Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 nyarára babát várók fórum

2015 nyarára babát várók (beszélgetős fórum)


62. arial
2015. jan. 10. 08:43
Sziasztok! Pár napja olyan mintha a babucimat érezném mozogni,szerintetek lehetséges már a 15. héten? Kislányomat csak a 18 héten kezdtem érezni.
61. ilba24 (válaszként erre: 60. - Boboniko)
2015. jan. 9. 18:14

Szia!

Gratulálok! :)

Én 17 hetes terhes vagyok.Az van ráírva,hogy 14.héttől lehet használni.Jumper AngelSounds a neve.A kisfiamnál még nem volt ilyen,de most nagyon örülök neki.Azt is lehet hallani ahogy mocorog a pici :)

Mennyi idősek a gyerkőcök?

60. Boboniko (válaszként erre: 59. - Ilba24)
2015. jan. 9. 11:15

Szaisztok!

Nálunk a is a 3 jön,pont ma megyek először a választott orvosomhoz, az Uzsokiban fogok szülni.

9 hetes vagyok ma.

ilba24 hány hetes is vagy hogy halljátok a szívhangot?Milyet vettetek?

59. ilba24 (válaszként erre: 58. - Barcabo)
2015. jan. 9. 11:05

A kisfiam nagyon örül.Ő már rég szeretett volna,csak elég nehezen jött össze...


Tegnap vettem magzati szívhangfigyelőt.Tök jó dolog!:) A férjemmel hallgattuk ahogy dobok a picikénk szíve. :)

58. barcabo (válaszként erre: 57. - Ilba24)
2015. jan. 8. 11:31
vegyes...a lányom örül.a fiam pedig csak fiút akar,mondta hogy lány szóba se jöhet :D nálatok?
57. ilba24 (válaszként erre: 55. - Barcabo)
2015. jan. 8. 11:22

Hát már van benne tapasztalatod,úgyhogy tudod mire számíts...Nem egyszerű dolog a szülés,de a lényeg,hogy kijöjjenek ezek a babyk :D

A nagyok mit szólnak a kis tesóhoz?Örülnek,hogy lesz?

56. ilba24 (válaszként erre: 54. - Barcabo)
2015. jan. 8. 11:18
Nagyon sajnálom!Borzalmas,hogy ilyen megtörténhet!
55. barcabo (válaszként erre: 52. - Ilba24)
2015. jan. 7. 16:56
Kicsúszik :D ez jó...Várhatóan nagyobb lesz.Legalább is a dokim szerint nem valószínű hogy 2 nagy gyerek után kicsit szüljek.Lányom 4380g volt.fiam 4550gMegszülöm én,nincs is azzal gond,csak fájdalomcsillapítás kell.Ez volt az első mondatom a dokimhoz!Hogy nem vagyok hajlandó segítség nélkül szülni.:D Ő is csak lesett.
54. barcabo (válaszként erre: 53. - Ilba24)
2015. jan. 7. 16:54
Azt mondták.És a boncolás is a korának megfelelő súlyú méretű és betegségektől mentesnek állapította meg a babát..ez állt a zárón,Tehát igen,elszámolták csúnyán,és én voltam a 100ból 1. :/
53. ilba24 (válaszként erre: 42. - Barcabo)
2015. jan. 7. 16:49

Jesszus,ez borzalmas!Nagyon sajnálom!!!

Nekem is volt egy vetélésem a fiam előtt,azt is nagyon nehéz volt feldolgozni,de ez még rosszabb.

És biztosan a minta levétel okozta?

52. ilba24 (válaszként erre: 37. - Barcabo)
2015. jan. 7. 16:46
Nem csodálom..Ekkora babákat nem lehetett egyszerű megszülni.De azt mondják a harmadik már csak úgy kicsúszik... :D
51. Derya (válaszként erre: 49. - Barcabo)
2015. jan. 7. 15:00

nekem sem fajt, en is nagyon feltem, de nem kellett volna. en korion biopszian voltam.

talan gyullada volt a szervezetedben mar eleve, azert fajt, es azert allt le a lepeny. de ahgyjuk tenyleg, inkabb ne gondolj most erre.

50. barcabo (válaszként erre: 48. - Derya)
2015. jan. 7. 14:59
Meg nagyon lelkiismeretes a dokim.Ami miatt aggódom még az az hogy ugye 2 héttel ezelőttig még dolgoztam.Novemberben még voltam egy tüdőszűrésen,mert akkor fogalmam nem volt hogy terhes vagyok,és lejárt az EÜ kiskönyvem.De azt mondt a doki ha gáz lenne elvetéltem volna utána.És hát vizsgálatok sora előtt állunk ugyebár :)
49. barcabo (válaszként erre: 45. - Derya)
2015. jan. 7. 14:57
Meg tudod fura is volt.Nagyon féltem az igaz,de ilyen futószalagon működött az akkori Schöpf Merei kórházban ez a vizsgálat,emlékszem aznap kilencen vártunk rá,egymás után mentünk be,és én voltam az ötödik.Megnyugtató volt hogy jöttek ki a lányok hogy nyugi!Nem fáj,semmiség.Én így mentem be hogy láttam saját lábon jön mindenki és vigyorog.Nos nekem rettentően fájt!!!!Már az is gyanús volt.De mindegy Emlékezni sem akarok rá.Utána megszületett a kisebbik gyermekem a fiam,és most jön a babó,igaz nyűglődöm állandóan görcsölök,meg ez az állandó puffadás,nem tudom titeket gyötört e ilyesmi de én olyan vagyok mint aki egész nap csak zabál,akkora a gyomrom feletti terület és úgy feszül.Mikor múlik ez majd?!!?Úgy olvastam mostanság már múlnia kéne.
48. Derya (válaszként erre: 46. - Barcabo)
2015. jan. 7. 14:57

gondolom, el tudodm kepzelni, nekem most 2 eves es 4 honapos a kislanyom.

sajnalom. de ketszer tudod, hogy nem szoktak ugyanabba a sz*rba lepni. :-)

2015. jan. 7. 14:52
DE Ezek az egy százalékos dolgok nálunk mindig bejönnek,legyen az jó vagy rossz.
46. barcabo (válaszként erre: 45. - Derya)
2015. jan. 7. 14:52
A lepény állt le bármennyit feküdtem volna sajnos megtörtént volna.Amúgy nem.Vizsgálat után hazamentem,akkor volt a lányom 2 éves,tehát gondolhatod...
45. Derya (válaszként erre: 44. - Barcabo)
2015. jan. 7. 14:42

sajnos beleestel abba a nehany emberbe, akinel baj tortent a kromoszomavizsgalatnal. :-(

azert a nagy tobbegnel, 99% nem tortenik semmi baj.

te a 2. vagy, akirol hallok, hogy tenyleg szovodmenye lett a vizsgalatnak, illetve egy lany van, akinek teves lett az eredmeny.

meg annyit szeretnek errol kerdezni, hogy betartottad a pihenesre vonatkozo es egyeb dolgokat, amiket a vizsgalat utan be kell tartani?

44. barcabo (válaszként erre: 43. - Derya)
2015. jan. 7. 14:28
Hát marad a SOTE vérvétel...ezt ki tudom fizetni,és ki is fogom.Ne akarok úgy lefeküdni hogy nem teszek meg mindent amit lehet.Tudod én kicsit szkeptikus vagyok már.
43. Derya (válaszként erre: 42. - Barcabo)
2015. jan. 7. 12:40

:-(

ez remes. nagyon sajnalom. :-(

mindezek ellenere azonban sajnos csak a kromoszomavizsgalat ad biztos eredmenyt vagy mint irtam, a _NIFty teszt, de az nem 9, hanem 90 ezer forint es en magam nem is bizom benne. :-(

2015. jan. 7. 12:34
19.héten vették le a mintákat,rá 2 hétre mentünk az eredményekért akkor csináltak még egy UH-t ott közölték hogy a baba nem él.Nos akkor indították a szülést,mert félidőn ugye túl voltunk.És ennyi.Meg kellett szülnöm.
41. Derya (válaszként erre: 40. - Barcabo)
2015. jan. 7. 12:18

sajnalom. :-(

a vizsgalat utan mennyi idore tortent ez?

40. barcabo (válaszként erre: 38. - Derya)
2015. jan. 7. 12:17
levették az AFP-t,extrém amagas lett,ezért elküldtek amniora.Ahol vizet és lepénymintát is vettek kromoszóma és genetikai céllal hogy kiderítsék mi a baj.,Csak a lepény leállt,a baba meghalt...A vizsgálati eredményeink pedig mind negatívak voltak.
39. Derya (válaszként erre: 34. - Barcabo)
2015. jan. 7. 12:12

nem pontos, cak becslest ad, ugyanugy, mint az AFP.

de annal taln pontosabb.

pontos eredmenyt csak a kromoszomavizsgalat ad, vagy pedig van mar valami uj verteszt a nifty teszt, ami allitolag ugyanolyan pontos, mint a kromoszomavizsgalat, de en ebben nem igazan hiszek. :-(

38. Derya (válaszként erre: 33. - Barcabo)
2015. jan. 7. 12:10
ezt hogy erted, hogy az AFP miatt vesztetted el a babadat?
37. barcabo (válaszként erre: 35. - Ilba24)
2015. jan. 7. 09:48
Természetesen,de most máshogy fognak alakulni a dolgok.Imádom a gyerekeimet és alig várom a picit,de sajnos nekem a szülések mai napig nagyon rossz élménnyel záródtak,azok az idővel nem szépültek :(Epidurállal fogom végigcsinálni.
36. ilba24 (válaszként erre: 34. - Barcabo)
2015. jan. 7. 09:26
Hát erről sajnos már lemaradtam.Jó,hogy így felvilágosítottak a vizsgálatkor... :( Nem tudtam róla. :(
35. ilba24 (válaszként erre: 33. - Barcabo)
2015. jan. 7. 09:24

Nekem 4 éves a kisfiam.Mikor vele voltam terhes még volt kötelező 16 hetes UH,ott meg is mondták már a nemét.

Az AFP nekem is határos volt anno,de a dokim megnyugtatott,hogy nem kell vele törődni,mert az UH a lényeg.Örülök,hogy eltörölték,mert hallottam,hogy sok téves eredmény született.

Én is elmegyek majd magánba is UH-ra,mert az nagyon hosszú idő míg nem nézik a babát.

Nálunk a 19.héten van az UH,ami nekünk most következik.Régen 18 hetesen volt itt is.Mindig variálnak valamit..

Hú,jó nagy súllyal születtek a gyerkőceid. :) Természetes úton vagy császároztak?

34. barcabo (válaszként erre: 30. - Ilba24)
2015. jan. 7. 05:56
12 hetes Ultrahangon kérheted.A ritka és súlyos rendellenességet szűri ki,mint nyitott gerinc,down szindróma.Olyan mint régen az AFP csak pontos.9000ft mert nincs rá támogatás,de érdemes megcsináltatni.
33. barcabo (válaszként erre: 32. - Ilba24)
2015. jan. 7. 05:53

16 hetesewn nem is volt.Legalább is az én időmban.16 hetesen egy AFP nevű vizgálat volt amit hála égnek betiltottak.Én is mint sok talán ezer anyuka,amiatt vesztettem el a babámat,téves számolás miatt!!!

12 hetesen,és 18 hetesen van egy genetikai UH.utána meg már csak 32 hetesen ha jól emlékszem.Közben elmehetsz 4D fizetősre ha van rá lehetőséged.Én a 2 orvosi vizsgálatok közt biztos hogy megejtem.

Sajna én elég nagy súlyfelesleggel indultam neki.Hízásra hajlamos vagyok.Pedig én is a hányáson kívül igen rosszul szoktam lenni.És nem zabálok!Egyszerű genetika,állandóan hízok fogyok,.Nem tudom a súlyomat megtartani.igaz csak a gyerekek,lepény,víz súlyát szoktam felszedni,Mindegyiknál 12kilót híztam.és ebből 4.5kg voltak a gyerkőcök.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook