Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 márciusi csodák fórum

2011 márciusi csodák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2011. júl. 4. 12:43

Én is úgy gondoltam, hogy esetleg viszek magammal bébiétel melegítőt, csak van valahol egy konnektor és ott megmelegítem neki a tejcsit. Anyáékhoz is úgy mentünk, hogy melegítő+hűtő táskában a tejcsi, amíg átérünk hozzájuk.


Ami a nagyobb gond, hogy írtam nektek anno, hogy ZSófi nem hajlandó ölben elaludni, este és reggel úgy alszik, hogy mellé kell feküdni és cirógatni az arcát, napközben pedig babakocsiba bele kell tenni, kb.2 perc ringatás és alszik.

Babakocsit nem engednek bevinni holnap, azt mondta a nő, hogy ölben kell elaltatni, mondtam hogy Zsófika ölben ordít (nem viccelek tényleg ordít), erre a nő közölte, hogy olyan baba nincs..... oda teszem a babkocsit, hátha megunja az ordítását babónak és beengedi a babakocsit.


Lilipeti:2.diplomája volt, alapvetően ő agrármérnök, most ő is megcsinálta a jogot,mondtam is, hogy eddig fitten tartott agyilag, mert sokat segítettem neki felkészülni a vizsgákra (már amennyire engedte), bár rengeteg minden változott amióta nem dolgozom. Már előre parázok a szakvizsgától, gyakorlatilag mindent lehet megtanulni előlről..na mindegy, ráérek még ezen izgulni, most még Zsófikázom :)


Zsófinak is mindig vizes a talpa, mi is minden szöszt összeszedünk.

9061. lilipeti
2011. júl. 4. 11:41

Sziasztok! Itt vagyok... Tegnap is itt akartam lenni. De mire megtaláltam, higy honnan kell visszaolvasnom, addigra Lili baba felébredt. Utána meg úgy belemerültem a horgolásba. be akartam fejezni, amit csináltam. Majd teszek fel róla képet. Tegnap előtt meg bevásárolni voltunk. Vittük a kengurut, de Lili elaludt, így nem vettük ki a hordozóbol. Utána mentünk dm-be. Elkezdtett nagyon esni az eső, majd őrült jégeső volt... Kiabálni kellett az autóba, olyan hangos volt a jég kopogása. Na, de pláne az egészbe. Gondoltam megnézem, hogy nincs-e meglepi a pelusban (ott a dm előtt)...volt...de már Lili nyakában is volt belőle. Teljesen át kellett öltöztetni, és közben le is pisilt :) Kb. akkora az autóonk, mint egy kisploski (ne haragudj meg kicsi kocsink...), ezért marha kényelmes volt a művelet. Délután meg lent voltunk a szomszédunknál pizzát enni. Szóval, elég tömör volt. De szomorúan láttam, amikor benéztem, hogy majd' 1 napig nem szóltunk egymáshoz itt.


Menyó! Jó, hogy felraktad azt az írást a hordozásról. Én még mindig (ennyi év után) nem tudom felfogni, hogy az internet mekkora tudástár.


Zsana! Lilinek is patakokban folyik a lábáról a víz. Azt mondta a védőnő, hogy normális dolog.


Porcellán! Képzeld el, Lili megint átaludja az éjszakát. Tegnap fél 10-kor kelt fel, ma fél6-kor. Vettem fehér pampers-t újra, és éjszaka azt rakom alá. Hogy a gondolatomnak legyene eleje is: amiután elfogyott a fehér pampers, zöldet raktam alá. Akkor kezdett el újra felébredni. Mondtam Iminek, hogy teszteljük le, és vegyünk fehéret. És úgy látszik eddig Nálunk bevált. Azért nem élem bele magam.


Nem tudjátok mi lehet a baja Lilinek? (ez költői kérdés volt...)Nem rakhatom most le, mert olyan keservesen sír. Csak kézben nyugszik meg. Megpróbálom elaltatni!


Jön a foguk a babáknak? Mit kell látni a szájában? Mire kell figyelni? Piros lesz? Be is gyulladhat? Én figyelem Lilit, de még nem látok semmi változást. Én a sajátomra nem emlékszem :D!


Mona, szerintem is vigyél tápszert, meg külön vizet. Én legalábbis ezt tenném. Mármint nem keverném be otthon a tápszert, hanem külön-külön vinném. Ott meg csak megtudják melegíteni a vizet.

Én is gratulálok a férjednek. Milyen diplomája lett? Első, vagy van már neki?


Amy! Tényleg meg vagy áldva...szomszád, anyós...Pihenj Anyukádéknál jó sokat. Húúú, biztos jól esett, hogy elment a férjed Hozzátok! Jól teszitek, hogy kértek birtokvédelmet (vagy valami ilyesmi). A szomszéd rendőrön jöt röhögtem...még az anyját is megbünteti. Milyen büszke lehet rá a mama! :D


Menjetek csak fiúcskák usziba. Majd Ti tanítjátok meg a lányainkat úszni :D Meg vigyáztok majd rájuk a vízben!


Itt a vége, fuss el véle...


Hirtelen nem jut eszembe más...

Közben elaludt Lili. Éhes volt még, azért sírt. Ilyet pár hetes kora óta nem csinált. fél10-kor evett 100-at (kilökdöste a cumisüveget, nem evett többet, pedig lett volna mit), most meg bevágott 90-et, és elaludt a kezemben.



Na...mostmár tényleg ennyi (jól esik, hogy hiányoztam. Nekem is hiányoznak páran: Moncsi, Szakiné, Tobzocska...)

9060. r.solyca
2011. júl. 4. 10:31

Sziasztok...


Tényleg elég csendes hétvége volt ez a mostani...Mi sajna megfáztunk vagy összeszedtünk valami bacit, ma megyünk dokihoz. Balázs már két napja köhög és tüsszög és szívjuk az orrát...szegénykém olyan kis édes és úgy sajnálom :( Nekem már hangom sincs...


Nekem is Balázs ha megyünk valahova cumisüvegből kapja az anyatejet, én úgy oldom meg, hogy viszek termoszban forralt vizet, a tejet beteszem egy mély edényben a zacsijában és mikor szükség van rá beleöntöm az edénybe a meleg vizet, 1-2 perc és tökéletes.


Szép napot mindenkinek...Nálunk kicsit süt végre a napocska :)

9059. zsana0 (válaszként erre: 9057. - 8620065b28)
2011. júl. 4. 09:39

én vettem autós bébiétel melegítőt,azzal oldom meg ha a termoszban elhűlik.Igaz az anyatej más.Szerintem vigyél tápszert hátha szükség lesz rá.



Ja jó reggelt:)

9058. 8620065b28 (válaszként erre: 9052. - Menyó)
2011. júl. 4. 09:34
Szombaton elmentem venni kicsit vastagabb rugit+ melegítőket, mert szinte csak nyári cuccai vannak Zsófinak. Ki gondolta volna, hogy július 4-én reggel 10 fok volt!!Szegénykémet néha tényleg nem tudom hogy öltöztessem.
2011. júl. 4. 09:33

Világi jó gyerek volt tegnap is, végig dumált, mosolygott, oda-vissza meg végig aludt az autóban.


Hallásvizsgálat: én már meguntam hurcolni, sajnos mindig felkelt, 3x is megpróbáltuk, mert 2 hónaposan vittem azt mondták oké, de vigyem kontrollra, mert kora baba. Azóta is minden neszre figyel, a zenét imádja, ha lent Sanyi bezárja az ajtót, hallja. Nem hiszem hogy bármi baj alakult volna ki.


Holnap viszem fél11-re neurológiára, EEG-t csinálnak, mert a múlt héten a doki azt mondta, hogy ki akarja zárni az epilepsziát és egyéb szerbi dolgokat, nehogy a szuri után megint gond legyen,azt mondta, hogyha a lelet negatív lesz, akkor biztos, hogy a Prevenár váltott ki allergiás reakciót picurnál.

Már előre félek a vizsgálattól, mert azt mondta a nőci, hogy amikor oda érünk legyen ébren, aztán el kell altatni úgy, hogy a vizsgálat ideje alatt nem mozdulhat meg...mondtam, hogy sajnos az én lánykám olyan, hogyha alszik, akkor bárhol, bármikor, viszont ha nem akar, esélytelen elaltatni!jah+azt mondtam hogy az egy dolog, hogy fél11-re van időpontunk, lehet csak fél1-kor hív be, úgyhogy vigyek enni a picinek..most megint nem szopizik egy pár napja, úgyhogy lefejem, melegen tartóban elviszem neki, de az csak 2 órát bírja, utána nem tudom mi lesz, ha ennél később hívnak be.brr.....és persze megint egyedül kell mennem, mert apa konferencián lesz.

9056. Ancsi0417 (válaszként erre: 9054. - Jozsi.38)
2011. júl. 4. 08:32
Drukkolok,nagyon hogy SIKERÜLJÖN!
9055. amália78 (válaszként erre: 9054. - Jozsi.38)
2011. júl. 4. 07:56

Remélem ma sikerül!

++++++++++++++++

9054. jozsi.38
2011. júl. 4. 05:52
sziasztok! drukkoljatok hogy ma végre összejöjjön az a nyamvadt hallásvizsgálat. szerintem hall csak a gép őskori. unom havonta vinni :(
9053. amália78
2011. júl. 4. 04:09

Sziasztok!

Hédit is megviseli ez az idö. Egyik nap alig alszik másnap pedig nem akar felkellni... Ráadásúl az inye a szemfogánál be van dagadva, kenhetem bármivel, csak sír amíg ébren van.

9052. Menyó (válaszként erre: 9051. - Ancsi0417)
2011. júl. 3. 22:01
Nekünk pont az ellenkezője van. Szinte az egész napot átalussza a lányka. :) Csak ez a sok cula amit rá kell adni!?! Komolyan, mintha nem is július lenne.
9051. Ancsi0417
2011. júl. 3. 21:31

Szia Menyó!Háát nagyon csendes ma mindenki..:(

Lilipeti,én is nagyon hiányollak,olyan kihalt nélküled ez a fórum!!! :(

Csajok,milyen hideg lett.Hogy bírják a Babók?Nekem Annám,egész nap nyügi volt,aludni sem nagyon bírt,csak amíg sétáltunk.Fél 7kor kidőlt.Most evett 9kor,de már alszik is.



Moncsi!Olyan régen nem hallottunk felőletek!Jól vagytok?Fruzsi baba?

9050. Menyó
2011. júl. 3. 21:08

Sziasztok!


Mona gratulálunk a férjednek! Zsófi meg egy tündérke! ;)


Ma nem járt erre senki?? :((


Lilipeti merre vagy??

9049. amália78
2011. júl. 2. 22:43

Lányok jól esik hogy gondoltok rám!

Megpróbálok pihenni és nem gondolni a "kedves" szomszédokra.

9048. amália78
2011. júl. 2. 22:40
Mona! Gratulálok én is a párodnak!
9047. amália78 (válaszként erre: 9049. - Mona26 Debrecen)
2011. júl. 2. 22:38
Mi is arra a következtetésre jutottunk kár az ilyenekkel pereskedni. Azért a jegyzötöl kérünj egy határozatot, hogy ök is tisztába legyenek azzal hogy ha a házunkon akarunk valamit csinálni köteles beengedni, és ha nem teszi rendört hívhatok hogy a jogaimat érvényesítsem. ( a másik szomszéd úgy is olyan rendör aki a saját anyját is megbüntette, mert nem csatolta be a kocsiban az övet..)
9046. Ancsi0417
2011. júl. 2. 22:33
Mona!Gratulálok én is a párodnak!Büszke lehetsz a kicsi lányodra is,nagyon ügyi!
9045. t.mse (válaszként erre: 9049. - Mona26 Debrecen)
2011. júl. 2. 21:54
Gratulálunk Zsófi apukájának! A királylány pedig nagyon tudja hogy hogyan kell viselkedni "társadalmi" eseményekkor:))
9044. t.mse (válaszként erre: 9050. - Zsana0)
2011. júl. 2. 21:53
Balázsnak is vizes a lába szinte mindig, aminek következménye, hogy összeszed minden szöszt:))
9043. t.mse (válaszként erre: 9052. - Amália78)
2011. júl. 2. 21:52
Örülök hogy egy kicsit tudsz pihenni!!
9042. t.mse (válaszként erre: 9045. - 2011marciusibabak)
2011. júl. 2. 21:44
Megkésve, de írom én is az adatainkat: 3 hónaposan Balázs 62,5 cm és 6410 gramm. Nagyon szupi a lista!))))
9041. petra523 (válaszként erre: 9040. - R.solyca)
2011. júl. 1. 21:16

Én is szombatonként, mikor úszni megyünk, csodálkozom rá, hogy milyen gyorsan repül az idő:)

Kornél a lánccal alszik, először át akartam tenni a bokájára, de ha kétszer csavartam, bő volt, háromszor meg már nem lehetett, így maradt a nyakában.

Azt különben nem tudom, hogy hatásos-e, a fogzás tuti megindult, mert egy angol bulldog megirigyelhetné azt a nyálmennyiséget, amit mostanság a fiam produkál, de nem látom, hogy fájna neki. Remélem, később is ilyen könnyedén fog menni. :)))

9040. r.solyca
2011. júl. 1. 21:01

Megjöttünk a bevásárlásból papáékkal...Nagyon jó volt, Balázs nagyon cuki volt, sokat sikongatott megint :) Vettünk neki cukiságokat :) Ma almapürét ettünk, ízlett neki :) Egész sokat evett :)


Szegény amália rémes lehet ezek mellett a szomszédok mellett lakni :(


Holnap megint uszizunk, olyan gyorsan eltelik egy hét, hihetetlen :)


Ma megjött a borostyánlánc, szerintetek éjszakára is rajta lehet hagyni a babán ?!


Szép estét, jó éjszakát mindenkinek!!!

9039. amália78
2011. júl. 1. 18:52

Látom nagy a forgalom ma itt.


Ma szóltak a férjemnek a tetöfedök hétfőn jönnének a tetöt lecserélni, mert sok helyen beázunk.

Szerintetek a szomszéd engedi hogy az ö oldaluk felöl lévö tetörészre a munkások a tetölemezeket had adogassák már ott fel? Nem...

Hogy a Jó Isten Áldja meg öket ahogy megerdemlik!

9038. amália78
2011. júl. 1. 11:35

Én Dologel gélt vettem ami gyógynövényböl van, és többször lehet használni. Finom édes kipróbáltam. :)

Hédi most Papóval (apukámmal) kiabál beszélget, természetesen Réka is rögtön igényt tart Papó figyelmére.

Itt 10 körül alszanak el, Hédi 4 kor kel enni azután 9 -ig visszaalszik, Réka 6:30- 7 között kel .

9037. lilipeti
2011. júl. 1. 11:33

Örülök, hogy tetszik Nektek a párbeszédem...:D

Legalább írtatok!... :D Néha hallom éjszakánként, ahogy a számítógépből ez a fórum zokog, mert elhagyatotnak, magányosnak érzi magát. Olyankor nagyon sajnálom... Én igazán szeretném, ha nagyon-nagyon sokáig megmaradna, és a gyerekeknek meg lehetne mutatni (egy pár részt kihagyva, főleg amikor az imádott nagyikat szapuljuk :D).

9036. r.solyca
2011. júl. 1. 11:20

Lilipeti látom nagyon jó kedvű vagy ezen a júliusi esős hideg napon :) Az a jóóóó!!!!


Balázs is hol végigalussza, hol nem az éjszakát, tegnap örültem mert igen, de ma reggelre nem, 2szer is felkelt hajnalban, én meg alig bírtam lábraállni, mert kicsit megfáztam és lázasan aludtam el...rendesen vacogtam. Jól jött volna egy átaludt éjszaka, de sebaj. Ma délután megyünk csavizni a mamival és a papival, remélem nem lesz gond.


Fogunk még nincs, de nagyon szenvedünk vele!


Lilipeti, Balázsnak is van olyan pofija, mikor beharapja az alsó ajkát, olyankor a fülei is kicsit elállnak úgy szívja az arcát, pont olyan, mint Kuka :) Imádom!!!!!!!!!!!!! Én arra gondoltam azt is a foga miatt csinálja.


Most kelt fel! Megyek. Mindenkinek szép napot!!!!

9035. zsana0 (válaszként erre: 9032. - Porcellán)
2011. júl. 1. 11:08
Nagyon ritka h 3 hónaposan legyen foga,de hallottam már róla.Nekünk még nincs de vettem már ecsetelőt,(citrovita),kicsit jobb ugy veszem észre.
9034. lilipeti
2011. júl. 1. 11:08

Nekünk még nem mutatkozott a fogacska. A doki néni is nézte az ínyét, de nem mondott semmit.


Zsana! Igen, Lili is szokta fogni az üveget, olyan édi (te jó ég!, ilyen szavakat azóta használok, amióta itt van velünk a mi pici lányunk. Teljesen ellágyultam)! Nekünk nincs cumink. Én nem szerettem volna! Csak azok vannak, amik a babacsomagokban voltak, de hozzájuk sem nyúltam.

9033. lilipeti (válaszként erre: 9031. - Porcellán)
2011. júl. 1. 11:01
Milyen érdekes... :DD Pont kiegészítik egymást a lányok! :DD Biztos jó barátnők lennének, ha közelben laknánk. :D
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook