Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2023. nyárig lefogyok! fórum

2023. nyárig lefogyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
591. 55Judit (válaszként erre: 590. - Ancsa75)
2023. márc. 4. 15:52

Ebéd után tele hassal könnyű ilyet eltervezni, és ügyes vagy ha be is tudod tartani. Én, magamat ismerve biztos nem tudnám. 😀

Most viszont mindjárt cékla-répa-alma lét iszok. Nagyon szeretem.


Hallottatok a répa kúráról? Van aki 1 hónapig ajánlja, van aki 8 hétig, de van aki 3 napig. A 3 naposat ideálisnak tartom ha megállt a fogyás, vagy csak frissíteni, kicsit megtisztítani akarjuk a szervezetet. Jövő héten veszek is egy csomó répát. De ha nem esne jól 3 napig, akkor lesz kevesebb. Én már belefáradtam rég a muszáj dolgokba.😀

590. Ancsa75
2023. márc. 4. 14:50
Ma délelőtt készítettem egy szuper smoothiet, volt benne egy csomó minden, még búzafűlé is. Ebédre ettem tojáslevest, tejfölös-sajtos csirkemellet petrezselymes krumplival. Az a tervem, hogy reggelire és vacsira turmixot iszom, viszont ebédelek rendesen.
2023. márc. 4. 12:13

ma rggel jó voltam, egyből tornával kzdtem, azóta már gyalogoltam is 4 kmet. ha lesz lehtőségem, akkor még kocogni is kimegyek ma. de ez már nem biztos.


est meg jógáztam elalvás előtt. tljesen más így a komfortérzetem.

588. plavalaguna (válaszként erre: 586. - Ancsa75)
2023. márc. 3. 17:22
szeerintem ez jó ötleet, így a rostok is megleesznek. lehet nekünk is ezt kéne :) mióta kevesebb gyümölcsöt eszem, emert rájötteem azok fujnak fel a családom is kevesebbet eszik... pedig nekik nem kéne... de ez egy jó megoldás
587. Ancsa75
2023. márc. 2. 21:27
Misi helyett kiwit akartam írni.🤣
586. Ancsa75
2023. márc. 2. 21:25
Vettem egy smoothiekészítő gépet. Az a tervem, hogy reggelente turmixolok frissen és viszem magammal a munkahelyre az italomat. Már le is teszteltem. Misi, alma, zellerszár, petrezselyemzöld, narancslé, víz. Nagyon jó lett.
585. 55Judit (válaszként erre: 583. - Ancsa75)
2023. márc. 1. 13:16

Nem kell azért annyira szigorúnak se lenni. Ha mondjuk 20gr. szénhidrátot fogyasztasz a vacsorádhoz, az még belefér, mire lefekszel le is mozgod. Úgy írogatok hogy nem ismerem a napi rutinodat. Pici kenyér, vagy pici köret szerintem elmegy.

Nekem csak az nem szokott tetszeni mikor valaki a reggelinél kihagyja a szénhidrátot mikor akkor kell a legjobban, ebédre is minimálisat eszik, vacsorára meg szinte csak szénhidrát mert már ki van éhezve.


Én nagyon pártolom estére a tojásos-tejfölös öntetű vegyes salátát. Ha ilyet eszel gyorsan megvan, előző nap vagy reggel is elkészíthető, ha este ehhez ennél szénhidrátot, keverj bele 2-3 kanálnyi csicseriborsó, kukorica vagy bab konzervet. nagyon jól fogsz lakni vele, és nem fog megártani.

584. Ancsa75
2023. márc. 1. 12:54
Ebéd megvolt, a rizsnek csak fele fogyott el, viszont adtak hozzá céklasalátát is.
583. Ancsa75 (válaszként erre: 582. - 55Judit)
2023. márc. 1. 12:52
Köszi a tanácsot, kipróbálom. Igyekszem nagyon odafigyelni, hogy ne egyek este szénhidrátot. Mondjuk nem olyan egyszerű, mert kb. 1/2 6 mire hazaérek, és nem is akarok nagyon későn vacsorázni. Majd eszem mondjuk tojást, az gyorsan készen van.
582. 55Judit (válaszként erre: 581. - Ancsa75)
2023. márc. 1. 11:30
Kínzó éhséggel meg nem jó lefeküdni. ha fehérjét és salátát eszel vacsorára, az enged fogyni. A szénhidrát nem enged, mert addig nincs fogyás amíg a vér tele van szénhidráttal.
581. Ancsa75
2023. márc. 1. 10:02
Mai reggelim: kiwis chiapuding. Összetevők: görög joghurt, chia mag, lenmag, zabkorpa, kiwi, kicsi méz, kicsi folyékony édesítő. Finom lett. Ebéd: tengeri hal lesz rizzsel. Le kell szoknom az esti evésekről, szerintem amiatt nem fogyok.
580. plavalaguna (válaszként erre: 579. - Plavalaguna)
2023. febr. 27. 15:23
aúgy én ha főuök, mindig könnyebben tartom a sulyom, meg fogyok, így azt az izgulást is eleresztettem. úgydöntöttem, a streessz nagyon rosszat tett. így tudatosan próbálok visszaállni a nyugodtabb életmódomra, ami a hizás előzt jellemző volt rám
579. plavalaguna (válaszként erre: 577. - Ancsa75)
2023. febr. 27. 15:20

hétvégéree szervezni kell kirándulást mondjuk, akkor nincs idő enni :) persze én is csak alméletben vagok okos, emrt pl most is ültem és dolgoztam.. mondjuk nem szaladt el azért kajában a ló.


ma én már eelég sokat ettem, de még est valszg kimgyek futni.

találtam gy vérnyomásmérőt, és sikrült nyugiban megmérnem mostmár sokszro, és tljesen jó a vérnyomásom, utánaolvastam az értékekenek, a sportoláshoz is ok, meg mikor izgulok is blefér, így már értem miért mosolygott a doki vérvétlen, mikor meséltem a hülyeségem a magas vérnyomás mg infarktuspánikomról :) és így eznnel el is múlt


én ma tökfőzeléket főztem, fasirtot hozzá. Tgnap túrórózsákat csináltam, férj meg carbonárát, de én kevés szósszal szeretem, és csak teljes kiörlésű durum ttésztát eszünk. igazából olyan kaják voltak hétvégén, hogy nem hiszem hogy túllőttem a kalóriakeretet, eegyik se nagy kalóriás. hja, meg ettem én is almát :) rámjött az almaevés újabban.

578. 55Judit (válaszként erre: 577. - Ancsa75)
2023. febr. 27. 15:06
Nem dagad a lábam, a tea finom, viszont az anyagcserét szerintem nem serkenti.
577. Ancsa75
2023. febr. 27. 13:32
Mai kaják: délelőtt 2 alma, ebéd: barackos csirkemell rizzsel. Nem haladok valami jól, hétvégén mindig túl sokat eszem. Judit, mi a véleményed a teáról? Dagad még a lábad?
576. plavalaguna (válaszként erre: 575. - Matr Ica)
2023. febr. 24. 09:58

édes szivem ;) van amikor hoz furákat az élet. ráadásul nem tartósan voltam. Éltem javában még tulsulyom se volt.


de köszi a megszakértést :D


én pontosan tudom, hogy melyik szakaszban növesztttem védőhájat magamon, és egyiket se bánom. szükségem volt rá.


de én vagyok az, akinek még végül nem kellett sose ruhatárat cserélni ;) most a 10+ kiló volt 3 hónapot.

már csak 10 van , ha kilókban számolunk. és szinte biztosan nyáron ujra a balettos lányommal fogok tudni ruhkatcserélni, ahogy előttee is :)


további jó károgást!

2023. febr. 24. 09:48
Ha egéezségtudatos lenne!!Nem hízott volna el...10+ kilókat!!
574. plavalaguna (válaszként erre: 573. - 55Judit)
2023. febr. 24. 09:35

na ezt a franc tudja. meg ezek inkább reflexek, amiket apám tudatosan nevelt belénk gyerkkorunkban. Mozgás, rendes étkeezés, stb. zt néha beeszéljül tesómmal, hogy valahogy mindig visszatérünk ugyanoda, hogy az eegészség a fő, minden más meegoldható.


eelőbb feeldobott eegy kapet a face, húú... most látszik, hogy ahhoz képest már jócskán mnt le. az a kabát ami ott feszül, már bőven laza most. illtve az arcomon keezd látszani. a cél cél, van egy nyári gatyám, abba nyáron újra belférjek.

573. 55Judit (válaszként erre: 572. - Plavalaguna)
2023. febr. 24. 08:17
Te annyira egészségtudatos vagy, hogy neked még nagyon-nagyon sokáig lesz nap.😀
2023. febr. 23. 21:21

Még este csináltam egy nyugis feloras jogat, amit ulomunka melle ajanlanak.

Holnap is lesz nap.

571. 55Judit (válaszként erre: 570. - Plavalaguna)
2023. febr. 23. 13:28
Legyen úgy! Érezd jól magad!😀
2023. febr. 23. 13:22

sziasztok!


elmult 2 napban nagy séták nem voltak, de azért megvolt a rohangászás. meg tornáztam is. És tljesen jól érzem magam, a hülye front ellenére.

kaja sushi volt, kicsit nbenéztem a rizsmennyiséget, és ma gyorsétteermeztünk a gyerekekkel. de ott simán be lehet lőni a kalóriát, szóval semmi extra nincs belőle. holnap ha sikeerül tudok nagyot kirándulni

569. 55Judit
2023. febr. 23. 07:25

Klára42 bocs hogy nem privátban válaszolok, hisz ez mást is érdekelhet:

Tehát a tea neve UKKO fogyasztó teakeverék. Elkészítés módja rá van írva, az ajánlás napi 3x fél liter, vélemények szerint van akinek elég 2x fél liter is. Én még nem tudom mennyit fogok inni, ma iszom második nap, egyenlőre másfél litert.

568. Ancsa75
2023. febr. 22. 21:31
Vacsira corn flakes bundában sült csirkemellet készítettem, sütőpapíron sütve. Nagyon fincsi lett. Tornázni már nem maradt ma időm sajnos.
567. 55Judit (válaszként erre: 566. - Ancsa75)
2023. febr. 22. 15:25

Ez elég sajnos.

Nekem is az esti evést kell alakítgatni, mert este szeretek jóllakni. Nem zabálásig, de érezzem hogy jót ettem mennyiségben és minőségben is. Annyiból könnyebb helyzetben vagyok nálad hogy én főzhetek délre, viszont koromnál fogva nagyon lassú az anyagcserém e miatt kell résen lennem. Bízom abban, hogy a tea segít ebben is.

Vannak szénhidrátmentes vacsoráim elmentve, és a kenyérkében is amit mindjárt sütök abban is alig lesz, viszont rost és fehérje annál inkább.

566. Ancsa75 (válaszként erre: 565. - 55Judit)
2023. febr. 22. 14:36
Bocsi Judit, nem írtam semmit, csak valamit elbénáztam. Viszont köszönön szépen a tanácsokat, amit adtál. Nálam az a gond, hogy amíg a munkahelyen vagyok, dolgozom, addig elvagyok kevés kaján, este nehéz megállnom, hogy már ne egyek sokat, főleg mert olyankor főzök is, és olyankor jobban ráérek enni. Sajnos.
565. 55Judit (válaszként erre: 564. - Ancsa75)
2023. febr. 22. 13:21

Ancsa mit írtál délelőtt? nem jelent meg semmi, csak az időpont mikor írtál nekem.


Látom, ügyesen lecsökkentetted az adagodat, de vigyázz hogy ne maradj éhes, mert az egy idő után megbosszulja magát.


Én - most hogy iszom a teát - nem szándékozok lényeges változtatásokat bevezetni az étkezésben, hisz régen kezdett folyamatban vagyok benne.És ez bevált. A tea hatására kevesebbet kívánok enni, étkezések között nem kívánok semmit. Az étvágycsökkentő, víz hajtó, élénkítő hatása máris érezhető.

Tegnap találtam egy bambuszrostlisztes kenyérke receptet, azt lehet hogy megsütöm. Alig van benne szénhidrát. Jó lesz belőle egy falat a vacsorára szánt fokhagymás csirkemájhoz.

564. Ancsa75
2023. febr. 22. 12:31
Eddigi kaja: délelőtt 1 kornspitz kifli, 1 mini alma. Ebéd: a tegnapi mexikói ragu + rizs maradéka.
563. 55Judit (válaszként erre: 562. - Ancsa75)
2023. febr. 22. 10:23
Reggel készítettem másfél litert, valószínű nem iszok meg egyszerre felet mert az nekem sok. Majd ahogy sikerül. Lényeg hogy 14 óráig meg akarom inni.
562. Ancsa75 (válaszként erre: 561. - 55Judit)
2023. febr. 22. 10:17
Naponta hány alkalommal iszod a teát?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook