Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 nyarára babát várók fórum

2015 nyarára babát várók (beszélgetős fórum)


152. barcabo
2015. jan. 16. 14:50

Szép napot nektek!Üdv az újaknak:)nos méretek szerint 11hetes és 5 naposak vagyunk,mindenünk látható volt,kivéve amire kíváncsi lennék...

Úgy ficánkolt hogy mondt a doki hogy ne úgy tűnik mint aki a sarokba fog kuporogni :D a Kombinált tesztet is végül levetettem.Mondta a dokim aludjunk inkább jobban,és amúgy is 30 felett vagyok,ártani nem árt.Tehát annak 10 napon belül lesz eredménye.

151. Derya (válaszként erre: 150. - Yzzi)
2015. jan. 16. 14:12

persze en sem sezrettem volna, meg nem is szeretnem, de erosebb bennem az, hogy nem szeretnek beteg babat.

azt meg csak igy tudom meg.

komplikacio leginkabb azoknal szokott lenni, akik nem tartjak be vagy pedig valami ok miatt nem tudjak betartani a beavatkozas utan szukseges pihenest, kimelest.

150. yzzi (válaszként erre: 149. - Derya)
2015. jan. 16. 14:10

Az 1% kockázattól félek. Nem szeretnék egészséges babát elveszíteni.

Benned nem voltak hasonló félelmek? Vagy hogyan győzted le őket?

149. Derya (válaszként erre: 148. - Yzzi)
2015. jan. 16. 13:48

miert felsz?

ha nem akarsz beteg babat,vagyis pontosabban, ha elvetened (el tudnad veteni), ha kiderulne, hogy beteg, akkor mas alternativad nincsen.

148. yzzi (válaszként erre: 147. - Derya)
2015. jan. 16. 13:45
Attól tartok én is, hogy a tesztem alapból rossz lesz és hiába a 4D uh, sokszor ott sem veszik észre, hogy baj van. Viszont az amniotól egyre jobban félek. Nehéz döntés lesz..
147. Derya (válaszként erre: 146. - Yzzi)
2015. jan. 16. 13:39

nem kertem, mivel nem ad biztos eredmenyt, csak penzkidobas.

a Bajcsyban csinaltattam.

sorra kottek sirva kismamak kezukben a rossz kombinalt eredmenyekkel... :-(

146. yzzi (válaszként erre: 145. - Derya)
2015. jan. 16. 13:36
Te tesztet nem is csináltattál, hanem rögtön kérted a biopsziát? És hol csinálták a vizsgálatot?
145. Derya (válaszként erre: 144. - Yzzi)
2015. jan. 16. 13:19

en nem kockaztatnek, mindenkeppen amniocentezist csinaltatnek.

uh.on nem latszik minden elteres, ezekrol a kombinalt tesztekrol meg mar ne is beszeljunk....

144. yzzi
2015. jan. 16. 11:00

Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok.

40 éves vagyok, 5 évet vártunk a babára, a hatodik lombik beültetésünk lett sikeres. Most vagyok 10 hetes, bár még mindig olyan hihetetlen, hogy tényleg sikerült. Augusztus elejére várjuk a babát. :)

Mi most a genetikai tanácsadáson agyalunk. 26-án lesz a 12 hetes uh és utána a tanácsadás. Eddig úgy gondoltuk, hogy megcsináltatjuk az amniocentézist, mert az integrált teszt az életkorunk és a lombikok miatt eleve nem jó eredményt fog adni. De ahogy közeledik az idő, egyre jobban elbizonytalanodok, félek kockáztatni a babát. Viszont beteg babát sem szeretnénk. Nagyon nehéz dönteni, hogy hogy legyen.

Szerintetek az integrált teszt és egy 4D genetikai uh mennyire megbízható?

143. Ami.
2015. jan. 16. 10:54
Sziasztok! 2 éve nem hoxáztam, de most visszatértem :) Örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra, ahogy időm engedi visszaolvasom a kommenteket. Addig ha valaki tudna segíteni hol találok terhes tornát megköszönném. Egyedül a Baross utcában találtam 1300/órát. Ti jártok valahova?
142. barcabo (válaszként erre: 141. - Holdárnyék)
2015. jan. 16. 05:57
próbálok nyugizni,ha megjöttem íork :)szép napot nektek!!!
2015. jan. 15. 19:59
Rendben lesz minden az ultrahangon, nyugi.
140. barcabo (válaszként erre: 138. - Holdárnyék)
2015. jan. 15. 18:32
nem engedi a dokim.Tudod veszélyeztetett vagyok.És már nagyon ideges.Holnap megyek 10.15re a 12 hetesre+egyebek...
139. holdárnyék (válaszként erre: 136. - Zsófihanna)
2015. jan. 15. 18:23
Ugye, hogy ugye? ;)
2015. jan. 15. 18:20

Azért ne egy fürge jószágnak képzelj el :) Csak úgy szép kényelmesen komótosan értettem a mozgást :) A térdem nekem nem bír sokat, terhesség alatt főleg gázok az ízületeim. Plusz én is hamar lihegni kezdek, pedig baba előtt sportolgattam és most nincs plusz kilóm se (168/65-ről indultam). A fiúkkal 73 kilósan kezdtem a terhességet és velük szaladtam, mint a nyúl, nem fulladtam ki. Szóval szerintem nem amiatt lehet Nálad se.

Sétálgass, ahogy és ahányszor jól esik. Terhestornára nem gondoltál? Valami kis lightosra.

137. barcabo
2015. jan. 15. 16:56
jó nektek hogy ilyen fittek vagytok,én sajna plusszban kezdtem a terhességet,és már most nehezen veszem a levegőt stb.mindig ez van,egész életembenogytam rendre jojóztam,szülések után szépen lefogytam aztán sosem tudtam tartani.
136. zsófihanna (válaszként erre: 135. - Holdárnyék)
2015. jan. 15. 16:51
Igen, igen, a mozgás nekem is segít! Egy nagyobb séta is csodát tud tenni.
2015. jan. 15. 12:52
Egyébként a terhesség alatt agázoknak hasfaltágító szerepük is van, úgyhogy teljesen nem lehet tőlük megszabadulni. Nekem még a mozgás is szokott segíteni. Laza csípőkörzések, lábemelések, láblengetések. Olyan, ami átmozgat, de nem ugrálós és nem terheli az alhasamat.
134. holdárnyék (válaszként erre: 127. - Barcabo)
2015. jan. 15. 12:49

Szuper :)

A puffadásra csak anyni ötletem van, hogy hagyj el minden fehér cukrot, kávéba, teába is csak keveset tegyél és mondjuk kókuszcukrot. A fehérlisztes ételek is súlyosbítják. És a gyümölcsök is. A húsok, hajdina, köles, vörös rizs, paradicsom, paprika, kígyóuborka, tojás, sonka, vaj, teljes kiörlésű ROZS!lisztből készült és mértékkel fogyasztott zsemlék, kiflik, kenyerek kevésbé idézik elő. Én eddig ezeket ettem, kár, hogy ahogy babás lettem, mérhetetlenül megundorodtam mindtől :( Most főzelékeket bírok enni, és főleg szénhidrátos cuccokat, szoktam is csikarni, meg lufit játszani :)

133. ilba24 (válaszként erre: 127. - Barcabo)
2015. jan. 15. 11:26

Gratulálok az esküvőhöz!:)

Mi a 10 éves évfordulónkon házasodtunk össze.:)

132. Derya (válaszként erre: 127. - Barcabo)
2015. jan. 15. 10:47

gratulalok en is az eskuvohoz.


a puffadashoz:

lehet, hogy erdemes lenne kiprobalnod, nem vesztesz vele semmit, max a puffadast :-D , hogy a gabonafeleket, tejtermekeket, huvelyeseket elhagyod.

zoldseget, gyumolcsot, hust, tojast egyel, esetleg keves rizst.

ha gondolod probald ki par napig, meglatod szinte rogton lesz eredmeny.

131. arial (válaszként erre: 127. - Barcabo)
2015. jan. 15. 10:16
Gratula az esküvőhöz!:)
130. happyhope (válaszként erre: 127. - Barcabo)
2015. jan. 15. 09:27

Gratulálok az esküvőhöz.


Megoldást én se tudok a másik dologra :D

129. barcabo (válaszként erre: 128. - Zsófihanna)
2015. jan. 15. 07:57
De jó :)Én már nem is gondoltam,hogy lesz ilyenem valaha :)Eléggé vénlány vagyok....
128. zsófihanna (válaszként erre: 127. - Barcabo)
2015. jan. 15. 07:40
Gratula!!! (Nem a gázokhoz... Azoktól én is szenvedek, de sajnos nem tudok megoldást.) Nekünk pont Valentin-nap kor lesz a megismerkedésünk 5. évfordulója :-)
127. barcabo (válaszként erre: 126. - Happyhope)
2015. jan. 14. 15:54

komolyan...segítenétek?már szinte zabálom az espumisant de nem hat :/ és teljesen kivagyok a gázoktól.eleinte még tök jókat nevettünk de már nagyon "gáz"aa hasam nem nő viszont a gyomrom akkora mint akinek sérve van.


Ja amúgy meg kell osszam veletek.Valentin napkor férjhez megyek :D....

2015. jan. 14. 11:57

Ma kértem időpontot 4d-re és 15+1 napra kaptam.

Az első hogy minden kis porcikája meg van-e,rendben van-e, utána jön csak hogy kisfiú vagy kislány-e :-) Az egészsége a lényeg.

A 12 hetesen a magán dokim nagyobb sanszot adott hogy kislány lesz, de mondta hogy 4 hét múlva már lehet biztosabbra tudja mondani.

De megmondom őszintén könny csordult a boldogságtól mikor azt mondta sanszos hogy lány :)

125. barcabo (válaszként erre: 123. - Ilba24)
2015. jan. 14. 09:20
én a fiammal jóval 20.hét után voltam,és valami mindig takarásban volt...leginkább a fütyköse :D beletette az ölébe az egész köldökzsinórt és nem tágított megmutatni sem azt sem az arcát...láttunk kezeket lábakat de a lényeget sosem
124. arial
2015. jan. 14. 09:19

Én is szeretném tudni a nemét,az mindegy hogy fiú vagy lány,de valahogy ha már tudod "ki" van a pocakban személyesebb.Nekem legalábbis így volt a kislányommal.

Na meg azért sem mindegy mert ha kisfiú lesz akkor ne kezdjem el kimosni a lányos ruhácskákat!:)

123. ilba24
2015. jan. 14. 09:16

Mi is kislányt szeretnénk!! :)Persze,ha fiú lesz akkor is imádni fogjuk!Anyukám mondta jól:"mindegy,hogy mi lesz,a lényeg,hogy egészséges kislány legyen.." :D :D


A 4D-vel kapcsolatban...Amikor a kisfiamat vártuk a 22.héten voltunk.Akkor a dokim azt mondta,hogy szerinte jobb,ha még később megyek mondjuk a 26.héten,mert már sokkal jobban ki van fejlődve a baba,hogy mindent meg tudjunk nézni rajta.

Láttam többen azt írtátok,hogy jobb előbb menni,hogy "egyben"lássátok a picit.Nem tudom most akkor melyik a jobb megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook