Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 őszén születendő babák fórum

2015 őszén születendő babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2015. jún. 7. 18:05
nekem később fáj kb 23 hetesen egy 24-25 hetesen egy hétig és a combom is fájt mert nyomot valami ideget
922. angels85 (válaszként erre: 921. - F799cac10e)
2015. jún. 7. 17:24

de jó már nem sok van hátra neked és a kezedben tarthatod. :)

Neked isvolt a 20. héten hasi nyílalgatás Jobb oldalt ?

2015. jún. 6. 06:02
Megkezdtük a 27.dik hetet , 124 cm a haskörfogat, 7 kg plusz eddig, a baba már több mint 900 gramm :) utolsó hét ebből a trimeszterből. Nem számít hogy kis fiú vagy kis lány majd a végén kiderül most már :)
2015. jún. 5. 14:23
nekem kellett a válási papír ami 300 napnál régebbi , egy orvosi igazolás a fogantatás is legyen beleírva, személyi lakcím ,mindkét félnek,hajadonsági papír ami 30 napnál nem régebbi , és ott még fel tesznek pár kérdést
919. JapportEnci (válaszként erre: 918. - F799cac10e)
2015. jún. 5. 14:02

Szia!


Lassan enkünk is aktuális lesz ez. Mi kell hozzá? Vagy mire gondolni előre, hogy minden simán menjen?


Köszike

2015. jún. 5. 09:55
Most voltunk elintézni az apaságit nem kellett ma menni a másodállásába a páromnak így elmentünk , úgy volt hogy hétfőn megyünk, de jobb is volt mert gyorsan kész lettünk. még be kellett mennem egy hajadonsági papírt kérni az is kész volt 5 perc alatt, nagyon kedvesek voltak és tényleg itt a 14.dik kerületben a Gyámhatósánál kell intézni. A válási papír is rendben volt és az orvosi is amit adtak. 5 példányba készítették el egy-egy nekünk és egy a kórházba plusz nekik 2 kellett. Egy 20 perc alatt megvolt mert amíg elkértem a hajadonságit addig lefénymásolta a személyinket és kitöltötte a gépben a dolgokat.
917. JapportEnci (válaszként erre: 916. - Manócska811)
2015. jún. 3. 14:59

Szia!


Üdv köztünk :) Persze hogy lehet csatlakozni!


Mesélj, mikorra várod? Hogy vagyok? Fiú vagy lányka? :)

2015. jún. 2. 23:06
Sziasztok! Én is őszre várom a kisbabámat, lehet még csatlakozni? Olvasgatlak titeket egy ideje és jó olvasni, hogy kivel mi történik. A hasfájástól én is megrémültem, de látom ez sem egyedi probléma.
915. JapportEnci (válaszként erre: 913. - F799cac10e)
2015. jún. 2. 14:41
De szuper jó eredmények :)
914. Mogyi78
2015. jún. 2. 09:07
Én most vagyok a 21. héten. De jó, hogy más is írja, hogy fáj neki ha nő a hasa! Elsőnek kicsit megijedtem, hogy nehogy valami baj legyen....de aztán utána olvastam, és tényleg csak a növekedés miatt fájdogál. Nekem a bal oldalamon szokott lezsibbadni tőle a combom :) nem valami kellemes érzés, de a célért mindent kibírok!
2015. jún. 1. 20:12

Megjöttünk a nőgyógyásztól nem rég :)

Terhességi kornak megfelelő nagyságú méh, normál tónus. Zárt méhszáj, nem megrövidült. Jó életjelenség. Élő magzat koponyavégű fekvésben, lepény a bal oldalon és a hátsó falon tapad, a magzatvíz mennyisége átlagos, aktív mozgás. 26 hetesnek megfelel.


BPD: 6,97 cm

HC: 23,75 cm

Ac: 22, 15 cm

FL: 4, 61 cm


becsült súly :897 gramm.

2015. máj. 30. 09:54
Ma betöltöttük a 26.dik hetet. :) El se merem hinni :) Amiket mondtak hogy nem lehet nekem babám és még is itt növekszik.Igaz még nem tudni kit várunk,de ez engem nem is nagyon érdekel , a lényeg hogy úton van és hamarosan betölti az életemet , életünket. Párom ahogy eleinte félt tőle (bár még néha most is) de már úgy várja ő is. Édesanyám és anyósom azok meg oda vannak az első unokájuké már most. Igaz anyósom messze lakik sajnos, de mindent megteszünk, hogy majd sokat találkozzanak. Párom szokta mondani mikor jajgatok hogy legyek bátor hisz csak növekszik a baba nincs és nem lesz semmi baj, ha baj lenne akkor szólnának vagy a baba jelezne. Egy hét volt most ami kicsit megviselt de nem aggódom , tegnap megmértem a pocakomat és mióta voltunk a védőnőnél 120 cm volt a pocakom most 124 cm -lett így ez volt az oka amiért fájdogált. Igaz valami ideget nyom még mert a jobb oldali combom néha zsibbad de majd csak arrébb megy :)Most ekkorák vagyunk. :)
2015. máj. 29. 15:32

Sziasztok!

Enci, mar biztos Ő :)

Olyan megnyugtató, hogy rúgkapàl és nem kell vàrni heteket a következő ultrahangig :)

Most meg már lassan kinövik...nem is adnak màr jó képet :(

Mogyi, te hány hetes vagy?

910. Mogyi78
2015. máj. 28. 12:52

Én először egy belső rúgását éreztem, mikor teherautóval mentünk a bababútorért, és derékszögben ülve zötykölődtem :) Na az nem tetszett neki! Azóta érzem folyamatosan azt a bugyborékoló, vagy pillangók verdesése érzést, illetve sokszor kitüremkedik, erre-arra. Nekem is mellső falon van a méhlepényem, így konkrét rugdalódzásokat nem érzek. Nekem most rohamosan nő a hasam, pedig már most se kicsi. Van hogy ránézek és szemmel láthatóan nőtt az előző naphoz képest. Nagyon durva :)

Nem is csoda hogy leeszem állandóan a hasam :D

2015. máj. 28. 10:18

Szia Castanea!


Üdv köztünk.. :) Gratulálok a kis Lilihez :)

Én most vagyok 19 hetes +3 napos... de valamit mintha már éreznék. Megállapították hogy mellső fali méhlepényem van ezért nem érzem még annyira a fickándozást.

De annyira cukiiiii az UH képen... teljesen elolvadtunk a párommal.


Ki hogy van ma?

908. Castanea (válaszként erre: 905. - Mogyi78)
2015. máj. 27. 23:26

Sziasztok!

Köszi Mogyi :) Nekem Ő az első kisbabám. Május 5-én kopogtatott be egyértelműen, azóta egyfolytában fickándozik. Rájöttem, hogy korábban is Őt éreztem, csak nem volt egyértelmű... inkább olyan bélmozgás jellegű... Most meg óriásikat rugizik, hol befelé, hol kifelé...

Most már minden ok a terhességgel, az elején minden volt, ami a nagy könyvben meg van írva. Sajnos azonnal inzulinos cukros lettem, így 150 g-os Ch diétán vagyok, ami eléggé behatárolja a mindennapokat, de legalább nem hízom :) Ti, hogy vagytok?

907. szimba (válaszként erre: 906. - Banyamanccs1985)
2015. máj. 27. 21:06
Én is majdnem betöltöttem a 22.-t, mire éreztem, úgyhogy no para! :-) Mondjuk én is tök türelmetlen voltam már! :D
906. banyamanccs1985 (válaszként erre: 905. - Mogyi78)
2015. máj. 27. 19:01
Sziasztok! :) Én ma kezdem a 18.hetet de még nem érzem, legalábbis nem tudom még elválasztani az egyéb pocak mozgásoktól :D Te már érzed?? :)
905. Mogyi78 (válaszként erre: 904. - Castanea)
2015. máj. 27. 13:28

Szia!


Gratulálok Lili babához! :) Hogy vagy? Jól viseled a terhességet? Érzel már mocorgást odabentről?

Én most a 20. héten vagyok.

2015. máj. 27. 13:20
Sziasztok! Most találtam meg a fórumot. Én ma töltöttem a 22. hetet Lili babàval. Csatlakozhatok? :)
903. Szandra_86 (válaszként erre: 902. - Skatebabe)
2015. máj. 23. 13:07

Látom sajnos te is jól tudod miről van szó :(

Nekem 2 terhességem elvesztése is nagyban köszönhető az IR-nek,azután kaptam megfelelő endokrinológiai kezelést,megfelelő diétás oktatást rá. Nálam még szigorúbb,nem csak simán 160 gr. CH,hanem 5 étkezésre lebontva megfelelő lassú-és gyors szénhidrátok lebontására épül a diéta. És harmadszorra meg is maradt a babám,jók lettek a laborértékeim,jók a cukraim. Szóval meg van az eredménye az odafigyelésnek.

902. skatebabe (válaszként erre: 900. - Szandra_86)
2015. máj. 23. 12:25

Ja és persze, hogy nem foglalkoznak vele, mert nem értenek hozzá. Megvan adva egy referencia tartomány és csak azt nézik, hogy az illető benne van-e. Nem is sima orvoshoz kell ezzel menni, hanem egy jó endokrinológushoz, dietetikushoz. Az IR-re legyintenek, aztán csodálkoznak, hogy az 50-es éveiben járók zömének magas a cukra....Akkor már hiába ijesztgetik az embert... ott van anyósom, magas a cukra, de 60 éves, magasról tojik rá, eszi ugyanúgy a cukros ételeket, ezeket már nem lehet beijeszteni..majd ha kórházba kerül akkor esetleg. Ha egy fiatalabbra "ráijesztenek" az IR időszakában, az nagy eséllyel életmódot vált, mert nem akarja inzulinnal "lőni" magát 50 évesen.


A mai életmód miatt sokkal hamarabb alakul ki az IR majd a cukorbetegség mint a szüleinknél, a mi gyerekeinknél feltehetően még hamarabb, hacsak nem neveljük pici korától az egészséges életmódra és nem hagyjuk hogy két pofára zabálja a csokit meg az üdítőket.

901. skatebabe (válaszként erre: 900. - Szandra_86)
2015. máj. 23. 12:15

Nem utolsó sorban az IR is ugyanúgy veszélyes a babára nézve, nem csak a már kialakult cukorbetegség, szóval már csak az miatt is érdemes utánajárni.


A diéta amúgy szerintem simán tartható. Én január óta csinálom,bár nekem csak gyanúm volt rá. Szigorúan tartom magam a 160 ch diétához, nem is híztam még semmit szerencsére. 16 hetes vagyok. Mostanában engedélyezek magamnak 1-2 normál joghurtot, vagy elvétve egy kis péksütit, de amúgy teljesen cukormentesen étkezem és csak lassú szénhidrátokat eszek :) Szerintem alapból mindenkinek így kéne étkezni, a kismamáknak meg pláne.

És csodálkozom, hogy a rengeteg tiltás ellenére a kismamák korlát nélkül ehetnek cukrot, fehér lisztes ételeket. Sokkal jobban ártanak ezek mintha valaki napi szinten kávézik, vagy meginna egy deci bort.

900. Szandra_86 (válaszként erre: 899. - Skatebabe)
2015. máj. 23. 10:12

Igen,ez valóban inzulinrezisztenciára utal.

De még időben felismert és diétával könnyen kordában tartható. Máskülönben sajnos előbb-utóbb ebből cukorbetegség alakul ki.

Én is IR-es vagyok,ha gondolod,adhatok tanácsot az étkezést illetően. Tapasztalatból mondom,hogy sajnos a legtöbb orvos elsiklik felette,egyik másik sokszor nincs is tisztában ezzel a problémával,viszont mindenképpen javaslom,hogy keress fel legalább egy jó dietetikust.

899. skatebabe (válaszként erre: 898. - F799cac10e)
2015. máj. 22. 15:16
Én úgy tudom, hogy amennyiben a 120 perces terhelt vécukorszint az éhomi alá megy az inzulinrezisztenciára utal(HAT). De ehhez kellene inzulinszint terhelés is. Amit sajnos kismamáknál nem néznek. Úgy lenne a kép teljes. Gondolom a doki ad majd felvilágosítást.
2015. máj. 20. 18:35

Kész a cukorterhelés eredménye


Glukóz Éh.gyomorra 5,06 mmol/l 4,20-6,10.ig jó


120' Glukóz Terheléses - 3,49 mmol/l 3,80-7,80. ig jó. Nekem még a szintet se éri el akkor mi van? Másnak milyen az eredménye?

897. angels85 (válaszként erre: 895. - F799cac10e)
2015. máj. 20. 17:14
nálunk sajna szűkséges a komod... :) még mi se tudjuk a nemét de én se akarok kimondottan pink vagy kék dekorációt. A kiságybaa szett amit néztünk halvány zöld és fehér,az jó mert nyugtat is, meg unixes.
2015. máj. 20. 10:35
Na ma volt a cukorterhelésem 7-től nem volt olyan vészes a csak egy kicsit az a cukros nyavalya délután 4-től lehet érte menni. A hétre ennyi remélem a vérvétel már pénteken is voltam a pajzsmirigy miatt hétfőn voltam az éhgyomri vérvételen és most újra egy a lötty előtt és utána
895. f799cac10e (válaszként erre: 894. - Angels85)
2015. máj. 20. 05:52
Nekünk nem kell komód mert sok a szekrényünk így csak a babaágyra lesz pelenkázólap. Babakocsi az valami pierre uniszex mert még nem tudjuk kit várunk így minden az uniszex, meg nem is akarnám annyira csak a rózsszínt vagy kék színt hanem mindenféle szín legyen neki majd
894. angels85 (válaszként erre: 893. - F799cac10e)
2015. máj. 19. 09:52
De jó,akkor már majdnem minden meg van. Baba kocsit én is használtat nézek már jókat ki lehet fogni,mert sokan megveszik majd nem használják mert a gyerek nem marad benne. Kis ágyat a netről rendelek majd azt is kinéztem kis ágy felszerelve kókuszmatraccal plusz pelenkázó komod még 300 euro sincs itt.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook