Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 éves lány dönthet-e róla, hogy megtartja a babáját? fórum

16 éves lány dönthet-e róla, hogy megtartja a babáját? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
216. M0ncsa (válaszként erre: 215. - M0ncsa)
2012. febr. 12. 17:17
"Jo termeszetu, 5 honapos kisfiu orokbe fogadhato. Ejszakakat atalussza, rendesen eszik. A szeklete szaga elviselheto. Megjegyzes: csak anyukastol!"
215. M0ncsa (válaszként erre: 211. - Monilla)
2012. febr. 12. 17:15

Huuu, na ez is kiderult. Gondolom, minden orokbefogado alma egy 16 eves kamasz a csecsemojevel XDD

bocs, de most nagyon rohogok :D marmint nem rajtad, hanem az elkepzelt szituacion :)

214. e28c748947 (válaszként erre: 212. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 17:13
És aki ragaszkodik az elképzeléseihez az pedig nagyképű??
213. e28c748947 (válaszként erre: 204. - M0ncsa)
2012. febr. 12. 17:09
Teljesen egyetértek a filozófiáddal, én is ezt követtem.Iskola,diploma,munka,alapvető egzisztencia és szerencsémre megtaláltam közben a párom.Mindezek után családtervezés.Az egy másik story, hogy nekem azért is küzdenem kellett, de végül is sikerült.Ilyen gondolkozással nehéz megérteni egy olyan tinilányt, aki a nagy semmire, tök egyedül gyermeket akar szülni...
212. irgum-burgum (válaszként erre: 207. - M0ncsa)
2012. febr. 12. 17:09

Szóval akkor aki nem saját házba,biztos háttérrel szül gyereket,az felelőtlen és hülye?Csak az a normális ember,aki mindent megteremt és utána szül.

Akkor Magyarországon gyermeket vállalók háromnegyede felelőtlen.

211. monilla (válaszként erre: 1. - 5dc3a3d8a4)
2012. febr. 12. 17:09
14 év fölött a gyámhivatalnak kötelessége meghallgatni az örökbefogadással kapcsolatban. Ha meg akarja tartani a babát, arra is van lehetőség, hogy mindketten rögtön neveelőszülőhöz kerüljenek a babával együtt, amennyiben a nagyszülők nem enyhülnek meg közben.
210. M0ncsa (válaszként erre: 209. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 17:07
Es te ezeket a gyerekeket az apadnak szulted ugy, hogy egy jottment felcsinalt, vagy egy parkapcsolatba, az allando partneredtol?
209. irgum-burgum (válaszként erre: 204. - M0ncsa)
2012. febr. 12. 17:05

Nagyon sok mindennel nem értek egyet.Szegényen nőttem fel,de tudom ki az édesanyám édesapám,és nem kell 25 éves fejjel azon filózzak,hogy kik az igazi szüleim és miért dobtak el.

Nem sok pénzből élünk,szerényen,de nem nélkülözve,nincs házam,nincs kocsim,de van 2 gyönyörű szép gyerekem,akiknek a mindennapi mosolya felbecsülhetetlen.

Én is elvetethettem volna mind kettőt,ha akartam volna,de megtartottam mind 2-öt és nem bántam meg és nem is fogom soha.Az hogy örökbeadjam,soha fel nem merült,mert ők az én vérem,és hiába,hogy nem vagyunk jó helyzetben,akkor is mindenem a 2 gyerekem,ezt pótólni semmi nem tudja.

A jobb helyzetre jobban törekszik az ember,ha van gyereke,akkor meg pláne,mert van kiért törekedni.

208. e28c748947 (válaszként erre: 201. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 17:01
Ha valaki, akkor én tudom értékelni azt ami a sajátom.Tűrhető családi háttérrel rendelkezem, de valahogy úgy alakult, hogy szinte semmi anyagi segítségre nem számíthattam otthonról.Férjem dettó.Valahogy mégis összehoztunk minden szükségest ketten.Amióta megszülettek a lányaim, azóta róluk szól minden.Én megküzdöttem mindenemért, beleértve őket is.Én ezen a fórumon egy árva szóval nem írtam le azt, hogy adja örökbe.Egyszerűen nem értem meg azt a "butaságot", hogy ilyen helyzetbe csöppent.
207. M0ncsa (válaszként erre: 206. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 16:58
szerintem meg csak jozan gondolkodasu....
206. irgum-burgum (válaszként erre: 203. - 4c30444687)
2012. febr. 12. 16:57
Szerintem te egy megkeseredett ember vagy:-(
205. M0ncsa (válaszként erre: 203. - 4c30444687)
2012. febr. 12. 16:56

:DDD

ott a pont :p

204. M0ncsa (válaszként erre: 201. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 16:55

Te kiraknád a saját gyerekedet egyik napról a másikra az utcára egy pici babával?


- Dehogyis. Meg a szules elott kiraknam, hogy legyen ideje szallast, esetleg munkat talalni - gyerekkel ez mar nehezebb.


Gondolom akik az örökbe adás mellett vannak,azoknak meg van mindenük


- az elobb fejtettem ki, hogy milyen helyzetben eltunk, nemhogy mindenunk nem volt meg, hanem meg az alapvetok is hianyoztak. Es azt is leirtam, hogy pontosan EMIATT vagyok az orokbeadas hive.


Nem tudom,hogy neked van e gyereked, biztos van.

- nekem meg nincs. Tudod, az en filozofiam (tekintettel a korabban emlitett tapasztalatokra) az, hogy eloszor munka, diploma, normalis partner, biztos anyagi hatter, es UTANA johet a csaladtervezes. Szulni a legkonnyebb. Azt a gyereket fel is kell nevelni, es a sajatomnak nem kivanom azt a nyomort, amiben nekem reszem volt. Lehet, hogy egyesek ugy gondoljak, hogy szegenysegben, nelkulozve is fel lehet nevelni gyereket - de vajon a gyerek ehhez mit szol, hm?

203. 4c30444687 (válaszként erre: 201. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 16:54

Ez egy hatalmas árulás, amit egy gyerk nem tehetne meg. Én már terhesen eltűntetném, a cuki pici babáját látni sem akarnám.


Többen leírták, hogy pont azért vannak ebben az esetben az örökbe adás mellett, mert tudják, mi a nélkülözés.

202. c33bd8536b (válaszként erre: 169. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 12. 16:50

"Nem, nem gondoltam bele a nagypapa helyzetébe, mert nem ismerem a helyzetet. Fogalmam sincs miért hagyta el a felesége.

Teóriákat gyárthatnék, fantáziálhatnék...hogy lehet késsel kergette az asszonyt"


Lehet...De ez az asszony nem csak a férjét hagyta el, hanem a három gyerekét is. Ők csak nem kergették késsel az anyjukat...


Én bizony belegondoltam a nagypapa helyzetébe...és úgy gondolom, nem szívesen lennék a helyében.

201. irgum-burgum (válaszként erre: 199. - M0ncsa)
2012. febr. 12. 16:48

Nem tudom,hogy neked van e gyereked,biztos van.Te kiraknád a saját gyerekedet egyik napról a másikra az utcára egy pici babával?Szívtelen döntés lenne,már csak a kicsi részéről is.Én nem adnám örökbe az unokámat,sőt a végsőkig harcolnék érte.

Gondolom akik az örökbe adás mellett vannak,azoknak meg van mindenük,Saját ház biztos háttér,és el sem tudják képzelni,hogy lehet úgy is élni,hogy ezek nincsenek meg.Pedig lehet.

200. 4c30444687 (válaszként erre: 197. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 16:47

Inkább lennék szar szülő, mint hogy egy megbolondult kamasz tönkre tegye az én, és a másik két gyerekem életét.

Különben meg nem biztos, hogy az a rossz neki hosszú távon, ha lapátra kerül. Valakinek az kell, hogy felfogjon pár dolgot.


És nyilván nem az utcára menne, mehetne nevelő intézetbe 18 éves koráig. Persze, ha nem tetszik neki, akkor nagykorúsítassa magát, aztán álljon a sarkára.

199. M0ncsa (válaszként erre: 197. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 16:43
Miert, ezzel mi a gond, ha kirakja? A kislany felnott akart lenni, hat akkor legyen felnott. Gondoskodjon onalloan magarol es a csaladjarol, ez a felnottek egyik ismerve, nem igy van?
198. 4c30444687 (válaszként erre: 192. - Emil zola-nana)
2012. febr. 12. 16:42
Nem, én konkrétan ezt a vakarcsot qrváztam le.
197. irgum-burgum (válaszként erre: 191. - M0ncsa)
2012. febr. 12. 16:40

Szóval akkor a mai magyarországi helyzet tekintetében ne szüljünk egy gyereket sem,mert nem tudni mi lesz.

Igazán elgondolkodtam azon,milyen szülő az olyan,aki csak úgy kidobná az utcára a gyerekét?

Nekem bármit csinálhatna a gyerekem soha nem tenném ki az utcára.

196. c33bd8536b (válaszként erre: 165. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 16:40

"Hát a nagypapának sok választása nincs."


Erről van szó! Akkor sem igazán volt sok választása, amikor egyedül maradt a 3 gyerekével, most sincs.

195. c33bd8536b (válaszként erre: 94. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 12. 16:37

"A lényege a fórumnak elvehetik-e a lánytól a babát, örökbe adhatják-e???"


Erre a kérdésre már az elején válaszoltam.

Szerintem, habár nem ismerem a pontos jogállást, nem vehetik el tőle. Senki sem kényszeríthet egy anyát, hogy örökbe adja a gyerekét, ha ő nem akarja. Az örökbeadó nyilatkozatot neki kell aláírnia.


És nem, nem vagyok az örökbeadás támogatója, erről már néhány topikban kifejtettem a véleményemet. Rossz és kegyetlen megoldásnak találom, és nem dőlök be az olyan szövegekenek, hogy valaki(k) majd mennyire fogják szeretni azt a gyereket. Mert vagy igen, vagy nem. Kétesélyes. Én bizony az utóbbit láttam a közvetlen környezetemben.


Viszont azt is írtam, hogy, ha nem tudja normálisan eltartani és nevelni, akkor bizony elvehetik tőle.


"Arról beszélni mit kellett volna tennie, mi lett volna,ha......felesleges, mert most ez a helyzet."


Szerintem nem felesleges. Mert holnap vagy holnapután másik 16 éves kerülhet ebbe a helyzetbe. Nem egyedi eset az övé. És ha csak egyetlen tizenéves elgondolkodik rajta, már nem volt felesleges beszélni róla.

194. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 192. - Emil zola-nana)
2012. febr. 12. 16:37
Minden nem kell,de hogy a semmire???? :S
193. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 192. - Emil zola-nana)
2012. febr. 12. 16:37
Néha elgondolkodom, jobb is lenne, ha néhányan meg se születtek volna. Szebb lenne a világ.
192. Emil zola-nana (válaszként erre: 188. - 4c30444687)
2012. febr. 12. 16:36
A véleményed szerint tehát minden nö egy ribi,és ne szüljön senki csak az akinek háttere és mindene megvan,De akkor nem születne gyerek!
191. M0ncsa (válaszként erre: 189. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 16:33

"Szegényen és szerényen is fel lehet nevelni tisztességesen egy gyereket."


egy bizonyos szint alatt sajnos nem.


"Most rossz a helyzetük,lehet még rosszabb is,de lehet jobb is."


Igen, es tekintettel a jelenlegi magyarorszagi allapotokra, valoszinuleg rosszabb lesz, nem jobb. En csak arrol beszelek, hogy senkinek _nincs hozza joga_, hogy az egesz csaladja helyzetet kockara tegye onos erdek miatt. Ha viszont mar megtette, akkor a dontes joga az eltartoe-csaladfoe, jelen esetben az apukae. Ha o ugy dont, hogy orokbeadas, akkor az. Kicsi lanya meg orulhet, es kezet csokolhat neki, ha nem rakja ki az utcara, mert igazabol ezt erdemelne.

2012. febr. 12. 16:30
És az jobb lenne ha a kukába rakná miután megszülte?hány ilyen eset van?Persze akkor még jobban fújjnátok rá ismeretlenül!ezek a dolgok sok elkölcsi kérdést vetnek fel,ki hogy áll hozzá az élethez,mennyire romlott az elkölcsi megitélése.Volt egy 24 éves nö akinek háttere volt,pénze volt-és mégis megszabadult a gyerektöl.az Ok félt a szüleitöl és hogy mit szolnak majd az emberek.Ez megoldás erre a "problémára"?perzse nem örökbe adta hanem megől...
189. irgum-burgum (válaszként erre: 186. - M0ncsa)
2012. febr. 12. 16:28
Szegényen és szerényen is fel lehet nevelni tisztességesen egy gyereket.Most rossz a helyzetük,lehet még rosszabb is,de lehet jobb is.Nem látunk a jövőbe.Nem gondolom,hogy egy pillanatnyi helyzetnek kellene befolyásolni egy gyerek sorsát,mert az anyagi helyzet még változhat,de ha örökbe adja a gyereket az vissza fordíthatatlan.
188. 4c30444687 (válaszként erre: 185. - Emil zola-nana)
2012. febr. 12. 16:25

OMG! " mint valami fertőzés" ez egy hasonlat. Ha azt mondjuk Mariskára, hogy "szabad, mint a madár", akkor nem azt mondjuk, hogy Mariska egy madár.


A cédás ribiből kiindulva valószínűleg én jobban pedzem ezt a fogalmat (általános nyelv ismeretből).

187. irgum-burgum (válaszként erre: 181. - 6b006fc769)
2012. febr. 12. 16:23

Érdekes módón a képzetlen emberek hamarabb kapnak munkát,mint akinek 2-3 diplomája van.Vajon miért?

Annyit lehet hallani,hogy diplomával nem találnak munkát,míg az én szakma nélküli párom egyfolytában talál.Lehet,hogy nem keres 2-300 ezer forintot,de munkája volt és van.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook