megcsinálom, biztos, ami fix. Ha az is +-os, akkor jövőhéten irány a nődoki!(hihetelen, hogy milyen hülye tudok lenni!...erre vártam lassan egy éve, itt van, és én még mindíg kételkedem). Köszönöm a gratulát!
94. ancsa8000@gmail (válaszként erre: 92. - Körömvirág)
2008. máj. 9. 09:15
mi a helyzet körömvirág?ujabb teszt??:)
2008. máj. 9. 06:55
gratulálok körömvirág!!nyugodtan elhiheted,ne kételkedj,csak örülj felhőtlenül:)
92. körömvirág (válaszként erre: 91. - Leonee)
2008. máj. 9. 06:34

Szia! Nagyon Köszönöm! Ém januárban voltam nődokinál, ő akkor azt mondta, hogy csak akkor kezdik el a vizsgálatokat, ha kivártuk az 1 évet. Persze mi sem örültünk, hiszen ha szervi baj van, akkor jobb ha mielőbb kiderül, de úgy gondoltuk kivárjuk.

Tegnapelőtt ismét teszteltem, még a kontrollcsík meg sem jelent, a másik ablakban kb 2 másodperc alatt előjött a + jel:)), és tegnap már hal ízű volt a reggeli teám (pedig nem tettem bele) :)). Szorítok nektek!

91. leonee
2008. máj. 8. 13:26
szia Körömvirág! Én is gratulálok! Ti voltatok valamilyen vizsgálaton a 11 hónap alatt, vagy vártatok, hogy sikerüljön? Én nem tudom,hogy várjunk-e egy évet a vizsgálatokig, vagy menjek el esetleg hormonvizsgálatra?
90. körömvirág (válaszként erre: 89. - D.christina)
2008. máj. 7. 06:36

Szia! Kösöznöm a gratulát, de még nem merem elkiabálni (elhinni sem).Ha tényleg igaz, akkor 10 hónapot váratott magára a kicsi.

Ne add fel!Nagyon szorítok hogy neked is (és a többieknek is persze) SIKERÜLJÖN!!!!

2008. máj. 6. 20:35

Szia Körömvirág!

Gratulálok! Én is szeretném már ha összejönne, bár mi még csak karácsony óta próbálkozunk, de nálam problémák miatt nem egyszerű sajnos. :-( De megpróbálok optimista lenni!

2008. máj. 6. 20:29

Sziasztok!

Ismét itt vagyok!

Ma teszteltem egy két csíkosat:))), de még én sem merem elhinni, ezért "csak" veletek osztom meg. Nem is igazán hittem benne, de talán az ún. női megérzés vitt rá a korai tesztelésre, igaz még csak 2 napja késik, de elég fura tüneteim voltak ...Mindenesetre nem akarom elkiabálni, de azért reménykedem!

87. leonee
2008. ápr. 30. 19:44
Én is valami ilyesmire gondoltam. Köszi!
86. 8063d44440 (válaszként erre: 85. - Leonee)
2008. ápr. 30. 15:30
Mikor már betegesen ragaszkodsz hozzá, minden mozdulatod annak érdekében történik, csak lazán- igen szeretnél egy babát, mikor jön akkor fogadod, a döntésed megvan a többi az Ő dolga , majd eldönti mikor kell neki megfoganni- szerintem igy egészséges
85. leonee
2008. ápr. 30. 15:18
Szerintetek mit jelent az, hogy görcsölni azon, hogy babánk legyen? Honnan tudom azt, hogy szeretnék babát,és foglalkozok a témával, és teszek annak érdekében, hogy összejöjjön a baba, vagy görcsölök rajta?
2008. ápr. 30. 14:47

Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok, ha lehet! Pár hónap múlva leszek 30, a párom 33 éves.Júniusban lesz 1 éve, hogy elkeztünk próbálkozni, egyenlőre sikertelenül. Ahogy teltek a hónapok, egyre jobban elkeseredtem. A párom szerencsére optimista alkat, sokat beszélgettünk a témáról (persze nem csak beszélgettünk:))), mire végre eljutottam odáig, hogy nem görcsölök. Előbb-utóbb csak összejön,addig is sok időt töltök a keresztfiam (5 hónapos) társaságában, és igyekszem elsajátítani a babázás csínját-bínját.

Mindenkinek nagyon szurkolok, hogy sikerüljön!!!!

83. leonee
2008. ápr. 30. 09:11
Sziasztok! Én 30 éves vagyok, és most tervezzük az első babát, már 8 hónapja, szóval bennem is vannak kétségek. A vizsgálatokkal még várni akarunk őszig, mivel elég sok stressz van az életünkben, és elvileg ez befolyásolja a teherbeesést. Múltkor megkérdeztem egy nőgyógyászt, hogy a férfiaknál is befolyásolja-e a stressz a hímivarsejtek termelődését, de ő azt mondta, hogy nem. Csak az befolyásolja, hogy van-e viszere a férfinek a heréknél, ami miatt meddőség áll be, de azon lehet segíteni. Én mindenütt azt olvasom, hogy a stressz a férfiakra is hat. Ti mit tudtok erről?
2008. ápr. 30. 08:30

Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok. Végigolvastam a hozzászólásokat, jó kis társaság jött össze. 32 éves vagyok és most állnak úgy a körülmények, h. jöhet a baba. Nálunk is kitolódott először a munkahely váltás miatt (új munkakör, amiben nem árt felmutatni valamilyen gyakorlatot a későbbiekre), illetve tavaly műtöttek p3-as rákszűrés miatt és ezért várni kellett. Már nagyon vágyunk rá, de én közben borzasztóan rettegek az ismeretlentől.

Annyi rosszat hall az ember, így a férjemmel megbeszéltük, hogy elmegyünk a Családtervezési Program-ra (www.csaladtervezes.uw.hu) ha minden igaz jövő héten, ahol mindent megnéznek (vitaminhiányokat, szűrés stb.), hogy egészséges baba születhessen.


BL nem tudsz itthon szülni, lényegesen olcsóbb lenne.

81. 06ae4aa43b (válaszként erre: 76. - D5804739e2)
2008. ápr. 29. 14:55
Miert nem megyunk haza? Mert a ferjem amikor 19 evesen kiszokott Romaniabol egy menekulttaborba, nem fejezte be az iskolat. Igy tulajdonkeppen semmilyen vegzettsege nincs. Az nem eleg Mo-n, hogy 5 nyelven beszel. Es mar tobbet elt itt, mint otthon. O mar amerikai es nem magyar. En meg ot valasztottam, amikor eljottem otthonrol. Tudtam hova jovok es mire szamitsak. Nem sirankozaskent irtam, amit irtam. Csak elmondtam, hogy itt ilyen a vilag. Ettol fuggetlenul nem bantam es nem banom, hogy itt vagyok. (Bocs, nem tudtam a magyar ekezetes betuket elovarazsolni.)
80. 06ae4aa43b (válaszként erre: 75. - 6c78107ff2)
2008. ápr. 29. 14:50
Pennsylvaniaban lakunk.
79. yda (válaszként erre: 77. - Erika0313)
2008. ápr. 28. 20:11

Hát én is így vagyok. Teljesen mindegy csak egészséges legyen. A távoli jövőt tekintve azért szeretnék egy lányt és egy fiút is.

Ti hányat szeretnétek?

78. yda (válaszként erre: 56. - 8063d44440)
2008. ápr. 28. 20:03

OKÉ, rendben, meggyőztél. Elég sok információval szolgáltál. Látom egy kicsit felidegesítettelek. Bocs nem akartam. Azt hiszem nekem szükségem van,volt ilyen "élményekre", tapasztalatokra. Már nem görcsölök, csak reménykedek.

Ja és nem megyek dokihoz, csak ha két csík lesz a teszten. Végülis tényleg nem úgy kell indítani, hogy biztosan van valami probléma nálam. Hisz eddigi életemben sem voltam egyáltalán beteges.

Köszi, hogy egy kicsit helyre ráztad a gondolataimat.

77. erika0313 (válaszként erre: 44. - Yda)
2008. ápr. 28. 17:35

szia!

Lányt szeretnék, de egyébként mindegy, csak egészséges legyen :)

76. d5804739e2 (válaszként erre: 74. - 06ae4aa43b)
2008. ápr. 28. 16:32
Tudom itt se jobb a helyzet lassan, de miért nem jöttök haza?
75. 6c78107ff2 (válaszként erre: 74. - 06ae4aa43b)
2008. ápr. 28. 16:18
Szia, nem lehet egyszerű odakint. Már ott sem olyan az élet mint pár éve.Megkérdezhetem,hogy merre laktok?
74. 06ae4aa43b (válaszként erre: 73. - D5804739e2)
2008. ápr. 28. 16:07

Szia!

Férjem 21 éve, én 2.Beszéltünk már, hogy jó lenne egy gyerek, de nem tudjuk sehogy megoldani. Egy egy szobás lakásban élünk. Ha elköltöznénk nagyobba, több lenne a lakbér is plussz még a gyerek is. Nem tudom más hogyan oldja meg, de az ismerőseink körében vannak kicsi babák. Havi 2000 dollárral több a kiadásuk azóta, h megszülettek. Nekünk az tuti egyenlő lenne azzal, hogy hajláktalalnok lennénk rövid idő alatt.

Ja! ÉS kb. 1,5 millió ft-ba kerül a szülés és ezt nem fizeti a biztositónk. Ismerünk olyan emberkéket, akiknek már ovodás a gyereke, de még mindig a szülés részleteit fizetik a banknak.

Ha MO-n élnénk, akkor már javában babáznánk. Igy lehet, nem lesz soha gyerekünk.

73. d5804739e2 (válaszként erre: 71. - 06ae4aa43b)
2008. ápr. 28. 15:56
Hát igen, csak vigyázz, mert az idővel csökkennek azért az esélyek is, azért már az első babának itt lenne az ideje, csak tudom ebben a szituban nehéz lenne.Rég óta éltek kint?
72. d5804739e2 (válaszként erre: 70. - 68988e313f)
2008. ápr. 28. 15:54
Remélem megint olyan hamar összejön, ez az egy éltet most, hogy újra lehet próbálkozni, nagyon megviselt. Most picit jobban vagyok már.
2008. ápr. 28. 15:47

Sziasztok!

Én 33 éves vagyok, a férjem 41. Én egyre többször nézegetem a babás dolgokat és igazából vágyom már rá, a férjem sem lenne ellene, de mégsem lehet még babánk. Mi amerikában élünk és itt nagyon a pénztől függ a gyerekvállalás. Mivel semmilyen támogatást nem adnak. Tehát nincs gyed és társai. Az anyuka 6 hétig maradhat otthon és utánna vissza kell menni dolgozni, viszont a babát csak 2 éves kortól veszik fel a bölcsibe. Nagymamák nincsenek és senki aki segithetne. Csak mi vagyunk ketten. Ha én itthon maradnék a gyerekkel, a férjemnek még egy műszakot kellene vállalnia, hogy eltartson minket, pedig már igy is két helyen dolgozik. Ha nem maradnék itthon, akkor a baby sitternek kellene rengeteg pénzt fizetni. És akkor még nem beszéltem arról, hogy itt fizetni kell az orvosi ellátásért. Ha nekem van is biztositásom, a gyerek kórházi számláját nem fogják fizetni, igy az egy csomó pénz lesz. Szóval, hiába vagyunk készen rá, még egy jó pár évig biztos nem lesz gyerekünk, amig össze nem szedjük magunkat anyagilag. És akkor meg tudjuk oldani, hogy kb. fél évig itthon tudjak vele maradni. Jobb, mint a 6 hét.

A rokonságtól meg mi is állandóan azt halljuk, h mikor lesz már gyerek. Idegesitő.

70. 68988e313f (válaszként erre: 68. - D5804739e2)
2008. ápr. 28. 15:37
ezt szomorúan hallom.sajnálom.Ne add fel.majd most sikerülni fog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook