Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 PIC fórum

2010 PIC (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
5145. PICZsuzsi (válaszként erre: 5143. - Szilviemma)
2013. okt. 13. 21:06
Nagyon tetszett nekik a kirándulás, be nem állt a szájuk utána egész nap. Hétvégén velünk is el kellett menni a Margitszigetre. De lovagolni sajnos nem tudtunk:( Viszont vettem egy rózsaszín vattacukrot, (fujj), de nagyon igzi volt, hárman benyomtuk. :D
2013. okt. 11. 11:39
Tegnap voltam orvosnál, 33. hét :) :) :) !!!! Mondta, h a jövő hét utántól számoljam a magzatmozgásokat, "Ja, maga azt se tudja, azt hogy kell, mert a múltkor kimaradt..." :) Naja. Szóval még 2-3 hét, amit ki kell bírni, aztán mindegy...akár még 7 is lehet. Nagyon izgalmas, egy csomó olyan dolog, ami téyleg ismeretlen...Kérdés: most veszem számításba, mi van, mi nincs: ha valakinek (főleg ikresek, gondolom, ahol valószínű, hogy majd csak 1-1 dolog fog kelleni később :) :) : ha van véletlenül kicsi meleg overálotok (egyszerűn nem tudom, hogy hoztuk haza Emmát, nem találok kicsit), esetleg kisfürdőkád-állványotok, szóljatok, kérem, akár kölcsön, akár megvenném. Még un. testvérfellépőt keresek, de az gondolom, nincs :) Na, ha kapunk, majd továbbadom annak, aki következik :) :) :)
5143. Szilviemma (válaszként erre: 5141. - PICZsuzsi)
2013. okt. 11. 11:32
De jó! Majd mesélj!!
5142. Szilviemma (válaszként erre: 5137. - Pkzmoni)
2013. okt. 11. 11:32
Hogy vagytok??? Jobban vannak már a gyerekek? Nálunk az a nagyon furcsa dolog lépett elő, hogy az oviból apa és anya minden betegséget hazahoz, hányunk, meg a hasunk, fáj a torkunk, mikor, mi az aktuális a gyerekeknél. Emma meg semmit nem hoz haza... Ápolja apát: kicsi apám, hogy vagy kicsikém...
5141. PICZsuzsi
2013. okt. 10. 14:21
Képzeljétek, elmentek a gyerekek életük első szülő nélküli kirándulására! A margitszigetre vitték őket bérelt busszal, mókuskákat meg kacsákat nézegettek, lovagoltak pónin, nagyon jól érezték magukat! Andris kapott egy kis hátizsákot amibe az italokat raktuk, Julika is vitt egy mini táskát zsepikkel, hát ezt nagyon élvezték. Nagyon cukik. Mi meg persze aggódtunk, hogy minden rendben legyen, de minden rendben volt. (azonkívül hogy Andris amint leszálltak a buszról, átesett Julikán és feldagadt a szája..) Gondolom jól be volt zsongva:D
5140. PICZsuzsi (válaszként erre: 5134. - Timi555)
2013. okt. 10. 14:18
Ebbe lehet valami mert többnyire ébredés után volt a hisztéria.. na majd ágyba viszem a reggelit;)
5139. PICZsuzsi (válaszként erre: 5136. - Timi555)
2013. okt. 10. 14:16
Akkor ezt megúszta! Nekünk olyan volt mostanában mindkét gyereknél, hogy láz, aztán másnap hőemelkedés, aztán semmi. Andrisnál csak egyszeri magas (39) láz, aztán semmi.. és azóta se (ez vmikor múlt hétvégén volt. Szóval nem tudom mi lehet, biztos jött valami baci aztán a lázzal gyorsan le is győzték és ennyi. :)
5138. PICZsuzsi (válaszként erre: 5137. - Pkzmoni)
2013. okt. 10. 14:13

Jobbulást és kitartás!

Mi nagyon sokat voltunk csillapíthatatlan lázasak, szóval tudom miről beszélsz. :( Mi a hűtőfürdőzést csináltuk sokat, úgy hogy lázcsillapítót is kaptak mellé és így sem hatott mindig. De azt mondják ha már pár tizedet lemegy már az is jó. Szóval a hűtőfürdőt eredetileg 37 fok körüli vízzel kell kezdeni és azt lehet lassan hűteni 28-ig kb.. 20 perc-fél óra. Mi nyáron jóval hűvösebb vízzel indítottunk és volt hogy már teljesen hideg vízben ültek a végén. Volt amikor nagyon jól bírták, volt amikor nem. Tudom javasolni a buborékfújót, én ilyenkor ezzel tereltem a figyelmüket, elég sokszor bejött! Kitartás..

5137. pkzmoni
2013. okt. 10. 13:32

sziazstok

most már a Bencus is beteg, Ádi fél napig volt hányós és 1 napig lázas, Bencus már ezt túllépte, nagyon lázas fél nap és nem akar lemenni.

Adtam neki lázcsillapítót és vizesruháztam is.

ti hogyan csillapítjátok a magas lázat???

5136. timi555 (válaszként erre: 5135. - Pkzmoni)
2013. okt. 8. 12:51

Jaj az nem jó, jobbulást nektek!


Szombaton nálunk is volt egy eset: Bazsika a déli alvásnál belázasodott, majd egyet hányt, utána még órákon át fetrengett. 6 körül adtam neki egy nurofent, közölte hogy ő meggyógyult és tényleg. Utána láz semmi, hányás semmi, egészséges virgonc gyerek. Ilyet még nem láttam. Bárcsak mindig így menne! :)

5135. pkzmoni
2013. okt. 7. 21:03
elkezdődött a hányós vírus nálunk, a fél bölcsi emiatt hiányzik :-(
5134. timi555 (válaszként erre: 5131. - PICZsuzsi)
2013. okt. 7. 10:11
Én Pannánál már észrevettem hogy ha éhes akkor tuti hisztis. Sokszor reggel is ez van, aztán ahogy benyomja a tápiját vagy bármit elvágták.
5133. PICZsuzsi (válaszként erre: 5120. - Tassy kriszti)
2013. okt. 6. 20:23
Azt meg én is megnézem:)
5132. PICZsuzsi (válaszként erre: 5129. - Szilviemma)
2013. okt. 6. 20:23
Ó, hát ő egy Tündér! :)
5131. PICZsuzsi (válaszként erre: 5128. - Timi555)
2013. okt. 6. 20:22
Julika hisztéria-sorozata is lezárult:) Biztos egy fejlődési lépcső előtt állt..;) Mostanában kisangyal. Nálunk is szokták egymást váltani, de Andris egyelőre nyugis. :) Nehéz rájönni hogy mikor mi bajuk mert legtöbbször nem tudják ők sem (mint ahogy néha mi sem magunkról) hogy mitől frusztráltak.:(
2013. okt. 4. 09:55
Küldtem meghívót a facebookos pic-csoportba ovismisére, ha valakit érdekel. Bár eredendően katolikus rendezvény, de valójában szoktak jönni protestánsok is, mert inkább a gyerekek szón van a hangsúly, nem a felekezeten. Nekünk nagyon bejön, Emma szereti, míg a normál vasárnapi miséket nehezen tűri.
2013. okt. 4. 09:52
Aszondja Emma tegnap az oviban: "Anya, kaphatok egy fagylaltot a közeli cukrászdában?" :) Hogy kitől tanulja ezt a választékos modorosságot..?
5128. timi555
2013. okt. 4. 09:04
Képzeljétek el úgy tűnik Bazsika dackorszaka befejeződött. Nem azt mondom hogy mindig mindenben egyetértünk, de már nincsenek azok az óriásbalhék amik hónapokon keresztül mentek. Ezen felbuzdulva Panna kattant be, szerdán a bölcsis szülőin azt mondták hogy nagy jeleneteket rendez, reggel amikor indulunk akkor is, amikor mama otthagyja a bölcsiben akkor is, pedig soha semmi gond nem volt. Annyira sajnálom szegényt, nagyon bújós is lett, nem tudom mi történhetett. Lehet hogy féltékeny lett mert új kisbölcsisek érkeztek a csoportba és most ugye ők ülnek a gondozónénik ölébe. Emiatt otthon mindig azt mondja hogy ölelgessem, szeretgessem. Valami nagyon megviseli, de nem tudom mi, csak tippelgetni tudok.
5127. timi555 (válaszként erre: 5121. - Tassy kriszti)
2013. okt. 4. 08:59
Mi is voltunk a héten ortopédián (Szentendrei SZTK), na ott sem álltak fel a székből...kettő perc alatt végeztek a két gyerekkel.
5126. timi555 (válaszként erre: 5124. - Szilviemma)
2013. okt. 4. 08:57
Én is az Istvánban szültem volna, meg azt hiszem a Zsuzsi is. Én is szorítok hogy minden a tervek szerint alakuljon!!! :)
5125. pkzmoni (válaszként erre: 5124. - Szilviemma)
2013. okt. 3. 21:20
remélem most hasznodra lesz anyósod könyve amit még Emma születése előtt adott: "Én irányítom a szülésem" ha jól emlékszem :-) Szorítok!
5124. Szilviemma (válaszként erre: 5122. - Tassy kriszti)
2013. okt. 3. 17:40
Jajj, dehogy!!! Ott a PIC fantasztikus volt, de előtte, ami volt a szülészeten, azt inkább mégegyszer nem. A Szent Istvánban. Emma is ott született volna, remélem, Rózi tényleg ott fog. Ott az orvosom, baba-mama barát kórház, és egyenlőre szóba sem jött a császár...
5123. tassy kriszti (válaszként erre: 5116. - Szilviemma)
2013. okt. 3. 14:34
egy barátom mesélte,h 4,5 éves kislánya nyáron nagyon küzdött,h már nem alszik napközben, persze dacból és nem azért, mert nem volt fáradt, ami azt eredményezte,h annyira lefáradt szegény,h éjszaka bepisilt, holott már sok-sok hónapja, talán éve elő sem fordult ilyesmi. szerintem egyszerűen jobban lefárad az idegrendszere, és ezért van. ha már nagyon cimkézni kell, lehet,h tényleg visszalépésnek könyvelhető el, de kortársaihoz képest inkább hatalmas előrelépésnek nevezném,h már hónapok óta szobatiszta volt, azért mégiscsak egy alig több, mint 2,5 éves kisgyerekről van szó.
5122. tassy kriszti (válaszként erre: 5115. - Szilviemma)
2013. okt. 3. 14:24

gratulálok a memódhoz, nem nagyon tudnám visszamondani mit olvastam :))

lassan túl vagy azon az időszakon is, amikor Emmus jött, ugye?? jó nagy lehet a pocid, már nyár elején is szépen gömbölyödött. a SOTE-n fogsz szülni??

5121. tassy kriszti (válaszként erre: 5110. - Pkzmoni)
2013. okt. 3. 14:21

sajnálom nagyon a kicsikét, veled meg együttérzek, csak azt tudom tanácsolni,h addig menj amíg egy megbízható 'valóban orvos'-t találsz, mert nagyon nagy különbségek vannak. az istenhegyi klinikába mi még soha nem csalódtunk, manis, de legalább nyugodt vagyok,h amit ott mondanak, az biztos úgy is van. ortopédiára oda vittem a fiúkat nyáron, mivel Feri közölte,h nem hajlandó Bendét többször fehérvárra vinni, mert a doktorúr még a székéből sem állt fel, úgy vizsgált!!, ránézés alapján, egy legyintéssel megtoldva közölte,h áááááááááá, lúdtalpas a gyerek, ahogy az ország 2/3-a. hát köszi. ez van sajna, tejelni kell,h normális ellátást kapj, tisztelet a kivételnek, bár egyre ritkábban futok össze ilyennel.

én nagyon ajánlom az istenhegyit.

5120. tassy kriszti (válaszként erre: 5109. - PICZsuzsi)
2013. okt. 3. 14:10

megnézem, köszi. Bartos Erikának is van hasonló jellegű könyvecskéje, azt is megveszem. biztos ami tuti :)


a túlalszom magam periódus még várat magára egy kicsit. kicsit!

5119. timi555 (válaszként erre: 5110. - Pkzmoni)
2013. okt. 3. 12:37
Szegény Bencus. Én nem voltam fülfájós és a gyerekeim sem, de úgy hallottam nagyon rossz. Egyébként amikor Bazsikának tüdőgyulladása volt akkor azt mondta a doktornő hogy minden embernek van valami gyenge pontja amivel egész életében többet kűzd, ezért azt mondta ne aggódjak egy következő tüdőgyulladástól de ha mégis előfordulna élete folyamán azon se lepődjek meg. Remélem azért több ilyen tüdő jellegű gondunk nem lesz. És remélem Bencus is kinövi ezt hamarosan!!! Jobbulást neki!
5118. timi555 (válaszként erre: 5116. - Szilviemma)
2013. okt. 3. 12:34

Szerintem is visszalépés, de biztos meg van a maga lelki háttere a dolognak, talán az ovi, biztos hamar megoldódik. Azt meg megértem hogy neked most terhesen az alvás megfizethetetlen.

Korábban már írtam hogy Panna is többször bepisilt az első bölcsis héten, de nekem a gondozónők azt mondták hogy már vissza ne adjam a pelust inkább öt öltözés egy nap. Örülök hogy nem adtam vissza, hamar megoldódott. De nálunk még csak a nappalról van szó, éjszaka még pelusosak.

5117. PICZsuzsi (válaszként erre: 5116. - Szilviemma)
2013. okt. 3. 11:52

Nálunk Julika szinte sose pisil éjszaka, ha mégis akkor szól. Amióta nem rácsos ágyban alszik, csak olyan baleset volt, hogy jött ki szólni de már az előszobába becsurgott.. Amúgy döbbenetes számomra, hogy képes szólni éjszaka, még amikor hasmenése volt, akkor sem kellett a pelus.

Ettől függetlenül egyáltalán nem gondolom visszaesésnek az éjjeli pelus hordást, rendes Emmától hogy hajlandó felvenni:). Azt mondják az éjszakai bepisilés még nagyon sokáig teljesen normális jelenség. Szóval nem lehet elvárni tőlük még hogy ne legyen..

Andriskánk továbbra is kényelmesen pelust használ non-stop. :)

2013. okt. 3. 10:39
Nálunk nagyon bejött, hogy visszavette Emma éjjelre a pelenkát. Azóta nem ébred fel éjjel!!! Ez nekem most megfizethetetlen... Marci szerint visszalépés... Nálatok hogy van?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook