Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2013. március 1-től fogyni fogok fórum

2013. március 1-től fogyni fogok (beszélgetős fórum)


2013. márc. 1. 16:38

Hallottam olyat is, hogy a tejet is illene mellőzni a diéta alatt, mert az is gátol a fogyásban... Pfff... Aztán utána olvastam, kiderült érdemes naponta tejet inni, de 1,5%-osat... és nem sokat.

Wáá.. szóval lehetne mit megvonni magunktól. :) De minek?! Anélkül is menni fog! :P :D

88. e1ed28080e (válaszként erre: 84. - Böbusz)
2013. márc. 1. 16:11
Teljesen egyetértek veled.
2013. márc. 1. 16:06
Majd a cserepes salátát kipróbálom. A bátyámék panelban laknak, ők még a paprikát és a paradicsomot is cserépbe ültették. Én azért nem vagyok ilyen drasztikus a fehér liszttel. Szerintem mértékkel lehet enni, amikor nem lehet helyettesíteni. A reggelinél jó sok zöldséget kell enni a felvágotthoz, stb.. Vagy ha nem nagyon megy így, akkor főzni kell héjában krumplit vagy tojást. Tavaly a fogyókúra vagy életmódváltás alatt is ettem minden félét, nem volt tiltólista, csak mértékletesség.
86. Böbusz (válaszként erre: 82. - 5427edee11)
2013. márc. 1. 16:03

De ha még mondanak fagyokat???! -1-2 fokon meghalna??! :)


Ültessem ki ebben az időben és annyi??!

Báááááár, van egy tuti kis erkélyünk, lehet ott próbálkozom meg vele. Balkonládában... :)

Beszámolózok róla, amint összehoztam! :)

2013. márc. 1. 16:02

Csodákra képes egy életmódváltás...

Ha CSAK az étkezéseden változtatsz...

Fogyás mellett számtalan pozitív hatása is van!!!

84. Böbusz (válaszként erre: 83. - 5427edee11)
2013. márc. 1. 16:00

Az egyik titka a kenyérmentes életnek, hogy NE görcsöljek azon, hogy MIT fogok enni helyette... :D Minden nap készülök arra, hogy másnap mit eszek. Előkészítem pici hordozható edénykékbe és ha ideje ennem, akkor ahhoz nyúlok amelyikhez akarok.


A másik titok, hogy FŐZZEK. Tudom, hogy mit teszek bele, tudom, hogy mit nem tartalmaz, tudom, hogy bejár... És ezen belül ugye lehet ügyeskedni, hogy krumplit és fehér rizset kizárni, jöhet helyette a hajdina, köles, barna rizs, mikor mi... De ha éppen krumplit kell ennem, akkor megeszem!!!! :D Csak ügyelek a szigorú MINI adagra!!!

Jöhet a halom befőtt és savanyúság (ha már ez is saját, akkor cukor nélküli, ugyebár), főtt tojás, tejes ételek, bármi...

83. 5427edee11 (válaszként erre: 81. - Böbusz)
2013. márc. 1. 15:51

Értelek.


Én most tk kenyeret vettem. Valahogy még elképzelhetetlen, hogy ne egyek kenyeret.


Régebben a korpovitot ettem kenyér helyett, de nem értem hogy nem voltam éhes utána :D

82. 5427edee11 (válaszként erre: 80. - Böbusz)
2013. márc. 1. 15:49
Sima fejes saláta! Sőt, ebben az időben akár kint is lehet vetni. A saláta nem szereti a meleget, 10 fok az ideális.
81. Böbusz (válaszként erre: 78. - 5427edee11)
2013. márc. 1. 15:41

Kenyér helyett?! Minden mást. :D :D :D

Csak mini adagokat, naponta 5-ször.


Próbálom erősen kerülni a fehér lisztes vackokat is, több éve nem használom a fehér lisztet (helyette mindig van készleten 4-5 fajta más liszt), de valahogy mindig lecsúszik egy-egy pici adag a torkomon. :-/

Tegnap este kínait készítettem az emberemnek... és igaz mini adagot ettem, de akkor is spagetti tészta volt. :-/

Ez van.


Amúgy tényleg minden mást eszek kenyér helyett. :D

Nem áll meg az élet.

Sütök, főzök ugyanúgy, csak fehér liszt és cukor nélkül.

80. Böbusz (válaszként erre: 76. - 5427edee11)
2013. márc. 1. 15:38

WoooOw, ezt a saláta dolgot ki fogom próbálni!!! Mihamarabb!!! :D

Szerzek valahonnan saláta magokat.


Ugye a sima fejes salátára gondoltál?

79. 5427edee11 (válaszként erre: 75. - Böbusz)
2013. márc. 1. 15:00
Jelentkeztem hozzád 2 naplódba is, bár megkérdezés nélkül. Ha mehetek akkor elfogadod?
78. 5427edee11 (válaszként erre: 65. - Böbusz)
2013. márc. 1. 14:58

Mit eszel kenyér helyett?

Akkor semmilyen lisztes dolgot nem eszel?

77. 5427edee11 (válaszként erre: 59. - E1ed28080e)
2013. márc. 1. 14:57
Én megvárnám amíg jobban lennék. Nem terhelném magam betegség idején ezzel.
76. 5427edee11 (válaszként erre: 62. - E1ed28080e)
2013. márc. 1. 14:56

Ha van egy kis helyed a lakásban, akkor a fejes salátát elteheted cserépbe is. Pár hét alatt megnő, de nem kell neki túl meleg.

Meg ha drágának tartod, akkor próbálj meg nagybani piacon vásárolni. Télen a saláta darabja nem haladta meg az 50 ft-ot... :(

A boltokban ekkorra már 300/db áron ment.


Mi se nagyon vásárolunk zöldséget télen, mert borsos az ára, de egy-két darabot általában veszek, most paradicsom, ubi van itthon. De a reszelt répa is jó!

Mi salátáztunk a télen, mert ezt termeltük.

Lassan pedig veteményezünk meg ültetjük a paprikát, paradicsomot is.

75. Böbusz (válaszként erre: 74. - E1ed28080e)
2013. márc. 1. 14:49

Nem, egyáltalán nem. De ha kipróbálod meg fogod tapasztalni. :)

Maximálisan fincsi! :D

2013. márc. 1. 14:18
Köszi Böbusz. És nem keserű az értesítő miatt?
2013. márc. 1. 13:48

Megéri lecserélni a cukrot... mert az köztudottan 'seggragacs'. :-/ :D

Azt dolgozzuk le legutoljára magunkról...

2013. márc. 1. 13:47

A savanyúságokhoz ugyanúgy van por, amihez készítéskor nem cukrot adok, hanem édesítőt.


Készítettem vegyes vágottat is, ott is detto csak kicseréltem a cukrot édesítőre. Isteni!!! :D

71. Böbusz (válaszként erre: 70. - E1ed28080e)
2013. márc. 1. 13:46

Én Befőtt Tartósító port és Dzsemfix Szupert használok a befőttökhöz és lekvárokhoz.

Az előírt cukor mennyisége HELYETT édesítő kerül bele. Folyékony vagy por alapú, mindegy. Persze a legjobb lenne a természetes édesítő (xilit), de ehhez tavaly nem volt pénztárcám. :D :D


Nagyon egyszerűek!!!

Leírás a hátoldalon.

Pl. meggybefőtt: meggyet kimagozni, előírt mennyiséget x mennyiségű vízzel összefőzöm (csak felfő, annyi) + a befőtt tartósító por + édesítő és már lehet is üvegekbe szedni. Mehet bele extraként fahéj, szegfűszeg, rum(aroma), bármi ízlés szerint. :)

És isteni!!!!!!!!!

Vagy másik példa, almás körtelekvár: almát és körtét kicsi darabokra vágom + édesítő + dzsemfix szuper + előírt mennyiségű víz, összefőzöm, összerottyan és mehet az üvegekbe! Ezekbe is jöhet fahéj vagy amit szeretnénk. Nagyon egyszerű... és NEM HIZLALÓ!!!!! :D :D :D

70. e1ed28080e (válaszként erre: 65. - Böbusz)
2013. márc. 1. 12:29
Hagyományos befőttet, savanyúságot én is szoktam eltenni. Ugyanúgy kell az edesitőset is csinálni vagy van rá külön recept?
69. Böbusz (válaszként erre: 67. - 26c9a8950c)
2013. márc. 1. 12:02
Én is rákukkantottam... tényleg jó az oldal!
68. Böbusz (válaszként erre: 66. - Tinus)
2013. márc. 1. 12:02

Pont a héten elnéztünk barátnőmmel a helyi konditerembe, ahol ilyesmi gépek is voltak, "röcögtetőgépnek" neveztem el őket. :)

Nem gondoltam volna, hogy érnek valamit... :D

De ezen infok birtokában a jövőben többet fogom használni!!! :D

67. 26c9a8950c (válaszként erre: 20. - Eni015)
2013. márc. 1. 12:00
Megnéztem és regisztráltam is. Nagyon jónak tűnik az oldal. Köszi
66. Tinus (válaszként erre: 64. - Böbusz)
2013. márc. 1. 11:58

Izomstimulátor nekünk is volt, igaz még régebben -pár éve. Túlzottan sokat nem használt :) Viszont rokon vett alakforáló gépet (nem tudom mennyiért, de szerintem az sem lehetett annyira olcsó), de az ténylegesen bevált. Arra gondolok amelyik maszírozza a combot/derekat/ahova tesszük a szíjat.


Mondjuk én inkább sporttal próbálkozom, ezek a rásegítő gépek nem az én pénzvilágom :)

65. Böbusz (válaszként erre: 62. - E1ed28080e)
2013. márc. 1. 11:41

Jaj, tudom, ismerős... :(

Főleg, amikor január elsején letettem a kenyeret és gondolkoztam, hogy akkor mit fogok én most enni??! :D De ebbe is bele lehet rázódni...


Én szoktam eltenni diétás befőttet, lekvárt, savanyúságot. Mindent édesítővel. Így most ezeknek járok a nyakára. Ezt az időszakot is át lehet vészelni, csak előre látónak kell lenni. :)

64. Böbusz (válaszként erre: 63. - E1ed28080e)
2013. márc. 1. 11:39

Áh, már ránéztem... drága és wáááh... inkább nem. :)


Van otthon izomstimulátorom, nem sok mindent érhet, de inkább ezzel próbálkozom tévé nézés közben. :P

Egyszeri 5e körül megvettem, ha más nem masszírozásra jó lesz. :D

63. e1ed28080e (válaszként erre: 61. - Böbusz)
2013. márc. 1. 11:10
Nézz rá a napitipp.hu oldalra, ott láttam ilyen zsírfagyasztásos meg stb. kezeléseket nagyon kedvezményesen.
2013. márc. 1. 11:07
Egyébként nekem elég nehéz télen, tél végén figyelni az étkezésre. Arra gondolok, hogy nem engedhetem meg magamnak a friss zöldségeket anyagilag. Arany áron vannak. Ezért várom már áprilist, májust, mert akkor már olcsóbbak a saláták. Én is szoktam veteményezni. Kicsit melegedhetne az idő, hogy el tudjam vetni a magokat. Májusban már saját salátát tudok enni.
61. Böbusz (válaszként erre: 54. - Ibolya-jazmin)
2013. márc. 1. 10:58

tyűűűha, én is régóta szemezek ezzel... :D

és egyszer voltál csak? vagy már többször?

mennyi idő egy-egy kezelés?

utána fáj vagy a kezelés alatt??

60. Böbusz (válaszként erre: 57. - E1ed28080e)
2013. márc. 1. 10:54

Anno nekem a természetgyógyászok mondták, hogy a menszi előtt (alatt) jobban zsírosodik a bőrünk, a hajunk, pattanások jelennek meg, stb... ez mind annak a jele, hogy a menszi is egyfajta méregtelenítés. És így jelzi a szervezetünk, ha távozik belőlünk a cucc...


Szerintem menszitől függetlenül lehet belevágni egy-egy kúrába. :) Szerintem... :D

Csak okosan! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook