Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2012. május 26-tól 90 napos diéta. Ki tart velem? fórum

2012. május 26-tól 90 napos diéta. Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
28. Katagi (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2012. máj. 30. 21:20

Szia! A paleo részleteit nem ismerem. De ha nekem a tejterméket megtiltják, azt nem élem túl! :-( Így legalább négy naponta ehetek. Mit jelentett a bűnözés? Mennyi volt a felesleg? Tészta egyáltalán nem volt? (telj. kiörlésű, meg ilyenek?)

Azért a hét kiló fogyást irigylem...

27. timtu (válaszként erre: 25. - Katagi)
2012. máj. 30. 20:59
Katagi! Én 33 éves vagyok, van egy 4 éves kisfiam és egy 1 éves kislányom. Most hagytam abba a kicsi szoptatását és teljes gőzzel azon vagyok, hogy beleférjek újra a régi csini ruháimba. Én már régen (még a gyerekek elött csináltam már, akkor 12 kg-tól szabadultam meg) Ja és egyáltalán nem tartottam víznapot!!! Azt nem bírnám ki! Nélküle is működik! Az ember, ha nem jól érzi magát a bőrében akkor természetes, hogy megpróbál dolgokat és azt csinálja amiben sikert ér el. Ez a diéta szerintem ezért is jó! Sok kitartást és erőt kívánok neked! :-) Szép estét!
26. Mazsinka (válaszként erre: 11. - SURA83)
2012. máj. 30. 20:47

A kérdésre a válasz: én paleóval fogytam egy hónap alatt hét kilót különösebb önsanyargatás nélkül. Hangsúlyozom, ez csak az első hónap volt, ilyenkor mindenkinek lemegy több. Kitisztult a bőröm, elmúlt a puffadás, az állandó éhségérzet és falási rohamok, helyreállt az anyagcserém. Reggelire gyümölcsöt ettem, ebédre húst zöldséggel, uzsira aszalt gyümölcsöt vagy magokat (ezekkel vigyázni), vacsira zöldséget, közben sok vizet ittam, vagyis többet, mint előtte.

A 90 naposban jónak tartom a gyümölcs reggelit, a húsok fogyasztását, de a keményítő és szénhidrát nap nemhogy felesleges, de még káros is.

Aztán visszahoztam a tejtermékeket és hüvelyeseket, sűrűsödtek a bűnözések. Most visszatérőben vagyok a helyes útra.

25. Katagi
2012. máj. 30. 19:52

Sziasztok! Örülök a sikereknek! Sajnos, azt már többen írták, hogy időnként stagnál a fogyás. Ilyenkor kell nagyon erősnek lenni, és idejönni, bíztatást kérni!! Hiszek ebben a megoldásban. Most az első víznapomat szenvedem. Már nehezen állom meg, hogy ne egyek valamit. Most szedett a fiam friss, ropogós, fekete cseresznyét! Az emlékeimből tudom, hogy édes!

Tintu! Én is két gyerek után vagyok, kb 20 kg-val több. Csak nekem 21 és 18 évesek. Sajnos , volt egy féléves depressziós állapotom, és a kezelés során szedett gyógyszerek gátolták a súlyvesztést, felborították az anyagcserét, stb. Annak vége, így új erővel szeretnék nekifutni. Annyi kg-mal kezdtem, mint mikor a lányomat szültem. Azért ez túlzás. 46 éves vagyok, a szervezetem sok mindenre másképp reagál. Erre is figyelnem kell. De most nagyon eltökélt vagyok!

Úgyhogy HAJRÁ mindenki!

24. timtu
2012. máj. 30. 18:31

Köszi! :-)

Én is sok diétán túl vagyok már, de semmi nem volt hatásos csak ideig-óráig. Aztán szépen visszajöttek a leadott kilók. :-( Én most 2 gyerkőc után 15 kg-tól szeretnék megszabadulni. Erőt ad, hogy már látom a kis eredményt... Mindenkinek kitartást kívánok, higgyétek le meglesz az eredménye!!! HAJRÁ! :-)

2012. máj. 30. 18:04
Már évek óta ismert ez a diéta, mégsem emrtem sosem elkezdeni.tartottam attól, hogy nem fogom bírni, meg nehezen tartható..de nagyon is jól bírom. jól érzem magam a bőrömben.
22. zidenhow (válaszként erre: 21. - Timtu)
2012. máj. 30. 18:03
Sok sikert! és gratulálok! :)
21. timtu
2012. máj. 30. 14:58
Sziasztok! Én 25.-én kezdtem már -2 kg-nál tartok! :-) Mindenkinek kitartás!!!!!! Tünde
2012. máj. 30. 09:23
Én a fehérjenapokon mérem majd magam. Úgy tervezem hogy pénteken beiktatom az első víznapot. de szerintem a holnapi gyüminap után már másképp fogom látni.
19. Katagi
2012. máj. 29. 22:01
Ja, és csak hetente egyszer méretkezem...
18. Katagi (válaszként erre: 17. - Zidenhow)
2012. máj. 29. 22:01

Eddig 4 kg-nál tartok. Holnap lesz az első víznapom, Remélem, menni fog!

Tényleg jó lenne, ha lennének olyan bejegyzések, akik csatlakoztak ehhez a diétához.

Fontos, hogy eleinte szentelj arra időt, hogy ízletes is legyen a menü, ne csak sablonok legyenek benne. Egyre újabb recepteket próbálok ki, és mindig várom az ízeredményt, így hatásos.

17. zidenhow (válaszként erre: 15. - Katagi)
2012. máj. 29. 14:28
Köszönöm szépen! neked mennyi ment le az elmúlt lassan 1 hó alatt?
16. AlBundy (válaszként erre: 1. - Alyssam1987)
2012. máj. 29. 12:46

Nem fogok egy újabb vitát szítani, de ez az étrend minden értelmet nélkülöz..

Vagy 100 pontja van ami ellentmond, nemhogy a fogyáshoz szükséges diétának, de még az egészséges étkezésnek is... sajnos.

15. Katagi
2012. máj. 28. 20:44
Zidenhow! Gratulálok!!!! Csak így tovább! (Én május 4-én kezdtem...)
2012. máj. 28. 19:48
Sziasztok! én 24-én kezdtem.nem gond ha csatlakozom? ma mértem magam és már lement 1.2 kg. :D aminek nagyon örültem.
13. bc43550d43 (válaszként erre: 12. - Katagi)
2012. máj. 28. 18:45
Én elkezdtem!
12. Katagi
2012. máj. 28. 13:33
Senki nem kezdte el?
11. SURA83 (válaszként erre: 5. - Mazsinka)
2012. máj. 27. 19:00
Szia! MI volt a módszered, nagyon érdekel. Leírnád?
2012. máj. 27. 09:40

Szia Én csak pozitív tapasztalatokat tudok mondani a 90 naposról! sokat fogytam vele és most újra kezdem mert még 10 kg szeretnék fogyni!

Én ma kezdem!!

2012. máj. 26. 22:53
Hol vannak, akik ma kezdik? Remélem,nem adták fel?
8. Mazsinka (válaszként erre: 7. - Katagi)
2012. máj. 26. 08:20
Igen, gyors a hét kiló, de nem éheztem, úgy ment le, s persze utána stagnáltam sokat. Nem egészségtelen, csak a szénhidrát nap és a keményítő nap, azt kihagynám. Akkor sok sikert mindenkinek, aki ezt az elvet követi. Anyám is csinálta, nála az volt a gond épp, hogy túl sok volt a szabály. Épp a család húst evett körettel, neki meg tésztát kellett, meg ilyenek. És ha az én elvemet követné, akkor találna magának megfelelő ételt a napi menüben, csak kihagyna pár dolgot, kedvére variálná, ha nem tud épp gyümit reggelizni, nem teszi...nekem épp az a bajom, hogy túl sok a szabály. De hajrá!
2012. máj. 25. 20:15

Szerintem kár vitatkozni: ha akarja csinálni, tegye, ha nem, akkor nem.

Nekem szükségem volt a "konkrét "szabályokra. Tudom, hogy mit kell ennem az egészséges étkezés keretén belül, de úgy nem megy. Mondd hogy gyenge vagyok... Itt vannak szabályok, amit be kell tartanom, és ez nekem kellett. Ügyes vagy a hét kilóval, bár arra meg azt mondják, túl gyors. :-) Na jó, senkit nem akarok bántani. Neked van egy bevált módszered, másnak meg más. Sok sikert mindenkinek!

2012. máj. 25. 20:07
Én nem sok egészségtelen dolgot látok ebben a diétában.Vagy azt mondjâtok,h nem egészséges minden reggel gyümölcsöt enni?Vagy ebédre tojást,húst,zöldséget enni?Nem értem,h mi a probléma ezekkel.Egy nap van amikor lehet szénhidrátot enni.Ez mennyivel rosszabb annál,mintha mindennap ezt enném?
5. Mazsinka (válaszként erre: 4. - Katagi)
2012. máj. 25. 19:55
Én meg az én módszeremmel négy hét alatt hét kilót fogytam, be be beee! Lehetne ragozni, de az ilyen jellegű szénhidrát és keményítő abszolút nem egészséges vagy szükséges egy diétázónak.
2012. máj. 25. 19:27
Én ajánlom. Sok mindent kipróbáltam, és most ez tűnik hatékonynak. Igaz, nagy odafigyelést igényel, különösen az elején. Figyelni kell, hogy ne legyenek unalmasak az ételek.Az nagyon visszaveti az ember lelkesedését. Sok sikert! Én 3 hét alatt 4 kg-ot fogytam... Persze folytatom.
3. Monaaaaa (válaszként erre: 2. - Mazsinka)
2012. máj. 25. 19:04

Igen, ebben van valami...

Illetve kerülni kell a fehér kenyeret...

2012. máj. 25. 19:02
Nem ajánlom. Egyél zöldséget, gyümölcsöt, húst, igyál sok vizet, sportolj valamennyit, és máris lefogysz. Sokkal egészségesebb, mint a 90 napos.
2012. máj. 25. 18:57

Holnaptól szeretném elkezdeni.Aki akar csatlakozzon.:)


Mi a lényege ennek a diétának?

A testkontroll követői szerint a különböző ételfajták lebontásához különböző emésztőnedvekre van szükség. Ami az egyik ételféleség emésztéshez alkalmas, az nem feltétlenül jó a másikhoz is. Például a fehérje (mindenféle hús, hal, tojás, tej, sajt, túró...) lebontása savas emésztőnedvek jelenlétében megy végbe. A gyomor, ha étel kerül bele, mindig az éppen szükséges összetételű és kémhatású gyomornedvet választja ki. Hagyományos étkezési szokásaink szerint jóformán mindig olyan ételek kerülnek össze, melyek egymással ellentétes kémhatású gyomornedveket igényelnek, így semlegesítik egymást. Pl. hús-krumpli, hal-rizs, csirke-főtt tészta, tojás-piritós, sajt-kenyér, tej-kifli.

Az ételek megfelelő társításának elve kimondja, hogy a szénhidrátot (a keményítő is az!) tartalmazó ételt nem szabad együtt fogyasztani a fehérjékkel. A proteinről, fehérjékről tudjuk, hogy az álltati eredetű ételeket érjük rajta: húsok, sajtok, tej. A nagyobb problémát az okozza, hogy mi a különbség a keményítő és a szénhidrát között.

A szénhidrát egyszerű, a keményítő összetett cukor. Keményítő az összes zöldség, a burgonya. Szénhidrát a tésztafélék, a rizs, a cukor, a csoki, az aszalt gyümölcsök és valamennyi üdítő.

Fontos tudni, hogy a zöldségek emésztése nem igényel sajátos emésztőnedveket, semleges, savas és lúgos közegben egyaránt lebontódnak. A gomba és a hagyma is semleges.


REGGELI - minden napra:

Minden reggeli ugyanaz: egy kevés gyümölcs, két alma, körte, barack, vagy egy marék apró gyümölcs, eper, málna, szőlő, cseresznye....... stb.

Fontos, hogy az utolsó gyümölcsevés után 1 óra teljen el az ebédelés előtt.


1. nap PROTEINNAP:

Tejet, sajtot csak ezen a napon szabad enni.

Ebéd: 3 szelet (20 dkg) főtt, vagy sült hús, hozzá egy szelet kenyér. Hús helyett fogyaszthatunk 3 tojást, sütve vagy főzve, vagy a hússal megegyező mennyiségű sajtot.

Salátát - olaj nélkül - korlátlan mennyiségben ehetünk. Ebéd után 2 dl tészta nélküli levest igyunk.


Vacsora: ugyan az, mint az ebéd, de leves nélkül. Ügyeljünk arra, hogy ugyanazt, és ugyanannyit együnk mint ebédre ettünk. Tehát ha húst ebédeltünk, akkor húst vacsorázzunk, vagy ha tojást, akkor tojás legyen a vacsora is.



2. nap KEMÉNYÍTŐNAP:

Ebéd: Bármilyen zöldségféle (bab, borsó, zöldbab, lencse, sárgarépa, burgonya) főzve. Ételízesítőt, sót, paradicsomszószt vagy főtt paradicsomot használhatunk. Egy szelet kenyér és saláta ízlés szerint. Ebéd utántól salátát bármennyit fogyaszthatunk.


Vacsora: ugyanaz, mint az ebéd, de harmadával kevesebb mennyiségben.


3. nap SZÉNHIDRÁTNAP:

Ebéd: főtt tészta fűszerezve, például spagetti szósszal, vagy bármilyen sós sütemény (pogácsa). Tévedés ne essék, tilos a spagettira sajtot szórni!!!


Vacsora: Két kisebb szelet torta, esetleg 3 adag fagyi és kötelezően 1 szelet (3 kocka) főzőcsokoládé.


4. nap GYÜMÖLCSNAP:

Egész nap, bármilyen gyümölcs (gyümölcslé) bármilyen mennyiségben.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook