Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 márciusi csodák fórum

2011 márciusi csodák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
9212. petra523 (válaszként erre: 9210. - Lilipeti)
2011. júl. 12. 15:27
Én most kezdtem el igazán használni azt a kézfertőtlenítőt, ami a kórházi csomagban volt. Pelenkázás után fertőtlenítek, utána megyek kezet mosni is:)
9211. lilipeti (válaszként erre: 9209. - Szakiné)
2011. júl. 12. 15:07
Jó "látni" Téged! Nagyon ügyes a babád. Lili még nem fordul át, de már mindkét oldalára fordul. Néha véletlenül átlendül a hasára, de nem ismétli meg, ha visszafordítom. Majd eljön annak is az ideje.
9210. lilipeti (válaszként erre: 9208. - Petra523)
2011. júl. 12. 15:04
Húú, ezt jó tudni! Elég sűrűn mosok kezet, de majd akkor még sűrűbben.
9209. szakiné
2011. júl. 12. 15:02
Sziasztok!!! Nagyon régen voltam már itt,ezért bocsi is mindenkitől!! Látom szépen fejlődnek a babák....Lilla is már majdnem 7 kg!!! Igazi kis vasgyúró!! :) Most jött rá,hogy megpróbálja a forgolódást...hátról hasra már nagyon megy neki,vissza már kevésbé!!! :) Imádja hallatni a hangját,állandóan kiabál!!! :) Mi a szurit majd csak augusztusban kapjuk,mert nincs dokinő!! Nem is baj,mostanában úgy is olyan melegek vannak!! Hogy bírják a picúrok a meleget? Lilla elég rosszul....nagyon nyűgös ha melege van!! Szép napot mindenkinek!!
9208. petra523 (válaszként erre: 9207. - Lilipeti)
2011. júl. 12. 14:54

Nálunk is egyesével adja a doki a szurikat, nehogy nagyon megterhelje a szervezetet. Kornél úgy kapta, hogy 2 hósan kötelező, 2,5 hósan 1. prevenar, 3 hósan kötelező, 3,5 (azaz majdnem 4 hósan) a 1. rota, majd 20-án kapja a 4 hós kötelezőt, rá két hétre a 2.prevenart, utána 2 héttel a 2.rotát. Szerintem életemben nem láttam ennyit a dokit, mint mióta Kori megszületett :)) Pedig nálunk ő a körzeti orvos, nem gyerekorvos, de mivel falun lakunk, egyszerűbb volt így, mint a városba vinni minden szurikor, vagy ha épp 39 fokos láza lenne. Eddig elégedett vagyok vele, bár betegség miatt még nem nagyon voltam nála, és szerencsére a lányom is csak egyszer kellett, hogy antibiotikumot kapjon, azon kívül csak náthás szokott néha lenni, de ahhoz meg nem kell orvos :))


Ja, a rota elleni oltás után majd vigyázzatok, mert a "szuri" után 10-15 nap között ürül a baba szervezetéből, és el lehet tőle kapni. Az egyik barátnőmnek sikerült megkaparintania magának, és nagyon szarul volt. Azt mondta, hogy még akkor is mossak kezet, ha csak benézek a pelusába, vagy kívülről megfogom a pelust. Úgyhogy most vigyázok, eddig jól vagyok, bár még csak a 6. napon vagyunk.

9207. lilipeti (válaszként erre: 9205. - Menyó)
2011. júl. 12. 14:31

Igen, sajnos nálunk 1 gyógyszertár van. Most, ha bemennén Érdre, vagy Budára... ugyanott lennénk. Dius lenyelte az összeset? Mikor kapta az elsőt?

Lili még a prevenált (vagy hogy kell leírni) sem kapta meg. Majd ebben a hónapban valamikor. A mi dokink nem szereti egymás után gyorsan beadni a szurikat. Egyszerre kettőt nem is ad.


Kezdek a doki miatt aggódni....Sokan szidják. Azt mondják jobb lett volna, ha állatorvosnak megy. :(

Szereti az ajándékokat fél évente...akkor normális a gyerekkel. Mondjuk Lili még pici. Őrá nem szól, hogy miért sír a szurinál, és még nem is rázza meg. Hallottam már ilyet is. Megrázta, mert a 2 éves sírt a szuri miatt.

9206. lilipeti
2011. júl. 12. 14:25

Szeretném Veletek megosztani a mai nap fontosságát számomra. Ma egy éve 13 órakkor végezték nálam-rajtam azt a bizonyos ultrahangot. Azt írták benne:

Uterusban ép szélű 14mm-es kerek árnyék.

Grav s 6

TERHESSÉG BIZONYÍTOTT :DD


Mondjuk én már tudtam, igaz tesztet nem vettem, de akkor is tudtam. Szóval 1 éve ilyenkor Lilike egy 14 mm-és kis árnyék volt, vagyis ő még akkor nem volt akkora, csak a petezsák (ha jól emlékszem :D), amibe befészkelte magát. Most meg itt horpaszt egy több, mint 6 kilós kis csoda.


Ti emlékeztek még rá, hogy mikor voltatok előszőr dokinál, vagyis mikor lett a terhesség bizonyított? :))

9205. Menyó (válaszként erre: 9202. - Lilipeti)
2011. júl. 12. 14:22

:))

Jó sokért tudtad megvenni. Én azt hiszem 17,5-ért találtam és szerdán fogja benyakalni a második adagot a kisasszony.

9204. jozsi.38
2011. júl. 12. 12:21
mi most értünk haza az oltásról, szegény csajszinak nem volt elég a két szuri, még a kisebb bratyó is megharapta volt üvöltés rendesen :(
2011. júl. 12. 11:23

Sziasztok!


Először is minden névnaposnak boldog névnapot kívánunk :D


Nálunk is forróság van, plussz alig vagyunk itthon, mert Apa éjszakás a héten és kicsit pihennie kell.

Tegnap délelőtt mikor már nem akart csendben lenni Réka, elmentünk barátnőzni ott kicsit játszottak "pöcök" manócskájával, kajcsi majd Réka úgy bekómált, hogy a szőnyegen 1/4 12- 1/4 14-ig nyomta a szunyát "idegenben". Közben már Apa telefonált ,hogy jöhetnénk haza, fent van, de akkor még aludt Babi szóval 3/4 órás késéssel jöttünk haza.... Dög meleg van, Szombaton és Vasárnap is végig aludta az éjszakát ennek ellenére Réka, na de most éjszaka mindent bepótolt, brááááá, tök kóma vagyok. Éjfél átfordulás, majd nyöszi, és 2-től 3 ig nem alvás, meleg van nyüszi vagyok Anya stb. kiabálások (gondolom). Reggel 6 után érkezett Apa és fél 8 körül kelt a csajszi, evett, majd csendben szórakoztattam a konyhában és 3/4 9-kor indultunk kendővel és tömegközlekedéssel a városba. Meglepően jól ment a dolog....Voltunk Ringató-n, (ha valakit érdekel ezen a néven weboldalként elérhető mi is ez), nagyon jó volt. Réka élvezte, bár 3/4 10 körül már rákapcsolódott a nyakamra, mint egy kis vámpír, ezért a sarokban megetettem. Aztán gyorsan haza, amikor kijöttünk a zeneiskolából egyből bealudt a kendőben, olyan kis édes volt. Most hazaértünk Apa alszik belopakodtunk még evett egy kicsit és el is dőlt. Remélem alszik egy jó idei most a Lady.

9202. lilipeti
2011. júl. 12. 11:12

Sziasztok! Engedjétek meg, hogy bemutatkozzam, Lilipeti vagyok! Van egy kislányunk, Lili, (aki utólag is köszöni a névnapi köszöntéseket :D). Februrában született jóegynéhány itteni ember "füle hallatára".


...Régen sokat írtam ide, de közben jött a hőség,...mi meg a családdal bebújtunk az ágy alá (mert ott jó hűvös van), és sajnos térerő híján nem tudtam veletek beszélni. Emlékszik rám valaki, remélem!? Rettentően szenvedtem a melegtől, teljesen antiszociális lettem, de már múlóban van. Tényleg utálom ezt a meleget. ... Egy pillanat, de Lili is akar írni valamit...(mert az ágy alatt megtanítottam írni a porban)...Sziasztok! Lili vagyok! Amy mi is sok boldog névnapot kívánunk Neked! Most megyek bicizni!...


Komolyra véve a szót! Holnap megyünk lenyelni a Rota-t. Sikerült 20700 ft-ért megvennem. Fél10-re megyünk, biztos hőgutát kapok mire hazaérünk.


Mivel fertőtlenítitek a kádat, mielőtt a baba fürdik?


Lili is elég nyűgös volt az elmúlt 1-2napban. Úgy sajnáltam szegényt. Főleg tegnapelőtt volt rossz neki az éjszaka (is). Akkor nem hűlt le 28°C-nál jobban a szoba. Én a bőrömet is lenyúztam volna legszívesebben.3 óránként felébredtünk, evett minden alkalommal, hol többet, hol kevesebbet. De volt, hogy elaludt nagnehezen és a szomszéd kutyája el kezdett ugatni. Persze Lili fel is ébredt. Újabb másfél óra, míg elaludt. Szóval, "izgi" volt!

9201. amália78
2011. júl. 12. 09:06

Nagyon eltünt minenki:(

Mit csináltok ebben a melegben?

9200. amália78
2011. júl. 12. 09:02

Sziasztok!

Szerencsére nem volt nagy vihar, mindkét gyerköc egész jól aludt, végre:)

9199. zsana0
2011. júl. 12. 09:02
Más babónál is lehet hallani h megy le a kis gyomrán a kajcsi? Én állandóan hallom,ugy kortyog ha eszik,de néha mintha zubogna lefelé.
9198. zsana0
2011. júl. 12. 08:58

Sziasztok



Végre lehűlt a levegő,de sokáig nem örülhetünk holnap ujra melegszik.

:(

Igaz olyan vihar ne legyen mint nálatok csajok.

Csütörtökön vinnem kell Bálintot mérésre,de ha nagyon meleg lesz itthon maradunk.

Miért nem tettem én le tavaly a jogsit.(Azért mert kisbabát vártam és rendesen rókakomáztam).:D

9197. amália78 (válaszként erre: 9194. - Menyó)
2011. júl. 11. 21:56

Itt most kezdödik, szél, dörgés villamlás, esö. Meg a szomszéd nyavajás kutyája rákontráz...

Remélem Hédi nem úgy reagál rá mint tegnap, mert akkor megint nem alszunk:(

9196. Menyó
2011. júl. 11. 21:55
Lilinek nagyon boldog névnapot kívánunk! :)
9195. Menyó (válaszként erre: 9192. - 8620065b28)
2011. júl. 11. 21:55

Nyugi nem lesz semmi gond! Drukkolok!

Igaza van a párodnak! Ilyen picinek, aztán mászónak, lépegetőnek, beszélőnek.... mindennek nagyon aranyosak. ;)

9194. Menyó
2011. júl. 11. 21:50

Sziasztok!


Fúú, Lányok itt nálunk hatalmas vihar volt. Több, mint egy órán keresztül, talán most kezd elvonulni. Iszonyatos szélviharral kezdődött, aztán jött az eső meg a jég is. VÁÁÁ! Nagyon durva volt. Csipike meg fel is ébredt - nem sokkal előtte aludt el - és talán most egy 20 perce tudott visszaaludni, úgy sajnáltam. Beninek pont a fektetésére esett, látszólag nem volt semmi csak amikor ki akart tőle jönni az apja elkezdte a "mi a bajom?"-ot hajtogatni. Gondolom félt. :( Dörgés már nincs, talán az eső sem esik, végre a két gyerkőc is az ágyában van csendben. Remélem most már nyugi és hűvös levegő lesz.

2011. júl. 11. 13:58
na ennyit az álomkórról már itt vigyorog :) pusz mindenkinek, majd még este benézek!!
2011. júl. 11. 13:56

A héten esedékes a 4 hós oltásunk, de már előre félek tőle, nehogy megint valami gond legyen :(


Úgy repül az idő.. csak nézem a kis tündérkét a babakocsiban és ámulok, hogy 2 hét múlva már fél éves..olyan gyorsan cseperedik, pedig még olyan jó lenne, ha sokáig kicsi maradna, bár a párom szerint minden korszaknak meg lesz a maga szépsége!

2011. júl. 11. 13:54
Nálunk nem volt vihar, most lent vagyok babóval a nappaliban és ezerrel megy a ventillátor..mondjuk hála Istennek a nappalink elég hűvös, de azért elfér a plusz hűtés
9190. 8620065b28 (válaszként erre: 9187. - Zsana0)
2011. júl. 11. 13:52

Sziasztok!


Én sem tudom mi van Zsófival, naponta 3x40 perceket aludt eddig, éjszaka mindig 3 óránként kelt, kivéve egy pár hétig, viszont tegnap éjjel 8tól hajnali fél5-ig aludt, ma is egész délelőtt aludt és most is alszik... remélem csak az idő teszi és nem a vérszegénysége..Olyan, mint aki álomkóros, fél12-től fent volt fél2-ig, de végig ásítozott.

9189. amália78 (válaszként erre: 9187. - Zsana0)
2011. júl. 11. 13:18

ma is csak nyűglödik Hédi, csak addig volt el míg elmentünk kenyérért, de hazafele már sirt.

Utcánk úgy fel van túrva, hogy lassan babakocsival se tudok kimenni, haza is úgy értünk hogy a férjemmel cipeltük a kocsit a fél utcán átt. Pedig mikor elindultunk még semmi nem volt...

9188. amália78 (válaszként erre: 9186. - Zsana0)
2011. júl. 11. 13:04
Én Rékánál kipróbáltam a viburcol kúpot, de nem volt jó. Valami homeopátiás golyócskát is próbáltam chamomille-t azt hiszem, de az se vált be, viszont az öcsémnek jó volt :)
9187. zsana0
2011. júl. 11. 12:03

Bálint ma egész nap alszik,de tegnap is.

Be pótolja a születés utáni alvást,sosem aludt ennyit.

Hátha ma jobb lesz Hédi is.

9186. zsana0 (válaszként erre: 9185. - Amália78)
2011. júl. 11. 11:59

Szegényke biztos a foga nem?

Vennem kellett nekem is Dologélt,mert a citrovital nem használt,és így a bogyókkal tökéletes.De nagyon dícsérik a viburcol kúpot,még nem használtam.

9185. amália78 (válaszként erre: 9182. - Zsana0)
2011. júl. 11. 11:38

Itt éjszaka vihar volt:(

Hédi fél 12-töl 4 -ig üvöltött. Már nem tudtam mit csináljak vele mire kifáradt és aludt 6-ig...

Réka szerencsére végig aludta.

Sajna hüvösebb nem lett:(

9184. amália78
2011. júl. 11. 11:30
Én is szeretnék Lilikének Sok Boldog Névnapot kívánni!
9183. jozsi.38
2011. júl. 11. 09:36
na igen mindig pont eltalálja mikor ne hívjon :)) csak azt nem értem hogy miért nem gondol arra hogy esetleg véletlen tovább aludnánk mint fél6 nem minden nap akkor akarok kelni+ az éjszakákat nem alszom át több mint egy éve majdnem kettő. 2-3 havonta van olyan hogy a gyerekek tovább alszanak és hétvége van, egyébként minden nap ekkor kelnek, tegnap is felkeltek anyámnak hála
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook