Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 és fél hónapos kisfiam állandóan sír, csak akkor nem ha ölbe van.Mit tegyek? fórum

2 és fél hónapos kisfiam állandóan sír, csak akkor nem ha ölbe van.Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. márc. 7. 13:56
Ez születése óta így van, vagy egy idő óta csak? Mert én akkor valami másra gyanakodnék. Poci fájás? Az enyémnek is fájt a hasa, de a kezemben akkor is megnyugodott, hiába fájt a pocak. Az éjszakáitok milyenek? Az alvás mennyisége megvan? Mert lehet meg kéne találni azt a módszert, amitől el tud aludni. Nekünk pl. simogatni kellett a kiságyba, és egy kicsit "rázogatni" ahogy simogatom
2010. márc. 7. 13:56

[link]

nézzétek meg ezt!

így manipulál a gyerek:)

18. szemmelver (válaszként erre: 17. - Danika2010)
2010. márc. 7. 13:54

két nagy gyerekem van, de egyiket sem cipeltem:)

a csecsemők nagyon okosak!

persze, hogy az öledben akar lenni!

de ha meggyőződtél róla, hogy semmi baja akkor hagyd hadd bőgjön! majd megtnulja, hogy nem minden úgy van ahogy ő akarja4

2010. márc. 7. 13:48

Teljesen tanácstalan vagyok,elvégre nem foghatom a nap 24 órájában!

Mellesleg van egy 10 éves fiam is aki ugyanúgy igényli a törődést,ne persze magamra is kéne gondolnom!

Ja!és ma még enni sem tudtunk,csak Danika evett!Márknak egy szendvicset sincs időm csinálni,mert letszem és bőg.

2010. márc. 7. 13:41
A baba sírására minden esetben válaszolni kell, akkor is, ha „csupán” ölbe vágyik. Ez nem elkényeztetés. Csecsemőknél a testi kapcsolat igénye nem szeszély, hanem éppen olyan biológiai szükséglet, mint az evés, tehát nyugodtan vedd ölbe a babádat, ha sír. /gondolom még nem olyan nehéz a súlya/
15. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Marduk)
2010. márc. 7. 13:34
Egy 2 -3 hónapos baba nagy arra hogy cipelve legyen? Úristen! Nem osztom a véleményt. Mikor, ha nem most van ránk szüksége
2010. márc. 7. 13:32
talán az is erőt ad hozzá, hogy látod nem vagy egyedül ezzel a kérdéssel, mindenki túlesett rajta, vagy így, vagy úgy, csak a megoldás nem egyforma :D
2010. márc. 7. 13:30

Nálunk is ez volt 2 és fél hónaposan, de ahogy nőtt, egyre kevésbé. Én is hulla fáradt voltam, de egy 2 hónapos csöppséget nem hagyok, keservesen ordítani. Próbáltátok már? Nekem nem ment, nem tudtam otthagyni. Volt hitánk, az tényleg szuper, megérte az árát. Mostmár nem igényli a bújást, elvan másokkal is simán, tehát nem rontottam el, mert magamhoz vettem.

De Te döntesz

2010. márc. 7. 13:25

próbáld meg a babád helyzetébe képzelni magad, biztos neki sem könnyű, fájhat a pocija, rengeteg ismeretlen dologhoz kell megtanulni alkalmazkodni, és még rengeteg minden zavarhatja a nyugalmát.. egyedül te segíthetsz neki igazán.. türelem, túl lesztek ezen hamar..:)


kitartás..


a nagyobbik fiaim is ilyen volt, sokat volt kézben, ringatva aludt csak el, és még mesélhetnék.. most 3,5 éves, extra vagány, nagyon önálló, barátságos gyerek.. ( a kisebbik szintén..) :))

2010. márc. 7. 13:19

Szia!


legyen minél közelebb hozzád, elemi szükséglete a babáknak a szoros testközelség, hiszen ránk vannak utalva mindenben.. természetes, hogy anyucival összebújva érzik magukat biztonságban, ne aggódj, ezzel nem "rontod el" és még csak a fejedre sem fog nőni.. idővel az lesz a természetes, hogy "elszakadjon" tőled és elinduljon felfedezni a világot.. minél nagyobb érzelmi biztonságot kap most tőled, annál hamarabb és könnyebben önállósodik később..

sok boldogságot nektek..:)))

2010. márc. 7. 13:10
Ma reggel 5 óta vagyok fent vele,aludt 2*20 percet porszívózúgásra.De mihelyst kikapcsolom a porszívót már ordít is.Kint a levegőn jól elvan,de basszus nem lehetek kint vele állandóan.
2010. márc. 7. 13:09
Sajnos cici nem kell neki.Van hintánk,pihenőszékünk,hordozókendőnk,minden kutyafüle,de csak ölben függőlegesen van el,úgy hogy a fejének váll felé kell esni,hogy lásson mindent.Természetesen nem csak sétálni kell vele,hanem rázni közben a seggét.
2010. márc. 7. 12:59

Úgymond unatkozik. Picit kell hagyni sírni, mert így a "fejedre" nő. Ezek a pindurik sokkal, de sokkal okosabbak mint miazt gondolnánk.

Kívéve akkor babusgasd többet ha tuti, hogy a pocifájás miatt van. (Ilyenkor még előfordul).

Játszőszőnyeg állvánnyal? Zenélő-forgó? Phenőszékben melletted a konyhában vagy takarítás közben?


Sajnos több ötletem nincs, mert az én fiammal ilyen gond soha nem volt. Mintagyerek a lelkem:D

2010. márc. 7. 12:56

Az egyik barátnőm férje készített ilyen piciknek való szobahintát azóta van pár perc amikor le tudják tenni :)

Viccen kívül, egy fa partvisnyélből készűlt keretre vartak rá valami szövetet a négy sarkában átfúrták alulról és egy jó nagy csomót kötöttek a kötélre aztán felfüggesztették az egészet az ajtó keretbe rögzített kampóra.

Amolyan hintázó bölcső ez ... még zsinórt is kötöttek rá, hogy főzés közben lehessen távringatni :)

2010. márc. 7. 12:55
kegyetlenül hangzik,de le kell tenni,különben sokáig ezt fogod csinálni. ha valamije fájna a kezedben is sírna
2010. márc. 7. 12:53
Már nagy arra,hogy cipelve legyen.Amíg azt érzékeli,hogy az anyuka szíve esendő addig eszközként a sírást használja.Fordíts hátat neki hogy vissza de néz a gyerek szereti az anyját nem akarja ezt az állapotot ha elcsendesedett mond ezt szereted.Ha hagyod később mással akar irányítani és hagyj teret neki,hogy egyedül lehessen,se ezt te is igényelsz tőle,hogy nélküle akarsz lenni mert mást szeretnél tenni.Ha nem vagy kitartó elveszted a csatát.Most még lehet változtazni
2010. márc. 7. 12:53
Fáj a hasa?
2010. márc. 7. 12:42

Szió:)

Cici, ringatás, hordozókendő:)

2010. márc. 7. 12:40

Szia! én kisfiam is ilyen volt!

kendővel magamra kötöttem és úgy jártunk-keltünk a lakásban...még a házimunkát is el tudtam végezni.

Most 10 és fél hónapos szinte alig van ölben!!

2010. márc. 7. 12:38
2 és fél hónapos kisfiam állandóan sír, csak akkor nem ha ölbe van.Mit tegyek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook