Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyermekes anyukák, vagy akik mostanában tervezik a 3.csemetét! fórum

3 gyermekes anyukák, vagy akik mostanában tervezik a 3.csemetét! (beszélgetős fórum)


14. soma29
2012. okt. 16. 21:57
A nagylányom 14 éves ,nyolcadikos,a fiam 7 éves,elsős.A pici 6 hónapos.Mégis be tudom osztani az időmet,mindenkire jut .Szervezés kérdése.Mikor a nagyobbak suliban vannak addig a háztartásimunkáé,a játéké és a levegőzésé a főszerep.Mikor délben jön a nagy a pici alszik,4-ig meg tudunk beszélni mindent.4-re megyünk a középsőért az iskolába.Amíg átnézem az ő könyveit és ha szükséges házit csinálunk addig a pici eljátszik a játszószőnyegen. :) Nekem 7 évente születtek a gyerekeim,de nem bántam meg,hogy nagyobb köztük korkülömbség.
2012. okt. 16. 20:11
Sziasztok. Nekünk 2 hónapja született meg a 3.gyermekünk. Van 1 elsős 7 éves és egy 19 hónapos kislányunk ,most pedig egy kisfiút szültem.Egy percig se bántuk meg a férjemmel a gyerekeket pedig nem egyszerű velük.Majd késöbb homályos emlékek lesznek de most igencsak az alvás a legnagyobb gondom. A két kicsi napközben nem alszik egyszerre este meg a pici eszik 3 óránként. De mindent összevetve igy utólag azt mondom jobb lett volna ha kisebb a korkülömbség a lányok között. Ruhákat olcsón be tudsz szerezni főleg ha kéred a védőnő segítségét hátha tud olyat aki eladná a kinött ruhákat.Sokan annyit kérnek érte hogy ők maguk is használt ruhát tudjanak venni a babájuknak. Szerintem ha mindketten szeretnétek akkor vágjatok bele szerintem. Én is igy voltam mint te hogy a férjem nagyon akarta és végül a szív szava döntött az észérvekkel szemben. És hála az égnek hogy belevágtunk mert most érzem igazán milyen jó hogy van egy kisfiam is. Sok sikert neketek is.
2012. okt. 12. 06:14

Köszönöm a hozzászólásokat! A férjemmel egyre többet beszélgetünk róla de még mindíg nem lehet lebeszélni ról! :-) Persze nem mintha én nem szeretném.De szerintem jobb ez a természetes félelem,aggódás mint a lessz ahogy lessz dúr bele...

Mindenesetre hálát adok a Jó Istennek hogy ilyen férjem van, mert ritka hogy az apuka hozza fel a témát és akar nagyon harmadik csemetét mint az anyuka.

Továbbra is írhattok hogy sokkal nehezebb hárommal vagy abba is bele kell szokni?

11. 2a69f78972 (válaszként erre: 10. - Dika-84)
2012. okt. 10. 14:56

Ne félj, hanem gondolkodj!

Én személy szerint szeretem a nagy családot, nekem is az van, a fiam által.:)


DE...

Amiket át kell gondolni, az nem a babaholmik, mert az a legkisebb probléma.

Lesz e annyi energiád, vagy még több, hogy a harmadik gyerek jövetelével nem rövidíted meg a meglévő kettőt, idővel, velük való foglalkozással?

Vagy esetleg a harmadik nem fog kapni annyi figyelmet és lehetőséget - az idő hiánya miatt - mint az előző kettő ?

Azt gondold át, hogy ha valamelyikőtöket - ne adj' Isten - bármi érné (elég csak egy hosszabb betegség), a másikotok egyedül el tudja e rendezni a 3 gyereket, anyagilag és fizikailag.

Aztán ripsz-ropsz itt az iskola, majd a középiskola, egyetem.

Alkalmasak lesztek 3 gyereket beiskolázni 6 év múlva és folyamatosan még vagy 20 évig?

Lesz lehetőségetek otthont biztosítani 3 felnőtt gyereketeknek, ha esetleg úgy alakul az életük, hogy a segítségetekre szorulnak?...és még sorolhatnám...

Szóval ezeket és ehhez hasonlókat gondold át és felelősséggel dönts.

Akármit is határozol, sok boldogságot kívánok!

2012. okt. 10. 06:25

Köszönöm a sok hozzászólást és bíztatást!

Nagyon parás vagyok és az anyagiak miatt félek nagyon.Egy gyermeket biztos nem lehet megbánni azzal tisztában vagyok de rengeteg félelem van bennem....

9. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Dika-84)
2012. okt. 9. 21:22

Nekem három gyerekem van: egy 15 éves lány és két 22 hónapos kisfiú. Nagyon szerencsés vagyok, mert visszavettek hatórásba dolgozni a munkahelyemre (hétfőn kezdtem) és a bölcsődében is volt hely, felvették a fiúkat.

Én a negyedik babán gondolkodom, de a férjem még nem bólintott rá. Elég fárasztóak időnként a srácok, részben megértem. Meg attól félünk, hogy mi van, ha megint ikrek. De nagyon sokat ábrándozok róla.

Ha a férjed szeretne és neked is van kedved hozzá vágjatok bele, szuper a nagycsalád. Talán idővel munkahely is alakul, a babaholmit használtan egész olcsón meg lehet úszni.

2012. okt. 9. 20:57

Sziasztok


Van egy 17 és 15éves fiam,most várom a 3.fiam:D

31.hétben járok


Suli,munka miatt nem mertem a babát,és mondtam nemet férjemnek az évek alatt bármikor felhozta.


Idén januárban ismét szóba került és éreztem itt az idő:)


Márciusban már be is költözött a pocaklakó,mikulásra várjuk.

2012. okt. 9. 19:27

Sziasztok!

Én most várom a 3. babánkat,két nagy fiam van...Mire a kicsi megszületik,a nagyobb 15, a kisebb 13 éves lesz,de már alig várjuk ŐT.

Valóban,mindenfelé lehet már használt,de nagyon szép állapotú mindenféléket venni,ruhát,babakocsit,gyerekülést...Nem túl rég olvastam ezt a gondolatot,és magamévá tettem:


KÖLTS FELEANNYIT A GYEREKEIDRE,DE TÖLTS VELÜK KÉTSZER ANNYI IDŐT.


A 3 gyerekes ismerőseim közül SENKI nem mondta,hogy megbánta volna a harmadik babát,sőt :mindenki azt mondta:így lett kerek a családjuk,teljes az életük.

2012. okt. 9. 19:10

Szia!

Nekem három hónapos a legkisebb, a középső 21 hónapos, a nagylányom pedig 5 éves.

A két kisfiam között szűk másfél év van, úgyhogy most nem könnyű velük, de nagyon örülök, hogy így döntöttünk, mert így nagycsaládosan teljes az életünk, három gyerkőccel!

2012. okt. 9. 18:41
Nekem 8 volt a nagyfiú, 5 a kicsi, amikor a lányom született. Igaz, még a páromat se ismertem, amikor már tudtam: hármat szeretnék. Amíg nem volt lányom, fogalmam se volt, mennyire hiányzik valami. :) Őt bizony kár lett volna kihagyni, sokszor azt kívánom, jött volna "duplán"! :) Munkám nincs - ápolásin vagyok -, folyamatosan keresem a lehetőségeket. De a 3 gyerek adta boldogságot nem tudná pótolni a fizetés!
2012. okt. 9. 18:22
Minden csodálatom a sokgyermekes családoké :D
2012. okt. 9. 16:31

Testvéremék is hasonlóan voltak:) Volt egy 4 és egy 2 éves kislányuk.Sok a hitelük,a kiadásuk,mégis úgy döntöttek,nagy családot szeretnének.Bevállalták a harmadikat...Egy kisfiú lett,és egy pillanatig sem bánták meg:) Olyan csodaszép együtt a három gyerkőc,és a nagyok olyan szeretettel veszik körül a legkisebbet:) Nagyon szép dolgokat lehet venni használtan,ők is éltek ezzel a lehetőséggel:)

Valószínűleg sógornőm sem mehet vissza a régi munkahelyére,mert a 3 gyerkőc mellett többműszakban és naponta 100 km-t utazni nem lehet.De majdcsak lesz valahogy!

Ha szeretnétek,hajrá!!Ne csak a nyomorban szülessenek a gyerekek,nálatok úgy érzem,jó helyre születne mégegy tündérke:)

De persze ez a ti döntésetek kell hogy legyen:)

2. dovima (válaszként erre: 1. - Dika-84)
2012. okt. 9. 16:08
nekem 3 van,2 lány után jött a fiu a lányok 11 és 7és fél évesek voltak...nekem is mindenből kellett vennem,na nem ujat de nekem mégis ujat mert nekem is minden itt ott volt,de olyan jó turik vannak meg használt baba boltok,hogy ez nem volt akadálya:)nem bántam meg nagyon élveztem de már ő is megnőtt 7 éves iskolás:)hamar felnőtt,igaz nekem nincs munkahelyem nem is volt mert le vagyok százalékolva,tehát ez sem tartott vissza és hitelünk se volt szerencsére,az hogy közben mik történtek velem elolvashatod a nyitott naplómba:)
2012. okt. 9. 16:00

Sziasztok!

Nekünk 2 gyermekünk van!A nagyobbik most töltötte be a 6 évet,a kissebbik 4 múlt.Eddíg nem sokat gondolkoztam hogy legyen e harmadik,de a férjem egyre csak szeretné,talán jobban is mint én.Én rengeteget dillemázok....Nem tudom,mit szeretnék.Vannak érvek és ellenérvek...Persze szívem szerint szeretnék.Nincs hitelünk ami mostanság nagy szó mert sokan amiatt nem mertnek bevállalni.De másrészt elveszteném a munkahelyemet mert nem divat manapság visszavenni az embert.Minden babaholmit eladtam elosztogattam,mindent újra be kéne szerezni.Persze nem vinném tólzásba mint az első kettőnél :-)

Várom a véleményeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook