Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2013. márciusi havazás. Várakozik ismerősöd a hó fogságában, ha igen mennyi ideje? fórum

2013. márciusi havazás. Várakozik ismerősöd a hó fogságában, ha igen mennyi ideje? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2013. márc. 16. 11:25
még jó hogy nem hallgattam meg a helyzetről egy politikust sem, és nem kaptam bm sms-t sem telenoros lévén. eleinte vicces dolgok volak ezek, de utólag belegondolva ezek vannak ott, édes östenem, golyófogók.
2013. márc. 16. 11:20

Ez marha jó. Az emberek a hibásak:))))

Bakker nem tudom nevessek,vagy sírjak.


A másik.Hogy lehet augusztus 20-át ide venni? Ne haragudj,de ezt már egy hete mondjákírták, jelezték,hogy őrült nagy szél, fagy,nagy hó...stb. várható. A vihar augusztus 20-án kb. másfél óra alatt érkezett meg és már a jónép kint volt régen,mikor esetleg már jelezték.Azért ez nem ugyanaz szerintem.

A politikát nem keverném bele. Sőt,én mondjuk személy szerint nem hibáztattam ezért senkit. Csak egyszerűen ez elgondolkodtató,hogy erre nem vagyunk felékszülve.Hogy a 21.században,mikor lassan már a vécépapírt is a laptop adja ki, ilyenre nem vagyunk felkészülve:(

545. acuko (válaszként erre: 541. - A94ac54e89)
2013. márc. 16. 11:20
Na meg a viharos erejű szél is. Mégis hogy képzelik??
544. f64f0d9a69 (válaszként erre: 540. - Acuko)
2013. márc. 16. 11:09

Természetesen jelezték.

Azért az emberek is qkák voltak!


És a 2006.aug. 20-ait is jelezték.


Itt is a politikusokat, meg mindenki mást szidtak, de a saját felelősségét senki nem vállalta.


Mindenkinek jogában állt dönteni...

Sokan rosszul döntöttek, mert csak. :(

2013. márc. 16. 11:07

Tény és való, vannak emberek, akik szartak az előrejelzésre, de zöme nem ilyen volt.

Nekem az unokaöcsém ült az M7-en kb 8 órát, mikor is leterelték őket Szfvárnál,Ő meg rájött, hogy neki vannak itt rokonai...:)

Bminiszterünk nagyon unszimpatikusan nyilatkozott a kialakult helyzetről, felelőtlen, tudatlan emberekről...eszem megállt.Na meg az M7-en történt több mint 40 autót érintő 2 halállal járt tömegbalesetről.Olyan érzésem volt, hogy mindenki hülye, csak ő helikopter...

542. f64f0d9a69 (válaszként erre: 537. - A94ac54e89)
2013. márc. 16. 11:02

:))

Nem is kell, nézzük az ATV-t és olvassuk a hírkeresőt.

Viszont átadták a díjaikat, míg a többiek kint fagyoskodtak!

Azért a lakosságra szerencsére lehetett számítani.

Jóóóóóó későn pedig már azokra is akinek ez lett volna a dolga jóval előbb :(

Nem volt aki kivezényelje a hókotrókat.


"milyen érdekes, hogy a sokat szidott multik kinyitottak, és melegedőket hoztak létre a rászorulónak."

541. a94ac54e89 (válaszként erre: 540. - Acuko)
2013. márc. 16. 11:01
A hófelhők monnyanak le!
540. acuko (válaszként erre: 538. - Acuko)
2013. márc. 16. 10:58

Tehát, egyértelmű: A meteorológusok a hibásak, mert nem jelezték időben, előre, hogy mi várható. (Jelezték!!!!!)


Ja! És persze az időjárás a felelős. Hogy a fenébe képzeli, hogy március 15-én igy kitol a néppel?? Hát nem????

2013. márc. 16. 10:57
Az a baj, hogy a güriző mentőemberek hó végén majd a nettó bérnél 90.000.-t látnak, az észosztók meg 900.000,.t. Nem tudjátok elképzelni, hogy milyen fizetések vannak a közszférában egyes csókosoknak, még középfokú végzettségűeknél is. A versenyszféra sehol nincs. Ha néhány jól képzett, okos, szakember megtudná, ezek térdig járnának a vérben.
538. acuko
2013. márc. 16. 10:55

"Az anarchiát és a szervezett mentést ne keverjük össze" – mondta Pintér, hogy a tűzoltók miért akadályozzák meg több helyen is az elválasztó szalagkorlát elbontását. (Az ott rekedtek jelezték, hogy a rendvédelmi szervek nem engedik át őket a szembejövő, de járható forgalmi sávokra.)

Pintér azt mondta, az állampolgárok öntörvényűen ne bontsák el a korlátot, mert ez veszélyezteti a forgalmat, könnyen baleseteket okozhat.


Arra a kérdésre, hogy miért nem figyelt jobban az előrejelzésre a rendvédelem, azt mondta:


"A meteorológusokat kell megkérdezni, miért lett ilyen az időjárás".

537. a94ac54e89 (válaszként erre: 535. - F64f0d9a69)
2013. márc. 16. 10:54

Tudjuk, hogy miért.

EKKORA hőstettel nemzetünk ünnepén, beírták magukat a történelembe.


Na, nem politizálok tovább ... :/

536. a94ac54e89 (válaszként erre: 533. - 6ee0ffb012)
2013. márc. 16. 10:52

:DDDD


Mindenesetre, ha a szomszédod kocsijában ültünk volna éppen, akkor jobban értékeltünk volna egy VALÓS telefonszámot, amin segítséget kérhetünk és kaphatunk, nem egy ilyen blőd észosztást!

535. f64f0d9a69 (válaszként erre: 532. - A94ac54e89)
2013. márc. 16. 10:51

Mi is kaptunk 15-én du.1/26-kor és este 7-kor.

Ilyenkor már mi a fészkes fenének küldték az összes mobilosnak?


Akkora a fejetlenség, szervezetlenség... :(

A kamionosokat oda-vissza küldözgették, mutatta a tv a sofőröket. A benzinkutak most biztosan kaszáltak. :((

Éppen beindítják a lefagyott gazdaságot... vagy mégsem.

534. acuko
2013. márc. 16. 10:48

Egy hóban rekedt üzenete Pintér Sándor belügyminiszter úrnak:


"Most értünk haza Budapestre, miután 23 órát töltöttünk az M1-esen, a 71-es kilométernél.


Pintér úrnak az alábbiakat üzenem:


Nyilvánvaló volt, hogy sok autó fog útnak indulni, mert a hosszú hétvége az utolsó igazi síelős lehetőség


Nyilvánvaló volt, hogy a kamionok akadályokat fognak képezni, mint ahogy ez mindig történni szokott. Vagyis nem csütörtök délután, hanem már reggel meg kellett volna tiltani nekik, hogy rámenjenek a sztrádákra, előre tudva, hogy rossz idő lesz. Irdatlan sok volt belőlük, és egy idő után mind a két sávot belakták.


Barátaink 3 órával korábban indultak útnak mint mi, de amikorra mi Tatabánya közelébe értünk, ők még mindig csak Győrnél jártak. Vagyis addigra már minden illetékesnek látnia kellett volna, hogy káosz lesz.


Mi próbáltunk előrelátóak lenni, és elindulás előtt felhívtuk az autópálya felügyeletet, és megnéztük a honlapjukat is. A telefonon csak automatát hallgattunk, ami 5 perc után mindig szétkapcsolt, a honlapon pedig 3-4 órával korábbi hírek voltak csak fenn.


Délután 3-kor már nem szabadott volna senkit ráengedni a sztrádára, legalábbis addig nem, amíg ki nem derül, hogy a megadugó feloszlik Győrnél, vagy még tovább romlik a helyzet. Mint tudjuk, ez utóbbi történt.


Mi délután 5-kor értünk Tatára. Már akkor felhívtam a rendőrséget, és javasoltam, hogy vágják át a szalagkorlátokat, és fordítsák vissza a forgalmat. Ezek szerint nekik 15 óra kellett ahhoz, hogy ezt eldöntsék, és hozzákezdjenek. Addig meg mindenki az autójába szorult.


Amikor láttuk, hogy araszol a sor, még tettünk egy bátor kísérletet, és 15 kilométert haladtunk egy alsóbbrendű úton, abban a reményben, hogy Győr előtt visszajutunk a sztrádára, és kikerüljük a dugót. Sajnos az egyik meredek szakasz le volt jegesedve az úton, és egy busz szemből belecsúszott az árokba, úgyhogy fordulhattunk vissza.


Negyed 8-ra értünk vissza ugyanoda, ahol letértünk a sztrádáról, és simán visszamentünk rá. Na ez nagy hiba volt, de nem tudtuk, nem tudhattuk, mert híreket sehol nem lehetett hallani, és NEM VOLT LEZÁRVA a feljáró. Felháborító!!!!!


Onnantól már nem volt visszaút, kb 2 kilométert araszoltunk még, majd ma reggel 11 óráig semmit nem mozdult a sor. Még késő este is össze-vissza telefonálgattunk, de senki nem tudott annál többet mondani, mint hogy kamiont mentenek, meg hófal miatt a katasztrófavédelem lezárta a sztrádát. Ekkor újra felvetettem, hogy vágják át a szalagkorlátokat, de látszólag csak reggelre sikerült megfelelő mennyiségű embert összeszedni ahhoz, hogy a feladatot szakszerűen és balesetveszély nélkül megkezdjék.


Nekem még külön szerencsém is volt, mert egy parkolóban lévő autósbüfében vészeltem át az egészet, ahol meleg volt, finom ételek voltak, és az ottragadt emberek is nagyon barátságosak voltak, nyoma sem volt ingerültségnek.


Reggel aztán olvastam az Indexen, hogy a TEK is elindult. Dél körül ért oda a konvojuk, és inkább PR-fogásnak tűnt, mint valós , hathatós segítségnek. Nyilván a két harci jármű , amit mikrobuszok kísértek elől-hátul, jól jön ilyen időben, de ahhoz képest, hogy mennyi helyen hallottam, olvastam a TEK-ről, a honvédségről pedig semmit, elég nevetségesnek és magamutogatónak tűnt.


Déltől indult meg araszolva a forgalom, és hozzánk 3-ra értek oda a katasztrófavédelmisek. Szerencsére mi addig magunk kiástuk a kocsikat, de ők nagyon készségesek voltak, mint ahogy azok a rendőrök is, akik a visszafelé úton, kb kilométerenként az átvágott szalagkorlátokat biztosították.


Miután hazaértem, kaptam meg a belügyminisztérium sms-ét. Csak 23 órát késtek el vele!!!!


Összefoglalva:


- a civilek a körülményekhez képest nagyon megértőek és türelmesek voltak


- a kirendelt segítők nagyon készségesek voltak, de nem ma reggel, hanem tegnap délután kellett volna megjelenniük.


- a kommunikáció hiánya botrányos volt . Sokkal botrányosabb, mint a bíróság elsőfokú ítélete rezsicsökkentés ügyben.


Na megyek aludni


István"

533. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 532. - A94ac54e89)
2013. márc. 16. 10:45
Nekünk sincs.Mi úgy értelmeztük,hogy akár szomszéd x5-ös BMW-jébe is beülhetünk :)
532. a94ac54e89 (válaszként erre: 530. - Ab0319f203)
2013. márc. 16. 10:40

:DDD

Kaptam délután sms - t:

"Segítünk! Ne hagyja el a gépjárművét!Ha elfogy az üzemanyaga, üljön át másik gépjárműbe! Belügyminisztérium"


:OOOO


Mondom a páromnak: Édesem, mikor vettél kocsit? :DD

531. c6973617d3 (válaszként erre: 527. - A94ac54e89)
2013. márc. 16. 10:36
Ne is mondd, őket sem figyelmeztette senki? :D röhej!! :)
530. ab0319f203 (válaszként erre: 528. - F64f0d9a69)
2013. márc. 16. 10:33
A Bminiszter meg azt mondta, hogy ne ugrabugráljunk, senki nem fázott meg. Komolyan mondom, hogy Ki kellene rakni az országra a zárva táblát.
529. f64f0d9a69 (válaszként erre: 527. - A94ac54e89)
2013. márc. 16. 10:23

:))

Kell is ám az import!

528. f64f0d9a69 (válaszként erre: 524. - Ab0319f203)
2013. márc. 16. 10:22

Nem 5, 15 órát!

Neki is beszélhettek...

Akkor mit lehet várni az egyszerű halandóktól? :(


"Giró-Szász András az InfoRádiónak nyilatkozva elmondta: csütörtök késő délután indult útnak kocsival, és péntek reggel érkezett meg. Az M7-es autópályán, a Velencei-tó magasságában terelték le a sztrádáról.

15 órát töltöttem az autóban. "

[link]

2013. márc. 16. 10:22
Hála Istennek, a lengyel békemenetes támogatók útjába egyetlen hótorlasz sem került, sikeresen megérkeztek.
526. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 524. - Ab0319f203)
2013. márc. 16. 10:20

Na,végre egy korrekt,lényeget összegző hsz :)


Tojt itt mindenki mindenkire.Ha az osztrákok nem jönnek azzal a rengeteg géppel és mentővel,akkor még mindig hó alatt lenne fél országunk!!!

2013. márc. 16. 10:20

Még hozzáteszem azoknak, akik azt szajkózzák, hogy a sok felelőtlen ember, hogy miért is hibásak???


Mi állampolgárok, olyanok vagyunk sokan, mint a legtöbb gyerek, aki a szülei példáját követi.

Országosan mikor jelentették be, hogy leállították a buszok,kamionok,vonatok indulását? Amíg azt látja az állampolgár, hogy a belföldi járatokat útjukra engedik, küldik mitől gondolná, hogy nagyobb baj lesz? Hol a példa mutatás? Ha a szülő a vékony jégen táncol, akkor ne üvöltse le a gyereke fejét, hogy ő a hülye.

És nem akarom, hogy lekerüljön Adicica köszönete bemásolom.

ÉS EZÚTON KÖSZÖNJÜK A BENT REKEDTEK NEVÉBEN IS AZOKNAK AZ ÖNKÉNTESEKNEK,EMBEREKNEK,AKIK VETTÉK A FÁRADTSÁGOT ÉS ÉTELT ITALT TUDTAK VINNI NEKIK,VAGY VÁLLALTÁK,HOGY SZÁLLÁSOLJÁK ŐKET....

524. ab0319f203 (válaszként erre: 510. - Martin3)
2013. márc. 16. 10:15
Képzeld, a kormányszóvivő is 5 órát vesztegelt egy veszteglőben. Olyan hülye, elfelejtette, hogy mire figyelmeztettek bennünket időjárásilag, kormányilag, és azt sem vette észer, hogy a katasztrófavédelmis vezetők (kormánytársai) lótnak futnak, és mentik a magyart. Jaaaaa.... Nem is lótottak futottak, mert zártkörű ünnepségeken fényezték magukat, és osztogatták a pénzünkből a díjakat egymásnak. Aztán jót ettek, ittak tente baba, és másnap reggel kikászálódva az ágybó elkezdték osztani az észt. Nem a güriző tűzoltókról, mentőkről, mentőegységekről beszélünk. Azokról, akik hatalmas fizetéseket kapnak közpénzből, aztán lesz@rják a fejedet, ha bajban vagy.
2013. márc. 16. 09:25

Én azt most megtanultam,nem számíthatsz senkire,csak saját magadra illetve hálistennek van azért pár kivétel,és ha elindulsz télen bárhová is: takarók meleg ital termoszban,(elfér a csomagtatóban) tele tank. Akármilyen idő is van.

ÉS EZÚTON KÖSZÖNJÜK A BENT REKEDTEK NEVÉBEN IS AZOKNAK AZ ÖNKÉNTESEKNEK,EMBEREKNEK,AKIK VETTÉK A FÁRADTSÁGOT ÉS ÉTELT ITALT TUDTAK VINNI NEKIK,VAGY VÁLLALTÁK,HOGY SZÁLLÁSOLJÁK ŐKET....

522. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 520. - 91d4989ab9)
2013. márc. 16. 09:18

Ezt nem vitatom, hogy vannak akik azt nyilatkozzák,és tényleg így is érzik hibásak voltak......de olyanról még nem hallottál, hogy szelektálják,válogatják mi kerülhet adásba? Ahogy itt ezen az oldalon is csak bizonyos dolgokat írhatunk le, így országosan meg főleg, nem azokat fogják műsorba adni, akik kritikával illetik a felelősöket, és hangsúlyozom nem azokról beszélek, akik mentettek. Mert ugye az a sok "felelőtlen" távolsági busz is elindult, akik nem magáncégek emberei, vagy katasztrófa turisták. Vajh, ők miért keltek útra?

Voltál már előadáson, ahol nagyobb pozícióban lévő ember tartott előadást?.....ha igen a válaszod akkor tudod, hogy biza, amikor felteszik a kérdéseket azokat előtte leellenőrzik,szelektálják, tehát nekem ennyit mond a leadott riportok értéke.

521. 325d3a7c83 (válaszként erre: 520. - 91d4989ab9)
2013. márc. 16. 09:18

Persze,hgy van köztük olyan is. Mindig is voltak ilyenek.De a nagy többség azért nem az. Sokan kényszerpályán mozogtak munkájuk miatt, az egyik rokonom beteg gyereket vitt be a kórházba, de nem tudott már hazajönni! Nekem ez akkor is nonszensz,ami itt volt.Még emésztem.

Na meg ez tipikus magyar mentalitás, ő volt a hülye,minek ment. Nem a probléma megoldás folyamatát kéne megnézni inkább,ha egyszer már úgyis bajban van az ember?:(

520. 91d4989ab9 (válaszként erre: 519. - 325d3a7c83)
2013. márc. 16. 09:04

sok kiszabadult autós nyilatkozott már és úgy kezdik hogy felelőtlenek voltak mikor elindultak, tehát magukról mondják


és hogy legközelebb ha ilyet mond a meteorológia akkor nem indulnak majd el


nem mondom hogy mindenki csak hobbibol autózgatott, de sokan lekakilták a pirosriasztást


szóval ők mondják magukról hogy felelőtlenek voltak, ezzel is vitázol?

519. 325d3a7c83 (válaszként erre: 510. - Martin3)
2013. márc. 16. 08:26
Mekkora marhaságot írál,már ne haragudj! Te vmi bennfentes vagy??? Szerintem nincs igazad.Köze nincs ennek most a meteorológusokhoz.Ők már egy hete figyelmeztetnek és tényszerűen. De azért elgondolkodtató,hogy egy hete tudja mindenki és leesik a hó,fúj a szél és szerencsétlen emberek NAPOKAT bentragadnak az autójukban,a 21. században! Ennyire vagyunk felkészültek! A másik te az autósokat hibáztatod. Gondkodjunk már! Az én kolleganőmnek túlóráznia kellett,mikor végzett elindult haza,mert bejárós.Ott ragadt! Ennyi. Te nagyon nem vagy képben szerintem
2013. márc. 16. 07:08
Hír Tv-ben borzalom :(
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook