Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2013. márciusi havazás. Várakozik ismerősöd a hó fogságában, ha igen mennyi ideje? fórum

2013. márciusi havazás. Várakozik ismerősöd a hó fogságában, ha igen mennyi ideje? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
697. 325d3a7c83 (válaszként erre: 694. - F1e23b97ee)
2013. márc. 17. 11:13

Értem mit akarsz mondani,de ott a kulcsmondat,kulcsszó: annyi idejük volt...

Itt egy két volt!!!!!Nem váratlanul jött! És aritának igaza volt,mert még a hófogókat is beszedték és nem tették vissaz sok helyen.Ez a felkészülés,és nagy szervezés???

2013. márc. 17. 11:11

Én meg kvára nem értek egyet:)MERT:


A kis embereket minden sz.rért előveszik,meghurcolják, fegyelmik,kirúgások történnek minden szemrebbenés nélkül,ha nem teszik a dolgukat,vagy nem jól.Már bocsánat. Akkor a "nagy embereket" is felelősségre lehetne vonni,nem???

Itt emberekről,emberéletekről volt szó.És elég szomorú,hogy ez nálunk előfordulhatott a 21.században!Nekem meg ez a véleményem

695. nicole. (válaszként erre: 684. - F1e23b97ee)
2013. márc. 17. 11:10
ilyen magas üzemanyag árak és autópálya díjak mellett illene felkészültnek lenni...akár a gépek akár mentés, szervezés tekintetében :(
694. f1e23b97ee (válaszként erre: 688. - 325d3a7c83)
2013. márc. 17. 11:10

2000-ben ott voltam Vásárosnaményben a tiszai árvíznél. A kollégákkal fent voltunk a gáton, mikor azt ujjá építették. Ott az egyik illetékessel sikerült pár szót beszélgetni. Elmondta, hogy annyi idejük volt a gátszakadás előtt, hogy beüljenek az autóba és tőgázzal elhúzzanak onnan. A Tisza így is az autó hátulját már dobálta. Pillanatok alatt lejátszódott az a dolog, esély sem volt arra, hhogy bármit is tegyenek.


Ott ezek a sorok jutottak hírtelen az eszembe:


Többek között szóltam én hozzájok:

„Szegény Tisza, miért is bántjátok?

Annyi roszat kiabáltok róla,

S ő a föld legjámborabb folyója.”


Pár nap mulva fél szendergésemböl

Félrevert harang zugása vert föl.

Jön az árviz! jön az árviz! hangzék,

S tengert láttam, ahogy kitekinték.

693. 99279bb06f (válaszként erre: 684. - F1e23b97ee)
2013. márc. 17. 11:10
Egyetértek!
692. 325d3a7c83 (válaszként erre: 690. - 06718ca650)
2013. márc. 17. 11:09
Erről van szó!
691. Cilumiluci (válaszként erre: 684. - F1e23b97ee)
2013. márc. 17. 11:07
Egyetértek!
2013. márc. 17. 11:06
én nem tudom ki hibás, ki nem, már nem is érdekel. mindenki tette amit tudott, ami a dolga volt. de egy valamit megjegyeznék. hol voltak a narancssárga hálók az útmentén? voltak? nem láttam. itt miért nem lehet bármit úgy megtervezni, megépíteni, hogy bármi lehet? mert drága, hát igen. a 21. század sem az emberről szól. a mocsokos érdekekről, hogy ki mennyit tudjon a zsebében tartani. és az árvízről jut eszembe, itt most is nyakig kint van a közeli folyó, volt aki nem tudott hazamenni a vízátfolyástól. mert évek óta csesznek kotorni a medret, építeni töltést. mert mi van ha mégse jön víz, ha meg jön, majd lesz sok hülye aki ment, akinek a háza összedől meg le van f*sva. azért sem hibás senki, értem én, csak lesz*rom.
689. globus (válaszként erre: 685. - 325d3a7c83)
2013. márc. 17. 11:06

Folyománya:

[link]

2013. márc. 17. 11:05

Ha egy hónap múlva árvíz lesz, és elönti fél Borsod vagy Szabolcs megyét az ár, akkor pedig kihúznád azok alól a széket, akiket a mostaniak helyett helyeznek vezetői beosztásba?



Egyébként így van,én kihúznám.Azért vezetők! Intézkedjenek ilyenkor,nem csak a nagy pénzeket kell felvenni!

2013. márc. 17. 11:02
Ha nem nyitja meg hir24-re menjetek rá, és ott,ha a keresőbe beütitet,hogy Pintér,kiadja.
2013. márc. 17. 11:00
ne fesd az ördögöt a falra, elég már a vízből. :(
2013. márc. 17. 11:00

[link]



:DDD

684. f1e23b97ee (válaszként erre: 681. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 17. 10:57

Ha egy hónap múlva árvíz lesz, és elönti fél Borsod vagy Szabolcs megyét az ár, akkor pedig kihúznád azok alól a széket, akiket a mostaniak helyett helyeznek vezetői beosztásba?


Hiszen az is valamilyen szinten előre látható, kalkulálható.


Ezek azok a helyzetek mikor nincs mit tenni. Végesek az autópályák parkolói is, nem lehet mindenkit oda beterelni.


Továbbá szerintem igen jól kezelték a helyzetet, csupán az a gond nincsen annyi katasztrófavédő, rendőr és egyéb hivatásos aki elég lett volna mindenhova. Illetve, ha azokat időban riadóztatták is be kellett vonulniuk a szolgálati helyükre.


Mikor az M7-es autópályán az a nagy baleset történt szerintem azon rendőrkapitányság szinte összes munkatársa ott tevékenykedhetett, ahol a baj megtörtáént. Ezeket az embereket onnan nem tudták elvezényelni, ott kellett helytállniuk.


Akik az autójukban ültek persze nem látták, hogy próbálnak rajtuk segíteni, mert minden autós mellé nem lehetett embert küldeni, akik elmagyarázták nekik, nyugodjasnak meg kilométerekkel arrébb azon munkálkodnak, hogy őket kiszabadítsák. Erre volt jó az sms.


Illetve ezek a segítők is oda, ahol igazán problémás volt a helyzet csak nehezen tudtak eljutni. Attól, hogy az van a ruhájukra írva, katasztófavédelem, rendőrség vagy honvédség ők sincsenek földöntúl erővel megáldva.


Természetesen megértem az autósokat is akik fel voltak háborodva, hogy a tiezen vagy huszon órát kellet a hóban rostokolniuk.


A mostani helyzetben egy a lényeg, talán a balesetben elhunyt egy személytől eltekintve, ha késve is, de mindenki hazaért, a beteg emberekhez eljutott a segítség, és azok a kismamák akiknél megindult a szülés, ha kalandos úton is, de eljutottak a kórházba.


Az meg, hogy a kezdetben legtöbbet a civil személyek segítettek a bajbajutottakon, természetesnek tekintem. Ennek így kellene működni minden nap.


Azt is túlzásnak tartom, hogy most mindenki az osztrákoknak mond köszönetet. Mi mqgyarok hányszor segítettünk a szomszédos illetve a nem szomszédos országokon is, mikor bajban voltak. Ennyit, hogy küldtek néhány hókotrót azt gondolom igazán megérdemeltünk mi is.

683. 06718ca650 (válaszként erre: 681. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 17. 10:36
én is hasonlóan gondolom.
682. 325d3a7c83 (válaszként erre: 681. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 17. 09:44
Ez szép volt,jól megfogalmaztad!
681. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 673. - Cicus62)
2013. márc. 17. 08:57
Nem szerettem volna ebbe politikát vinni, csupán rávilágítani, mi van akkor ha olyan emberek ülnek bizonyos pozíciókban, hogy fogalmuk sincs mit kell tenni egy rendkívüli helyzetben. Sokadszor írom le, egy dolog, hogy az autósok figyelmen kívül hagyták az előrejelzést, de az illetékesek is, hiszen nem hirdettek rendkívüli állapotot, és ugye látod a buszokat, kamionokat is nem parkolókba tereltek, hanem hagyták felmenjenek az autópályákra, és nekem ebből az jön le, bizony az illetékesek sem vették komolyan. És senki ne feledje munka és iskolanap volt, többen utaztak volna haza és nem úri kedvük diktálta, hogy akkor ők ott voltak ahol. És igenis aki nem tudta a helyzetet kezelni,kihúznám alóla a vezetői széket, és persze nem egy emberről van szó.
680. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 676. - Bárányka)
2013. márc. 17. 08:50
Bárányka én szerencsére itthon voltam, egyik ismerősöm oldaláról másoltam be a történetet. Viszont mi is terveztük 2 kisgyerekkel programot,de közbejött más, így mi maradtunk. Mint kiderült szerencsére.
2013. márc. 17. 08:37

Azért,hogy aki nem értette, az is értse,kikerestem!


A természeti katasztrófa valamilyen esemény, amely általában rövid ideig – vagy legalábbis a következményeinek fennállásához képest rövid ideig – tart. Ez az esemény ritkán fordulhat csak elő, igen sokszor egyedi, megismétlődése (ugyanott, ugyanúgy) kizárt (például egy hegyomlás). A katasztrófa másik fontos jellemzője, hogy fellépését gyakran nem lehet pontosan előre látni, vagy legalábbis a „résztvevők” nem látják előre: mindig van benne valami meglepetésszerű, ami miatt az esetleges elhárítási kísérletek általában eredménytelenek. Végül a legfontosabb: a katasztrófa alapvető változást okoz az érintett természetes rendszerben (ökoszisztémában), azaz az esemény utáni állapot legalább egy lényeges jellemzőjében különbözik az esemény előtti állapottól. A folyamat lehet rövid hatású krízis (a rendszer hamar visszatér az esemény előtti állapotba), de okozhat végleges katasztrofális változást is. A kettő között minden fokozat elképzelhető.[1]


Nincs pontos definíciója annak, mit is tekintsünk katasztrófának. Napjainkban – főleg az ebben érdekelt nagy biztosítótársaságok adatai alapján – egy földrengést, vulkánkitörést, árvizet vagy bármilyen egyéb csapást akkor minősítenek katasztrófának, ha az áldozatok száma meghaladja a húszat, vagy a kár összege a hatmillió dollárt.[2]

2013. márc. 17. 08:35

Ej,de bírom ezt!:D Ti mesterek vagytok abban,hogy kiforgassátok az ember szavát:) Ha vennétek a fáradtságot és visszanéznétek látnátok a témával kapcsolatosan miket írtam!

A természeti katasztrófák közé nem tartozik a hófúvás! Én ezt írtam:)

677. 7b1e92c262 (válaszként erre: 675. - 325d3a7c83)
2013. márc. 17. 08:19
Mond akkor ezt, mikor Te ragadsz ott az autóban 14órára.
676. bárányka (válaszként erre: 675. - 325d3a7c83)
2013. márc. 17. 08:19

Aki nem élte át, el sem tudja képztelni!

A vőm ugyanigy járt, mint Enissa, csak Ők 5-en voltak az autóban, s volt velük egy cukros is!

Ők Tatabányánál akadtak el.

675. 325d3a7c83 (válaszként erre: 673. - Cicus62)
2013. márc. 17. 08:14
Azért egy hófúvás még nem természeti katasztrófa.
674. andi6020 (válaszként erre: 672. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 17. 00:25
Kemény :(
673. Cicus62 (válaszként erre: 672. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 17. 00:13
Igen. Ezt hívják természeti katasztrófának. Ezeket SEMMILYEN kormányzat esetén sem úszta volna meg kevesebbel. Sajnálok mindenkit,aki ezt megszenvedte. Örüljünk,hogy nem történt nagyobb tragédia.
2013. márc. 16. 23:57

Egy autópályán ragadt monológja.

Csütörtökön haza indultam a munkából. Este fél hatkor megállt a kocsisor és a pályán ragadtam az M1-en 73km-nél. Mindkét telefonom az éjszaka folyamán sorban lemerült...Senkinek nem kívánom mint élhetett át a családom!!!!(magamról szándékosan nem beszélek) A rádió volt az egyetlen információs lehetőségem. Class Fm egy nagy rakás szar! Nem szoktam trágár dolgokat ide írni de most ezt nem szépítem! NULLA! Music Fm éjszakai és nappali munkatársának egy hatalmas puszit és ölelést küldök! Amikor 10órája bent ül az ember lánya egy viharban, ki szállni se lehet olyan szél (hó mellett földet vitt a szél...1óra alatt tűntek el az autók alatta)...szóval amikor az autót dobálja a szél..nyikorog minden...imára fogom a kezem hogy az üzemanyagom bírja és még nem érdekel hogy nincs vizem és ételem...olyan érzés mintha senki nem tudna róla hogy mi ott vagyunk eltemetve. És ez a rádió volt ahová nagyon sokan sms küldtek a bent rekedtek közül és a műsorvezető egész éjjel konkrét segítségeket szervezett!20percenként igyekezett infókat adni (sajnos csak azt tudta amit a rendőrség kiadott vagy a katasztrófa védelem.)Azért sajnos mert az volt a kifelé a fedőduma. Reggelig semmi, ismétlem SEMMI nem történt. Egy rendőrt, egy tűzoltót ...egy katasztrófa védelmist nem láttam! Egy árva kószáló embert a bent rekedt embereken kívül! Reggelre már kezdtem kiszáradni és más várakozó társammal együtt havat gyűjtöttünk és azt olvasztottuk inni. Jó földes volt.Az első teát 2 idős bácsi hozta olyan péntek 12körül. Életem legfinomabb teája volt!!!Szégyen nem szégyen elsírtam magam. A bácsika kérdezte miben tud még segíteni. Egyszerűen csak elkezdtem sírni és mondtam mondtam a magamét.Megfogta az arcom és mondta hogy most oda adja a telefonját és hívjam fel a családom. Szólhattam hogy élek és hogy ugyan ott vagyok még ..a pályán a 73km-nél..Hallani a megkönnyebbült hangjukat hogy meg vagyok, az megnyugtatott picit. A sokat emlegetett (első rádiós bemondás éjfélkor volt) átvágják a szalagot és visszamehetek Tatabányára melegedni sajnos nem volt igaz..legalábbis nem akkor. Ez péntek 10körül kezdődött..Egész éjjel hitegettek ezzel...és nem mertem lecsukni a szemem mert féltem bármikor megindul a sor és nem vesznek észre és elnyom egy kamion. Másnap se jött még mindig senki...és teljesen irányítatlanul elkezdtünk mi személy autósok kamionok közötti szűk réseken araszolni.3órát araszoltam. 3km-t. Az előttem lévő szerencsétlen két araszolás között állandóan elaludt. Ráborult a kormányra. Mindig futottam előre és keltegettem hogy megyünk! Aztán mentünk 300méter aminek nagyon örültünk akkor! De volt olyan hogy a visszapillantóból láttam hogy a kínai kisteherautós alszik a volánnál és keltettem fel!Másnap délelőtt már ezzel is számolni kellett. Étlen szomjan, 16órája ülni már már merült az elem mindenkinél. Nagyon sok kisgyermekes anyukát- családot láttam. Akkor fejeztem be a sírást, mert ők 1000x keményebb dolgot éltek át!Péntek 11körül elkerültem az araszolás közben egy buszt...tele volt 7-10éves gyerekekkel. Őket se találta meg senki 16órája. 2tanárnéni rohangált le a gyerekekkel a viharban pisilni stb..Hol volt a segítség???? Szerencsétlen nőn láttam a teljes kétségbeesést! El tudom képzelni hogy minden szülő őt hívogatta és tette felelőssé hogy ilyen helyzetbe kerültek a gyerekek!

Szóval 16 órát dekkoltam majd 3 órát araszoltam 3km-t és tátáááám ott volt a megnyitott szalag. Magyarul 20órát szívtam hogy egy zsákutcából visszamehessek.Hmm...miért a 77nél? Amikor a 18tól állt a sor? Miért nem 10km-ként? Soha nem tudhatom meg...Aztán visszaértem fél1re Tatabányára és felültem egy vonatra és hazavonatoztam 4óra alatt Semmi nem érdekelt már..csak egy HAZA AKAROK MENNI!!! Jegyet se vettem..és azt se tudom hogy vettem e parkolójegyet...Tatabányán sehol nem volt hó takarítva az egész város olyan 50cm hó alatt volt. Beraktam egy olyan helyre a kocsimat ahová tudtam csak be út van ki nincs, mert felfeküdt a hóra. (kockáztattam mert azt se tudtam biztosan hogy megy e vonat). SZó szerint bemásztam az állomásra mert térdig mentem a hóban és tűsarkúban indultam csüt. dolgozni )) A lényeg hogy pénteken 18órakor megérkeztem Győrbe.

671. 06718ca650 (válaszként erre: 656. - 91d4989ab9)
2013. márc. 16. 23:17
de kedves vagy. :)
670. 06718ca650 (válaszként erre: 640. - 91d4989ab9)
2013. márc. 16. 23:13
tegyék zsebre a gesztusukat, én amondó vagyok, de ez egyéni, szívből jövő, enyhén fogalmazó vélemény. :)
669. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 653. - 130454e42d)
2013. márc. 16. 23:04
Nos ebben én nem látok semmi cinizmust, csak logikát.
668. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 657. - 91d4989ab9)
2013. márc. 16. 23:02
Nosza, ragadj meg Te is egy lapátot, hiszen te is kritizálsz, hogy melyik oldalon a tényeken nem változtat.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook