Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18évesen gyereket vállalni? fórum

18évesen gyereket vállalni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. márc. 23. 17:10
Szió. Ismerős a helyzet :D Én is egy 18 éves lány vagyok és sokszor álmodozok milyen jó lesz ha lesz egy babám , de a biztos anyagi háttér megteremtése nagyon fontos!Hogy ne éljen úgy ahogy én.Sajnos vannak olyan korombeli lányok akik el vannak kényeztetve anyuci apuci mindent megad, megszüli a babát és rájön hogy csak hiánypótlásként szerette volna és már nem tud úgy élni mint a többiek.Így járt a barátnőm is.Én azt mondom teljesítsd a vágyaidat, ismerd meg teljesen párodat.Én már lassan 1 éve hogy együtt lakok párommal.De úgy vagyok vele még jobban ki kell ismernem. Egyszóval várni,várni és várni :)Teremts meg mindent hogy a Te picid is majd jól éljen és mindent megtudj majd adni neki, mert boldogság fog eltölteni ha boldognak látod a picidet :)
100. d7e65d27c4 (válaszként erre: 99. - Jozsi.38)
2010. márc. 23. 16:43

uhhhh....koszonom jozsi38 :)

mar meg beszeltuk itt a csajokkal a temat.de koszonom hogy meg osztottad a velemenyedet:))

ra jottem hogy varunk meg a babaval...:D:D

2010. márc. 23. 15:39
na hali. úgy látom senki nem írt még az anyagiakon túl arról mivel jár egy baba, hát most megteszem.az első időkben éjjel 3* kelni, ha szerencsaéd van 3 hónaposan végigaludja az éjt ha nem ringathatod éjszaka. gyakorlatilag szinte sehova nem tudsz eljutni, mert a baba minden idődet leköti. és nem éjszakai bulikról beszélek, hanem csakúgy beülni 1 barátnővel beszélgetni, sőt néha annak örül az ember ha délig fel tud öltözni és megreggelizni. ha hasfájós lesz 3hónapig folyamatosan sír, és ha mázlid van akkor tényleg tartja a 3óránkénti szopi-peluscsere-alvás kombót de ha nem ringathatod napközben. elmenni bárhová gyerek nélkül csak akkor ha tápszeres és elmúlt féléves de akkor is csak pár órára, illetveha már eszik vmit a tejen kívül is
98. d7e65d27c4 (válaszként erre: 97. - Kefekötőke)
2010. márc. 22. 17:17

azert persze eleg jol tanitanak,pl. hugom is oda jar,1ev alatt 2osztalyt tesz le(erettsegi),es minden negyed evben viszgaik vannak!!tapasztalat szerint kemenyen tanulnak!!:S a tanulassal nincs bajom,csak a bizonyos "hazi renddel" vannak eleg sok problemak !!! na megyek,majd este leszek meg:)

sziasztok

97. kefekötőke (válaszként erre: 96. - D7e65d27c4)
2010. márc. 22. 16:46

Csak ámulok.

Ez nem normális.

Mesélték az "öregek" régen is voltak ilyen szigorú intézmények,de onnan talpig becsületes ,erős akaratú,művelt emberek jöttek ki.

Sőt büszkék voltak ,hol tanultak.

Az ilyen félművelt tapasztalatlan tanárokkal,meg őrökkel teletűzdelt " iskola "arra jó ,hogy intovertált,idegbeteg,valódi tudás nélküli masszát engedjen ki magából.

Ez csak az én véleményem.

2010. márc. 22. 15:20

ja es amit kihagytam: be van kamerazva a suli belulrol,es le igazoltatnak az orok(szemelyit kernek) ha kicsit elkestel az orarol!! nem lehet kimenni az ora alol pl. wc-re,mert meg van tiltva!! ha ki is mehetsz dugiba,es az orok eszre veszik,akkor rad kiabalnak hogy hova/miert mesz,es mennek utannad!!!!


tehat nagyon kemeny a suli hazi rendje!!!

2010. márc. 22. 15:17

3tanarom van es a legfiatalabb 24eves! osztalyfonokom 27,es a masik ketto pedig 24!

igen,minden emeleten orok vannak,az at meneti folyosok ajtaja az orak alatt le van nagy lakattal yarva!

be vannak csavarozva az ablakok,nem lehet le menni az udvarra

12:30-16:30ig be vagyunk zarva,ha csak nem megyunk osztallyal csavarogni!

belepteto kartya van,amit ha elhagysz,1500ft!

csak 1x be illetve 1x mehetsz ki a sulibol!

a belepteto rendszernel 3or van !+ a lepcso fordulonal is!

94. kefekötőke (válaszként erre: 93. - D7e65d27c4)
2010. márc. 22. 14:58

27 éves???

A legfiatalabb ebben a suliban mennyi idős?

Minden folyosón szakképzett őrök?


Mi ez börtön,újgazdagok drogos csemetéinek gyűjtőhelye?

Nagyon nem értem én a mai oktatási rendszert.

2010. márc. 22. 14:49

elolvastam a cikket :O

hat vannak ilyen diakok a suliban az teny :S

nekem is van 1 ilyen osztalytarsam,aki drogozik,es rosszak a csaladi korulmenyei!

multheten ugy jott be az osztalyba,hogy orditott,neki akart menni az osztaly fonoknek(27eves) es tragar szavakkal illette:S

sot,meg neki is ment az egyik osztaly tarsunknak :S

92. d7e65d27c4 (válaszként erre: 90. - Kefekötőke)
2010. márc. 22. 14:43

kefekotoke ! tudnal nekem 1 linket adni?

hogy meg nezzem en is? koszi elore is:)

2010. márc. 22. 14:41

ur isten :O nah ezt nem ertem a than karoly igazgatojaban :S

elrendelte,hogy be csavarozzak az ablakokat,ez meg is valosult!

legyenek minden folyoso szintjen szakkepzett örok!

vannak is! stb...stb...es ki van oriasi tablara irva: "eroszak mentes,egezseg tudatos iskola"

kemeny szabalyok vannak a suliban,de ennek ellenere sem tudjak ezeket meg akadalyozni??

90. kefekötőke (válaszként erre: 63. - D7e65d27c4)
2010. márc. 22. 14:23

"Than Karoly öko iskola,gimnazium,szakkozep,es szakiskolaba jarok"


"Rendőrt és mentőt hívtak egy tanár-diák konfliktus miatt a budapesti Than Károly Ökoiskolába hétfőn reggel."


Most olvastam a Indexen.


Ez ugyanaz az iskola ahova Te is jársz?

Elgondolkodtató hogyan készítik fel az életre ott a diákokat.Majd mesélj erről a lányról akiről írtak!

89. d7e65d27c4 (válaszként erre: 86. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 22. 13:37

orulok nikkancs0 hogy nem sult el rosszul a dolog:)

en is sok szerencset kivanok nektek :D:D

88. d7e65d27c4 (válaszként erre: 85. - Kefekötőke)
2010. márc. 22. 13:34
koszonom :))
87. bettiletti (válaszként erre: 79. - Tamianyu)
2010. márc. 22. 13:14
Így van. De a legalább teszem azt lenne egy (pl örökölt, vagy bármi) házuk, lakásuk, munkahelyük, nem lennének mindketten sulisok, az más...bár én akkor sem hiszem, hogy 19 éves apával jó család lenne, persze nem ismerem, lehet, tévedek, de szerintem ilyen fiatal lányak csak akkor van esélye, ha idősebb, egzisztenciával rendelkező férfit talál. Nem szintén iskolás fiút. Jó dolog a baba, nagyon jó, csakhogy sok a gond is vele ugyebár........
2010. márc. 22. 12:51

Még csak most találtam meg a fórumot, visszaolvastam, lehet, hogy felesleges, de azért leírom a véleményemet:)


18 voltam, fülig szerelmes majdnem egy éve együtt az exemmel. Nos, már akkor terveztük a babát, hogy ha két év múlva vállaljuk akkro mi lesz. Már a nevét is kitaláltuk, hogy hol, hogyan fogunk élni, nálunk is tervben volt a kötvény.


Aztán eltelt még két év, és fokozatosan elmúlt a szerelem. Olyan fiatal voltammég, és azt hittem, hogy Ő az igazi. Örülök, hog ynem próbálkoztunk babával, mert most egyedülálló anyuka lennék, a két éve babymmel.


Ehelyett fősulira megyek, dolgozom, van egy párom, aki mindennél többet ér. idősebb, érett, imádom. Úgyhogy azért ezt jól át kell gondolni, bár látom már sikerült


Sok szerencsét:)

85. kefekötőke (válaszként erre: 63. - D7e65d27c4)
2010. márc. 22. 12:38

"Kefekotoke: koszonom:)csak neha lazadok..es nem mindig veszem eszre,ha valaki segiteni akar,megha meg is bant vele !! a thx-et csak reflexbol irtam,bocsi!"



Részemről a "bocsi" kérés elfogadva.Mennyivel jobb érzés egyenrangú partnerként beszélgetni ,akár vitatkozni is.

Ebben a pillanatban én elfogadtalak.Ilyen egyszerű a dolog.Mindig meg kell hallgatni a tapasztaltabbak ,(nem azonos az idősebbek fogalmával) véleményét ,különösen ,ha én kérek véleményt.

Sok sikert ,kevés buktatóval kívánok Neked az életben!

84. Első (válaszként erre: 82. - D7e65d27c4)
2010. márc. 22. 12:34
Szerintem helyesen döntöttél!
2010. márc. 22. 11:58
es persze az almom hogy le tegyem a szakmamat,es utanna 1,5evre kimenjek/menjunk kulfoldre dolgozni,hogy ossze szedjem magam anyagilag! es nyitni 1sajat kavezot is,amit majd a fiam vesz at:)ezekkel szeretnem meg teremteni a biztos jovot a jovendo babanak:)
2010. márc. 22. 11:50

sziasztok:)

igen igen !! igazatok van!!!! es a sok jo tanacsok miatt,tegnap este beszeltem a baratommal,es meg beszeltem vele a baba temat!! mondtam neki ,hogy ha most kezdenenk bele a gyerek temaba,akkor en hogy tennem le a vendeglatoi sulimat,mert nagy hassal nem tudnak be menni gyakorlatra sem,es akkor a sulit sem tudnam 100%ban le tenni!! mondtam neki,hogy varjunk meg par evet,mert ez korai lenne!!es nem szeretnem ha a babanknak nelkuloznie kellene!!es gondolom ezt o sem akarja!!meg tudttuk beszelni a dolgokat:))

81. syria (válaszként erre: 1. - D7e65d27c4)
2010. márc. 22. 10:50

Ha 5-8 év múlva kezdenél a babán gondolkozni, akkor sem késnél le semmiről. Sőt!

Oltári felelőtlen dolog ha szakma, önálló egzisztencia, biztos jövedelem nélkül az egyik gyerek gyereket szül egy másik gyereknek!

2010. márc. 22. 08:44

Szerintem azt mindenki tapasztalja ahogy idősödik,hogy rengeteget változunk szinte minden téren 18 és mondjuk 30 éves korunk között(persze később is).Azért ennyire fiatalon még nincs kiforrva a személyiség,csak azt hiszik a fiatalok.

Ebben a korban szórakozni élni kell,építeni a jövőt,biztonságot teremteni magunk köré,aztán jöhet a nagybetűs élet,amikor már biztonsággal tudunk felelősséget is vállalni.

79. Tamianyu (válaszként erre: 78. - Bettiletti)
2010. márc. 22. 08:40
Szerintem meg a kora miatt sem kellene még szülnie,egy 19 éves fiú meg pláne nem érett még sem férjnek főleg nem apának.Ez ki van zárva még akkor is,ha az anyagi feltételek adottak lennének.Bár ezt is kétlem,hogy valaki ennyi idősen tudna egzisztenciát teremteni.De ezt emo nagyon is jól tudja szerintem,nem is hiszem,hogy annyira felelőtlen lenne,hogy ebbe a helyzetbe szüljön.Értelmes lánynak tűnik,az meg nem baj ha vannak tervei álmodozik a jövőről.Pár év múlva még valóság is lehet belőle ha tényleg Ők az igazi egymásnak,ha kiállják az idő az élet sokszor nem könnyű próbáját.De először az alapokat kell megteremteni.
2010. márc. 21. 23:45

Őszintén, remélem nem bántalak meg, de...

Amíg nem éltek együtt, nincs közös lakás, vagy egy hely, ahol tudtok majd együtt élni, a "kipróbálásról" nem is beszélve, mert lakva ismerszik meg az ember...és belegondoltál, milyen suli mellett gyereket is nevelni, főleg egy baba a nap 24 órájában igényli az édesanyját. Szerintem gondold ezt át és csak a barátod erőltetésére ne menj bele, csak ha minimális feltételek megvannak a babának (és nem kacsalábon forgó palotáról beszélek, nem azon múlik, de egy lakhely, ahol lakhattok együtt, stb...) ezek azért fontosak.

Anyagi hátteret nem is említem, suli mellett hogy dolgoztok? Egy baba elég nagy költség, még akkor is, ha mindent olcsóbban veszel meg, jutsz hozzá, pelus stb...Nem is beszélve arról, ha tápszer kell neki, mert vmiért nem tudod szoptatni, iszonyat drága minden. Gyógyszereket nem is említem...

Szerintem - bár nem látok a helyzet mélyére - nem a korod, hanem a helyzeted, helyzetetek miatt nem akutális még a baba...

2010. márc. 21. 21:57
javitas: nagyos aranyos kisfiu:D a kis szo utan a fiu lemaradt :S
76. d7e65d27c4 (válaszként erre: 74. - Tamianyu)
2010. márc. 21. 21:56

:)))))))

nagyon aranyos vagy tamianyu:D:D

nagyon koszonom a jo tanacsokat !!!!!hat igen..tudom en is hogy gyerek vagyok,meg ha be is toltottem a 18at nem regen :D de azt hiszem le ragadttam 15nel :D

es meg 1x bocsanat a hulye ki rohanasaimert:S

2010. márc. 21. 21:51

akartam neked kuldeni ien mosolygos fejet,de nem engedte a rendszer :S

amugy koszi:)

a gyomor tukrozest azt tudod hogyan zajlik??

ja es meg neztem a kisfiadat:)) nagyon aranyos kis:))

74. Tamianyu (válaszként erre: 72. - D7e65d27c4)
2010. márc. 21. 21:50

:-))))

Mondom én,hogy gyerek vagy még,egy nagy gyerek,vagy ha úgy tetszik kislány!!!

De a gyerekek nagyon aranyosak:-)))

Azért szerintem a baba projektet kicsit jegeljétek,főleg ezek fényébe amiket leírtál.

Nagyon szép és jó dolog az anyaság,de ahhoz,hogy teljes és boldog lehessen nagyon sok feltételnek meg kell felelni,sok minden kell.

Remélem egyszer neked is megadatik,és nagyon boldog leszel majd akkor is.

Addig szórakozd ki magad,építsd az életedet.

Nincs semmi baj veled,az főleg nem,hogy készülsz a majdani családi életre.Kívánom neked,hogy találd meg hozzá az igai társat is,mert csak úgy lehet teljes és boldog.

73. 3a92f8d690 (válaszként erre: 72. - D7e65d27c4)
2010. márc. 21. 21:47
:-)) persze nem szabad haragudnunk egmásra hiszen nem is ismerlek:-))Gyógyulj meg!!
2010. márc. 21. 21:43

de nincs sulim:)) beteg vagyok :)

akk kibekulunk? :D

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook