Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 márciusi babák és anyukák ide! fórum

2008 márciusi babák és anyukák ide! (beszélgetős fórum)


139. zsani82
2009. ápr. 18. 10:47

Akkor még nálad az a jobbik eset hogy felhiv hogy menjél be.Nálam mondom már a kaput döngette!!!Na mindegy remélem letudtuk egymást megint egy jó darabig!

Az szép!!:( Az a lényeg hogy feljegyezte magának hogy a gyerek szép környezetbe kerül,szép a szobája,de hogy mit egyen????

Áhh ez felháborító.

Ha ezt egy védőnő olvassa akkor előre is bocsi,mert tudjuk hogy vannak kivételek,csak felháborító hogy a mi védőnönk ennyire szar.

138. zelzele
2009. ápr. 18. 00:14
Ja azt elfelejtettem mondani, h amikor Arvin megszuletett es nem volt tejcsi es ketsegbe voltam esve, hogy a gyerek ehenhal akkor baszott(bocs) valaszolni a hivasaimra. Egyszer jott ki megallapitotta, h milyen edes a gyerek szobaja, de arra mar nem tudott erdemit mondani, hogy hogy mivel hanyszor etessem a gyereket.
137. zelzele
2009. ápr. 18. 00:10
Ne menjel, nem kotelezo, es ha zavar igenis mondd meg neki, hogy a gyerek nem krumpli es hogy azert nem mesz, mert nem latod ertelmet. Engem is multkor hivott, hogy mar nem voltam 4-5 honapja es hogy jo volna bevinni a gyereket. Kerdeztem minek (persze szebben) es mondta, hogy hat merni. Mondtam neki meg tudom neki kereken mondani, mert 2 nappal azelott lemertem a repuloteri merlegen es 11kg 10dkg a gyerek. Nem azert tuti biztos van gondoskodo es lelkiismeretes vedono csak nem mifelenk:-((((((((((((((( Mellesleg ha baja van a gyereknek ugyis rogton a dokihoz mesz.
136. zsani82
2009. ápr. 17. 22:40

jah igen és még ez is felháborító hogy kérdezel valamit és egyszerűen nem ért hozzá!Jah meg milyen már ez hogy elmentem mérésre és a mérleg elromlott és mint a piacon a krumplit emelgeti a gyereket hogy vajon hány kg lehet?:( azt hittem elsüllyedek.

Meg nem mérte meg a fejét körbe és mondja hogy óóóó ez biztos nem változott neki 2hónap alatt.Jah,mondom:(Köszönöm szépen én az ilyenből nem kérek

135. zsani82 (válaszként erre: 134. - Zelzele)
2009. ápr. 17. 22:34

Hát ez az hogy én se vittem el soha már a kötelezőkön se jelenünk meg szinte,és ma jött mert gondolom látta hogy az udvaron áll a kocsi és itthon vagyunk,és döngette a kaput!!Azért álljon már meg a menet,olyan pipa lettem!

És akkor mondja hogy hát vártuk anyukát az egyéves vizsgálatra is de nem jött.(Még szép!)

Ugyhogy utálom hogy igy jönnek,főleg bejelentés nélkül,mert rajta akar kapni azon hogy a gyereked mivel eteted éppen,és rend van-e a lakásban.

Tutti arra megy ki,hogy na mikor tud elkapni,mert azt rólam tudni kell hogy amit ő mond hogy ezt meg ezt kell adni, én azt sose tartom be nem adok a szavára neki se meg a gyerekorvosnak se.

Szóval felesleges ez a védőnösdi.

134. zelzele
2009. ápr. 17. 22:26
En ezer eve nem vittem el a fiamat. Egesz egyszeruen nem latom ertelmet. Kb masfel ora varakozas utan csak megmeri. Egyik kerdesemre sem tud normalis valaszt adni. Jo ha a gyerekre rapillant. Ugyhogy nem nagyon szoktam menni.
133. zsani82
2009. ápr. 17. 20:12

Köszi a kedves fogadtatást:)

nálunk ma volt a védőnő(ha tudjuk kerüljük)és már megint fárasztott a szövegeivel:(

persze én mindenre mélyeket bólogattam,ahogy az illő.

Ilyenekkel jön hogy mostmár bevezethetem neki a karalábét,főzeléknek, de csak nagyon lassan és mindenképpen szigorúan pürésítsem össze neki,és ugy adjam neki oda.Kérdem én ha a gyereknek már 6 foga van akkor minek még pürésíteni,nem jó összetörni kicsikre?Na mindegy aztán jön azzal hogy evett-e már huslevest?mondom persze.

És volt benne tészta?mondom igen csigatészta.Jaj az nem jó mert tojás van benne,és még nem szabad neki adni.Csak nem mondtam neki hogy a gyerek már féléves kora mindent eszik:)Na mindegy még sorolhatnám.

Szóval ha tudunk akkor nem vagyunk otthon ha tudjuk ha jön.

Nektek is ilyen a védőnőtök?

132. zelzele
2009. ápr. 16. 22:25
koszi.
131. 43287dec91 (válaszként erre: 130. - Zelzele)
2009. ápr. 16. 12:16

kitartás! a fogzás is okozhat felkelési gondokat. nappal nem érzi annyira mert elterelődik a figyelme, de éjjel, amikor minden csendes, felerősödik a fájdalma és azért is sírhat olyan keservesen, fájdalmasan.

adhatsz neki homeopátiás szereket, ha ismered őket, ezek teljesen ártalmatlanok, nem lehet túladagolni, csak természetes anyagokat tartalmaznak: Chamomilla vulgaris Ch 15-t, naponta 3x5 golyó, és esténként lefekvés előtt Viburcol kúp 1x.

próbáld ki hátha ez a baj...addig kell adni amíg fennáll a tünet, mondom, nem lehet túladagolni...hajrá!

130. zelzele
2009. ápr. 16. 12:11
Hat csajok, a tegnapelotti ejszaka szupergaz volt. Ketszer kelt. Eloszor olyan ketto korul, de akkor egy cumiszajbatolassal elcsendesult, masodjara 5-kor, de nagyon sirt. Fel oran at susogtam neki, meg minden, de egyre csak sirt. Vegul ugy dontottem kap tapit (vegul is reggel 5 az mar reggeli-fele) es utanna aludt 9-ig. Tegnap felkelt 3-kor, de megint csak a cumi kellett neki es 8-ig aludt. Ugyhogy haladunk.
129. 43287dec91 (válaszként erre: 128. - Tündi7)
2009. ápr. 15. 11:42

örülök, hogy megjöttetek és minden rendben volt!

mi pénteken megyünk és hétfőn jövünk, mert nem akartam húsvétra menni,pont azért mert olyankor nagy a jövés menés a családon belül is.

semmi kedvem hozzá, de legalább már szép idő van....

128. Tündi7
2009. ápr. 15. 11:24

Sziasztok!!

Bettibea képzeld mi is voltunk a maminál Sepsiszentgyörgyön:))

A mama nagyon örült neki jol megdajkálta az urfit és persze mindent megengedett neki:))De az ut igen hosszú volt de aránylag jol birtuk:))

Zelzele és Zsani82 üdvözlünk beneteket.

Az éjszakát még mi is csak kb 2hete aluszuk át.Este 9után alszik el ha éjszaka fel kel már én is csak a cumit adom oda mert még cicizünk de éjjel már nem igaza van Bettibeának azért kel fel mert megszokja hogy van cici vagy tápi és azért kel.nekünk kb 3 nap volt a vészes még megszokta éjszaka nincs cici:))

Szép napot mindenkinek:))

127. 43287dec91 (válaszként erre: 126. - Zelzele)
2009. ápr. 14. 21:05
helyes, ügyes vagy! menni fog ez, még egy két éjjel és fel sem ébred majd!:o)
126. zelzele
2009. ápr. 14. 14:51
Lekopogom vasarnap es hetfo ejjelt ataludta (erezte, hogy valamit turpiskodok), de tegnap eccaka felkelt, kapott vizet, kicsit sirt (szerintem azert, mert tudta, hogy ki akarok menni a szobabol, mert ha csak az ajtora neztem sirt) de aludt tavabb reggel 8-ig. Juheeeeeeeeee. Persze a Zember mar automatice ment volna tapit csinalni, de lebeszeltem rola.
125. 43287dec91 (válaszként erre: 124. - Zelzele)
2009. ápr. 11. 19:27
jó lenne összefogni!:o)))))csak hajrá! menni fog...
124. zelzele
2009. ápr. 11. 12:58

Bettibea!

Hat a mult ejszaka annyira melyen aludtam, h nem is keltem fel, amikor a gyerek felsirt es miutan apjaval nem kozoltem a haditervet rogton csinalt neki tejet. megette aztan aludt tovabb 7.30-ig. Na, de majd ma resen leszek.

123. 43287dec91 (válaszként erre: 122. - Zelzele)
2009. ápr. 10. 17:28
hajrá!
122. zelzele
2009. ápr. 10. 14:03
bettiebea. Mindenkeppen kiprobalom es beszamolok rola. Olyan jo volna mar ha ataludna az eccakat!!!!!!!!!!!! Tenyleg nem kel fel, csak "enni", de akkor is egy agyrem felkelni a legedesebb almodbol.
121. 43287dec91 (válaszként erre: 119. - Zelzele)
2009. ápr. 10. 11:13

szóval legyen meg minden este a szokásos rituálé, gondolom ez megvan, de minden este ugyanaz, ugyanúgy...aztán amikor felkel éjjel felveszed, megnyugtatod és visszateszed, ezt addig játszátok amíg el nem alszik magától. ezzel megtanítod neki hogyan aludjon vissza magától, ha felébred.

eleinte nagyon fárasztó lesz és sokáig fog tartani, de megéri, mert a következő éjjel már rövidebb lesz, aztán még rövidebb és végül átalussza az éjszakát...


ez az egyik, aztán a másik, hogy nem adsz neki tápot, ha ezért kel fel, mert megszokta, hogy segítséget kap az elalváshoz. a tápszer is az. vizet adj neki. persze eleinte tiltakozni fog hevesen, meg sírni, hogy ez neki nem kell, de később már víz sem fog kelleni és átalussz az éjszakát.


én a fiamat így szoktattam le az éjszakai ciciről. nem tartott sokáig mert hamar megszokta, de rá kell szánni azt az időt és nagyon sok türelmed kell legyen, de a végén megéri...


hát ezt tudom ajánlani, remélem sikerül, majd mindenképp számolj be, kíváncsian várom...

120. 43287dec91 (válaszként erre: 117. - Zsani82)
2009. ápr. 10. 11:07

szia! isten hozott téged is!

mi is tesóprojekten vagyunk, nagyon szeretném már ha minél hamarabb összejönne...:o)

119. zelzele
2009. ápr. 10. 02:42

bettibea!

Kivancsian varlak!!!:-))))))))))

118. zelzele
2009. ápr. 10. 02:35
Jaj en is ugy szeretnek masodikat, bar az igazsag az, hogy (baj hulyen hangzik) en a terhesseget imadtam. Persze a babat is. Apjuk sajnos meg nincs felkeszulve a masodik babara, mindig azt mondja Arvin vegre "elhallgatott" (hogy ez alatt mit ert?), nincs felkeszulve a kovetkezo kis ordito csomagra.De azert mar nyuzom vele sokat. En max harom ev kulonbseget szeretnek a ketto pici kozott.
117. zsani82
2009. ápr. 10. 01:23

sziasztok!énis csatlakozom hozzátok ha nembaj,nekem első babám márc-14én lett egyéves,az éjszakát átalussza,szalad,6foga van,mindent eszik,röviden ennyi,

a párommal tesóprojekten vagyunk,mert most ahogy ti is énis gyeden vagyok,és kétéves kora előtt akarjuk hogy megszülessen hogy a gyedet kapjam tovább,mert az valamivel jobb mint a gyes,de eddig még semmi.Szülés óta semmit nem szedek,mert tudtuk hogy hamarosan próbálkozunk a másodikkal.Remélem összejön hamar.Egyenlőre ennyi,képet még nem raktam fel,de azon leszek,grat mindenkinek a picurjához,nagyon édesek vagytok ám

Na majd még jövök,puszi

116. zelzele
2009. ápr. 9. 22:09
koci:))))))))))
115. 43287dec91 (válaszként erre: 114. - Zelzele)
2009. ápr. 9. 21:14
holnap leírnom mit próbálj ki...
114. zelzele
2009. ápr. 9. 11:22
nekem meg mindig felkel. Jo nem kel fel teljesen jatszani vagy ilyesmi, hanem, hogy tejcsizzen. Miutan o tapszeres baba-dupla orom. Kimenni a konyhaba osszerakni a cuccost visszamenni, megetetni. Mindezt hajnali haromkor. Egy parszor mar ataludta az ejszakat, de tenyleg egy kezemen meg tudom szamolni hanyszor.
113. 43287dec91 (válaszként erre: 112. - Zelzele)
2009. ápr. 8. 18:33
igen, szerencsére 6 hós korától már igen...nincs semmi probmlémánk ezzel...
112. zelzele
2009. ápr. 8. 17:35
Amit meg akartam meg kerdezni; nektek atalussza a kicsi az ejszakat?
111. 43287dec91 (válaszként erre: 110. - Zelzele)
2009. ápr. 8. 16:14
így van, de ez a korszak erről szól, túl kell élni...
110. zelzele
2009. ápr. 8. 16:03
En is remelem, csak tenyleg annyit koppan a kobakja, hogy neha attol felek el fog hulyulni. Persze kicsit vakarja a fejet a kopp utan, de utanna mintha semmi sem tortent volna.Jaaaaaaaaaaaaaaaj, mindig van valami, nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook