Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hónapos kisfiam pár napja csak babahordozóban hajlandó aludni. Kiságyban sír, áttesszük és 2 perc alatt elalszik.Mit lehet ilyenkor tenni? fórum

2 hónapos kisfiam pár napja csak babahordozóban hajlandó aludni. Kiságyban sír, áttesszük és 2 perc alatt elalszik.Mit lehet ilyenkor tenni? (tudásbázis kérdés)


26. 5d99b15006 (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. jún. 29. 12:53
Szia!Az én kislányom is csak hordozóban aludt kb ennyi idősen,mint a Te babád.Saját magától szokott le róla elég rövid idő alatt.Azóta szépen alszik a saját ágyában,lassan egy éves.
25. Nagyir (válaszként erre: 23. - Drnéni)
2010. jún. 27. 22:11
Tegnap Pest felé a buszon utazva láttam egy kb fél éves gyerkőcöt. Éppen azon gondolkodtam, hogy vajon ő pár hónapja hogyan fért volna el fekve az ülésben, ha m.kosárban viszik??? :D
24. drnéni (válaszként erre: 22. - Revesz.reka)
2010. jún. 27. 22:00
Az ágyatok mellett van a kiságya? Ha nincs, próbáljátok meg, hátha az is megnyugtatja!
23. drnéni (válaszként erre: 21. - Nagyir)
2010. jún. 27. 21:58
Nekünk azt mondták az ortopédián, hogy ha 50-60 km-nél messzebb megyünk kocsival, féléves koráig mózesben vigyük, ne hordozóban! Más kérdés, hgy mit szólna a rendőr :-P
22. revesz.reka (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2010. jún. 27. 21:58
Csak a Te gyereked gondolom időben született, nem 35 hétre... Nem volt eddig semmi probléma, tévesen már riasztott a légzésfigyelő, de nem szeretném hogy felügyelet nélkül maradjon...
21. Nagyir (válaszként erre: 18. - Szamó)
2010. jún. 27. 21:53
A hordozókat nem arra találták ki, hogy huzamosabb ideig - két-három óránál többet- legyenek benne a gyerekek. Igenis rossz hatással vannak a pár hónapos babák gerincére. :) Az ő korukban még teljesen más a gerinc állapota, mint később, a helyes tartás kialakításához szükséges a megfelelő fekhely.
20. drnéni (válaszként erre: 19. - Revesz.reka)
2010. jún. 27. 21:51

Ne törődj a konvenciókkal, nem számítanak. Lejárt lemez, hogy babának a kiságyban a helye, nagyon sok baba nem ott alszik. Az viszont tény, hogy nem árt megfelelő alvási szokásokat kialakítani, de csak az a szempont, hogy nektek jó legyen, nincsenek szabályok.

Az én picikémnek pl. én vagyok a légzésfigyelője és mindketten imádjuk!

2010. jún. 27. 21:40
egyrészt azért nem szeretném rászoktatni, mert abba nem tudjuk betenni a légzésfigyelőt, másrészt aludni ugye ágyban kellene
18. Szamó
2010. jún. 27. 21:39

Az én kisfiam is imádott benne aludni, éjjel-nappal is akár...... Sőt, sokszor csak úgy aludt, ha autókáztunk vele. Amint megálltunk a szeme kipattant. Azóta 7 éves és semmi baja a hátának, gerincének.


Tuti, hogy kényelmes neki, mert ha nem lenne az, akkor nem szeretne benne lenni! És a gerince is tartva van, nekik van kifejlesztve. Lehet, hogy tényleg jobb a kiságy, én nem kétlem, de a hordozó sem rossz....


Második fiam most lesz 7 hónapos. Imád benne ülni, hintázni. Néha el is alszik benne, de sokkal ritkábban, mint a tesója. Ő most a babakocsiban szeret aludni nappal, éjjel pedig a kiságyban.


Ahány gyerek, annyi szokás :-)


Ne izgulj, iskolás korában már tuti ágyban fog aludni :-))))

17. revesz.reka (válaszként erre: 13. - Drnéni)
2010. jún. 27. 21:39
bukik, bár egyre kevesebbet, de még mindig bukik. kérdeztem a védőnőt, ő is az ágyvég emelését mondta, meg azt, hogy ameddig növekszik a sulya, nincs baj
16. revesz.reka (válaszként erre: 10. - Drnéni)
2010. jún. 27. 21:38
a kiságy végét már megemeltük amikor hazajöttünk, de ugye az az egész ágyat megemeli, nemcsak a felsőtestét...
2010. jún. 27. 21:37
Egyik ismerősöméknél a kisfiú babakocsiba aludt éjjel is.Ők is az elején sokat szenvedtek miatta.Sehol nem aludt el csak ott,de ott viszont tök nagyokat,és nyugodtan.Azóta már fél éves és elnőtte.
14. Pici04 (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. jún. 27. 21:37

Szia!

Nagyon vigyazzatok a hordozoban altatassal.Tapasztalatbol tudom tanacsolni.

A Kisfiunk anno csak igy aludt el es Öt meg hordozni is kellett közben.

Egy idö utan holyagos es börkemenyedese lett a tenyerem es nagyon nehez volt a Kisfiunkat leszoktatni,de sikerült.Majdnem 8 honapos koraig igy aludt csak el.:(

13. drnéni (válaszként erre: 12. - Revesz.reka)
2010. jún. 27. 21:36
Bukik sokat?
12. revesz.reka (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2010. jún. 27. 21:36
igen, valószínű hasfájós, bár még nem mindig tudom megállapitani mi a baja..
11. drnéni (válaszként erre: 10. - Drnéni)
2010. jún. 27. 21:36
Mindenesetre én nem javasolnám, hogy olyasmire szoktasd rá, amit nem szeretnél huzamosabban csinálni. Mert lehet, hogy leszokik majd róla, és lehet, hogy nem.
2010. jún. 27. 21:34

Én két dologra tudok gondolni, egyrészt hogy hasfájás, reflux miatt érzi magát jobban felelmelt felsőtesttel, ebben az esetben a kiságy felső végének 5 fokig történő megemelése segíthet (kórházban is így altatják a refluxos babákat.)

Másrészt tényleg lehet, hogy csak a körülölelő környezet tetszik neki, ami teljesen érthető a részéről. Ezen segíthet az együttalvás, persze csak megfelelő körülmények között, vagy pl. egy baba-függőágy.

9. revesz.reka (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2010. jún. 27. 21:34
akkor te mit javasolsz?
2010. jún. 27. 21:31

Elfoagdni a tényeket. Elmúlik, ne aggódj ez az állapot. én nem aggódnék a helyedben!

Az én kislányom 2 hónaposan úgy aludt csak éjszaka, ha a hasamon volt. Ez ment jó egy hétig. azután elmúlt.

2010. jún. 27. 21:31

Bocs, de egyrészt nem javasolt máshol elaltatni a babát, mint ahol éjjel aludnia kell, mert megijed a megváltozott körülményektől, amikor éjjel felébred. Másrészt lehet, hogy 2 hósan még át lehetne pakolgatni, de meddig?

Szintén nem jó ötlet sem párnákat tenni a kiságyba, sem puha réteget alátenni, ezek növelhetik a bölcsőhalál kockázatát.

2010. jún. 27. 21:30
Szia! Lehet, hogy biztonságosabbnak tűnik számára a hordozó, mivel szorosabban "veszi körbe", mint a kiságy, érzi a határait, ami talán megnyugtatja? Csak ötletelek. De, ha jól sejtem, a hordozónak van "dőlésszöge", vagy teljesen vízszintes? Szóval a hozzászólásom lényege, hogy ilyen kicsi korban még az az egészséges, ha teljesen egyenes az a felület, ahol alszanak, huzamosabb ideig fekszenek. Ezért én is azt javaslom, hogy az altatást próbáljátok meg akkor máshogy, esetleg karban, de mindenképpen egyenes, nem túl puha felületen aludjon éjszaka. :)
2010. jún. 27. 21:26
Nem lehet az, hogy túl kemény a kiságy matraca? Valami puha réteget kellene tenni a lepedő alá (ha háton alszik), meg a baba köré is párnákat. Legyen egy kicsit szűkebb helye, az megnyugtatja, ha valami puhaság öleli körül, mint az anyaméhben volt.
2010. jún. 27. 21:26
Ha elalszik, át tudod rakni a kiságyba? Mert akkor hadd szundizzon be a hordozóban, ha egyszer ez a heppje:-) Aztán meg átrakjátok a kiságyba...
3. 25eed67283 (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. jún. 27. 21:26
Altassátok el a karotokba és tegyétek be a kiságyba. Lányom sokáig csak mellettem aludt. Most már csak reggel 7-kor teszem magam mellé. Így legalább elalszik, de a kiságyába már nem. Nappal is a játszószőnyegen, babakocsiba, ágyon... alszik. Épp ahol játszik és elfárad.
2. drnéni (válaszként erre: 1. - Revesz.reka)
2010. jún. 27. 21:23
Hasfájós?
2010. jún. 27. 21:19
2 hónapos kisfiam pár napja csak babahordozóban hajlandó aludni. Kiságyban sír, áttesszük és 2 perc alatt elalszik.Mit lehet ilyenkor tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook