Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 1999.08.11. Teljes napfogyatkozás Magyarországon fórum

1999.08.11. Teljes napfogyatkozás Magyarországon (beszélgetős fórum)


dec. 25. 15:47
Balaton - Akali strandján voltunk a gyerekekkel, és még rengeteg emberrel. De nem csak a napfogyatkozás miatt volt tömeg, hanem mert magnumos pingponglabdákat lehetett fagyira váltani aznap.
dec. 25. 11:22

Szabit vettem ki és leutaztam Szegedre.

A rakparton szinte egyedül voltam.

A Tisza-parti ligetekben a madarak óriási zajjal voltak. Majd mikor bekövetkezett a teljes napfogyatkozás tökéletes csend.

Porszemek vagyunk mi ebben a Naprendszerben és még annyi sem az univerzumban.

dec. 25. 10:52

Másnap indultunk Horvátországba nyaralni. Én és a férjem szereltük fel a lakókocsit. Az udvaron voltunk és leálltunk a munkával, mert annyira varázslatos volt az egész, hogy azt nyugodtan kellett megélni.

A gyerekek motorra pattantak és elmentek Szentesre, mert ott nagyobb volt az élmény.

10. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Kiskékelefánt)
dec. 25. 09:49
Nekem az a szerep jutott, hogy a kis unokahúgomat lefoglaljam, mert teljesen lázba jött a témától, jóllehet fogalma sem volt arról, hogy mi történik. Mégis a részese akart lenni, ezért én a hintán ültem vele és igyekeztem rajta tartani a szemüveget. Anyumék, testvéremék...igazából már nem emlékszem.
dec. 25. 09:37
Kint voltunk a telken, a hegyen. Jó volt, együtt néztük:)
dec. 25. 09:35

Istenem! De jó látni ezt a dátumot!

Akkor 29 éves voltam és pont ezen a napon volt a 9. házassági évfordulónk. Dolgoztam, de csapatostól (főnök vezetésével) felmentünk az épület tetejére. Addig nem is tudtam, hogy oda is fel lehet menni. Együtt néztük a napfogyatkozást, kézről kézre adva a - már nem is tudom, mi volt az, amin keresztül lehetett nézni a jelenséget. Érdekes volt, hogy nyár közepén, a napsütésből egyszercsak sötétség lett. Kigyúltak a lámpák fényei, aztán szép lassan újra kivilágosodott és kisütött a nap.


Ha jól emlékszem, jó pár évvel később is volt részleges napfogyatkozás, a 2000-res évek elején, de annak a dátumára nem emlékszem. Gyerekek már suliba jártak, én egyedül voltam itthon és takarítottam, aztán egyszer csak sötétebb lett, majd rövid idő múlva újra kivilágosodott.


Boldog Karácsonyt mindenkinek!

7. timycat (válaszként erre: 1. - Kiskékelefánt)
dec. 25. 08:41
16 voltam, Dunán néztük egy nagyobb baráti társasággal a férjem nyaralójának a teraszáról. Akkor még a fene se gondolta, hogy mi lesz ebből ismeretségből.
dec. 25. 08:37
Épp dolgoztam. Egyszemélyes kis forgalmú boltban, így semmi akadálya nem volt, hogy kiálljak az épület elé, és nézzem a napfogyatkozást. Volt egy kis Kodak fényképezőgépem, azzal is megörökítettem. Csak utóbb hallottam, hogy ez tönkreteheti a gépet, de szerencsére semmi baja nem lett, a mai napig működik. Ráadásul a képek is jól sikerültek. :)
dec. 25. 08:09

Szegeden voltunk.

Temetésen.

A férjem nagybátyját temettük.

dec. 25. 07:59

Emlékezetes volt a sötétség délben. A fiam 8 éves volt, és az iskolában lerajzoltatták velük, ki hogy élte a meg a n.f-t. Nekem mindig a rajza ugrik be.

Kivonultunk a kertbe, elől anyukám, utána mi kézenfogva a fiammal a mögöttünk az akkor fél éves macskánk ( adatlapomon a Cicu ) idegesen szaladgált. Ő volt a legizgatottabb.- néztük a két gyűrűt.

Nem féltünk, érdekes volt,. mondtuk a fiamnak, hogy 2081-ben ( a következő n.f. ) emlékezzen ezekre a percekre, amikor ekkora volt a család, mesélje el az unokáknak.


Ami engem sokkal jobban megviselt, majdnem féltem : néhány évvel ezelőtt sokat utaztam közforgalmu járművel is. Egyik este emlékeztem, gyönyörködtünk a teliholdban, hajnalra eltünt a telihold, a buszból csak egy vékony sarló volt látható a szokott helyén ( elfeledkeztem a holdfogyatkozásról ) elég ijesztő volt, főleg mert hajnalban egyedüli utas voltam a sötét buszban.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Kiskékelefánt)
dec. 25. 06:53

Nekem is volt szerencsém személyesen végignéznem lakóhelyemen. Aki tehette, a főtéren szorongott, próbált egy olyan ülőhelyet az akkor még kevéske padon szerezni magának, hogy lásson is valamit.

Előtte nem sokkal került az apeh helyi ügyfélszolgálatához egy új, fiatal munkatárs, aki nem helybeli lakos volt.

És hát ugye a hivatali beosztás, mely a többi embert távol tartotta tőle. Én szóltam neki, gyere ülj le ide mellém... Akkor, ott megbeszéltük, hogy a hivatalban nincs barátság, nincs kivételezés, nincs lazaság. És megegyeztünk, ha esetleg bármikor úgy érzi, nyugodtan "rakja helyre a fejemet".

Szerencsére erre sohasem került sor, és egy életre szóló barátság szövődött közöttünk. Rendes csaj volt. Ott voltam az esküvőjén, az első babája megszületésekor a kórházban, a névadón...

Nem tudom mi van vele, nem járok már hozzájuk. :))


Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek.

dec. 25. 05:54
14 éves voltam, Balatonlellén voltunk a tesómékkal. Ott néztük. Soha nem felejtem el. :)
dec. 25. 05:51

Mindenki életében van egy egy rég elmúlt nap amire pontosan emlékszik.

Ezek általában személyes emlékek.

Ez egy olyan emlék ami egy egész országot megmozgatott.

Arra lennék kiváncsi ezen a napon ki, hogy élte meg ezt a napot.

Hogy jutott eszembe?

És pont most, 2023 karácsonyakor hajnalban?

Jól sikerült a Jézuskavárás, énekeltünk, ajándékosztás.

Volt halászlé, nagyon finomra sikeredett.

Rántott meg sült mindenféle.

Mindenki alszik még, nekem meg elindultak a kerekek.

Saját történetem.

Még a hetvenes években olvastam a napfogyatkozásról de még nagyon távolinak tűnt az időpont.

Gondoljatok bele, azóta eltelt negyed század.

Az idő megállíthatatlan.

Már napokkal előtte készültünk az eseményre.

Megszerveztünk mindent az élmény zavartalan élvezetére.

Az is eldöntöttúk, hogy Balatonkenesén fogjuk átélni, ritkán adatik meg, hogy délben szinte teljes sötétség lesz. Elhatároztuk, hogy délben pince pörköltöt főzünk bográcsban.

Szokatlan az időpont de hát egyszer élünk és ha már megadatott megcsináljuk.

Előtte figyelmeztették a jó népet mire figyeljen.

A madararak megfognak bolondulni pédául.

Milyen eszközt használjunk, hogy ne vakuljunk meg.

Végül sikerült végigkövetnünk az eseményt.

A Balaton partról felerősödött a zaj.

Füttyszó, éljenzés, kiabálás.

Végülis nem tartott sokáig, de szerencsés az az ember aki ezt átélte.

A következő teljes napfogyatkozás 2081.07.03.-án lesz.

47 %-os napfogyatkozás 2027.07.13.-án lesz.


Aki áldoz rá kb 20 pecet:


[link]


Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook