Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2012. évi közigazgatási alapvizsga tesztkérdéseket vadászom, ki tud segíteni egy bukott nagyinak? fórum

2012. évi közigazgatási alapvizsga tesztkérdéseket vadászom, ki tud segíteni egy bukott nagyinak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. nov. 19. 14:08

Sziasztok! Akinek esetleg lenne már elmentett tesztsora, kérem küldje el nekem az alábbi címemre! Nagyon köszönöm előre is! :)

rutteredit@gmail.hu

2014. nov. 18. 14:10

Sziasztok!

Jövő héten vizsgázom. Ha valakinek ven tesztsora, kérem, küldje át! zsobel81@gmail.com

Köszi

2014. nov. 14. 10:54
Közigazgatási alapvizsgára hol találok teszteket?Előre is köszi
2014. nov. 9. 16:49

Sziasztok

Mik a vizsgával kapcsolatos tapasztalaitok? Én 13-án megyek :(

2014. nov. 8. 18:35

Sziasztok!


Jövő héten megyek vizsgázni,másodszor olvasom végig a könyvet, viszont szükségem lenne kérdéssorokra. Akinek van légyszíves küldjön a nyuszika072@gmail.com címre! Előre is köszönöm a segítségeteket!

2014. nov. 5. 11:22

Sziasztok!


December 04. napon fogok közig alapvizsgát tenni, akinek esetleg lenne még elmentett tesztsora, kérem küldje el nekem az alábbi címemre! Nagyon köszönöm előre is! :)

tothzi@indamail.hu

2014. nov. 4. 14:30

Kedves Mindenki!


Én ebben a hónapban fogok vizsgázni. Segítségeteket szeretném kérni. Nagyon örülnék neki, ha valaki nekem is elküldeni a teszt sorokat! Előre is nagyon szépen köszönöm!

wittner.adrienn@gmail.com

2014. okt. 31. 06:35

Kedves Mindenki!


Tegnap megcsináltam az alapvizsgát, 80%-os lett, ngayon boldog vagyok :)

Szeretném megköszönni Nektek az itt leírt infóitokat, hasznosak voltak!

Nagy puszi és ölelés Mindannyiótoknak! :)

218. ibi0616
2014. okt. 28. 15:34

Sziasztok!

Én is szeretném kérni a segítségeteket! Holnapután vizsgázok! Nagyon örülnék ha teszt sorokkal segítenétek! Köszönöm. ibi0616@freemail.hu

217. Sarkadi
2014. okt. 13. 17:39

Sziasztok,


Ha tudna vki tesztsor küldeni Nekem Közig. alapvizsgához, nagyon megköszönném:-)


boggica33@gmail.com

2014. okt. 9. 20:06

Kedves Mindenki! Sikerült a vizsga! És ahogy észleltem a környezetmben mindenkinek. Amit tudok tanácsolni:

1. Nem kell parázni, mert tökéletesen teljesíthető!

2. Van amit ki lehet 0 tudással logikázni, mert egyértelmű.

3. Ajánlom a jegyzetet értő olvasással legalább 2-szer elolvasni és a kifeketített részeket memorizálni.

Mindenkinek kívánom, hogy legyen túl rajta sikeresen. Hajrááááá

2014. okt. 6. 13:10

Sziasztok!


3 nap múlva megyek én is alapvizsgázni...Nem kicsit félek, hisz rég volt már az iskola...Nagyon örülnék, ha tesztsorokkal segítenétek a sikeres vizsgázásomat:-)Az email címem: nmlrozi@gmail.com.

Előre is köszönöm a sgítséget!

2014. szept. 26. 09:12

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt levizsgáztam.

Megosztom amire emlékszem:


Válassza ki, hogy az alábbiak közül mely intézmény által került elfogadásra a "Magyar Nemzetpolitika – A nemzetpolitikai stratégia kerete" c. dokumentum! Jelölje meg a helyes választ! (5 ből 1 választani)


Mikor határozatképes a képviselő-testület a helyi önkormányzatnál? Jelölje a helyes választ!  (4 ből 1)



Döntse el, hogy az alábbi állítás igaz vagy hamis! Az Alaptörvény lehetővé teszi, hogy ügyek meghatározott csoportjaira – különösen a közigazgatási és munkaügyi jogvitákra – külön bíróságok létesíthetők.( beillesztős 3 ból 1)


A felsoroltak közül melyek a határozat záró részének tartalmi elemei? Jelölje meg a helyes válaszokat! (Több helyes megoldás is lehetséges!)


Az alábbiak közül válassza ki a minősített adat felhasználásához szükséges okiratokat! Jelölje a helyes válaszokat! (Több helyes megoldás is lehetséges!) 



Melyik meghatározás a helyes? Jelölje meg a helyes választ!


A közigazgatási hatóság a hatáskörét az eljárása megindításakor erre irányuló kérelem esetén köteles vizsgálni.  A közigazgatási hatóság a hatáskörét az eljárása megindításakor hivatalból köteles vizsgálni. 

A közigazgatási hatóság a hatáskörét a döntésének meghozatala előtt erre irányuló kérelem esetén köteles vizsgálni.

A közigazgatási hatóság a hatáskörét az eljárás minden szakaszában erre irányuló kérelem esetén köteles vizsgálni.

A közigazgatási hatóság a hatáskörét az eljárás minden szakaszában hivatalból köteles vizsgálni. 

A közigazgatási hatóság a hatáskörét a döntésének meghozatala előtt hivatalból köteles vizsgálni. 


Bíróságok 4 szintjét sorba rendezni, legalsóbb szinttől kedje.


EU bizottságának végrehajtó feladatköre van. (i-h)


Ki tehet javaslatot az alaptv. Módosítására( 4 ből 2 kellett választani)


Alaptörvény, törvény, miniszteri rendelet, kormányrendelet, hierarhikusan sorba rakni.


Melyik Nem a Magyary program beavatkozási területe? ( 5 ből kellett választani)



Közfeladat-kataszter kialakítása, amelyre a stratégiai döntéseket és …..................

támogató információ-rendszer épül, valamint kiszolgálja a deregulációt és a végrehajtási szintű

jogalkotást. ( kiegészítős 3 ból 1 )


kormány üléseire általában ….... kerül sor. (kiegészítős)


Pénzügyi Bizottságot …............lakosú település esetében kell létrehozni.


Az alapilletmény összege imagasabbnak kell lennie az előző évinél. (i-h)


Mik a semmisségi okok+ jellemzői? Többől kiválasztani


2010-et követően melyik bizottság foglakozik a külhoni magyarokkal? Többől kellett kiválasztani


Mi a népszuverenitás?


Mit jelent a passzív választójog?


Hivatásetikai kódex a magatartási kódex felett áll. (i-h)


Kizárásról az ügyintéző/ a hatóság vezetője/ az ügyintéző felettese dönt.


Polgármester állapítja meg az etikai eljárás szabályait (i-h)


Kihez intézhetnek kérdést az Ogy. Képviselők? Több válasz


Pótszabadság mértéke nő ha magasabb besorolási fokozatba lép. (i-h)


Mi központi közig hivatal. Többől kiválasztani.


A COREPER mezőgazdaság tanácsot takar. (i-h)


Mi nem jellemző a bírói jogalkotásra? Egyet kiválasztani


Kinek a javaslatára nevezik ki a minisztereket,


Kinek a javaslatára nevetik ki a járási hivatalvezető helyettest.


Volt még pár kérdés a 6. modulból,amikre nem emlékszem meg az EU részből fel volt sorolva 6 nyelv válassza ki melyik nem illik a sorba.

213. eszti_21 (válaszként erre: 212. - Nyuszika072)
2014. szept. 23. 23:45
Sziasztok! Nekem is jól jönne egy kis segítség, itt a vizsga a nyakamon :( Az e-mail címem esztike711@gmail.com. Előre is köszönöm szépen:)
2014. szept. 15. 20:00

Sziasztok!


Én is hasonló cipőben járok, mint az előttem szólók. Sikerült valakinek kérdéseket összegyűjtenie? Ha valaki tudna nekem segíteni, akkor szívesen fogadom a kérdéssort (vagy bármilyen egyéb segítséget) a nyuszika072@gmail.com e-mail címre. Előre is köszönöm mindenkinek, aki ismeretlenül is hajlandó segíteni egy parázó vizsgázónak :D

2014. szept. 8. 12:10
Sziasztok nagyon meg vagyok szorulva sürget az idő kérek valakit segítsen ki mert most fogok közig alapvizsgázni a kérdéssort megtudná valaki küldeni a kiscicamiskolc@freemail.hu címre? nagyon megköszönném...
210. Nikimiki01 (válaszként erre: 209. - Tibics)
2014. szept. 4. 12:22
Sziasztok, megkerdem anyumat, ő letette pár éve emlékeim szerint, külügyes, nem tudom van e ebből többféle....
209. Tibics (válaszként erre: 207. - Zokniszandal)
2014. szept. 4. 12:12

Sziasztok!


Csatlakoznék az előttem szólóhoz, nekem is nagy szükségem lenne a tesztsorra, hogy gyakorolni tudjak..

tibormikls@gmail.com

2014. szept. 4. 09:15

Aktualizálták a vizsga anyagát, ajánlom minden vizsgára készülő figyelmébe:


[link]

2014. aug. 23. 19:28

Sziasztok!


Csatlakoznék az előttem szólóhoz, nekem is nagy szükségem lenne a tesztsorra, hogy gyakorolni tudjak... Sajnos nekem már hely sem maradt a kurzusra, így kénytelen vagyok egyedül felkészülni a vizsgára... :-( Ha szépen megkérek közületek valakit, akkor elküldené nekem is? m43b16@gmail.com a címem. Hálásan köszönöm!

206. manci21
2014. aug. 21. 15:06

Sziasztok!

Szeptemberben én is csatlakozom a vizsgázók kis csapatához és szeretnék én is kérni tesztsort gyakorlásképpen.

Légyszike akinek van ilyen, megtenné, hogy küld nekem is?

kata.szt@citromail.hu

Köszönöm a segítséget!

205. Odri28
2014. aug. 19. 10:07
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:)
204. Odri28 (válaszként erre: 203. - Vic61)
2014. aug. 18. 13:32
Sziasztok! Én is szeptemberben megyek alapvizsgázni, kérlek titeket amennyiben lehetséges az odrika84@freemail.hu e-mail címre küldjetek tesztsort! Előre is köszönöm a segítséget!
203. Vic61 (válaszként erre: 202. - Manderley)
2014. aug. 15. 09:38

Sziasztok!

Én is szeretnék teszteket kapni! katonagyozo@gmail.com


Köszönöm.

2014. júl. 10. 09:12

Sziasztok. Én is szeretnék tesztkérdéseket kapni valakitől, ha lehet :)


manderley@mailbox.hu


Köszönöm szépen.

201. mmacus (válaszként erre: 200. - Kisjutka84)
2014. júl. 9. 19:17
Amikor én vizsgáztam, 20-an ültünk egy ovális asztal körül, jó sűrűn, mindenki előtt laptop. 5-6 felvigyázó sétált körbe. Szóltak, mikor lehet indítani a tesztet, mindenki teljesen más kérdéssort kapott. Amikor készen voltunk, szintén szólni kellett, dokumentálták, kb egy óra múlva kaptunk jegyzőkönyvet, oklevelet meg a munkahelyre küldték meg postán, pár hét múlva.
2014. júl. 9. 15:14

Aki már, vizsgázott kérem segítsen.Idén ősszel vizsgázom. Hogy zajlik a vizsga? Beültetnek egy számítógép elé,minden egyes vizsgázót a gép kidobja neki sorban az 50 kérdést és kész?

Valamint az unalomig ismételt kérés, kérem ha valakinek vannak tesztkérdései, légyszíves küldje el nekem a grossout84@gmail.com e-mail címre.


Köszönöm.

199. Dya31
2014. jún. 30. 19:16

Sziasztok! Én is harcba indulok a közigazgatási alapvizsgáért.... ami (egyetemi) szakdolgozat készítés mellett nem egyszerű menet.


Ha valaki nekem is tud segíteni tesztekkel.... nagyon hálás lennék!!! (dya31@freemail.hu)

Köszönöm!


D

198. borso3
2014. jún. 22. 12:10

Sziasztok!

Szintén tesztsort kérnék, egy nagylelkű felajánlótól. Köszi

magyarorsolya@vipmail.hu

197. Mano710 (válaszként erre: 196. - Lia0717)
2014. jún. 17. 19:45

Szia!

Amennyiben megkaptad valakitől a tesztsort, megtennéd hogy továbbítod az email címemre? kis.manochka@freemail.hu


A segítséged előre is köszönöm!!


Jó tanulást! :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook