Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 15 ezer pszichológus van ma Magyarországon fórum

15 ezer pszichológus van ma Magyarországon (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
145. VersEmber (válaszként erre: 144. - Apeeng)
2018. okt. 15. 18:48
Kezelhetetlen ez a terület, azért nem mernek hozzányúlni.
144. apeeng
2018. okt. 15. 18:27

Egy évvel ezelőtt a KDNP beígérte(belengette), hogy 2018-ban létrehozzák a piszológusok kamaráját...aki ide nincs regisztrálva, az nem praktizálhat...


nos az akkor nagy fellángolásban elhangzott, hogy saccperkábé tízezer, magát piszológusnak eladó nem praktizálhat tovább, mert a szakma szerint ennyinek nincs semmilyen elfogadható okirata..


akkoriban elkezdődött egymás alázása, de pár hónap után leült a por, és mély csend lett...a mai napig.


valami oka (nyomós)csak van, hogy a hatalom elállt a tervétől...

143. VersEmber (válaszként erre: 142. - Dominós)
2018. okt. 15. 18:18

:)))))))

Szerinted annyi idióta van? :)

2018. okt. 15. 15:18
a hoxát elnézve... még ez is kevés :/
2018. okt. 15. 15:14
És? Sok vagy kevés?
2018. okt. 15. 11:25

A fórum üzenetének szántam:

1) Ha ennyi végzett pszichológus van, akkor miért a legstresszesebb ország vagyunk?

2) Miért olyan hosszú a várólista?

139. 124637ff9b (válaszként erre: 137. - Amaunet)
2018. okt. 8. 03:53

A féltudás a legveszélyesebb.

Ezt egy egyetemi tanár oktatóm mondta, hiszek neki.

138. VersEmber (válaszként erre: 137. - Amaunet)
2018. okt. 8. 00:24
De tudod, hogy 10 emberből kb. 9 ilyen...?
137. Amaunet
2018. okt. 8. 00:18
Az a legveszélyesebb, ha valaki azt hiszi, hogy ő már ismeri önmagát, ezáltal az összes embert.
136. VersEmber (válaszként erre: 134. - Nyamitörp)
2018. okt. 7. 23:40

"Az emberek jelentős része nem rendelkezik kellő önismerettel, még azok sem, akik azt hiszik magukról."


Ez így igaz.

Ennek kellene lenni az élet ABC-jének!

Írás-olvasás, számolás és önismeret. Így, ebben a sorrendben.

Ehelyett ezernyi baromság előzi meg az önismeretet.

135. Nyamitörp (válaszként erre: 132. - Globus)
2018. okt. 6. 20:01

Nem is tud mást tenni. Én nem haragszom az orvosokra, a rendszert sem akarom szidni. Olyan mértékben nem látom át egy egészségügyi intézmény működését sem, hogy majd én megmondjam, hogy kellene ezt jól csinálni.

Viszont azt tényleg nagyon sajnálatosnak tartom, amikor a hosszú várakozási idő emberéletekbe kerül.

134. Nyamitörp (válaszként erre: 129. - Amaunet)
2018. okt. 6. 19:57

Persze, hogy mindenki maga tehet róla, de sokszor olyan dolgokkal teszünk magunk ellen, ami fel sem tűnik. Rossz szokások, tanult dolgok. Ezek felismerése a legnehezebb és ebben a család sem tud segíteni, hiszen nagy valószínűség szerint nagyrészt tőlük tanultuk ezeket a viselkedési formákat. Szerintem mindig a felismerés a legnehezebb, utána már a változtatás sokkal könnyebb. Odafigyelést igényel, de akkor már legalább tudod mivel kell megküzdened.

A pszichológus akkor segíthet, ha valaki úgy érzi, hogy valami nem stimmel, nem a régi, stb... viszont sehogy se jön rá magától, hogy min kéne változtatni.

Az emberek jelentős része nem rendelkezik kellő önismerettel, még azok sem, akik azt hiszik magukról.

133. globus (válaszként erre: 119. - C4f5f81270)
2018. okt. 4. 13:01
Hallottunk már olyant, hogy pszichológusok, pszichiáterek egy idő után hasonlítani kezdenek pácienseikre :)
132. globus (válaszként erre: 124. - Nyamitörp)
2018. okt. 4. 12:58
Világos, hogy a dolgozó előbb védi saját bőrét és utána foglalkozik máséval.
131. globus (válaszként erre: 129. - Amaunet)
2018. okt. 4. 12:56
Azért vannak külső körülmények is... de tény, hogy tartós ingoványba nem hirtelen kerülünk, hanem apránként süllyedünk. Hiába adunk bármilyen tanácsot, ha elkezd sírni és hosszasan sorolja, hogy azokat miért NEM lehet megvalósítani. Azt kellene megváltoztatni, hogy ne kifogásokat gyártsanak, hanem megoldásokat keressenek.
130. globus (válaszként erre: 10. - VersEmber)
2018. okt. 4. 12:47
Jómagam és családom évtizedek óta átadjuk részünket másnak.
129. Amaunet (válaszként erre: 123. - Nyamitörp)
2018. okt. 4. 11:58

Szerintem a felnőtt emberek olyan helyzetekbe kerülnek amiket maguk teremtenek. Meg is kell tudniuk oldani.


Sajnálom, hogy sokan a saját családjukban, barátaikban nem bíznak. Akkor mi is az, ami hozzánk kötik őket?

Ki az aki törődik velünk, ha nem a család, a barátok?

A pszichológust csak a pénztárcánk érdekli.


Hogy nem megy maguktól? Miért nem? Mert nem akar változni. Nem akar felelősen gondolkodni a saját életéről.

Tudom, sokaknak már az is segítség, ha a neten, névtelenül kiírhatják magukból a keserűségüket. De nem szabad ezen a szinten megrekedni, hanem meg kell oldani a helyzetet.

128. Nyamitörp (válaszként erre: 127. - 124637ff9b)
2018. okt. 4. 09:51
Sajnos. Csak hát az emberek nem a kvóta szerint betegszenek meg. Biztos bennünk van a hiba.
127. 124637ff9b (válaszként erre: 124. - Nyamitörp)
2018. okt. 4. 09:33
A statisztika után fizet a TB az intézménynek.
126. Nyamitörp (válaszként erre: 76. - 124637ff9b)
2018. okt. 4. 09:25

Nálunk rendszeres, hogy telefonálok és azt mondják, hogy majd egy hónap múlva tudnak időpontot adni.

Még az időpont foglalásra is időpontot kell foglalni.

125. Nyamitörp (válaszként erre: 92. - VersEmber)
2018. okt. 4. 09:22
Meg a család, a barátok elfogultak. Ők azok, akik a legjobban szeretnek, de nem biztos, hogy a legjobban ismernek is. A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.
124. Nyamitörp (válaszként erre: 66. - 124637ff9b)
2018. okt. 4. 09:20

Meg azért kell két hetet várni, mert a statisztika sokszor fontosabb, mint a tényleges gyógyítás. Tegnap voltam orvosnál. Egy beutalót írtak csak meg, a papírom szerint negyed órát voltam bent és meg is vizsgáltak.

Ja és ehhez is időpontra kellett mennem.

123. Nyamitörp (válaszként erre: 48. - Amaunet)
2018. okt. 4. 09:12

A pszichológusnak nem az a feladata, hogy megmondja neked, hogy mit kéne csinálnod. A beszélgetés során magadnak kell felismerned, hogy mivel nem vagy elégedett az életedben, min kéne változtatnod és hogyan tedd ezt. A pszichológus feltesz egy-egy kérdést, te meg csak beszélsz, beszélsz és egyszer csak rájössz, hogy miről is. :-) Jó esetben nem egy konkrét irányba akar terelni. Mert azt én is tapasztaltam, hogy mániájuk, hogy a szüleiddel való megoldatlan konfliktusokat erőltetik rád. Vagy azt, hogy önző vagy és nem vállalod a felelősséget a tetteidért.

Sokan hiszik, hogy ez nekik megy maguktól is, hát nem úgy néz ki, amikor elnézem a sok megkeseredett, stresszes, boldogtalan embert. Persze kifogás az mindig van. A rendszer meg a mai világ meg a multik meg a stb... És akkor már nincs is szükség segítségre, hiszen a hiba nem bennük van.

Nekem utolsó lenne a családom, barátaim, akiknek elmondanám a bajaim. Nem szeretném, hogy aggódjanak miattam vagy azon törjék a fejüket, hogy hogyan segíthetnek.

122. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. okt. 4. 09:03
Csecsemőket felesleges beleszámítani, ők viszonylag ritkán járnak pszichológushoz. :-)
2018. okt. 4. 07:34
Rengeteg...
2018. okt. 4. 07:09

Fiam 9 éve érettségizett, 24 fős osztályukból 6 vagy 7 lány jelentkezett pszichológusnak. Most 27 évesek, a lányok szoc otthonokban fogyatékosok közt dolgoznak, már amelyiknek van munkája, illetve nem adta fel. Az egyik pld egy fogyatékos otthonban betegeket hord, de állitólag szereti. Én ezeket a lányokat fiatalkoruk óta ismerem ( senki nem próféta saját hazájában ) de nehéz elhinni, hogy bárkin is segitettek volna vagy segiteni fognak.

Egyébként életemben nem találkoztam munkája közben pszichológussal, nem néztem utána mióta van meg ez a szakma.

Olyan esetről nem hallottam, hogy a pszich. segitett volna valakin, szerintem néhány szem nyugtató többet ér.

A lábomat be nem tenném hozzá, ha lenne vmi lelki bajom, inkább innék egy üveg piát.- ez nemcsak az én véleményem.

119. c4f5f81270 (válaszként erre: 117. - PöttyösPanka)
2018. okt. 4. 06:54
Ennyi munka miatt, a pszichológusnak is szüksége lehet pszichológusra, így még kevesebb idő jut a hétköznapi betegekre 😉
118. 124637ff9b (válaszként erre: 110. - VersEmber)
2018. okt. 4. 06:51

Feszül a fene.

De ha betegnek érzem magam, orvost keresek fel.

Más pszichológust, természetgyógyászt, csontkovácsot, bioenergetikust, Piri nénét, mindegy.

Szerencsére meg van mindenkinek a választás lehetősége.

117. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. okt. 4. 06:23

"Ha minden 10. embernek lenne szüksége pszichológusra (ami nonszensz), akkor minden 60 emberre jutna egy pszichológus.


Ez azt jelenti, hogy minden 10. magyar embernek minden nap napi 2 óra pszichológusi beszélgetés juthatna ezen számok alapján."


Vagyis szerinted egy pszichológus napi 12 órát dolgozik, és így is csak 6 embert tud ellátni. Ugyanis ha minden 10. embernek kell pszichológus, így 60 emberre kell egy, akkor 60/10= 6 ember/pszichológus. Egy embernek napi 2 óra beszélgetés jár, az 6*2= 12 óra. A pszichológusok talán munkamániások?

116. PöttyösPanka (válaszként erre: 70. - VersEmber)
2018. okt. 4. 06:15

"Kérsz időpontot. 2 hét múlva mehetsz [...] felajánlanak egy időpontot 1-2 héten belül"


Tehát 3-4 héten belül odakerülsz. És szerinted ez a rettenetes, mert közben barki öngyilkos lehet. Nos, más ellátásokhoz a várólista több hónap. Műtétekre akár évek. Egy sima MRI vizsgálat 4 hónap, és azzal még csak egy eredményt kapsz, amivel tovább kell menned. De ha ennyi idő alatt nem halsz meg, akkor szerencsés vagy.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook