Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
964. docika88 (válaszként erre: 963. - Fiabesca)
2017. szept. 26. 10:02

Pedig kellett menni vérvételre, lejjebb írtam is hogy 3 beutalót adott a házidoki hozzá. Ott derül ki, hogy nincs-e Rh összeférhetetlenség, hepatitis szűrés, teljes vérkép.

A védőnő adott egy listát is, hogy milyen időszakban, milyen kötelező vizsgálat és milyen ajánlottak vannak, meg vérvételek. Ő vérnyomást és súlyt mér, tanácsokat ad. Nálunk nézett szívhangot is.

Ha betöltötted a 90.napot, akkor arról meg a nőgyógyászod ad igazolást, hogy igényelni tudd te vagy a gyerek apja az adókedvezményt.

A nőgyógyász írta meg a rizikóbesorolást is.


Én két hetente megyek a házidokihoz a táppénzes papírom miatt, és vérnyomást szokott mérni, be is írja a kiskönyvembe mindig. Ő ad megint a cukorterheléses vérvételre is majd a beutalót.


Fogorvoshoz ajánlott még elmenni, hogy a 2. trimeszterben meglehessen csinálni a rossz fogat.


Nekem két hete a nőgyógyászom felírta a vasat, azóta szedem.


Ahány védőnő és város, annyi szokás egyébként. Inkább kérdezz rá a dolgokra, nehogy utólag kicsússz valami határidőből, és még téged csesznek le, hogy hát miért nem mentél ide, meg oda.

Pl. a nagy Uh-ra 2 héttel előtte kell kb időpontot kérni. Épp tegnap hallgattam meg a "kedves" beszólását a nőnek, mikor a kismama mondta neki, hogy már elmúlt 19 hetes,hogy miért most kér időpontot a 18-20 heti Uh-ra. Én 16+3 naposan tegnap, 19+4 naposra kaptam időpontot....

2017. szept. 26. 08:34
Én nem is tudtam, hogy vannak ilyenek :D már 14 hetesek vagyunk, de a 12 hetes uh-n kívül engem sehova nem küldtek (még vérvételre se), a védőnőtől meg csak a kiskönyvet kaptam...
2017. szept. 25. 22:05

Nekem már van Dm-es dobozom is. Ehhez kuponkód kellett ami a védőnőtől jött egy prospektusos csomagban. Meg kiváltottam a Promo Boxot is. Ezt meg a letöltött applikációban kell regisztrálni.

Öblítő minta, magnézium, bio oil minta, sok prospektus, iratmappa, pelusok, újságok, zsepi, kis csomag nedves törlőkendő, mecsek tea, 2 tejgyűjtő zacskó, kuponok.

Ennyi volt a két dobozba. Se cumi, se cumisüveg, se sudocrem.... azt hittem valami ilyen még lesz benne. De ez is több, mint a semmi.

961. fiabesca (válaszként erre: 955. - LiluLilu)
2017. szept. 25. 19:37
Ezek milyen csomagok?
960. medvécske (válaszként erre: 955. - LiluLilu)
2017. szept. 25. 17:51
Én a nőgyógyásznál kaptam "eltern geschenkbox"-ot a 9.héten. Volt benne cumisüveg, pelenka, több fajta popsikenőcs, zoknicska meg gyógyszerek amiket szedhetek pl gyomorégésre, meg magnézium. Még jó pár apróság volt benne de most csak ez jutott az eszembe.
959. LiluLilu (válaszként erre: 953. - Docika88)
2017. szept. 25. 13:39
Nekem szept 2.án volt az utolsó uh ,azt hittem lassan telik el de mar csak 8nap oktober 3.ig es ujra lathatjuk😍 olyan gyorsan eltelt.. nemugy mint amikor a 12hetes uht vartuk
958. LiluLilu (válaszként erre: 950. - Medvécske)
2017. szept. 25. 13:38

Szivesen.:) ugyanigy hasznalnam majd az e vitamin olajat. Arban kb bio oil szinten van!:/

Mermancs az is tok jo😊😊

957. LiluLilu (válaszként erre: 954. - Nephra6)
2017. szept. 25. 13:37
Egyben kulonbozok. A nacik nagyon szoritanak ma veszunk ujat sztem. :S kettot birok elviselni
956. LiluLilu (válaszként erre: 954. - Nephra6)
2017. szept. 25. 13:37

Jelen! Mióta nem hányok tökre ilyen nekemis..:)

A hasam ugyan nott a lapos állapotához képest de másfél hete ugyanakkora

2017. szept. 25. 13:36
Sziasztok☺ kiváltotta már valaki valamelyik várandós csomagot? En ma megyel beszerezni a promoboxost es DMest
954. Nephra6
2017. szept. 25. 13:29
Van bárki más is, aki úgy van mint én, azaz mintha nem is lenne terhes? :) Nem nő a hasam, legalábbis én nem látom és továbbra is minden nadrágom tökéletes, nem szorít. Mozgást egyáltalán nem érzek (doki szerint 20. hétig nem is fogok, első terhesség).
2017. szept. 25. 11:27

Nekem a múlt héten nőtt láthatóan a pocakom, kenem is már mandula olajjal, árban fele annyi, mint a Bio-Oil.

Ma kértem a genetikai Uh-ra időpontot kórházba és majd október 17.-én kell csak mennem. Jajj annyira messze van, augusztus 29.-én voltam a 12.hetin utojára Uh-on. Már nagyon kíváncsi vagyok mi a helyzet odabent. :)

Ma reggel a bal oldalamon aludtam, és mikor hátra fordultam, még a bal oldalon éreztem egy nagy kemény gombócot, aztán elhelyezkedett ő is :) Érdekes érzés.

952. AlmaPocok (válaszként erre: 947. - Medvécske)
2017. szept. 25. 08:12
Szia! Én vettem Bio-Oilt. Kb kétnaponta kenem vele, és pár csepp tényleg elég alkalmanként. Egyelőre nem is repedek, pedig szépen gömbölyödik a pocim. (16. hét)
951. Mermancs (válaszként erre: 949. - LiluLilu)
2017. szept. 24. 21:02

Igen, ez jó ötlet!


Én most bio kókuszzsírt használok, bele kis mandulaolaj es pár csepp teafaolaj.

2-3 naponta kenem.

950. medvécske (válaszként erre: 949. - LiluLilu)
2017. szept. 24. 20:19
Lehet, hogy akkor én is így fogom kipróblálni. Köszi az ötletet 😊
949. LiluLilu (válaszként erre: 947. - Medvécske)
2017. szept. 24. 19:39
Sztem is draga azert csepegtettem belole a testápolómba
948. LiluLilu (válaszként erre: 947. - Medvécske)
2017. szept. 24. 19:39

Bio Oil szepegtettem a kedvenc garnier testápolómba. Reggel este azzal kenem. Meg 2 naponta csak bio oil-al

Bio oilt csak mellekmre derekamra hasamra kenem.

Amugy mindenhol kenem magam.:)


De eddigis kentem ezekkel.magam csak ritkábban

2017. szept. 24. 13:00
Ti mivel fogjátok kenni a pocakotokat a csíkok megelőzése érdekében? Nekem nagyon szimpatikus a Bio oil mert sok jót hallottam róla, de nagyon drága, és ha tényleg rendesen akarom használni, akkor ennyi pénzért ekkora mennyiség nem gazdaságos.
946. LiluLilu (válaszként erre: 945. - Medvécske)
2017. szept. 24. 12:00
Mi is 8.héten mondtuk el.:)
945. medvécske (válaszként erre: 943. - Nerátia)
2017. szept. 22. 09:40

Mi a 8. héten mondtuk el a szülőknek megkérve őket, hogy ne mondják senkinek, még a testvéreinknek se. Hát ez csak az én szüleimnél működött, a férjem szülei nem tudták tartani a szájukat. Mi meg akartuk várni a 12. hetet és a harmony eredményét. Mivel újra kell csinálni a harmonyt várni akartunk még a család felé a bejelentéssel, de mivel már egyesek miatt kiszirvágott a hír és szintén kis faluban élnek így most gyorsan el kell mondanom a családtagjaimnak, hogy ne mástól tudják meg.

Elég mérges vagyok miatta. Csak nekünk lenne jogunk eldönteni, hogy kivel és mikor osztjuk meg a hírt. És most bele lettem kényszerítve ebbe a helyzetbe.....

2017. szept. 22. 09:28

A lombikról kettőnk szülei, és egy barátnőm tudott csak, szóval ők már a tesztnél tudták hogy sikerült.

Nagyobbik Öcsém itthon volt pár napot, külföldön dolgozik, így mikor az ő szülinapját ünnepeltük, nagyszülőkkel és a 92 éves dédinkkel, ott elmondtuk nekik is hogy jön az ük- és dédunoka. Ez a 6.héten volt, volt már szívhang. A dédi kora miatt is szerettem volna ha minél előbb elmondhassuk neki, ki tudja hogy megéri-e majd a kicsi születését is, és már nagyon várta, mindig kérdezgette hogy mikor lesz baba.

Mivel már nem dolgoztam a lombik óta, így a munka miatt már többen tudhatták hogy miért nem látnak.

A face-ra a 12. heti genetikai uh után raktam ki egy képet, így a többiek is értesültek.

Inkább falu ahol lakunk, szóval itt elég ha az orvoshoz mész és már az utolsó Marikanéni is tudja, sőt már azt is előbb tudja, hogy fiú-e vagy lány :P

2017. szept. 22. 08:19

Nekem a teljes vérkép,vizelet és vércsoport meghatározás eredménye másnap megvolt mind, sztk-ban.


Ti egyébként kiknek mondtátok már el a nagy hírt? :)

2017. szept. 21. 18:44

Mikor én mentem a 10. hét után a vérképet csináltatni, akkor 3 beutalót kaptam hozzá a házidokitól.

1. Teljes vérkép vizelettel. Ezért másnap visszakellett menni az sztk.ba.

2. Vércsoport meghatározás. Ennek az eredményéért a vérellátóba kellett 1 hét múlva menni. Nekem 0Rh +.

3. Hepatisis és társai szűrés. Ennek az eredményét postázzák a házidokinak.

Ha adtál vért valaha akkor benne van a rendszerben a vércsoportod. Férjemét így tudtuk meg hogy 0Rh-.

Úgy emlékszem a 28. hét körül van újra a 0Rh-anyának ellenanyagszűrés.De mindenképp kérdezz rá valamelyik dokidnál.

941. LiluLilu (válaszként erre: 937. - Tothgabi80)
2017. szept. 21. 17:05
De jó😊
940. LiluLilu (válaszként erre: 938. - Medvécske)
2017. szept. 21. 17:05
Lehet h nekem azert nincs benne mivel el se jutott az eredmen sem a vedonohoz se hazidokihoz se hozzam. Es kórházban sem kaptam meg :/
939. LiluLilu (válaszként erre: 938. - Medvécske)
2017. szept. 21. 17:05
Azis lehet mert elso trimeszterben alap vizsgalat mint a verkep.:)
938. medvécske (válaszként erre: 936. - LiluLilu)
2017. szept. 21. 16:34
Én megtaláltam végül a kiskönyvemben de nem tudok róla, hogy szűrtek volna emiatt. De már annyiszor vettek vért, hogy akár az is lehet, hogy már túl vagyok rajta csak nem tudok róla.
937. tothgabi80 (válaszként erre: 934. - LiluLilu)
2017. szept. 21. 14:13
Én holnap leszek 13 hetes.
936. LiluLilu (válaszként erre: 929. - Medvécske)
2017. szept. 21. 13:36
Nekem is elfelejtették eddig feltuntetni.:/
935. LiluLilu (válaszként erre: 932. - Nikkencs29)
2017. szept. 21. 13:36
En is A- vagyok :) en 15 hetesen megyek masodszorra ellenanyagszuresre csak szoltak vna ha baj lenne
❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook