Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 októberi babák fórum

2017 októberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2017. szept. 27. 16:57
Sziasztok! Én csak most találtam meg ezt a fórumot, remélem nem baj, ha csatlakozok :) Én okt.18-ra vagyok kiírva, első babánk lesz, kislány :) A 36.héten 3200gr-ra becsülték a súlyát, meg is ijesztett a doki, hogy nagy baba lesz. Nekem csak annyi panaszom van, hogy majd leszakad a derekam. Más se szívesen mászkál már el otthonról?
2017. szept. 27. 16:35

Jó ötlet, írjuk össze ki mikorra van kiírva.

Holnap tudom meg a szülés dátumát.

826. Amisu88
2017. szept. 27. 16:05

Ki-mikorra van kiírva?

Csak kiváncsiságból, hogy kire kell számítani, ki lesz a következő?

Nekünk október 19.-e a dátum. 😀😍

Én támogatom Tobia javaslatát, hogy majd már a babákkal is folytathatnánk....

2017. szept. 27. 11:23
Én most jövök az orvostól, a CTG nem volt jó az elején, de aztán teljesen normális volt. Azt mondták figyeljem a magzatmozgásokat,ha valami fura akkor menjek azonnal a kórházba, ha minden ok akkor holnap kontroll. Kb 4kg-ra saccolták a babát úgyhogy már jöhetne...
824. dpetrus90 (válaszként erre: 821. - Tobia3)
2017. szept. 27. 11:14
Szia, gratulálok, jó egészséget kívánok!
823. tobia3
2017. szept. 27. 11:02
Köszönöm szépen mindenkinek! Javaslom, aki teheti még aludja ki magát! 🙂 Mi az első 2 éjszaka nem sokat aludtunk. Baba itt van velem a szobában. Kívánom hogy mindenkinek legyen könnyű szülése. És szerintem a topicot folytathatjuk ezután is, csak már babás témával.
822. Amisu88 (válaszként erre: 821. - Tobia3)
2017. szept. 26. 21:56

Szia!

Gratulálok! Jó egészséget nektek!

De jó neked, Te már a kezedben tarthatod a kis angyalkádat! 😇

Ne izgulj a remegés miatt, az normális ilyenkor, sajnos ez a szer egyik mellékhatása.


Hát lányok, megkezdődött a sor, kiváncsi leszek ki lesz/ mikor jön a következő baba!? 😀

821. tobia3
2017. szept. 26. 13:53
Köszönöm nektek! Fajasaim voltak így már vasárnap este bementunk a kórházba viszont nem tágultam. Végül hétfő reggel úgy döntött a dokim hogy császár lesz. De jobb is hogy így történt mert ra volt tekeredve a köldökzsinór. 3 kg 30 dkg és 53 cm lett. A tegnapi nap nagyon megviselt, 6 órával a műtét után fel kellett állni az nem volt túl jó de ma egy picit könnyebb mar. És lehet allergiás reakció nem tudom de a gerinc érzéstelenítés után órákig remegtem.
2017. szept. 26. 13:14
Gratulálok tobia! Írj majd ha tudsz. Rossz volt az nst délelőtt?
819. Fniki88 (válaszként erre: 815. - Tobia3)
2017. szept. 26. 12:41
Gratulálok. Jó egészséget nektek. De jó te már túl vagy rajta. 
818. főnix01 (válaszként erre: 814. - Fniki88)
2017. szept. 26. 10:27

Utolsó két éjszaka óránként fent voltam, ha nem többször. Meglepő módon az utóbbi 2-3 napban alig keményedett a hasam, de előtte nagyon. Csütörtökön megyünk kórházba, gondolom ott is megvizsgálják a babát és engem és megbeszéljük a szülés időpontját.

Ti hogy vagytok?

817. főnix01 (válaszként erre: 815. - Tobia3)
2017. szept. 26. 10:24
Gratulálok! :) jó egészséget Neked és a kislányodnak! :)
816. eperkelepke (válaszként erre: 815. - Tobia3)
2017. szept. 26. 10:16
Gratulálok!!!
815. tobia3
2017. szept. 26. 10:15
Sziasztok! Tegnap megszületett a kislányom, 38. hétre. Később jelentkezem ...
814. Fniki88
2017. szept. 25. 08:06
Kitartást mindenkinek. Már tényleg nem sok van. Ki hogy érzi magát ebben az időben? Én elég nehezen viselem főleg éjszaka. Már nekem is fájdogál a hasam de még nem olyan durva. Jövőhéten megyünk Nst-re kíváncsi leszek mit mondanak.
2017. szept. 24. 23:40
Nekem a dokim mondta hogy szeretne ha mar kernek ctg-re idopontot jovo hetre.penteken senki nem vette fel a telefont egesz nap ugyhogy holnap hivom oket. Kivancsi leszek. Hasam tovabbra is fajdogal. Most is enyhe mensis görcsöm van. Tegnap éjjel 2x pisilés után görcsölt jo sokáig. :/ napkozben nem. Egyre furabbak ezek a dolgok.
812. tobia3
2017. szept. 24. 06:24
Akkor úgy látszik nem vagyok egyedül ezekkel a tünetekkel. Szerintem a babáknak már kevés a helye, amiatt is fájhat . Az arcom nekem is megváltozott. A védőnőm is megjegyezte. :) Holnap leszek 38. hetes, délelőtt megyek NST- re.
811. Amisu88
2017. szept. 24. 02:10

Lányok, Ti is tényleg pihenjetek sokat, mert még a végén tényleg nemsokára babázunk. ☺

Én ma vagyok 36+4, azért még picit maradjon. ☺


Fura,de fogalmam sincs milyen érzés a pocak keményedés. Nekem az első perctől fogva olyan a pocakom mint a beton (az egész és 0-24) de nem fájdalmasan. Pont mutattam a szülésznőmnek is a múltkor nst-n, mikor kérdezte hogy keményedik-e.

A sírás sem jellemző rám, csak néha elviselhetetlennek érzem magam, időnként sajnálom a párom. 😉 De egy hős és nagyon türelmes velem.

2017. szept. 23. 21:35

Nekem tegnapelött a szeméremcsontom olyan szinten elkezdett fájni este, hogy menni nem bírtam, éjszaka minden fordulásra felébredtem. De reggelre elmúlt. Most keveset keményedik a pocakom, nem is csinálok nagyon semmit. Sétánál 5 perc után már kemény. Addig pihenjen mindegyikönk, amíg lehet :)

Ti is sírtok mindenen? Betettem egy részt a Kandesz Andrea-Szülöszoba címü sorozatból és konkrétan majdnem végigzokogtam, az oka ismeretlen, hogy miért.

809. 33902c592c (válaszként erre: 807. - Amisu88)
2017. szept. 23. 21:27

Hát én már magamon is látom. Nem nagyon mondják nekem, de nem is nagyon találkozok mostanában senkivel.


Ma egész nap hányingerrel küzdök, plusz egyszer hasmenésem is volt. Hasam is naponta többször keményedik. Jaj nagyon nem szeretnék kórházba menni. Tegnap alig bírtam menni. Annyira nyom alul, meg szúr, meg feszül kemény...Mondtam is a dokinak, hogy csak totyogok. Most per pillanat meg a fejem is megfájdult, pedig nem szokott.

Ma a Picikém is nagyon mocorgós. Nem tudom mi van :/

2017. szept. 23. 20:59
Hűha! 😍 pihenjetek sokat 🙂 nemsokára babáztok 🙂
807. Amisu88 (válaszként erre: 806. - Tobia3)
2017. szept. 23. 20:57

Nekem szinte minden nap van ilyen, főleg ha kevesebbet pihenek mint kellene. Lehet hogy a baba súlya miatt, én sem mindig jövök rá az okára, de tudom, hogy akkor sok pihenés kell.

Nekem napról napra újabb jóslóim vannak, már nem csak a hüvelyemben, hasamban meg a derekamban érzem, hanem a combtövemben is volt ma valami fura, alig bírtam megmozdulni.

Nektek még nem mondogatják, hogy változik/torzul az arcotok? Én már kb. naponta megkapom, van hogy többször is...

806. tobia3
2017. szept. 23. 17:17
Sziasztok! Hogy vagytok? Nem tudom velem mi van, de ma reggel óta nem tudok fent lenni, annyira fáj alul a hasam, úgy érzem leszakad. Még fekve is érzem tompán, de ülni állni nem tudok. Volt már így valamelyikőtök? Lehet, hogy a baba feje nyom valamit ott lent?
805. tobia3 (válaszként erre: 804. - Amisu88)
2017. szept. 22. 08:07
Ez érdekes, nekem is mostanában magasabb a vérnyomásom, főleg reggel, pedig eddig mindig jó volt.
804. Amisu88 (válaszként erre: 802. - 33902c592c)
2017. szept. 22. 03:39

Ohh, basszus. Hát nem irigyllek!

Köszi, hogy leírtad!

Nekem meg mostanában kicsit magas a vérnyomásom, emiatt kezdek izgulni, pedig eddig jó volt. Jövőhéten megnézem, hogy milyen lesz az nst-n, aztán rákérdezek a dokinál is, a szülésznőmmel már beszéltem ezzel kapcsolatban. Sokat segít nekem.

803. 33902c592c (válaszként erre: 801. - Főnix01)
2017. szept. 22. 00:33

Szuper hogy minden rendben van. Még befordulhat nem?

Remelem hogy csak a front es még kibirja bent.

802. 33902c592c (válaszként erre: 800. - Amisu88)
2017. szept. 22. 00:23

2014ben egy orrpolip mutet kozben atlyukasztottak az agyhartyamat. Eleg nagy mutet kovette. Meg a tamponokat is altatasban szedtek ki az orrombol.

Mivel ujjbegynyi lyuk lett rajta az mar nagynak szamit. Olyankor kiszakad ott a csont is ami sajnos nem no vissza igy gyengebb lesz az agyhartya amire veszelyes a nyomas.

Sajnos a repulest is alig birtam, mintha kest szurtak volna a gerincenbe a fejemen keresztul. Velemenyt kellett kernem es az alapjan nem zarhato ki hogy atszakadjon szules kozben igy a dokim se es en sem merem bevallalni a termeszetes szulest. :(

Raadasul az majd egy ujabb kör lesz mikor az anesztessel kell beszelnem mert az is lehet hogy erzestelenitest se kaphatok a gerincbe. Szoval meg az is benne van a pakliban hogy altatnak. Ez majd kesobb derul ki.

801. főnix01 (válaszként erre: 799. - 33902c592c)
2017. szept. 21. 22:56

Ez jó hír, hogy zárt a méhszáj. Bent fog addig maradni Babó! :) Lehet, hogy a frontok is bezavarnak, nem?

Ma voltam dokinál. MInden rendben van a Babócával, 2200 g és 45 cm, most vagyok 34 hetes és 3 napos. Viszont még ül, lehet, hogy császárszülés lesz. Nekem végülis oly mindegy, nem terveztem sehogy, csa a Babámmal minden rendben legyen. Legközelebb 2,5 hét múlva kell menjek. Holnap felhívjuk a kórházat is, mert idöpontot kell kérni. Itt nem orvost kell választani, hanem kórházat.

800. Amisu88
2017. szept. 21. 21:01

De jó, hogy rendben van minden veled!

Az a magnerot mennyiség tényleg nem kevés, akkor nem csodálom hogy aggódtál a görcsök miatt. Próbálj sokat pihenni!

Eddig én is magnerotot szedtem, de elfogyott és már nem akartam újra venni. Bár én max napi 3-at vettem be, de általában csak 2-t. Most MagneB6-ot szedek, de az lényegesen kevesebb mg-os. Bár nekem a héten már abba is kell hagynom.

Lehet hogy már írtad, de mi miatt van szükség császárra?

2017. szept. 21. 19:58

Nah megjöttem a dokitól. Zárt a méhszáj hála az égnek. Viszont azt mondta ha ismétlődő görcseim vannak, főleg 4x2 Magnerot mellett, akkor kórházban a helyem. :/

Szóval nagyon remélem, hogy egy jó darabig nem fogok görcsölni. Azt mondta nem kellene ilyeneket éreznem ennyi magnézium mellett 34 hetesen.

Ja és valószínű 38. héten császároz. 4 hét. Atya ég! :D

Most bízhatok csak benne, hogy nem indul meg idő előtt.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook