Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 márciusi csodák fórum

2011 márciusi csodák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
9272. t.mse
2011. júl. 16. 17:31

Pihenőszék: Nálunk Balázs szeret benne lenni, igaz 18 kg-ig használhatót vettem neki. A rezgő funkciót Ő sem nagyon szereti.. Tv-t néz belőle, vagyis nem TV-t hanem konkrétan a megfilmesített Garfildot. Napközben elég sokat pörög, így kénytelen vagyok néha ezzel lekötni, hogy főzhessek.

A játszószőnyeget most kezdi értékelni. Imádja leszedni róla a játékokat:))

Az éjszaka Nálunk is megérkezett a vihar dörgéssel villámlással és meg is lett az eredménye, 1kor rettenetes sírással felkelt egy dörrenés után. Jól megijedhetett, mert csak mellettem cicin nyugodott meg, aminek az eredménye az lett, hogy hajnal egytől mellettünk aludt. A nagy ágyat szinte uralta. Annyira, hogy reggel már nagy volt a mocorgás és mire kinyitottam a szemem keresztbe volt fordulva és hasról vigyorgott rám! Imádom!!

Balu 15 hetesen fordult először hasra, de igazán tudatosan az elmúlt héten csinálta és mostmár hason is szeret így lenni. Nyúl a plüss labdáért és kúszik a kiszemelt dolgokhoz.

Olyan hihetetlen hogy holnap már 4 hónapos lesz. Nagyon hamar elröppen az idő...

És lám most fölébredt... csoda hogy ennyit is hagyott írni....

Majd még lehet visszanézek, de ha nem kellemes hétvégét mindenkinek!!!

9271. t.mse
2011. júl. 16. 17:24

Sziasztok!

Először is töredelmesen bevallom, hogy minden nap olvasom a történéseket, de hozzászólni már nem jut időm. Most kivételesen alszik a csemete és a vasaláson kívül más feladat nem vár (azt meg úgysem csinálja meg senki, szóval had várjon)


Lilipeti: Már akartam írni, kérdezni korábban is, hogy írással nem próbálkoztál még??? Mármint tudod hogy értem... Biztosan nagy sikere lenne, a Liliről szóló beszámolóidat nagyon csípem:)))


Amy, Lilike: utólag is sokat és boldogat!)))


Amy: remélem hamar túl lesztek a csatornázáson.

9270. r.solyca (válaszként erre: 9268. - Jozsi.38)
2011. júl. 15. 13:24
De jó! Olyan kis cuki lehet a két kis fogával már :) Én is szeretnék már fogacskát látni, de nekem is majd egy évesen bújt ki az első. A védőnő már azt mondta anyukámnak, hogy protkót kell majd csináltatni :) Unokahúgom 10 és fél hónapos és neki sincs semmi... Családi vonás lehet :):(
9269. r.solyca (válaszként erre: 9265. - Lilipeti)
2011. júl. 15. 13:21

Szerintem ha eddig sikerült elkerülni a cumit, akkor mostmár ne szoktasd rá, mert felesleges. Valahol olvastam, hogy elvileg csak pár hónapos korig van rá szükségük, utána már csak megszokás... Inkább próbálkozz valami szopironggyal vagy adj neki egy pelust amit ölelgethet, nyomkorászhat :) Ez az én véleményem...


Egyébként nálunk is kellemesen hűvösebb volt végre és ma is az van. Hajnalban volt egy jó kis frissítő zuhi is. Én fél3-tól fél5ig fent voltam Balázzsal, aki olyan éber volt mintha nappal lett volna...sikongatott, gagyarászott én meg majd el ájultam az álmosságtól :):):)

9268. jozsi.38 (válaszként erre: 9265. - Lilipeti)
2011. júl. 15. 13:12

adj neki cumit ha ettől megnyugszik:) nálunk egyik gyereknél se jött be.

más: megőrülök a kiscsajtól már két foga kint van! két napot sírt velük és most minden oké! először azt hittem az oltástól van a sírás, de nem :) jó gyors a lányzó

9267. amália78 (válaszként erre: 9265. - Lilipeti)
2011. júl. 15. 12:50
Én próbálkoztam a cumival, de az újjacskája finomabb. Majd Lilike eldönti kell e neki.
9266. amália78
2011. júl. 15. 12:45

Én már 2 hónapja nem szoptatok még se akar lefele menni, enni se merek sokat ez a 2. terhesség nagyon megváltoztatott :(

Réka elött annyit ehettem amennyit csak akartam a szél elfújt...

Réka után csak annyit fogytam hogy jól éreztem magam, már nem voltam sovány, most viszont úgy érzem lassan elgurulok:(

9265. lilipeti
2011. júl. 15. 12:09

Sziasztok!

Nálunk ma nem volt olyan nagy hőség éjszaka. Még be is takaróztam hajnalban, igaz, csak huzattal. Lilike fél5-kor kelt fel enni. Utána meg 7-kor, mert csomagot küldött nekem. :)


Egyre inkább gondolkodok azon, hogy adok neki cumit. Elég nyugtalan az esti elalvás előtt. Pedig minden zsigerem tiltakozik a cumi ellen. Tudom, hogy ezzel nincs mindenki így, légyszi ne feszítsetek meg emiatt! Nem tudom, hogy mi lenne a jó döntés.

9264. moncsi85 (válaszként erre: 9262. - 8620065b28)
2011. júl. 15. 11:54

Valóban alkatfüggő a dolog. Én is szoptatok még, de rólam olvadnak a kilók. Pedig sok nasit is eszek.

Én annyit tudnék tanácsolni, hogy most úgyis itt a dinnyeszezon, szerintem dinnyézz. Persze csak ha szereted. Egyrészt még több tejcsid lesz, annak ellenére hogy nem eszel túl sokat, másrészt nem hizlal.

És valóban ne érezd magad rosszul a bőrödben. Majd látod, hogy a szoptatás befejeztével hogy alakul a súlyod. Szerintem elég edzésben lesz részünk ha elindulnak a bébik :D


Forró éjszakák: még mi a párommal valahogy elviseljük, de Fruzsi már teljesen ki van tőle. Tegnap este fél tízkor már kivittük az utcára. Ott altattuk a babakocsiban. Szegénykém persze még be is lázasodott szerda estére és még tegnap is volt egy kis hőemelkedése. :( Csak jönne már egy kis lehűlés.

9263. petra523 (válaszként erre: 9262. - 8620065b28)
2011. júl. 15. 09:33
Ez szerintem (sajnos) teljesen normális, hogy hízol a szoptatás alatt. Én úgy olvastam, hogy genetikától függ, van aki fogy, bármennyit eszik, van aki hízik, hiába eszik kevesebbet. Asszem, ilyenkor raktároz a szervezeted a szoptatás miatt. Ha majd abbahagyod a szoptatást, akkor fognak lemenni a pluszkilók, legalábbis nekem a lányomnál így volt. Szopi alatt bármit csinálhattam, nem változott a súlyom (szerencsére fölfelé sem nagyon ment, csak 3-4 kg-t), mikor abbahagytam, akkor 1,5 hónap alatt lement 10 kg. Most már elkezdtem mozogni (úszás heti kétszer, meg eddig 1-szer csináltam a héten 20 R.Rékát, többre még nem volt időm), figyelem, hogy hatással van-e a tejcsire, de szerencsére semmi változást nem tapasztaltam (bár a súlyomon sem :)))
9262. 8620065b28 (válaszként erre: 9261. - Amália78)
2011. júl. 15. 08:03

Mi egész jól bírjuk az éjszakákat, viszont a nappalok már húzósabbak.


Tegnap végre kifakadt a BCG-je, szegénykémnek már óriásira megdagadt, egész délután ürült.De végre túl vagyunk rajta.


Jövőhéttől párom szabin lesz 2 hétig, már úgy várom :) végre kicsit együtt lehetünk!! Hétvégén mindig itt vannak a szülők, hét közben meg mire hazaér fürdetés, én meg utána dőlök is be az ágyba.Szóval jó lesz egy kicsit így 3-asban :)


Holnap is itt lesznek nálunk a szülők, úgy döntöttünk, hogyha nem lesz őrült meleg, akkor flekkenezünk. :)


Más: aki még szoptat, attól kérdezném hogy eszek, de többször keveset, mégis hízok.Este 5 után már nem is eszem mert őszintén megmondom inkább lefexem hamarabb, mint hogy még szöszmötöljek az evéssel. Megvonni kaját nem akarok, mert még bőven van tejcsim, de elvileg szoptatás alatt nem fogyni kellene? Ez normális? Néha úgy érzem magam, mint egy csata kanca :( Párom azt mondja ne foglalkozzak vele, amíg szoptatok, de csak zavar, hogy 10 kg-val vagyok több, mint terhesen.


Szüleim is ezzel piszkálnak, hogy anya, amikor szoptatott, akkor volta legcsinosabb, nekem meg szélem hosszam egy.

9261. amália78
2011. júl. 15. 07:37

Jó reggelt mindenkinek!

Hogy bírtátok ezt a forró éjszakát?

Én egész éjjel felváltva itattam a gyerekeket olyan melegük volt, de mi a férjemmel is csak forgolódtunk.

9260. d0b7178f40 (válaszként erre: 9249. - Amália78)
2011. júl. 14. 15:22

nálunk is megkezdődik jövőhéten. betont tör apa meg traszt javít épít, aztán jön befelé csempét leverni, meg téglát felrakni.


úgyhogy nesze neked nagytakarítás. De sebaj. szebb lesz a kecó........


amy neked meg kitartást.

9259. zsana0 (válaszként erre: 9257. - Lilipeti)
2011. júl. 14. 13:22

Én ezért nem tudom ki nyitni az ablakot éjszakára,mert Bálint minden zajra fenn van.Éjjel elindítottam a csillárventilátort alacsony fokon,iszonyúan meleg volt.

Bálint a sarokban alszik a mi ágyunk mellett,nem érte.



Én is akartam már válaszolni a kád fertőtlenítsről.

Mi kézfertőtlenítőt használunk,literes a márka nevét nem tom ,mert a barinőm cseni a m.helyéről.:DD

Szóval raktam rá szorófejet,fürcsi elött leszórom,utána forró vizzel le öblítem,és utána le is mosom.

9258. amália78 (válaszként erre: 9250. - 55292b4c1a)
2011. júl. 14. 12:45
Elvileg viszem hétfőm Hédit, ha ki tudok menni babakocsival a kapun, mert most még egy nagy aszfalttömböt otthagytak a munkások..
9257. lilipeti
2011. júl. 14. 12:30

Nekünk is forró éjszakánk volt. Ráadásul kb 1000x fent voltam. Valamelyik ügyes embernek elromolhatott a risztója az autójában és egy csomószor szirénáziott éjszaka, de ez nem volt elég, mert a szomszéd kutyája úgy vélte, hogy ez a hang veszélyes lehet, és meg kell ugatni. De nem ám addig, amíg az szól, hanem hosszú-hosszú percekig (lehet, hogy csak másodpercek voltak, de ugye, ilyenkor minden hosszabnak tűnik). Viszont az én kis lánykám nem ébredt fel rá. Teljesen meg voltam lepődve, de örültem is neki természetesen.


Amy! F@sza lehet a munkazaj! Meddig csinálják? Én tuti megőrültem volna már!


Ja! Zsana! Napokkal ezelőtt válaszolni akartam egy kérdésedre, de mindig elfelejtettem... :o

Szóval, én Lilinek pici korában hallottam csak, hogy "leér" a kaja a gyomrába. Mostmár nem hallom.

9256. lilipeti (válaszként erre: 9254. - Zsana0)
2011. júl. 14. 12:24
Hogy telik az idő, igaz-e? :D
9255. zsana0 (válaszként erre: 9253. - Jozsi.38)
2011. júl. 14. 11:36

Én tegnap végigkérdeztem mindent,előnyét hátrányát is hallottam.

Most már mindegy.:D

9254. zsana0
2011. júl. 14. 11:35
Jajj és majd elfelejtettem,éppen ma 1 éve teszteltem pozítívat.:D
9253. jozsi.38
2011. júl. 14. 11:32
én a szárítóról jókat hallottam :) ha jól ki van rázva a ruha és szépen belehajtogatva, akkor majdnem olyan mintha vasalva lenne állítólag
9252. zsana0
2011. júl. 14. 11:23
Várom nagyon a "lehülést",aludni nem lehet éjjel dög meleg van.
9251. zsana0
2011. júl. 14. 11:22

Sziasztok


Köszönöm az infókat,sajna csak síma autómatát kaptam,a zuram azt mondta h eddig is volt időm ki teregetni,ne flancoljak mááá.:(

Szupi az uj gép is,máááá mosok.Takarítógépem holnap jön,mert nem volt raktáron ETA.(reklám)

A bojler is megvan,csörömpöltem apósnak h tegyék fel,majd holnap elzavarja az embereit szabira,és apjukkal felrakják.

Ugy hogy szupi minden.

9250. 55292b4c1a (válaszként erre: 9236. - Zsana0)
2011. júl. 14. 10:06

Sziasztok!

Zsana: Én pont rosszat hallatom a mosó-szárítóról:(

A szomszédunk van és azt mondja, hogy amikor szárítja a ruhát akkor össze megy a ruha tőle....

Na ebből mi igaz és mi nem, nem tudom. Mi tavaly Szeptemberben cseréltünk mosógépet akkor én is elgondolkoztam rajta de, hogy ezt mondta, így nem vettük meg.



Amy: Hétfőn mentek tanácsadásra?

Nekünk is vissza kellene menni,mert nem kaphatták meg oltást, mert állítólag piros a torkuk. De nem hiszem, hogy megyünk. Mert szombaton megyünk nyaralni és nem akarom, hogy előtte, meg betegek legyenek a lányok!

9249. amália78
2011. júl. 14. 09:49

Sziasztok!

Ma folytatják a munkálatokat, 7-kor dübörgés rázta fel mindkét gyerkőcöt.... Hédinek most sikerült kicsit visszaaludni.


Szép napot mindenkinek!

9248. amália78 (válaszként erre: 9247. - Jozsi.38)
2011. júl. 13. 20:54

a kendöben fél órát kibir a kenguruba 1 percet se:(


még mindíg ássák az udvarunkban a szenyviznek a gödröt. Úgy sajnálom öket ez se egy álom meló...


Tettem fel egy képet Hédi hogy fürcsizik.

9247. jozsi.38
2011. júl. 13. 18:58
biztosan jól rakod bele, csak melege van benne :) jázmin se szereti a kendőt a meleg miatt
9246. amália78
2011. júl. 13. 16:34

Csajok lenne egy kérdésem: Bébé comfort kengurut kaptam kölcsön, hülye kérdés tudom de nem tudja valaki hogy kell használni?

Akárhogy próbálom Hédit beletenni csak sír benne, pedig épp ma jó lett volna így elmenni sétálni:(

9245. jozsi.38 (válaszként erre: 9229. - 8620065b28)
2011. júl. 13. 16:34
ne irigyelj:) valószínűleg a foga is bántja és nagyon nyűgös-sírós szegénykém. egyébként alul és középen jött ki neki
9244. amália78 (válaszként erre: 9236. - Zsana0)
2011. júl. 13. 16:31

Bár nekem nincs mosó szárító gépem, de sok jót hallottam róla. Igaz az energiát jobban fogyasztja, de nem kell a ruhát külön szárítgatni,könnyebb a vasalás, és a törülközők is nagyon finom puhák maradnak vele.

Legalábbis több ismerősöm is ezeket mondta, úgyhogy én vágyom egy ilyenre.....(álmodozni lehet:))

9243. amália78
2011. júl. 13. 16:26
Fürdőkádat én flóraszeptel mosom ki és forró vízzel kiöblítem, mielőtt Hédi fürdik. Eddig nem volt baja, remélem elég így fertőtleníteni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook