Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 16 éves lány titokban tetováltatott. Felelősségre vonható a tetováló ha nem volt szülői bele egyezés? fórum

16 éves lány titokban tetováltatott. Felelősségre vonható a tetováló ha nem volt szülői bele egyezés? (beszélgetős fórum)


1 2 3
80. Lencsy (válaszként erre: 79. - A24ba94ad5)
2012. ápr. 12. 12:55
Oké és köszönöm :)
79. a24ba94ad5 (válaszként erre: 77. - Lencsy)
2012. ápr. 12. 12:29
Dehogy vagy!!! Szerintem cseppet sem. Ha valami ízléses, szolid kis darabot választasz, szerintem nyugodtan! :) Sőt! Vagány. :) Ha az én anyukám ilyet csinált volna, nagyon bírtam volna a "lazaságát" :) Azért ha megcsináltatod írj majd nekem, hogy hogy sikerült :)
2012. ápr. 12. 12:16

Nem szeretem azt a "barátnőt", aki mindig meg akarja nekem mondani, hogy mit csináljak, mit ne, mit hogyan főzzek, hogyan döntsek, felelősségre von, stb. Mi több, még érdeklődik is utánam, mit hogy tettem. Nyugdíjas korú vagyok, lekopott a tojáshéj a fenekemről.

Csak akkor adjunk tanácsot, ha kérnek. Az viszont végképp nem tetszik, amikor valaki problémáját a háta mögött beszélik ki.

77. Lencsy (válaszként erre: 76. - A24ba94ad5)
2012. ápr. 12. 12:08
36 évesen 1 nagy és két kis tinivel ,azt mondod nem vagyok öreg hozzá ? :)
76. a24ba94ad5 (válaszként erre: 72. - Lencsy)
2012. ápr. 12. 07:36
Szerintem nyugodtan vágj bele :) Szakember elvileg érti a dolgát, ha pedig megunod, vagy nem tetszik, hát kiveszed :) Sok szerencsét bárhogy is döntesz!
75. pethoevi (válaszként erre: 74. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 11. 21:19
egyszer nyúlna hozzám a lányom...:-(
74. 91d4989ab9 (válaszként erre: 61. - A24ba94ad5)
2012. ápr. 11. 20:03
hát itt löködte is a gyereklány az anyját ugyhogy ez más mint a te ügyed:D
73. gyöngyszemü (válaszként erre: 65. - 8f1ddc2679)
2012. ápr. 11. 19:58
Nem az én lányom tette hanem a barátnőmé. Saját érdekében kellene személyit kérnie mert büntethető, ugyanúgy mint aki alkoholt vagy cigit ad el az eladó egy kiskorúnak....
72. Lencsy (válaszként erre: 69. - A24ba94ad5)
2012. ápr. 11. 16:38
Hát ha tini kislányok túl élik akkor talán én is , de van még valami ami kicsit visszatart. Lehet hogy hülyeséget beszélek , de azért leírom :) Ugyebár ez akkor szép és elvileg akkor van jó helyen , ha az orrcimpa ( remélem jól írtam ) hajlatában van a piercing . Na itt a gondom ..ugyanis nekem kicsit nagy illetve magas az orrcimpám ..ezért viszonylag magasra kerülne a piercing ..mármint fel felé az orrnyereg felé . Na ez viszont már szerintem nem lenne esztétikus :) Tegnap láttam a lányom barátnőjén is piercinget , neki viszont nem a cimpa hajlatába tették hanem bele a cimpába ..ez megint csak olyan érdekesen állt benne ..Szóval okoz némi dilemmát :)
2012. ápr. 11. 14:25
Mivel tudta, hogy elleneznék, ezért csináltatta titokban. Ha balhézni kezdenének a szalonnal, elterelné magáról a figyelmet és jót röhögne a markába. A tetoválás meg ígyis-úgyis marad...
2012. ápr. 11. 12:57

Elvileg felelősségre vonható a tetováló, gyakorlatilag meg nem és teljesen felesleges is. Elvileg ki van téve a szalonokban, hogy 18 év alatt csak a szülő írásos engedélyével lehet tetkót varratni, gyakorlatilag nem fogják ellenőrizni, hogy azt a papírt tényleg a szülő írta, vagy vmelyik barátnő, esetleg maga a lány, és személyit sem kérnek, ha azt mondja, h. ő 18 éves, akkor elhiszik neki (főleg ha néz is ki annyinak)!

A tetováló nem hibás azért, mert rossz a szülő-gyerek kapcsolat, ő elvégezte a munkáját és nem állt jogában megkérdőjelezni a lány szavahihetőségét.


Nekem 24 évesen varrták föl az elsőt (névnapi ajándék volt a férjemtől:)), amikor Anya megtudta elsőre nem tetszett neki a gondolat, de mikor meglátta, akkor elfogadta és tetszik nekik is.

69. a24ba94ad5 (válaszként erre: 68. - Lencsy)
2012. ápr. 11. 12:48
Mint írtam én is csupán dacból tettem :) Viszont a mai napig zavar a "minek van az ott" kérdés. Felnőtt vagyok és azért van ott,mert nekem tetszik :) Ha megunom kiveszem. Mikor legyen, ha nem fiatalon? Akinek tetszik csináltasson, akinek nem, az ne :) Lencsy, Te pedig ha a fájdalomra gondolsz, hát attól ne félj. Én a tűtől is félek, a fogászattól, mindentől, ami fájhat, de ezt házilag!!! készítette anno egy barátnőm. Mai fejjel így én se fognék neki, csakis szakemberrel, de látod, megmaradtam ennek ellenére és kibírható volt :) Gondolom egy szaki meg mégy ügyesebb és gyorsabb :)
68. Lencsy (válaszként erre: 61. - A24ba94ad5)
2012. ápr. 11. 12:23
Én most "öreg " fejjel kacérkodom az orr piercing gondolatával . Engedélyt már senkitől nem kéne kérnem ..csak egy kis bátorságot :D
67. a24ba94ad5 (válaszként erre: 64. - Pethoevi)
2012. ápr. 11. 11:24
Köszönöm a kritikát...nekem a mai napig is tetszik a karika IS! :)
66. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 65. - 8f1ddc2679)
2012. ápr. 11. 10:34

amúgy én a számat töltettem fel 16 évesen :DDD hazamentem úgy néztem ki mint voksán virág:) De eszük ágában sem volt menni a szüleimnek a sebészhez... Helyette engem csesztek le.

és igen, ha valaki azt kérdezi miből volt pénze.. minden gyerek kap zsebpénzt és ki mire spórol... :-S

2012. ápr. 11. 10:31
Azt ajánlom, mindenki a saját háza táját söprögesse... Vagyis ha a lány anyja a fórumindító, a lányával beszéljen, ne idegeneket vonjon felelősségre - arról nem beszélve, hogy a mai 16 évesek kinéznek 20-nak is, miért kérne személyit egy tetováló mindenkitől...
64. pethoevi (válaszként erre: 61. - A24ba94ad5)
2012. ápr. 11. 10:24
hihi,szerintem inkább tetkó,mint orrpircing,főleg ha karika...az az állatoknak (sem) való.:-(
2012. ápr. 11. 10:22
A végkimenetelt tekintve (vagyis, hogy a tetkó az már így is, úgy is ott marad), teljesen mindegy, és felesleges is volna egy ilyen tortúra (szerintem). Tény, hogy a tetováló óriásit hibázott, de hát "üzlet az élet". Másfelől pedig a gyerkőc pont lázadó időszakát éli, én inkább abba fektetnék energiát, hogy ezt megkönnyítsem neki, ill. hogy legyen bennem annyi bizodalma, hogy ilyesmit ne titokban "kelljen" megcsinálnia. Ugyan nincs gyerekem, de azért merek beleokoskodni, mert nem volt olyan rég, amikor még én is lázadoztam, és bizony a szüleim tiltása ellenére kilövettem az orrom. Lehet, hogy ha beleegyeztek volna, akkor meg se csináltatom, de dacból "csakazértis" berakattam azt a piercinget. Persze a tetoválás már maradandó(bb), én 2 hónap után megszabadultam a testékszertől. :)
62. Lencsy
2012. ápr. 11. 10:10

Nem olvastam vissza a hozzászólásokat , de gondolom más is írta már azt amit én fogok ...

Igen felelősségre vonható, mert 18 év alatt kell, hogy legyen szülői beleegyezés , persze ezt leginkább csak a szalonok veszik komolyan , viszont felesleges volna a felelősségre vonás , mert a tetoválás bizony már ott marad ! Én amondó vagyok, hogy ha már egyszer a gyerek megcsináltatta, saját akaratából és neki tetszik ..a legjobb elfogadni ! Nyilván azért csináltatta meg titokban, mert tudta hogy nem engednéd ..

61. a24ba94ad5 (válaszként erre: 5. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 11. 07:40
Erre azért csak annyit mondanék, én épp 16 voltam, mikor titokban orrpiercinget csináltattam. Anyukámék ki voltak borulva a hatalmas karikától az orromban. Mindenki megbotránkozott a ruházatomon, stb. Mostanra kinőttem természetesen, de okoztam egy kis fejfájást a szüleimnek. A piercing azóta is megvan, csak már nem a hatalmas karika :) 6 éve önálló életet élek, férjhez megyek, dolgozom, állatokat tartok, tanulok mellette és háztartást vezetek. Én nem hiszem, hogy ez bármit befolyásolna. Tökéletes szülő nincsen, de nem biztos, hogy a szülő elrontott valamit. Persze a tetkó más, mint egy piercing, de szerintem mindkettő a kornak tudható be.
2012. ápr. 10. 22:20
No a mai rohanó világban nem egyszerű "tökéletes" gyerekeket nevelni.
59. 91d4989ab9 (válaszként erre: 58. - E57e061615)
2012. ápr. 10. 22:18
pedig tipikus hiba:D
58. e57e061615 (válaszként erre: 45. - Gyöngyszemü)
2012. ápr. 10. 22:14
Szerintem egyáltalán nem normális, ha egy gyerek mindent megkap főleg ilyen viselkedés mellett.
57. punkvirág (válaszként erre: 56. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 10. 22:14
talán a társaság is más lenne..
56. 91d4989ab9 (válaszként erre: 45. - Gyöngyszemü)
2012. ápr. 10. 22:11

itt a bibi:D a mindent megkap meg az hogy az anyját hibáztatja, ennyi


az utóbbit öszinte beszélgetésekkel lehet eloszlatni feloldani, már nagylány megfogja talán érteni mi volt rossz a kapcsolatba, de elég okos ahhoz hogy kiszurja ha hazudnak neki



a minden megkapot meg, szintén meg kell vele beszélni, hogy ezután is megkapja ami szükséges neki, de előtte teljesiteni kell.


tehát lesz uj ruha ha hoz 3hármast először tök mindegy miből


én iratnék vele egy listát miket szeretne, beáraznám hogy ezért 3 kettest kell hozni ezért 2 négyest, stb

és kitenném a hűtőre


és mindenek előtt megkérdezném tőle hogy nincs e kedve másik suliba járni, valami gyengébbe vagy amihez jobban lenne kedve, mert akkor lenne belső motivációja is nem csak belső, ráadásul ha nem hülyegyerek akkor ott tisztalappal indulhatna szeptembertől, mégha egy évet veszit is:D

55. gyöngyszemü (válaszként erre: 49. - Pethoevi)
2012. ápr. 10. 22:11
Hát igen ebben lehet valami, ez elgondolkodtató. :-(
54. 6b006fc769 (válaszként erre: 47. - Pethoevi)
2012. ápr. 10. 22:07

Van egy film, az "Édes kis semmiség" abban 28 évesen már nem ott vannak, mint 18 évesen:D

De nyilván alkati kérdés.

53. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 45. - Gyöngyszemü)
2012. ápr. 10. 22:07
Hát ez az! Mi a francért kap meg mindent? Semmiért nem kell küzdenie, halálra unja magát, nem mellesleg, még ostoba is, és ez nem a tinikor miatt. A szülők ezt jól elcseszték. De nem most, hanem már régen. Most isszák a levét.
52. Tücke (válaszként erre: 45. - Gyöngyszemü)
2012. ápr. 10. 22:06
itt nem aza lényeg h a szülők normálisak e vagy sem , hanem az h a kicsaj baromira el van kényeztetve pont azért mert elváltak a szülők jóül felkéne képelni h gondolkozzon el egy kicsit
2012. ápr. 10. 22:06
Én pl. tuti megtiltanám neki azt, hogy elmenjen aerobikozni, vagy pl. ha látnék futó embereket úgy, hogy a gyerek is ott van, elejteném hogy mennyire hülyék a futó emberek stb stb na mennyibe hogy a gyerek elkezdené csinálni azt, ami tök normális, csak azért, mert az anyja szerint hülyeség? ;D Amúgy meg hatékony kommunikáció, tudok ajánlani pár jó könyvet :) persze gyakorlatban bonyolultabb. Indirekt segítő beszélgetés. Én üzenet. Sorolhatnám.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook