Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 éves lány dönthet-e róla, hogy megtartja a babáját? fórum

16 éves lány dönthet-e róla, hogy megtartja a babáját? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. febr. 13. 16:29

Igazából az élet nagy forgatókönyv író,nincs 2 egyforma eset, de lehet az a baba ha felnő a 16 éves anyját választaná szerényebb életkörülmények között, mint az anyagilag jól álló örökbefogadó szülőt.

Személyes tapasztalat, kolléganőm felnevelt egy kislányt, (lehet alkati dolog nála) de lelki sérült lett, hogy őt miért dobta el a szülőanyja. Megkereste a szülőanyját amint 18 évét betöltötte és inkább az kellett neki, aki a kórházban hagyta, és nem az aki rajongó szeretettel, odaadással felnevelte.

Elgondolkodtam, tényleg ha az ember nem ismeri a szüleit......gyökértelen. Lehet ilyet látni számtalan megtörtént filmfeldolgozásban is.

Van ilyen is, nem mindenkinek a pénz számít, az biztos jó, ha van, de minden.

Persze van fordítottja is.

305. 4c30444687 (válaszként erre: 295. - Mókinca)
2012. febr. 13. 16:04
És olyankor mi a megoldás, ha nem tud segíteni? Ráhagyja a lányra, hogy csinálj, amit akarsz, aztán várja, hogy egy nap az egész családra ráomlik minden, vagy meghoz egy nehéz döntést, és mentheti, ami menthető. Miért kellene 3 embernek megfizetni egy negyedik hülyeségéért?
2012. febr. 13. 15:53

Sziasztok!


Az elejétől olvasom a fórumot, azért regisztráltam, hogy írhassak ide... Sokat tépelődtem írjak-e egyáltalán, de végül úgy gondoltam megteszem.

Mint "érintett" írok ezt előre bocsátom.

Anno 16 évesen én megszültem a gyerekem, akit örökbe adtam végül.

A családi hátterem egyáltalán nem volt megalapozott, az apuka nem akarta a gyereket, én meg nem is tudom... Hagytam, hogy menjenek a dolgok a maguk medrében. Az biztos, hogy felelőtlenül lettem terhes, ez nem kérdés. Viszont nem egy éjszakás kapcsolat volt, az a fiú vette el a szüzességem és 2 évig együtt voltunk. Tulajdonképp a terhességem, illetve az örökbe adás vetett véget a kapcsolatunknak.


Mindegy, ezen változtatni nem tudok. Majdnem belehaltam a szó szoros értelmében az örökbe adás után. Abban viszont biztos vagyok, hogy akkor ott ez volt a legjobb döntés, amit a gyermekem érdekében meghozhattam és valószínű ma sem tenném másképp. Nem volt semmim és mondhatni senkim. Mindazonáltal nem olyan egyszerű egy ilyen döntést meghozni akkor sem ha az ember még csak 16 éves.

Azóta megtaláltam én is a párom, vannak gyerekeim, már tudom mit is jelent valójában az anyaság, a felelősség és a kötelezettség. De nincs nap, hogy ne gondolnék Rá. ( Idén lesz 15 éves)


Ezt csak azért írtam le, hogy lássátok vannak ilyenek és nem feltétlenül ribxx az ember. Mondhatnám a körülmények áldozata voltam, bár ez sem igaz teljesen. Egyszerűen van amikor az embernek olyanok a körülményei, hogy belesodródik dolgokba és mint valaki írta, vannak olyan emberek, akik úgy gondolják ha nem vesznek tudomást egy problémáról az majd megoldódik. Azt hiszem anno akkor én is így gondolkoztam. Mindenképpen felelőtlenül szültem gyereket, viszont úgy érzem felelősen döntöttem az életéről.


Bocsánat a hosszúságért :)

303. megi04
2012. febr. 13. 15:16
(Már kezdett hiányozni,hogy:Jé! egy fórum,ahol senki sem utal a helyesírási hibákra,mert nem erről szól...!):)
302. Miramira77 (válaszként erre: 299. - 173c31dcdf)
2012. febr. 13. 15:16
Ne térjünk el a témától! Személyeskedésnek helye nincs a topikokban!
301. 4c30444687 (válaszként erre: 284. - Mókinca)
2012. febr. 13. 15:14

Néha sírni tudnék, hogy egyesek, mint pl. te mennyire nem tudnak olvasni.


Gratulálok, veregesd a saját vállad, érezd magad jobbnak! Én meg attól érzem magam jól, hogy igenis van határ mindenkinek, hogy mit csinálhat meg velem, és nem óhajtok mártír lenni.

300. Mókinca (válaszként erre: 299. - 173c31dcdf)
2012. febr. 13. 15:10
Nem magyar! :) Csak megtanulta a nyelvünket. Ha jól emlékszem Dániában él.
299. 173c31dcdf (válaszként erre: 27. - Muraja)
2012. febr. 13. 14:52
Kedves, én ebból sokmindent elhiszek,mert alapvetően naiv vagyok,csak az az érettségi sántit kissé.Én 47 évvel ezelött éretségiztem,te 42,és már nekem is kellett nyelvtanból érettségiznem.Ennyi helyesirási hibával ritkán találkoztam.
298. c33bd8536b (válaszként erre: 296. - Irgum-burgum)
2012. febr. 13. 14:46

"Mondjuk volt egy jogi fórum,ahol azt írták jogilag nem csinálhat semmit a nagypapa,ha a lány ragaszkodik a gyerekhez."


Persze, hogy nem tehet semmit.

Viszont olyan törvény sincs, ami arra kötelezné, hogy eltartsa ez esetben a lányát és az unokáját.

297. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 296. - Irgum-burgum)
2012. febr. 13. 14:45
Ha nem intéz magénak előre anyaotthont, mivel nincs hova vinni, simán elvehetik, de örökbe nem adhatják a beleegyezése nélkül.
2012. febr. 13. 14:07

A nagypapának sok választása nincs,vagyis van.Vagy állami gondozásba adja a lányát unokástól,vagy csak az unokát,vagy elfogadja a helyzetet és támogatja a lányát és az unokáját.

Remélem az utóbbi lesz.

Egyébként hiába olvasgattam a törvényeket,sehol nem találtam,hogy 16 évesen elvehetik e tőle a gyereket.

Mondjuk volt egy jogi fórum,ahol azt írták jogilag nem csinálhat semmit a nagypapa,ha a lány ragaszkodik a gyerekhez.

2012. febr. 13. 12:00

Az fórum alaptémájához szólva:


Nem tartom helyesnek, hogy 16 évesen - mindenféle képzettség, anyagi megalapozottság, főként apa hiányában - gyereket vállaljon valaki = a semmire.

Hiába papolunk: nem lesz segítsége. Az, hogy egy anyaotthon (ideig-óráig) befogadja, vagy idegenek (hirtelen lelkesedésből) segítsék, NEM HOZ VÉGLEGES MEGOLDÁST.

Itt pedig azt is figyelembe kell venni, hogy a kislány édesapja sem tud már több terhet magára vállalni.

294. Miramira77 (válaszként erre: 292. - Mókinca)
2012. febr. 13. 11:49
Soha nem lehet tudni sajnos. Sokkal jobb korán elkezdeni beszélgetni a dologról, mintsem a barátnők tegyék meg, tévesen, vagy a kedves média (a csapból is ez folyik), a húgom 10, de már érintették nála a témát!
293. Mókinca (válaszként erre: 292. - Mókinca)
2012. febr. 13. 11:41

nagyob = nagyobb

(Tudok helyesen írni, csak a gépeléssel nem vagyok ma formában :D)

292. Mókinca (válaszként erre: 291. - Miramira77)
2012. febr. 13. 11:38

A "fiatalkori" szex létezik. Ha a fejünket a homokba dugjuk, és nem akarunk tudomást venni róla, akkor is.

Remélem, hogy a nagyob lányuknál ez minél később jön el.

A kicsikénk még csak 3,5 éves, úgyhogy rajta még ráérek izgulni :DDDD

291. Miramira77 (válaszként erre: 290. - Mókinca)
2012. febr. 13. 11:30

A férjemmel nagyon sokszor olyanok voltunk, mint a nyulak. Egymással, persze. Viszont rengetegszer nem védekeztünk, tulajdonképpen mákunk volt, hogy nem maradtam terhes.

Remeg a gyomrom, ha eszembe jut, hogy a lányom is ezt csinálja. Nem is a szexről van szó, hanem az esztelenségről. Inkább veszek neki annyi gumit, amennyi a kistáskájába fér!

290. Mókinca (válaszként erre: 288. - Miramira77)
2012. febr. 13. 11:27

Szia!

Teljesen egyet értünk!

Egy anya attól "Anya", hogy a gyermeke mellett álljon akár jóban, akár rosszban.

Ki segítsen neki a problémái megoldásában, ha nem a szülő?

Nagyon remélem, hogy lesz majdan annyi esze, hogy ne essen ebbe a csapdába!

Bárhogy is alakuljon az élete, én MINDIG ott leszek mögötte és segíteni fogom.

289. Mókinca (válaszként erre: 287. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 13. 11:24
Én is úgy látom :)))
2012. febr. 13. 11:22

Őszintén én kétségbe esnék, ha a lányom majd 16 éves korában hazaállít terhesen. Próbálom elképzelni a helyzetet. Addigra már valószínűleg két kamasz gyerek lenne (kettőt tervezünk, olyan három év korkülömbséggel)

Ha meg akarja tartani, megpróbálnám segíteni őt, ha el akarja vetetni, lelkileg mellette állok. Ha ez így összejönne, 36 évesen nagyi lennék O.O

Remélem sikerül eszet nevelnem a lányomba! De amilyen kamasz én voltam és a férjem. Hát, az ég óvjon minket!

Nem tudok érdemleges választ adni!

287. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 284. - Mókinca)
2012. febr. 13. 11:15
Mi rokonlelkek vagyunk:))
2012. febr. 13. 10:44
Amúgy pedig kedves fórumindító, ha a kolléganőd lányáról van szó (aki otthagyta a férjét a három gyerekkel, aki most épp beleszakad a munkába a lakáshitel és egyéb kölcsönök miatt) lehet, hogy már nagyon ferdítve jutott hozzád (vagy hozzánk) a szituáció.
2012. febr. 13. 10:20
Egyébként 16 évesen nem feltétlenül azért titkolja egy gyereklány a terhességét, mert annyira vágyik az anyaságra, sokkal sanszosabb, hogy egyszerűen megijedt, hogy ilyenkor mi is van... Vannak, akik nem vesznek tudomásul egy problémát, hátha megoldódik magától...
284. Mókinca (válaszként erre: 200. - 4c30444687)
2012. febr. 13. 10:03

Kedves Franie Drake!


Az "iskolaköpenyes" fórumon már sikerült összezördülnünk :) /Tudod, én vagyok akit lekomcsiztál, mert azt találtam mondani, hogy az iskolás lányok ne vakolattal a képükön, és ribi cuccokban járjanak suliba. /

Azt mondtad, hogy én nem tisztelem még a saját kölykömet sem. :D


Ezen a fórumon nagyon szépen kinyilvánítottad, hogy TE mennyire tisztelnéd a SAJÁT gyerekedet egy ilyen helyzetben!


Látod, én ebben az esetben - 13 éves a lányom - biztosan nem taszítanám el magamtól! Nyilván nem örülnék neki, nem gratulálnék, stb.!

Viszont támaszt és kezet nyújtanék neki! Igyekeznék erőmhöz mérten a lehető legjobb megoldást találni.

DE SOHA, SEMMIKÉPP NEM ELFORDULNÉK EL A GYEREKEMTŐL!!!! AZ ÉGVILÁGON SEMMI NEM TUD A GYERMEKEIM ELLEN FORDÍTANI!!!

És nem lennék inkább "szar szülő", csakhogy a saját és a másik gyerekem kényelmét fel ne rúgjam.


Annyira könnyű ítélkezni! Te - mint írtad - nem jártál így, de a gyermeked még járhat!!!

Az ember élete során lép jobbra-balra. Aztán kiderül, hogy melyik jó lépées, melyik nem.

283. megi04 (válaszként erre: 280. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 12. 20:41
Szándékosan nem érti meg,hiszen olvashatta,nem 1 hsz-emben,hogy eszemben sincs megbántani azokat,akik babáért küzdenek!
282. megi04 (válaszként erre: 279. - E28c748947)
2012. febr. 12. 20:40
Te okoskodtál a legjobban!És ki a nyavalya írta,hogy feltétlenül 16 évesen kellene szülnie valakinek? Azonkívül látszik,hogy szándékosan vagy ostoba,mert ha elolvastad az előbbi hsz.-eimet,látnod kellett,hogy eszemben sincs megbántani a lombikosokat! És ha jobban odakukkolsz,láthatod,hogy volt,aki ezt meg is értette!
281. Emil zola-nana (válaszként erre: 279. - E28c748947)
2012. febr. 12. 20:39
Soha ne mond hogy soha...
2012. febr. 12. 20:38
Látod, ha Te érzed magad sértettnek, bár nem bántott senki milyen rosszul esik, annak a 16 évesnek is rosszul eshet akinek vájkálnak az életében.
2012. febr. 12. 20:35
nA AKKOR UTOLSÓ HSZ-OM A TÉMÁBAN:azért, mert lombikkal lett csak gyerekem, soha, de soha nem szülnék 16 évesen gyereket a nagy semmire, a nagy senkinek...További okoskodást kívánok
278. megi04 (válaszként erre: 275. - 9b10f3d7ff)
2012. febr. 12. 20:30
Kár,hogy nem engedik.Van benne igazság!
277. megi04 (válaszként erre: 273. - E28c748947)
2012. febr. 12. 20:28
Á,tudom!Mert hülye módon azt merem gondolni,a 16 évesnek is vannak érzései! Igazad van!Rólad sugárzik az intelligencia!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook