Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 PIC fórum

2010 PIC (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
5175. timi555 (válaszként erre: 5174. - Szilviemma)
2013. nov. 18. 10:06

Micsoda csapatmunka van most nálatok! :)

Az ovi hogy megy? Szereti Emmus?

5174. Szilviemma (válaszként erre: 5173. - Tassy kriszti)
2013. nov. 16. 17:36
Szakítottam ???!!! :) Róza szakított mindent kívül-belül, úgyhogy most a varratokkal küzdök, nehéz ülni, eszembe jut, amikor nem tudtam nevetni, köhögni a császár varratok miatt, na, ez most már duplatovább tart, és nincs vége még... Nagyon édesek, és már én is tudok aludni. Rózi mosolyog Emmus babugatja, Marci főz :)
2013. nov. 11. 13:39

Szilvi, amikor az előző hozzászólásomat írtam, nemhogy a célegyenesben voltál, már át is szakítottad a szalagot. :) GRATULÁLUNK mi is, tényleg nagyon szépek vagytok. Az a kép Emmáról és Róziról csodás!! Mennyivel sötétebb a haja, mint Emmának volt. Ügyes voltál, csak így tovább!!

Nekem is csak egy ikres anyuka ismerősőm van, volt osztálytársam, közös,h Ők is a BMC-ből vitték haza a gyerekeket és szintén korababák lettek. De ott is minden rendben, szerencsére!

A decathlonban Daninak vettünk csizmát, Bende Dani tavalyiját hordja majd, szegénykém mindig így jár..:) a fiaim keze még mindig olyan kicsi,h nagyon nehéz dolog a kesztyű vásár, a tavalyi kötött szintén jó még, mást egyenlőre felhúzni sem hajlandóak, próbáltam már vízállót is, de annyira eltűnik benne a kezük, gondolom így nem kényelmes nekik.


Zsuzsi, nem, telelni nem megyünk. A tél 2/3-át már remélhetőleg oviban töltjük, ebben az évben pedig már nem megyünk. Én lassan készülök az ovira, van egy lista (szép hosszú) szépen elkezdem a beszerzéseket. Nekünk mindent vinnünk kell, paplan, párna, pléd, mesélőpárna, zsákok..mindent. Egy részét csináltatom, a többit veszem. Amúgy már eléggé a nyakamon érzem ezt az ovikezdést, pár hét..volt idő mikor azt hittem soha nem érünk ide, de most már talán túl közel is van. Tegnap mindkét fiam egymástól függetlenül, más időpontban (de egy napon!, ez annyira jellemző) közölte,h óvodába akar menni. Ferivel csak néztünk, annyira meglepődtünk,h nem is tudom mit mondtunk rá, jóóók ezek a Bartos Erika mesék, kedvet csinálnak. Megyünk amúgy Mikulás ünnepségre, meghívtak minket is hiába később kezdünk, jó kis teszt lesz. Kíváncsian várom. Az oviban sem voltak még 5 percnél többet és élő Mikulást sem láttak. Jó muri lesz.

2013. nov. 11. 11:11
Sziasztok!!!! Itthon vagyunk! Róza csak 1 hónappal jött korábban, viccelt mindenki a szülőszobán, hogy 2 hónap, 1 hónap, majd a 3. a 40. héten jön. A szülés, hát... nehéz volt 12 órát vajúdtam, maga a szülés, az max 1 óra volt. Megmondom őszintén, hogy nehéz volt, de nehzebbre számítottam, meg komlikációkra, ehhez képest, ment simán, fájt, fájt azért, meg fáj most is, de nagyon szép a Rózi, Emma egyenlőre lelkes. Szépen bemutatkozott a kistestvérének, annyira drága volt!!! Majd még írok, puszi!
5171. PICZsuzsi (válaszként erre: 5170. - Timi555)
2013. nov. 11. 10:56
Erősek felétek a gólyák;) :)
5170. timi555 (válaszként erre: 5167. - PICZsuzsi)
2013. nov. 11. 10:16
Nálunk már a harmadik ikerpár a baráti társaságban. Termékenyek vagyunk :) (vagy inkább pont nem, mert végülis ez is egy lombikos akció, de mindegy, a lényeg hogy jönnek az ikerbabák)
5169. PICZsuzsi
2013. nov. 10. 16:52
Szilvi, én is gratulálok itt is! Egyből megnéztem a fb-on, ahogy olvastam Timi üzenetét! Szépségesek vagytok! :)
5168. PICZsuzsi (válaszként erre: 5164. - Tassy kriszti)
2013. nov. 10. 16:50

Akkor jót őszeltetek:) Telelni is mentek majd?

Decathlonba még kesztyűket vettünk most, olyanokat amivel lehet hógolyót gyúrni:) Tavaly csak ilyen vékony kötött h&m-es kesztyűink voltak. Esetleg nézzétek meg ha nincs vízálló, elég jónak tűnnek.

5167. PICZsuzsi (válaszként erre: 5166. - Timi555)
2013. nov. 10. 16:48
Hu, de izgi! Nekem a közvetlen környezetemben senkinek nincsenek ikrei, pedig mindig szurkolok;)
5166. timi555 (válaszként erre: 5164. - Tassy kriszti)
2013. nov. 7. 09:57

Ezt én is néztem hogy 37-39 hét...azt hogy a fenébe lehet végigcsinálni? Én már a 33-on kidurranni és meghalni készültem... Biztos nagyobb darab anyukák.

Egyébként egyik barátnőmről most derült ki hogy terhes, ikreket vár, egyébként kb 155cm és 46kg, na ezt sem tudom elképzelni benne hogy fog elférni két gyerek, de bízom benne hogy ügyes lesz és sokáig kihordja.

5165. timi555 (válaszként erre: 5158. - Szilviemma)
2013. nov. 7. 09:54

Szilvi! Ezúton is gratulálunk Róza érkezéséhez.

Majd ha lesz egy szusszanásnyi időd akkor oszd meg velünk milyen egy "normális" szülés, meg egy "nagy" baba :)

2013. nov. 6. 21:13

sziasztok. újra megjöttünk vidéki kiruccanásunkból, ami végül 3 hétre sikeredett. jó volt, jó időnk volt, élveztük.

Szilvi, már a célegyenesben. nagyon izgi!! a cuccokkal én is úgy vagyok mint Zsuzsi, már mindent szanáltam, visszaadtam, odaadtam, helyünk nulla. ezzel a bogyóval kapcsolatban én is csak azt tudom mondani,h az első trimeszterben kellett szednem, a vége időszakot meg már nem értem meg, de nem emlékszem,h a későbbiekben szóba került volna. de jó lehet így a vége felé, mocorgós a bébi?? most csak így eszembe jutott,h teljesen megdöbbenve olvastam a fb-on az ikresek csoportban,h milyen gyakori a 37-38-39. héten szülés és milyen súlyokkal születnek kétbabák..bár persze biztos ez a normális, de akkor is meglepett.

a hétre én is beterveztem a csizmák vásárlását, maradok én is a decathlonosnál, Zsuzsi köszi az infót,h már kapható. és ha már írtad az overállt is megnézzük Daninak.

5163. timi555 (válaszként erre: 5162. - PICZsuzsi)
2013. nov. 5. 15:20

Még nem néztem milyenek vannak, de a tavalyi hótaposó szuper volt, úgyhogy szerintem mi is ugyanolyat fogunk.

Nálunk dzseki és overáll is kell :(

5162. PICZsuzsi (válaszként erre: 5161. - PICZsuzsi)
2013. nov. 4. 13:40
Ugyanolyat vettünk mint tavaly. :) Nekünk az nagyon bejött.:) És úgy néz ki jók még a tavalyi dzsekik/overállok, ennek nagyon örülök mert még a decathlonos jó áron sem túl olcsók. Talán idén megússzuk ezt a vásárlást:)
5161. PICZsuzsi (válaszként erre: 5160. - Timi555)
2013. okt. 28. 20:06
Igen, arra én is pályázok! :) Nagyon szerettük! Nézted mostanában, milyenek vannak?
5160. timi555 (válaszként erre: 5159. - PICZsuzsi)
2013. okt. 28. 16:19
Eredetileg a supinált szandi miatt mentünk, ami végül zárt orrú és barna lett Bazsikának. Panna meg kapott egy bélelt csizmaszerűséget (Bazsika kapott barátnőméktől). Szerintem jó meleg meg minden, de azért egy olyan Decathlonos hótaposóra szükség lesz mint tavaly.
5159. PICZsuzsi (válaszként erre: 5157. - Timi555)
2013. okt. 28. 15:24
Szívesen:) És milyet vettetek? Béleltet, vagy simát? Milyen színűt? Ja a gullivert mi is megjártuk már egy párszor;)
2013. okt. 28. 12:30
Emmánál én is az elején kaptam. Valaki konkrétan írta, hogy milyen érdekes, mert neki a végén kellett. De nem találom. Igen, 35 vége.
5157. timi555 (válaszként erre: 5154. - PICZsuzsi)
2013. okt. 28. 10:25
Köszi Zsuzsi! Odaataláltunk. Még jó hogy a Gulliver mellett van, így ott is sikerült egy tizest "elhagyni" :)
5156. timi555 (válaszként erre: 5155. - Szilviemma)
2013. okt. 28. 10:24

Szerintem ezt csak te írtad hogy a végén a koraszülés miatt is szedned kell. Mi többen azt írtuk hogy az első 12 hétben kaptuk.

Hol jársz Szilvi? 35 körül? Elvesztettem a fonalat..

2013. okt. 25. 20:09
Valaki írta, hogy utrogesztant szedett a 3. trimeszterben. Meddig? Ill.meddig kellett volna? Melyik hétig szedjem? Jövő héten megyek dokihoz, de most hirtelen felmerült bennem, hogy már esetleg nem is kéne szednem...
5154. PICZsuzsi
2013. okt. 25. 14:35

[link]

Közel van a többi bevásárlóközponttól, de azért mi mindig gps-el megyünk;)

5153. timi555
2013. okt. 25. 11:26
Azt akartam kérdezni hogy Budaörsön hol van a Salus? Mi még sosem vásároltunk ott, de most Bazsikának kéne supinált szandál, gondoltam oda megyek már többen dicsértétek.
5152. timi555 (válaszként erre: 5151. - Szilviemma)
2013. okt. 25. 11:26

Szia Szilvi! Sajnos nem találom az overállt, nem tudom hova lett. Pedig szerintem nem adtuk oda senkinek se mert az 50-es olyan pici hogy senkinek sem kell :) Kivéve ezt a bandát ugye...

Remélem még mindig egyben vagytok Rózával és egyre jobban dől meg a rekord :)

A ruhák nálunk is állandó körforgásban vannak, kapunk is, én is adok barátnőknek, aztán visszakérem mert majd öcsémnek tartogatom. Bár ott még nincs szó gyerekről, de egyszer majdcsak lesz úgyhogy neki ígértem egy kis hagyatékot. Néha nehéz követni melyik ruha honnan jött és persze a szekrény sosem elég :)

5151. Szilviemma (válaszként erre: 5150. - Timi555)
2013. okt. 14. 20:10
Emma 31. hétre született, úgyhogy szintidőt javítottunk már, 2 hetet még mindenképp ki kell bírni, aztán jöhet még több is. Az 56-os overál teljesen jó, mert nekünk asszem 68-asunk már van, de egyáltalán nem fontos - valójában tényleg vehetek is egyet, hiszen gyakorlatilag semmi mást nem kell venni, de ha tudjátok nélkülözni, akkor köszönöm! Az a furcsa, hogy hetekig gondolkodtam rajta, miben tároltuk Emmát a nagyhidegben január-februárban, aztán rájöttem, hogy inkubátorban, meg kórházban, meg itthon. Márciustól vittük csak ki, akkor meg ugye már egy fokkal könnyebb ruhában. Én egyenlőre úgy vagyok a ruhák továbbadásával, hogy kölcsönadtuk mindekinek mindent, de visszakértük, mert ugye jön Rózi, meg még talán a következő. Aztán , ha már nem lesz több gyerekünk, akkor minden gyereknek elteszek majd 1-2 ruhát-cipőt emlékbe, és aztán ajándékozom el a többit. Szóval rengeteg ruhánk van, és tényleg alig látom át, se a ruhákat, se azt, hol férünk majd el. Igen, a tesófellépő a kocsira megy majd!
5150. timi555 (válaszként erre: 5144. - Szilviemma)
2013. okt. 14. 11:34

33 hét szuper! :) Emmus mikor született?

Én megnézem otthon az overállt, bár ha van is akkor is kék és 50-es. Az lehet hogy kicsi lesz. Fürdőkád állványunk és testvérfellépő nem is volt.

5149. timi555 (válaszként erre: 5142. - Szilviemma)
2013. okt. 14. 10:39
Szilvi nem tudok semmi bíztatót írni, mi fél évig ezt csináltuk hogy vagy én vagy anyukám vagy anyósom vagy mindhárman betegek voltunk gyerekektől függetlenül, mindig éppen az aktuális bölcsis baciktól. És nem nagyon volt megoldás, hiába szedtünk vitamint vagy bármit. Mondjuk nálunk apa nem szokta elkapni. Azért milyen kedves Emmus hogy ápolja apukáját :)
5148. timi555 (válaszként erre: 5141. - PICZsuzsi)
2013. okt. 14. 10:36
Hú ez a kis kirándulás nagyon szuperül hangzik, biztos nagyon élvezték és óriási élmény volt nekik.
5147. timi555 (válaszként erre: 5136. - Timi555)
2013. okt. 14. 10:31
Múlt héten visszatért az "egy napos lázunk". Szerdától megint beteg volt Bazsika. Pénteken vittem pisimintát is, nem volt tökéletes, ma kontroll de még mindig van valami baktérium úgyhogy küldeni kell tenyésztésre. Ezen kívül pénteken fájlalta a nyelvét és nem evett, de szerencsére az elmúlt. Azt mondták holnap már mehet bölcsibe mert tulajdonképpen jól van, csak a pisit nézessük meg.
5146. PICZsuzsi (válaszként erre: 5144. - Szilviemma)
2013. okt. 13. 21:13

33. hét? Hú, de gyorsan megy az idő.. pikk-pakk itt lesz a 40! :) Kitartás, már biztos nehezebb közlekedni a pocakkal.

Mi mindent tovább adtunk amit kinőttünk, nem férünk el és nem is tervezünk kistesót. Ilyenkor sajnálom a sok kis cuki rugit amit csak úgy tovább adtam. Persze biztos jó helyre kerültek.

A testvérfellépő az hova kell? Babakocsira? (csak kíváncsiságból, nincs olyanunk az biztos)

Nekünk most hétvégén vették meg a rácsos kiságyakat, meg a babakocsit is, már csak az etetőszékek vannak hátra.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook