Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2012. évi közigazgatási alapvizsga tesztkérdéseket vadászom, ki tud segíteni egy bukott nagyinak? fórum

2012. évi közigazgatási alapvizsga tesztkérdéseket vadászom, ki tud segíteni egy bukott nagyinak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
256. Zsocy70
2015. márc. 24. 21:26

A napokban vizsgáztam sikerrel. Inkább gondolkodtató kérdések voltak, kevés olyan kérdés volt szerintem, amire számítani lehetett volna. Hátha segít valakinek (sok sikert az előtte állóknak!).

Amikre emlékszem:

H: hibakereső, E: egyszerű választás, T: többszörös választás, I-H: igaz-hamis, K: kiegészítendő (4 lehetőségből választani)

1. H. Hogyan nem szavazunk?

-nyílt választás


2. E. Mit jelent a népszuverenitás?

- nép főhatalmát


3. E. Ki javasolja a miniszterelnököt?

- közt. elnök


4. E. Ki foszthatja meg a közt. elnököt tisztségétől?

- Alkotmánybíróság


5. T. Közt. elnök önállóan gyakorolható hatáskörei?

- törvényt kezdeményez

- kinevezi a minisztereket (ez nem önálló!!)

- kialakítja hivatala szervezetét

- kinevezi a hivatásos bírákat


6. I-H Az alapvető jogok biztosának helyettesei a jövő nemzedékek érdekeinek, a Magyarországon élő nemzetiségek jogainak a védelmét látják el. (Igaz)


7. T. Ki hozhat autonom rendeletet?

- Kormány

- helyi önk. képviselő testülete (a másik 2-re nem emlékszem, de csak ennyi van!)


8. K. Az EU szervei (Bizottság, Tanács, EP) a tanácsadó szervek döntéseit nem kötelesek figyelembe venni.


9. T. Melyek központi szervek?

- kormány

- kormánybizottság

- miniszterelnökség (ez volt írva cselesen!!)

- (erre nem emlékszem, de ez nem központi volt!)


10. H. Melyik nem feltétele a közig. államtitkár kinevezésének?

- 30 évet betöltötte

- büntetlen előélet

- ogy. képviselők választásán választható

- egyetemi végzettség


11. T. Melyek kormányhivatalok?

- KSH, Orsz. Atomenergia Hivatal (a többi 2 nem volt jó, de nem emlékszem rájuk)


12. E. Ki látja el a polgármester tekintetében a munkáltatói jogokat?

- a képviselő-testület


13. K. A jegyző a törvényesség őre, hiszen köteles jelezni, ha jogszabálysértést észlel a polgármesternek.

14. T. Melyek a személyzeti politika megújításának eszközei?

- stratégiai gondolkodás

- központi koordinációs szint kiépítése

- megfelelő munkáltatói képesség

- (nem emlékszem!)


15. E. Mikor nem a Kttv. alapján kell eljárni (mikor kell kormányrendelet alapján „végezni”?

- a teljesítményértékelésnél


16. E. Mennyi a jubileumi jutalom legnagyobb mértéke?

- 8

- 5

- 3

- 2


17. I-H Vezetőkre vonatkozó etikai elvek kiegészülnek a példamutatással? (igen)


18. K. 2010-ben az ENSZ, az Interpol és az OLAF kezdeményezése alapján jött létre a Nemzetközi Korrupcióellenes Akadémia (IACA).


19. E. Mit jelent a joghoz kötöttség alapelve?

- A közig hatóság az eljárása során köteles betartani és másokkal betartatni a jogszabályok rendelkezéseit.


20. Összepárosítós:

- törvényesség, ill. joghoz kötöttség

- tájékoztatáshoz való jog

- diszkrimináció tilalma

- tisztességes eljáráshoz való jog (a meghatározásokra nem emlékszem)


21. E. A hatóság mikor vizsgálja illetékességét az eljárás során?

- az eljárás minden szakaszában


22. K. A kizárás fennálltáról mindig a hatóság vezetője dönt, és szükség esetén más ügyintézőt jelöl ki.


23. T. A hivatal a hatósági igazolványt minek az igazolása céljából állítja ki?

- ügyfél adatai

- tény

- állapot

- jogok

- egyéb adat


28. I-H A közig. hatóság köteles hivatalból megindítani az eljárást, ha életveszéllyel fenyegető helyzetről szerez tudomást. (igaz)


29. H. Mi nem jellemző a Magyary programra?

- biztosítja a folyamatos mérhetőséget

- időtartománya igazodik a politikai ciklushoz

- fejlesztési modellként hatása kisugárzik

- „időtakarékos megoldások” (nem pontosan így)


30. E. Mikor élt és alkotott Magyary Zoltán?

- XX sz.

- XIX sz.

- XXI sz.


31. T. Melyek tartoznak az államháztartás önkormányzati alrendszeréhez?

- önk.-i költségvetési szerv

- társulás

- nemzetiségi önk. (a többi 2-re nem emlékszem)


32. E. Melyik átengedett adó 100%-a kerül az önkormányzatokhoz?

- a termőföld bérbeadásából származó jövedelem utáni szja


33. T. A költségvetési szervek alapító okirata tartalmazza:

- a szerv nevét, székhelyét, telephelyeit

- illetékességét, működési körét

- „felügyeleti bizottságának neveit” (nem pont így)

- (nem emlékszem!)


34. I-H. Az államháztartás ellenőrzése külső és belső szintből áll. (Hamis)


35. T. Ki ellenőrzi az államháztartás forrásainak rendeltetésszerű felhasználását?

- kormányzati ellenőrzési szerv

- európai támogatásokat ellenőrző szerv

- Állami Számvevőszék

- Magyar Államkincstár


36. I-H „Titkos” minősítési szintű adatot alapesetben legfeljebb 30 évre lehet minősíteni. (igaz)


37. E. A Public Choice szerint a bürokratikus közigazgatás milyen?

- csak a saját érdekeivel van elfoglalva a köz érdeke helyett


38. T. Mi nem jellemző az NPM-re?

- decentralizáció

- versenyhelyzet teremtése

- állam szerepének visszaszorítása

- közigazgatási jog szerepének megerősítése

- „bürokratikusabb keretek” (nem biztos!)


39. T. Milyen vezetői szintek vannak?

- felsővezetők

- közvetlen irányítók

- alvezetők

- középvezetők


40. I-H A Lisszaboni szerződés az EU-t jogi személlyé tette. (igaz)


41. I-H Az adminisztratív költség a jogszabályi adatszolgáltatási kötelezettség teljesítése során merül fel. (igaz)


42. I-H A 2011-es népszámláláskor a szomszédos 7 országban kb. 2,2 millióan vallották magukat magyar nemzetiségűnek. (igaz)

2015. márc. 17. 14:47
Sziasztok! Két hét múlva vizsgázik a férjem, szeretnék neki segíteni. Aki esetleg tud kérdéseket küldeni azt nagyon köszönném. enikovass@freemail.hu
254. Dodi01
2015. márc. 12. 21:05
Sziasztok, két hét múlva vizsgázom, nagyon parázom :( Tapasztalatok... ennyit nem tudok megtanulni. Puskázni lehet?
253. bvpeti
2015. márc. 11. 14:07

Sziasztok!

2015-03-11 alapvizsga itt:

[link]

252. Rőné38 (válaszként erre: 235. - Scara)
2015. márc. 3. 12:37
Szia nem tudom megnyitni a linket. A héten vizsgázok.Segítenél?.köszi e-mail címemre ha átküldöd.köszi
2015. márc. 3. 12:34

Sziasztok segítene valaki. Nem tudom megnyitni ezt a [link]

köszi Elvileg ezen vannak tesztkérdések.

250. kicsikler (válaszként erre: 249. - Flora1206)
2015. márc. 1. 09:51

Szia!


Én teszt oldalról nem tudok. Fórumokból szedtem össze kérdéseket és az alapján próbáltam felkészülni.

2015. febr. 28. 22:11

Sziasztok! Èn is alapvizsgára készülök és örülnèk minden fajta règebbi vagy esetleg friss tesztgyűjteménynek (valkodia@freemail.hu)! Van esetleg olyan oldal ahol sok próbateszten lehet gyakorolni?

Előre is köszönöm a segítsègeteket! :)

248. kicsikler (válaszként erre: 245. - Scara)
2015. febr. 21. 10:46
Köszi a kérdéseket :)
247. Szesszi
2015. febr. 18. 18:01

Sziasztok!


Szeretnék kérni (friss) vizsgakérdéseket.

Köszönöm előre is a segítséget!

pekibaba@gmail.com

246. szimba
2015. febr. 14. 05:53
Szakvizsgára készül esetleg valaki?
245. Scara
2015. febr. 13. 19:58

Még ez is volt:

Igaz vagy Hamis:

Munkaszüneti vagy szabadnapon (nem tudom pontosan) napon végzett munka ellenértékeként, a munkavégzés időtartama háromszorosának megfelelő mértékű szabadidő jár.

244. Scara
2015. febr. 13. 19:48

Nálunk a vizsgán mindenki átment.

A legtöbben kétszer elolvasták a könyvet és kész.

A kérdések nem egyszerűek, volt, akinek nem volt elég az idő, és mégis meglett neki...


Nem emlékszem pontosan minden kérdésre,de igyekszem leírni:


Iparbiztonsági ellenőrzés időrendbe rendezése:

-Nemzeti Biztonsági Felügyelet telephely biztonsági tanúsítványt ad ki

-A nemzetbiztonsági szolgálat által folytatott cégellenőrzés és az érintett felhasználók nemzetbiztonsági ellenőrzése

-Nemzeti Biztonsági Felügyelet által végzett fizikai, adminisztratív és elektronikus biztonsági ellenőrzés.



fogalmak párosítása:

Informatika a közigazgatás tényleges felügyelete alatt-kormányzati szakmai kompetenciák és kapacitások megerősítése

Informatika az iratfelhő konszolidációban-egységes iratkezelés, elektronikus aláírás, elektronikus levéltár

Informatika az ügyintézésben- telefonos ügyfélszolgálat megújítása, ügyfélkapcsolat fejlesztés, ingyenes Nemzeti jogszabálytár integrált ügyfélszolgálatok informatikai infrastruktúra-fejlesztése


Informatika a közigazgatás-irányításban- Költségvetési Gazdálkodási Rendszer, Kormányzati Személyügyi Szolgáltató Rendszer, önkormányzati ASP központok, elektronikus kormányiroda


Informatika általi szolgáltatás-hozzáférés -teljes körű ügyfél-azonosítás, Nemzeti Egységes Kártyarendszer


Informatika a nyilvántartások kezelésében -adatbázis-konszolidáció, hivatalok közötti adatcsere (6. modul legvégén a Magyary-s táblázatban van…)


törvényerejű rendelet-NET megszűnése 1989…


kiválasztós: public choisei szerint a közigazgatás csak saját érdekeivel van elfoglalva


kiválasztós: MÁÉRT első ülése mikor volt: 1999..


leadership: kiegészítős feladat: a …(személyes vezetés) a szervezeti célok elérése érdekében a beosztottakra gyakorolt hatást jelenti….


alkotmányossági vétó…


közigazgatási államtitkári értekezlet…


i v h. az új alaptörvény rendelkezik a közteherviselési kötelezettségről..


Befektetővédelmi alap kiválasztós feladat: legfeljebb 20ezer euróig fizet kártalanítást…


I v H. Költségvetési szerveknél a kötelezettségvállalás ellenjegyzésére fő szabály szerint a gazdasági vezető jogosult.


i v h. Az önkormányzati kiadások legnagyobb részét a kötelezően ellátandó feladatok ellátása teszi ki.


rendkívüli állapot


i v h az államfői tisztség megszűnik, ha az elnök a feladatkörét 60 napon túl nem tudja ellátni...


i v h a helyi önkormányzat kötelező feladata a közművelődés biztosítása...


Melyik közigazgatás-fejlesztési irányzat érvelt az eredményalapú szemlélet elterjesztése mellett...


Illetékességi területtel kapcsolatos kérdés:..nem emlékszem pontosan a kérdésre… székhely,telephely…


tegye sorrendbe a határozat fő részeit:

bevezető rész, rendelkező rész, indoklás, záró vagy hitelesítő rész


kiegészítős: területi önkormányzatnak kizárólag a(z) ….önkormányzatokat tekintjük.


társadalombiztosítással kapcsolatos feladat, kiválasztós: kötelező..kockázatvállaláson alapul, biztosítási és szolidaritási elven működik…


párosítsa össze a fogalmakat a magyarázatokkal: hitelintézet…


népszuverenitás


mitől függ a tisztviselő pótszabadsága…


kiegészítős: a …végrehajtó hatalomnak az a tevékenysége, melynek eredményeként a társadalom tagjainak és szervezeteinek magatartását ténylegesen befolyásolja…


New Public Management kérdés


Helyi adók bevezetésére ki jogosult


azt hiszem volt az is h a megyei önkormányzat megtárgyalja a helyi önkormányzat költségvetési koncepcióját


hivatásrendi etikai kódexel kapcsolatos kérdés


Jelölje meg azokat amelyekben megnyilvánul a végrehajtó hatalom felelőssége a törvényhozó hatalom előtt…


melyek az Euval kapcsolatos fogalmak: EGK EURATOM +volt még 2…


Magyary programmal kapcsolatos kérdés


I v h. Fegyelmi vétséget követ el a kormánytisztviselő ha a kormányzati szolgálati jogviszonyból eredő kötelezettségét vétkesen megszegi.

2015. febr. 11. 19:33
Én is szeretnék kérni tőletek friss tesztgyűjteményt, ha létezik ilyen? szmka@freemail.hu
2015. febr. 10. 15:20
csütörtök alapvizsga, kérlek küldjetek kidolgozott kérdéseket, stb. a hum.gabor@freemail.hu-ra Köszi :)
2015. febr. 9. 20:25

Sziasztok,

Én is alapvizsgára készülök.

Esetleg, vannak frissebb tesztek, amik segítenének a felkészülésben? A felkészülésre mennyi időt szántok? Elég alaposan elolvasni vagy meg is tanultátok, már amennyire 220 oldal száraz anyagot meg lehet?

2015. febr. 3. 18:25
Hírtelen ennyi. A lényeg, hogy nem minden van szó szerint a könyvben és nem a leglényegesebb dolgokat kérdezik. Volt olyan is, ami csak zárójelben van. Volt 5-6 könnyű kérdés is ( pl. a bíróságon hogy indul eljárás 4-ből kellett választani) vagy ki szervezi az oktatásunkat (M. Közszolg Egyetem)De nagyon tudni kel az anyagot és nem elég bemagolni. Úgy teszik fel a kérdéseket, hogy érteni is kell a dolgokat, mert különben nem tudsz válaszolni. Nálunk 33% bukott. Az idő bőven elég, még akkor is, ha sokat időzöl egy kérdésnél. Én volt, amin 3 percig gondolkodtam. Így is 30 percen belül végeztem. Utána át lehet nézni újra a kérdéseket és lehet javítani. De nem érdemes. Én javítottam és nem kellett volna. Hát ennyi. Remélem segítettem
2015. febr. 3. 18:19
folyt. Az adóság fogalma, Miért fontos az iskolákban a A Nemzeti összetartozás melletti tanúságtételről szóló törvény? 4 válasz, valamennyit ki kell választani. Hogy fogadják el a legtöbb törvényt. A válasz a "feles" volt. Párosítani kellett 4 fogalmat a meghatározásukkal (bizonyíték, bizonytási eljárás és még kettő, amire nem emlékszem, de ebben a témakörben volt.) A párlistákra történő szavazás mit jelent Itt is 4 közül kellet választani az "arányos" volt a helyes.
2015. febr. 3. 18:11

Sziasztok! Tegnap vizsgáztam és sikrült. De azt kell mondjem, hogy nagyon nehéz. Vagy csak nekem jutott a legjava. Leírom gyorsan, ami eszembe van a kérdések közül. Ki volt Magyari Zoltán? miniszter, miniszteri biztos vagy kormánybiztos?,

Mi nem része a határozat záró részének kb 6-ból kellett egyet kiválasztani. Kik a tanács tagjai?

Igaz-hamis A soros elnökség alatt Mo. jelmondata a "Erős Magyarország" A Nemzeti összetartozás melletti tanúságtételről szóló törvény dátuma (júni 4, júli4, május 4, aug 4) választani kellett. Ki a polgármester munkáltatója (4-ből kellett választani) Mitő függ az alapszabadság mértéke (választani) minősítési szintek és évek. pároztatni. Sorbarendezés az ügyészségeket. Mi a bürokrácia diszfunkciója. 4-ből kellett valamennyit választani. Pároztatni kellett a hitelintézetet, a kieg pü-i szolgáltatás, a pénzügyi szolgálataást és a bankot különböző tevékenységekkel pl pénzváltás, hitelnyújtás. Az innosvációról is volt kérdés. igaz hamis a miniszterelnők helyetteseket a miniszterelnök nevezi ki kormányhatározatban.

237. Scara (válaszként erre: 236. - Kicsikler)
2015. febr. 1. 17:35
Mivel hamarabb megyek vizsgázni, mint te, majd megpróbálom elmondani Neked, hogy mik voltak a kérdéseim.
236. kicsikler (válaszként erre: 235. - Scara)
2015. febr. 1. 14:48
Jajj köszönöm! Így sikerült letölteni. Én is nemsokára megyek, 23-án. Addig próbálok ötleteket gyűjteni meg tippelet, hogyan is lehetne felkészülni.
235. Scara (válaszként erre: 234. - Kicsikler)
2015. jan. 30. 17:13

Kedves kicsikler!


[link]


Ha a linket megnyitod, és bejön a kis sárga ablak(alatta az Alapvizsga.zip felirattal), jobb egér gombbal kattints a sárga felületre, ott link megnyitása új lapon, akkor máris felajánlja a mentést.

Nekem sikerült letölteni.

Meglepetésként közölték ma, hogy 2 hét múlva vizsgázzak le, így nekem is minden segítség jól jön.

Ha valakinek van frissebb tesztsora vagy kis segítsége, azt nagyon megköszönöm.

anidzsini@gmail.com

Mindenkinek nagy kalappal! :-)

234. kicsikler (válaszként erre: 233. - Babojsza)
2015. jan. 27. 19:41
Ez milyen tesztanyag? Nekem nem engedi megnyitni a vírusirtóm.
2015. jan. 22. 09:41

A levélözönre és a lustábbakra tekintettel bemásolom a 132. hozzászólás linkjét, ahol LETÖLTHETŐ 5,03 MB tesztanyag:


[link]

(nem árt regisztrálni a linkhez)


PLUSZ INFÓ BÁTRABBAKNAK ÉS ÜGYESEBBEKNEK:

a vizsga ugyanarról az oldalról indul, ahol letölthető a TK, ezért új ablakban - nem engedélyezetten persze - megnyitható a tananyag, amit a felügyelők nem figyelnek.

Azoknak ajánlom, akik jobb gomb másol-CtrlF = keres-jobb gomb beilleszt-tel képesek ezt tenni, azaz minél kevesebb klaviatúrával a lebukás elkerülése érdekében, mindezt az utolsó sorokban.

Mindez nem helyettesíti a tanulást, hiszen 50 kérdés/45 perc alatt kevés az idő, illetve ha valaki közben lebukik, akkor változhat a rendszer...


A legújabb tesztanyagokért javaslom megjelenni egy korábbi vizsgán, ahol hasznos anyagok terjednek az aznapi vizsgázóktól.


Sok sikert!

(És kérem, most már ne írjatok az e-mail címemre. Köszi. :)

2015. jan. 13. 14:56
E-MAIL az alábbihoz: cznikol@gmail.com
2015. jan. 13. 14:54

Sziasztok! 2015-ben is vannak vizsgázók... :)


Az 5.03 MB méretű tesztsoron kívül van egyebetek?


Két nappal a vizsga előtt kiderült, hogy nem a legfrissebb tankönyvből tanultam (azaz nem a 2014. augusztusban lezártból, bár ahol tudtam javítottam), így rám jött a frász.


Segítségeteket köszönöm. :)

2014. dec. 10. 16:23

Sziasztok!

Van valakinek alapvizsgához tesztsora? Nagyon hálás lennék érte!

cím:t.zsuzsika@freemail.hu

Előre is köszönöm!

2014. dec. 3. 18:52

Sziasztok!

Decemberben alapvizsgázok, ha bárkinek bármilyen tesztsora, segítsége lenne, nagyon hálás lennék. a címem: nemethpeter.mail@gmail.hu

Köszönöm szépen:)

2014. nov. 27. 14:53
Ma vizsgáztam,sikerrel.Én a tananyagot elolvastam kétszer és a vastagon kiemelt részt vettem át többször. Így sikerült 68% teljesítenem.A tesztkérdésből én egyet sem kaptam, valaki igen. Mindenki azt mondta a több jó válaszosok volt a legnehezebb (sajna nekem 9 jutott azt hagyta a végére),a többit megoldásfeladatot könnyebb kitalálni.Mindenkinek sok sikert.
227. helene_
2014. nov. 24. 11:24
Kapott vki tesztsort?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook