Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 nyarára babát várók fórum

2015 nyarára babát várók (beszélgetős fórum)


182. barcabo (válaszként erre: 180. - Barcabo)
2015. jan. 16. 16:21
Ja és apai anyai ágon mindenki anorexiás kinézetű magasak vékonyak!!!Egészen dédszülőig csak én meg az uncsitesóm vagyunk ilyen jóllakott napközisek :D
181. barcabo (válaszként erre: 179. - Vikuka)
2015. jan. 16. 16:20
Szia!:)
180. barcabo (válaszként erre: 177. - Derya)
2015. jan. 16. 16:19

gyümölcsfaló vagyok.Minden gyümit szeretek,pirosat sárgát,délit exzotikust-minden mennyiségben.A zölség nálam megáll a főtt répa,zöldborsó,és krumpli.tök pl csak sütőtökként.A kenyeret nem szeretem.,max nyáron eszek egy jó kis nyársaláskor.a húst megcsinálom,de már a fülemen jön ki minden verziója.Viszont amire még sohasem adott senki ésszerű magyarázatot az az,és ez már gyerekkorom óta van hogy édességfüggő vagyok.

Rendesen fizikálisan rosszul tudok lenni ha éppen valamit megkívánok és nincs,persze ne úgy képzeld hogy ipari mennyiségben,csak rohamokban jelentkezik ilyesmi nálam elég sokszor.A cukrommal sosem volt baj.

179. vikuka
2015. jan. 16. 16:18
sziasztok csatlakozhatok???? 6hetes kismami vagyok:))) a szülés időpontját még nem írta ki a doki 2 hét mulva kell menni a 8hetes vizsgálatra.
178. yzzi (válaszként erre: 175. - Derya)
2015. jan. 16. 16:17

Szerintem a táplálkozáson kívül a genetika is beleszól a testsúlyba.

Én nem eszek sokat és figyelek is arra, hogy mit eszem, de sosem voltam vékony testalkatú.

177. Derya (válaszként erre: 176. - Barcabo)
2015. jan. 16. 16:14
nem igazan a mennyisegre, inkabb minosegre gondoltam. :-)
176. barcabo (válaszként erre: 175. - Derya)
2015. jan. 16. 16:12

Tudod érdekes.Nem vagyok zabálós,se nassolós,és már lánykoromban sem tudtam tartani a súlyomat.

Most mondjuk lekopogom.12.hét,és még nem híztam.Mondjuk megmondta a doki,a gyerek lepény víz,max 10kg.hízha most nekem 4.5 kilósak voltak a gyerekeim,nem tudom most is így lesz e,szűkös a kvóta!

175. Derya (válaszként erre: 174. - Barcabo)
2015. jan. 16. 16:09
taplalkozasto fugg, hogy elhizik-e az ember, ha nem beteg egyebkent, de taplalkozassal sok betegsegen is lehet segiteni. :-)
174. barcabo (válaszként erre: 173. - Yzzi)
2015. jan. 16. 16:05

az én nagypapám imádom,mindig azt mondja (mert tudja hogy kivagyok ettől a duci állapottól)"anyukám"a nő arra született hogy gyereket hordjon ki...Voltál régen szép is!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

173. yzzi
2015. jan. 16. 16:03
Akkor csak én vagyok túl türelmetlen és van még pár hetem, hogy látszódjon is valami. :) Igaz, én sem a soványak táborába tartozom. :)
172. Derya (válaszként erre: 171. - Barcabo)
2015. jan. 16. 16:00
hat en is jol leplezem hatulrol... :-D
171. barcabo (válaszként erre: 170. - Derya)
2015. jan. 16. 15:56
Na akkor látod ezért.a nagyon vékonyaknál meglátszódik,tudod mi pufik rendkívül jól leplezünk :D-egy darabig...Én elég nagy darab nő vagyok.80kg meg 175 cm.sokan nem hiszik hogy annyi vagyok,biztos erős a csontom vagy nem is tudom.Tény hogy nem vagyok olyan zsíros dagi féle,de a versenyalak és a súly már évek óta odalett :P
170. Derya (válaszként erre: 168. - Yzzi)
2015. jan. 16. 15:54

nekem mar 5 hetesen is latszott, de en nagyon vekony vagyok, 53 kilo.

ha vicces akarok lenni, akkor a kavezo tulajdonosatol tudtunk meg, hogy terhes vagyok... :-D

169. barcabo (válaszként erre: 168. - Yzzi)
2015. jan. 16. 15:51
nekem nem.a másik 3 terhességemnél is csak 16.hét után látszódott,de akkor rohamosan akkora lett mint egy dinnye
168. yzzi
2015. jan. 16. 15:49

Lányok, még egy kérdésem lenne.

Nektek látszik már a pocitok? Nekem a puffadáson kívül semmi nem látszik. Annyit érzek, hogy kényelmetlen a nacim és sokszor ki kell gombolnom.

167. barcabo (válaszként erre: 166. - Yzzi)
2015. jan. 16. 15:44
Mert sok a negatívitás,az téged semmilyen módon ne befolyásoljon XD mondom pont én...Tégy úgy hogy bármi is legyen te nyugodt szívvel feküdj le minden este.
166. yzzi
2015. jan. 16. 15:42

Úgy látom az amnioról igen ellentétes vélemények vannak. És mindenkinek igaza van, hogy miért az az álláspontja, ami.

Sajnos bárhogy is döntünk, minden kockázaros. Biztosan még sokszor fogjuk ezt a témát átbeszélni a párommal. És remélem, hogy majd jól döntünk.

165. Derya (válaszként erre: 164. - Holdárnyék)
2015. jan. 16. 15:29

azert nem talaltad, mert meg nem is irtam meg, varni szerettem volna vele az elso ultrahangig... :-)


de sejtettem, hogy valaki ra fog kerdezni. :-)


szeptember 3-ra varjuk.

2015. jan. 16. 15:24
Derya, Neked mikor születik a nyári babád, sajnos nem találtam :(
163. barcabo (válaszként erre: 161. - Derya)
2015. jan. 16. 15:21
Mindegy,nem akartam ellenkezni.
162. ilba24 (válaszként erre: 152. - Barcabo)
2015. jan. 16. 15:18
A lényeg,hogy minden rendben van a picivel! :)
161. Derya (válaszként erre: 160. - Barcabo)
2015. jan. 16. 15:17
hatz most ez tokmindegy, hogy o mennyire becsuletes, maga a teszt csk egy becsles, nem biztos eredmeny. ez a lenyeg.
160. barcabo (válaszként erre: 158. - Derya)
2015. jan. 16. 15:14
Én ezt a kombi tesztet sem akartam egészen délig,Uh után felmentem a dokimhoz,mondta hogy menjek a laborba csináltassam meg,mondtam nem szeretném.Ő meg szó szerint kérte,mert azt mondta hogy sajnos már volt hogy engedett a kismama kérésének,nem csináltak tesztet és beteg lett a baba :/.Na én ettől kibuktam elmentem a postára befizettem a csekket és mentem csapoltatni.Egyébként tudni kell a dokimról,hogy iszonyat lelkiismeretes becsületes nem pénzéhes fószer.Úgy gondolom a maga megnyugtatására is küldött.Hisz a pénz nem az övé a Magzati Diagnosztikai KP.é
159. Derya (válaszként erre: 154. - Barcabo)
2015. jan. 16. 15:13

barcabo, ne haragudj, de nekem az a velemenyem az alapjan, amit leirtal, hogy egyaltaln nem biztos, hogy az amnio volt a hibas (persze az is lehet), konnyen meglehet, hogy az volt a baj, hogy nem tudtal pihenni a bevatkozas utan. :-(

de persze ez a vegeredmenyen mit sem valtoztat. :-(

158. Derya (válaszként erre: 156. - Holdárnyék)
2015. jan. 16. 15:05

ezt elore el kell donteni, hogy mi van, ha....

ha valaki ugy gondolja, hogy semmikeppen sem vetetne el, akkor az ne menjen kromoszoma vizsgalatra, hisze akkor az tok ertelmetlen.

157. Derya (válaszként erre: 154. - Barcabo)
2015. jan. 16. 15:04
eppen a szures miatt, manapsag mar nem az idosebb kismamak hozzak vilagra a legtobb kromoszoma rendellenesseggel szuletett ujszulotett.
2015. jan. 16. 15:03

A barátnőm, aki 40 évesen várta az első babáját, miután rendben voltak az egyéb vizsgálatai, nem ment el amniora és ch-ra, mert úgy volt vele, hogy első és egyetlen gyerek, több alkalma ki tudja van -e még teherbe esni. Úgy volt vele, bármit hoz a sors, megoldják.

A másik barátnőm. aki 37 évesen vállalta a 2. bébit, megcsináltatta az amniot, de neki akkor volt már egy 9 év körüli kisfia, így arra is gondolt, hogy a kissrác életét mennyiben változtatná meg, ha a kistesó esetleg betegen jönne a világra. Szerencsére a pindurka is egészségesen született.

155. Derya (válaszként erre: 153. - Holdárnyék)
2015. jan. 16. 15:00

ezek vannak, igen, de a kromoszomarendellenesseg az olyan, hogy kiszurheto, es utana meg eldontheti az anyuka, hogy igy is vallaja-e.

nem hasonlithato ossze egy balesttel.

nem akarok peldalozni most itt, de vannak elettel osszeegysztethetelen kromoszomarendellenessegk is.

epp itt a hoxan is volt nemreg egy kismama, aki ugy jart.

nos, azt hiszem, senki sem akart volna az o helyeben lenni. :-(

154. barcabo (válaszként erre: 153. - Holdárnyék)
2015. jan. 16. 14:59
Leírtam a történetem...nekünk az amnio volt a vesztünk amásodik babánál!Ha szar eredményeim lennének sem engedném többet!!!Viszont tény hogy 40 év felett már hatalmas a rizikófaktor!Minden téren.És akki ennyit várt és ennyit küzdött biztosra akar menni.
2015. jan. 16. 14:56

Én azért nagyon meggondolnám ezeket a vizsgálatokat. Főleg, ha a kombinált teszt és az ultrahang is jó eredményekkel zárul. Azt is megmondom, hogy miért. Tegyük fel, hogy utána baj történne a vizsgálat miatt és kihoznák, hogy a baba egyébként tényleg egészséges volt; azt hiszem, megőrülnék a lelkiismeret furdalástól.

A gyerekvállalás mindig egy nagy kaland. Az autizmust, a skizofréniát, és még egy sor betegséget a mai orvostudomány nem szűr ki. Nem beszélve arról, hogy lehet, hogy a bébi teljesen egészséges addig a pontig, míg szülés közben ne adj' Isten komplikáció lép fel; károsodhat az agya, sérülhetnek nyaki ízületek egy életre vagy akár a gerince is. Vagy megtörténhet, hogy a teljesen egészséges, 2-3-4 éves gyerek elesik a biciklivel és olyan szerencsétlenül üti meg magát, hogy utána egy életre a szülei segítségére szorul. Ha a tinédzser gyerek (akit egyébként tízenegynéhány éven keresztül féltő gonddal neveltek a szülei) egy nyári tábor során olyan balesetet szenved, hogy tolókocsiba kerül, nos, hát ideális esetben őtőle sem szabadul meg a családja. Mindezekkel a példákkal azt akarom mondani, hogy 100%-ban nem biztosíthatja be magát senki, hogy ha gyereket vállal, az biztosan egészséges lesz. Ez erről is szól. Pont a férjem anyukája mesélte múltkor, hogy amikor még ő várta a babákat lassan 40 éve, akkor még nem létezett ultrahang, meg semmi. Meghallgatták a gyerek színhangját, egész terhesség alatt volt 3 kötelező vizsgálat. A mamák nem nyugtalankodtak, nem zavarodtak bele a vizsgálati lehetőségek zavarába, amik még ma sem tökéletesen megbízhatóak, nem teljesen biztonságosak és nem szűrnek ki mindent.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook