Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2012. május 26-tól 90 napos diéta. Ki tart velem? fórum

2012. május 26-tól 90 napos diéta. Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. jún. 4. 14:53
Én úgy terveztem hogy havi 1x tartok víznapot. eddig 1 meg volt nagyon nehezen bírtam, ettem is közben gyümit. holnapután reggel ráállok a mérlegre és attól függően leeht hogy beiktatok még 1 gyüminapot pluszba. víznap helyett szerintem dupla gyüminapot fogok tartani. mi a véleményetek róla?
57. Katagi (válaszként erre: 56. - Hullahop)
2012. jún. 4. 14:33

Ügyes! Én is fehérjenapot tartok. Pörköltet ettem csalamádéval és egy szelet teljes kiőrlésű kenyérrel.Saját!

Én csak havonta egyszer tartok víznapot. Eddig egy volt. Bár most gondolkodom egy beiktatásán, mert sok volt a "félrelépés".

2012. jún. 4. 14:16

Ti minden gyümölcsnap után tartotok víznapot?


Megvolt a mai ebéd fehérjenapra... dolgozom, nem hoztam semmit. :( Így a Burger K-ből kajáltam.....

Grillezett csirkemell salit. :) Nagyon finom volt pedig utálom a salátákat. Még öntetet sem kértem.... hős vagyok. :D

55. Zsn5
2012. jún. 4. 11:53

Nem is szabad minden nap méretkezni! Minden gyümölcsnap/víznap után érdemes, és akkor az eredmény is jobban motivál :)


A lenmagot tényleg mindennel lehet enni, salátákkal, tésztával stb. A legjobb a darált, mert a lenmag héját nehezen dolgozza el/fel a szervezet és a hasznos dolgok a héj alatt rejtőznek. Herbáriában, drogériában, nagyobb üzletekben, vagyis szinte már mindenhol megtalálható a bio részlegeken. Én még nem próbáltam, de hál égnek minden nap el tudok menni amoda.

Ma keményítő napom van, ezért főzök egy kis rízst és párolt zöldségeket eszem hozzá.

Csalán teát is iszok, az nagyon jó méregtelenítő és vízhajtó, jól kimossa salakanyagokat. Igaz az ízét meg kell szokni :D

2012. jún. 4. 11:30
Köszönöm a választ. van itthon, párom szokta rágcsálni. akkor nem befolyásolja a 90 napos diétát.
53. Katagi (válaszként erre: 52. - Zidenhow)
2012. jún. 4. 11:15
Én minden nap eszek lenmagot, belekeverem a kajámba, vagy teával beveszem. Semmilyen íze nincs. Lehet kapni darálva is!
2012. jún. 4. 11:04
És lenmagot mindenap esztek? igen, már estem ebbe a mérlegelős problémába :) és nyersen eszitek a lenmagot?
51. Katagi
2012. jún. 4. 10:33

Sziasztok!

Üdv az újaknak. A lenmag tényleg segít, csak ahhoz kell türelem. Legalábbis nálam. Pár nap kellett, míg megtette a hatását.

Egyébként én nem véletlenül csak hetente méretkezem. Az előző próbálkozásomnál minden reggel mértem magam, és amikor 2-3 esetben tapasztaltam "súlynövekedést", azt gondoltam, ennek nincs értelme. Pedig az ok az anyagcsereproblémában rejtőzött.

2012. jún. 4. 08:43
Mindenkinek szép napot! :)
2012. jún. 4. 08:43
Ma van szénhidrát napom. megmértem magam és több bvagyok mint voltam két napja. bár gondolom azért javasolják a gyüminap utáni mérlegelést hogy kitisztuljon a szervezet. meg hát pár napon belül piros napjaim leszne, ami vízvisszatartással jár :S úgyhogy lehet hogy nem is kéne 1 hétig ráállnom a mérlegre.
48. hullahop (válaszként erre: 46. - Zsn5)
2012. jún. 4. 08:32
Sajnos nem, az anyagcserém nagyon lassú.. de olvastam h majd a lenmag segít ezen. Holnap veszek is. :)
47. Zsn5
2012. jún. 4. 08:01

Katagi és Zidenhow igyekszem mindent megtenni.


Tegnap voltunk egy órát biciklizni dimbes-dombos "pályán", hát nekem úúúgy feltörte a fenekemet az ülés, hogy most látni sem akarom a bicót :)

Ülni is kellemetlen, mert érzem a csontot :S De majd elmúlik, nem nyafogok :)

46. Zsn5 (válaszként erre: 45. - Hullahop)
2012. jún. 4. 07:59
Több kg-ból könnyebben fogy az ember, no meg először lemegy a víz, azért van az elején jelentősebb fogyás. Főleg ha még az anyagcseréd is csúcs-szuper :)
2012. jún. 4. 07:13

Sziasztok! :)


Csatlakoznék ha nem gond... :)

Én május 31.-én kezdtem el a diétát, ma az 5. napnál tartok, ami fehérje nap.


165 cm vagyíok és 81kg-ról indultam, ma reggel ráálltam a mérlegre és 78 voltam, nem tudom h fogytam-e, vagy csak azért vagyok kevesebb mert kevesebb étel van bennem...


Majd kiderül...


Szép napot minden kedves diétázónak!

44. zidenhow (válaszként erre: 42. - Zsn5)
2012. jún. 3. 21:58
Szia! sok sikert és kitartást! és üdvözlet! :)
43. Katagi (válaszként erre: 42. - Zsn5)
2012. jún. 3. 20:55
Üdv a csapatban! Nem egyszerű, de erős akarattal megoldható!Sok sikert Neked is.
42. Zsn5
2012. jún. 3. 20:12

Sziasztok lányok, csatlakozom hozzátok!

Ugyan én már régebben elkezdtem(ápr.1), egy ideig szigorúan tartottam az előírást, aztán jött ilyen alkalom, olyan alkalom és akkor nem azt ettem amit kellett volna..aztán meg már úgy voltam vele hogy na jó még belefér majd hnaptól folytatom. Aztán mindig egy új hnap lett belőle.

Most ismét elhatároztam magam, mert ez igy nem mehet tovább. 170cm vagyok és 115kg.. sosem voltam vékony, de legalább jól néztem ki. Ma kezem ügyébe akadt egy 5-6évvel ezelőtti kép.. hát igen csak elkeseredtem, hogy most hogy nézek ki.

Remélem most nem csak egy hónapig fog tartani a kitartásom, muszáj végig csinálnom. Nem elsősorban azért, hogy jól nézzek ki, hanem mert ha igy megy tovább az egészségem látja kárát.


Sok erőt és kitartást mindenkinek, remélem nektek is van, ami motivál!

2012. jún. 2. 10:08
SZép napot mindenkinek! nálunk még napsütéses idő van. túl vagyok az első víznapomon, 9 kivivel és egy fél almával sikerült átvészelnem. és lement 60 dkg. így a 10. napon 2,1 kg-val vagyok kevesebb. :D
40. Katagi
2012. jún. 2. 10:01
Hogy vagytok? Borús hétvége... Mi a menü? Tegnap nehéz helyzet volt. Keményítő napom volt és kerti bulira mentem. Úgy volt, hogy 5 körül eszünk, babgulyást. Hm, van benne krumpli, zöldség, mehet. Délben gyümölcsöt ettem és egy szelet teljes kiőrlésű zsemlét.Persze kaja sehol 5-kor, majdnem akkor kezdtünk főzni. Ettem nyers répát meg 2-3 szem kicsi pogit :-( És 9-kor meg vacsit. Most van mit ledolgozzak...
39. Katagi (válaszként erre: 38. - Zidenhow)
2012. jún. 1. 10:14
Baromi nehezen!!! Sok elfoglaltság kell, távol a kajától! Máshogy nehéz!
2012. jún. 1. 09:21
Sziasztok! szép napot mindenkinek! ma van az első víznapom. a tegnapi gyüminap után lement 0,3 kg. hogyan szoktátok átvészelni a víznapot?
37. Katagi
2012. máj. 31. 21:10

Még mindig jár az agyam a paleon. Egyenlőre a tejtermék miatt nem tudom magamévá tenni. Viszont ha végigcsinálom a 90 napost addig, amíg nyaralni megyünk (5 napra), az kb. a 70. nap és lefogyok annyit amit gondoltam, akkor lehet hogy a szbi alatt megpróbálom a paleot és azzal folytatom. Kicsit még utána olvasok a neten.

Örülök Mazsinka véleményének és ha néha be-belátogatna, az jó lenne. Nem vagyunk ellenségek, csak máshogy gondolkodunk dolgokról!

Ma fehérje napom volt és annyit rohangáltam, hogy sajtokon, tojáson, joghurton kivül nem volt időm mást enni.

2012. máj. 31. 10:05

Sziasztok! Szép napot mindenkinek!

ma van a 2. gyüminapom megmértem magam ami nem volt túl jó ötlet,mert még mindig -1,2nél járok.igaz tegnap többre sikerült a vacsim mint terveztem. :( mindegy holnap tartok víznapot és utána meglátjuk.

35. timtu (válaszként erre: 34. - Katagi)
2012. máj. 31. 07:44
Szép reggelt mindenkinek! Gratulálok!!!! Ügyi vagy! ..és milyen lendületet ad az embernek, a pozitív eredmény.
34. Katagi
2012. máj. 31. 07:12

29. nap -4,9 kg!!! Megvolt a víznap hatása!!!

Reggelire csináltam gyümölcsturmixot!

33. Mazsinka (válaszként erre: 32. - Katagi)
2012. máj. 30. 22:21
Az jó, ha elgondolkodtatott, megfogadni nem muszáj persze. Csak gondolj bele! Biztos van otthon épp valamilyen hús, ha nincs, akkor zöldség, ha nincs, akkor gyümölcs. Bármelyikért nyúlhatsz, nem kell kivárnod, hogy holnap legyen, hogy bírj enni bizonyos dolgokat.Ha nem kívánod reggelire a gyümölcsöt, mert épp nehezet melózol, akkor eszel kolbászos tojást és kész. Én ma pl. reggelire egy almát ettem. Ebédre húslevest sok főtt husival, grillezett tököt, uborkasalátát, délután ettem pulykamellett, aztán magokat, aztán aszalt szilvát, aztán banánt...amikor csak akartam, ettem, amennyi jólesett. Holnap pedig szintén alkalom szüli majd a kaját. Kinyitom a hűtőt, és valamit variálok, ami belefér az életmódomba. Nem görcsölök rá a szigorú szabályokra. És ha megkívánom a sütit, akkor sütök magamnak-persze diétásat, és befalom, ha úgy tetszik. Közben sok vizet iszom, és ha még sportolnék is, tuti rég lefogytam volna. Ilyen egyszerű-mindezt egy lusta pajzsmiriggyel, amivel nehéz fogyni. Összsségében csak annyit: kitartás, bárhogy is döntesz! És persze sok sikert!
32. Katagi
2012. máj. 30. 21:55
Számomra érdekes és tanulságos volt , amit írtál. Szívesen veszem a "másik" oldal véleményét is. Köszönöm, amiket leírtál. Őszinte leszek: elgondolkodtatott...
2012. máj. 30. 21:52
A 90 napos azoknak való, akik nem tudnak lemondani a szénhidrátról, már meg ne haragudjatok. Diétának diéta, csak épp nem egészséges. Úgyhogy aki nem törekszik az egészségre, annak jó. Nekem túl sok benne egyébként is a szabály: egyek gyümölcsöt reggelire. És mi van, ha nem kívánom? Mi van, ha tojást ennék?Ma szénhidrát napom van, a család párolt brokkolit eszik, én meg csakazértis tortát sütök magamnak...És a vendégeskedéssel mi van? Ha másoknál épp nem szénhidrát nap van? Én olyankor ettem levest, meg ami belefért az életmódomba, húst, zöldséget, ami nem, abból nem szedtem-amikor szigorúan fogtam magam. Anyám is csinálta, de nem tudta már követni, mikor, mit ehet. Sokkal egyszerűbb követni a hús-zöldség-gyümöcs elvet, és azt variálni, mint belebonyolódni ilyen diétákba. És én is eszek édességet, csak épp cukormenteset, akár minden nap, nemcsak négynaponta. Melyik a jobb cukomentes, egészséges süti akár minden nap korlátlan mennyiségben, vagy négynaponta egy szelet torta? De nem regélek tovább, ez nem az a fórum, és tulajdonképpen semmi közöm hozzá, ki mivel akar lefogyni.
30. verem
2012. máj. 30. 21:41
Nekem az egyik kolléganőm végigcsinálta a 90 napost. Az elején én is csak néztem, hogy szénhidrát nap, mi a csoda... A testkontroll alapjait ismertem. A lényeg az, hogy nem tudom, hogy hány kg-tól szabadult meg, de, hogy írtó csinos lett az biztos. Pedig világ életében fogyózott. Úgyhogy kitartást mindenkinek! Ja és ő a 40-es évei végét taposta.
29. Mazsinka (válaszként erre: 28. - Katagi)
2012. máj. 30. 21:31
Nekem a tej nem hiányzott, mert nem szeretem, a joghurt, kefir, túró viszont igen. A paleo tiltja a hüvelyeseket is, azokat is szeretem, de nem ehettem. Olaj helyett disznózsírt használtam, és bolti felvágottak helyett házi kolbászt, tojást ettem, aztán jöttek a bűnözések, amikor visszahoztam a tejtermékeket, és a hüvelyeseket is, valamint néha-néha ettem tésztát, vagy zablisztes, szójalisztes dolgokat, újra használtam az olajat, a sajt is mindennapossá vált...és voltak esetek, hogy sütiztem pl. szülinapokon-tehát így nem lehet, vagy csinálom, vagy nem csinálom. És persze ehhez semmit sem mozogtam szinte. Kilencven kilóról indultam, most nyolcvan vagyok, és még legalább tízet szeretnék fogyni. Minden diéta lemondással jár. Ha lemondasz a tejtermékekről, tudod, hogy az egészséged érdekében teszed. Egyébként van, aki 90 nap alatt fogy le 7 kilót...nem 30, ez azért jelent valamit. A naplómban vannak képek, miket eszegetek, paleósak, updatesek, "egészségesek"-bár ez is elég relatív, ki mit nevez annak:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook