Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 februárjában érkező babák fórum

2012 februárjában érkező babák (beszélgetős fórum)


180. wanita77 (válaszként erre: 179. - Amagdika)
2011. aug. 4. 14:58
Igen, az elég drága, én sem fogom már megcsinálni. Ha ez rendben van, nem is kell, azt hiszem és ez legalább ingyen volt.
179. Amagdika (válaszként erre: 178. - Wanita77)
2011. aug. 4. 14:40

jaj de jó!!!:)

ilyenkor mindig megkönnyebbül az ember.

tegnap nekem is mondta a dokim az integrált tesztet, de én nem csináltatom meg. a fiamnál sem kellett, ráadásul 35000 ft, ennyi most tutira nincs rá. pont most tudtam meg, hogy már a toxoplasma szűrés is 5000 ft lesz.

nem sok idő telt el az előző terhességem óta, mégis rengeteg dolog váltotzott...:(

2011. aug. 4. 11:43
Na, nekem meg végre megérkezett a kombinált teszt eredménye, szerencsére alacsony kockázat jött ki. Annyira megkönnyebbültem! Most már nem félek az AFP-től sem, mert ha ez jó, akkor már nem lehet baj.
177. Amagdika (válaszként erre: 176. - Wanita77)
2011. aug. 3. 20:14

na megvolt a dokilátogatás, majdnem egy órát bent voltam, nagyon alapos volt, megkaptam a beutalókat, megint sűrű hetek következnek, Afp, sima vérvétel, 18 hetes UH, fogászat...

bekukkantottunk a manóhoz, össze-vissza mozgolódott, nagyon aktív volt:D

a nemét nem merte a doki 100%-ra megmondani, de azt mondta, hogy ő inkább kisfiúnak nézi, de ne vegyem készpénznek, úgyhogy majd a 18 hetes UH-n talán megerősítik (vagy cáfolják)

egyelőre nem élem bele magam, hogy kisöcsi lesz, megvárom azt a 100%-ot.

176. wanita77 (válaszként erre: 175. - Amagdika)
2011. aug. 3. 19:50
Így már értem. Kb. két hét múlva én is megyek uh-ra, már nagyon várom, hogy lássam. És hátha kiderül már az is, hogy lány-e vagy fiú, olyan jó lenne megtudni!
175. Amagdika (válaszként erre: 174. - Wanita77)
2011. aug. 3. 14:15

a dokimnál volt UH, mindig megnéztük mikor mentem és pont mentem, hát pon ki is derült.:)

aztán lehet, hogy ez a babám szégyenlősebb.

174. wanita77 (válaszként erre: 173. - Amagdika)
2011. aug. 3. 07:58
Hogy lehet, hogy a 16. héten voltál akkor uh-n? A 12. heti után csak a 18. heti van, legalábbis nekem úgy volt.
173. Amagdika (válaszként erre: 172. - Wanita77)
2011. aug. 2. 21:49

Január 20.-ra, hivatalosan.

Jó lenne, ha már holnap megmutatná.

Ármit a 16. héten 110%-ra megmondták, még képet is kaptunk a kukijáról, úgy beterpesztett.:D

172. wanita77 (válaszként erre: 171. - Amagdika)
2011. aug. 2. 15:46
Hát igen, te már nemsokára megtudhatod, nekem még odébb van. Amúgy te mikorra vagy kiírva?
171. Amagdika (válaszként erre: 170. - Wanita77)
2011. aug. 2. 15:35

hát igyekszem nem félni, de sajna ritkán úszom meg ájulás nélkül, Ármival is sokat ájuldoztam vérvétel után, na de ki kell bírni, különben is mi ez a szüléshez képest? :D

én is kiváncsi lennék, milyen egy kiscsajszi, na meg nálunk mindenki lányt vár, mivel csak fiúk vannak, de szerintem pont ezért esélytelen a lány.

egyébként nálam változó, van, hogy fiú felé hajlok, aztán másnap már a kislány felé...:)

nemsokára úgyis megtudjuk.

170. wanita77 (válaszként erre: 169. - Amagdika)
2011. aug. 2. 15:02

de jó neked, hogy érzed, már én is nagyon várom!

Ne félj a vérvételtől, én mostanában meg sem érzem.

Remélem ráér később is, majd hétfőn kérek papírt.

Én kislányt szeretnék!

2011. aug. 2. 14:45

Mi is jól vagyunk, már alig várom a holnapot, hátha megmutatja a pindurka mi van a lába között.:)

Nekem már mocorog képzeljétek, kb. egy hete konkrétan érezhető minden nap, főleg este, mikor altatom a nagyobbat, akkor mocorog állandóan, olyan jó, már el is felejtettem milyen volt.

Nekem jövőhét kedden lesz az AFP, de már előre stresszelek, annyira félek a vérvételtől, vááááá...:/

wanita77: a dokid tuti utólag is meg tudja írni a papírt az adókedvezményhez, legalább is nálunk ilyenekből nincs gond.

Na és csajok, ki-mit szeretne???Kislányt vagy kisfiút????;)

2011. aug. 1. 20:35

Én jól vagyok, ma voltam dokinál, minden rendben. Legközelebb csak 22-én kell visszamennem és még csak utána jön az AFp, meg a 18. heti uh. Nagyon távolinak tűnik.

Ti igényeltetek már családi adókedvezményt a babára? 91. naptól jár, nekem az pénteken lesz, de elfelejtettem igazolást kérni a dokitól. Remélem utólag is le lehet adni.

167. Babeck (válaszként erre: 166. - Amagdika)
2011. aug. 1. 17:58

:))

Emlékszik a hagymalevesre :)))


Türtőztetem magam, van elég sz@r amin idegesít(het)em magam, nem kell még egy plusz - csak fórumokon, blogokban meg annyi jót olvastam róla. Na mindegy, pár hét és remélem érezni fogom a babeklit, az elég megnyugtatás lesz :)

Amúgy is jövő kedden megyek kontrollra, biztos megnézik ultrahangon :)


Hogy vagytok úgy amúgyilag? :)

166. Amagdika (válaszként erre: 165. - Babeck)
2011. aug. 1. 15:10

én is akartam venni, anno mikor a fiamat vártuk, de a férjem+a védőnő lebeszélt. Állítólag még ő is nehezen találja meg a szívhangot, azt mondta, hogy halálra idegesíteném magam vele, úgyhogy nem vettünk.

A mostani védőnőmnek van, így amikor megyek, lehet hallgatózni, ennyi épp elég.

visszatérve a vizsgálatokra, nekem nem volt semmilyen speciális vizsgálat, csak a szokásosak, a fiamnál is. De most szerdán már a régi dokimhoz megyek, neki elmesélem az előzményeket (vetélés, vérzések stb.) aztán majd meglátjuk mit mond.

Juj már annyira várom, hogy lássam a minimanót..:D

na igen, már próbálom visszafogni a csípőset, de nem könnyű...

a kisfiammal rengeteg hagymát, fokhagymát ettem, állítólag valamennyi aroma átjut a magzatvízbe, na ő mióta kóstolta imádja a hagymát minden formában.:)

165. Babeck (válaszként erre: 164. - Wanita77)
2011. aug. 1. 13:18

Ezt hol találtad? Hiteles forrás, vagy a szokásos internetes tudoroknál? :)


Ugyanazt a "doppler" ultrahangot vagy mit küldi be, mint a védőnő gépe meg a sima ultrahang gép, ami valóban "magas frekvenciájú hangnyaláb", azért hívják ultrahangnak :)(az nekem mondjuk nem kerek, hogy ha minimális esélye lenne, hogy halláskárosodást okoz, akkor csinálnának-e egyáltalán ultrahangvizsgálatot, meg a babát hogyan zavarhatja, hogy képes érzékelni? :O)


Olvasgattam fórumokat róla, nagyon sok a pozitív tapasztalat. Szóval még mindig tanácstalan vagyok :D

De azt hiszem inkább megpróbálom türtőztetni magam addig, amíg mozogni kezd ;)

Sajna úgyis sok UH van/lesz, a vérzések miatt :S


De köszönöm szépen a keresgetést :))

2011. aug. 1. 12:43

Ezt találtam:


Otthon szívhang hallgató készülék:

Ezek mind mind egy magas frekvenciájú hangnyalábot lövelnek a pocakba és a babát zavarja, még halláskárosodás is megfigyelhető.

163. wanita77 (válaszként erre: 162. - Babeck)
2011. aug. 1. 12:40

Na, ezt most én nem értem. :(

Hogyhogy a szívhallgató az csak ultrahang?

162. Babeck (válaszként erre: 160. - Wanita77)
2011. aug. 1. 12:09

De ez a szívhallgató izé csak ultrahang. Nem értem :(

Na mindegy.

161. wanita77 (válaszként erre: 159. - Babeck)
2011. júl. 31. 21:12
Sajnos igen. Semmi nem biztos. soha nem tudják 100%-ra megmondani, hogy beteg lesz-e vagy sem, ezért tartom feleslegesnek a sok vizsgálatot. Pozitívan kell hozzáállni és akkor nem lesz semmi gond.
160. wanita77 (válaszként erre: 158. - Babeck)
2011. júl. 31. 21:11
Igen, nem tesz jót neki. De nem konkrétan az uh, hanem ez a szívhang mérő.
159. Babeck (válaszként erre: 157. - Wanita77)
2011. júl. 31. 20:13
Akkor csak hülyítenek a belső vizsgálatok eredményességével? (pl. magzatvíz-mintavétel) Ez elég szomorú :(
158. Babeck (válaszként erre: 156. - Wanita77)
2011. júl. 31. 20:10

Védőnőnél múlt héten voltam, és legközelebb szeptemberben (közepén) kell menni, szóval a havonta... Az itt nem havonta...


Árt a babának az ultrahang? De durva!

157. wanita77 (válaszként erre: 154. - Babeck)
2011. júl. 31. 19:43
Az a baj, hogy nem tudják 100%-ra megmondani, hogy beteg lesz-e. Ha tutira megmondanák, hogy beteg lesz, én elvetetném.
156. wanita77 (válaszként erre: 155. - Babeck)
2011. júl. 31. 19:42
Én úgy hallottam, hogy az nem tesz jót a babának, nem szeretik, menekülnek előle. Inkább ne vegyél szerintem és te is idegeskedni fogsz, ha nem hallod. Elég, ha a védőnő meghallgatja havonta.
155. Babeck
2011. júl. 31. 18:41

Irigylem a gyomrod AMagdika :)))

Nekem még az eddigi átlag fűszerezéstől is ég :(


Szerintem (remélem) megszűri a méhlepény a csípőset, csak nem hagyná Természet Anyánk, hogy savanyú-csípős levesben úszkáljanak a Babikáink ;)


Anyósom csinált kovászos uborkát, kaptunk pár üveggel, én azt eszem (majdnem) mindenhez :)))


Ti mit gondoltok a szívhang-hallgatóról? (Az otthoniról)

Nem tudom, hogy megnyugtatna, vagy csak idegesítene, ha esetleg nem találom meg a szívhangot :/

154. Babeck (válaszként erre: 153. - Wanita77)
2011. júl. 31. 18:26

Ő se hagyott volna, szóval nem :D


Én rettegek minden bajtól, ezért kértem az integrált tesztet.

Olvastam egy másik fórumon, hogy egy "kismama" azt írta, hogy neki akkor se lenne szíve elvetetni, ha bebizonyosodna, hogy beteg. Hát gratulálok... :(

153. wanita77 (válaszként erre: 150. - Babeck)
2011. júl. 31. 08:17

Igen, elvileg a része, de nem kötelező megcsinálni. Én nem is fogom, ha a kombinált rendben lesz. Nekem is rendben volt az uh, hogy biztos nem lesz gond.

Ejnye, párodnak nem is hagytál a nasiból? :)

152. wanita77 (válaszként erre: 151. - Amagdika)
2011. júl. 31. 08:15

De jó neked, hogy már itt tartasz! Te voltál kombinált teszten?

Hú, az igen, szabad ennyi csípőset enni? Nekem semmi ilyen nincs, amit ennyire kívánnék, mindig mást. Néha nehéz kitalálnom, mit is ennék, máskor bármi jöhet. :)

2011. júl. 30. 22:06

sziasztok csajok!

nagyon drukkolok Nektek, tuti bizti, hogy minden oké lesz!!!!:)

én szerda du. megyek a régi/új dokimhoz, lesz Uh is, nagyon izgulok, hátha megmutatja magát a drágám. nekem már holnaptól a 16. hét kezdődik, jövőhét után meg már AFP.

én a csípőset zabálom tonnaszám, a number 1, az ecetes almapaprika, de jó csípős és az jöhet mindenhez és bármikor...:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook