Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 14 éve eltemetve fórum

14 éve eltemetve (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 14 éve eltemetve

1 2 3 4
2013. ápr. 13. 14:24
Mivel kopasz pasival még nem volt dolgom.. :P
36. 36a26f5226 (válaszként erre: 35. - Krisz42)
2013. ápr. 13. 14:23
Most már legalább tudom, hogy miért jó szeretők a kopasz pasik.. :))
35. Krisz42 (válaszként erre: 31. - 36a26f5226)
2013. ápr. 13. 14:15
Ebben egyetértek,az én férjem is a kopaszodàs miatt borotvalja.:)Tényleg igaz,h isteni szeretők:)Mivel a kopaszodàs âlt. a magas ffihormon miatt alakul ki.De visszatérve a problémára,a párom is 2-3naponta borotvâlja,borotválkozik,stb.Az,h havonta egyszer el kell menni kozmetikushoz,ez nem hiszem,h nagy trauma.Nekem régebben epillálástól begyulladt a lábamon a szőrtüsző,ugyhogy meg kellett várnom,h megnőjön,csak akkor tudtam elmenni kozmetikushoz.A párom nem csinált belőle problémát,mert ha valaki szeret,az mindenhogy szeret,ha szőrös vagy,akkor is.Egyébként felnőtt emberek nem csúfolódnak,ha valaki megjegyzêst tenne rá,akkor is viccnek szánná.Egyébként az én ismeretségi körömben senki nem cikiz mást,viszont szinte mindenki saját magán poénkodik,de ha egymást cikizik,az is vicces,az nevet a legjobban,akit cikiznek,senki nem veszi komolyan és 2perc múlva más a téma,de ezt is csak azzal és akkor teszik,ha ismerik annyira,h tudjâk,vele lehet.A fiam is ilyen.17eves,de lazán kicikizi magát is,ha velem poénkodik,akkor azon én is nevetek,nem sèrtegetn akar.
2013. ápr. 13. 13:39

Természetesen igaz, amit már mindenki leírt, hogy nem a szőrösség a valódi probléma, hanem az, hogy ebből problémát csinált a topicnyitó. Ezzel viszont senki semmi újat nem mondott, hiszen ő maga is leírta, hogy tisztában van vele, hogy a küszködése, a kialakult komplexusa okozza a problémát és ezt is szégyelli, nem csak magát a szőrösségét.


Én személy szerint azt hiszem, hogy az egész történet másról szól. A kiközösítéstől, kirekesztéstől való félelemről. Mondhatja bárki neki, hogy a szőrösség normális és vonzó is lehet, meg hogy fogadja el, hogyha egyszer megtörtént, hogy emiatt nem fogadták el őt. Tulajdonképpen ez az alap trauma, amit nem bír feldolgozni. És hogy ez újra ne történhessen meg, az akkori okot, a szőrösséget kiáltja ki bűnösnek és harcol ellene, illetve ő saját maga rekeszti ki a világából és az életéből a többieket. Ez az egó védekező stratégiája arra, hogy újra ne történhessen meg a kiközösítés, amit egyszer megtapasztalt és nagyon rossz volt átélnie.

A kiközösítést kell feldolgozni, meglátni azt, hogy a társai reakciójáról - akár irigységből akár szimplán rosszindulatból fakadt - ő nem tehet. És nem élhet egész életében rettegésben attól, hogy mikor ki mit fog a szőrösségéről vagy bármi más őt érintő vagy jellemző dologról gondolni, hogy elfogadja-e vagy sem. Ez nem rajta, csakis a másik ember gondolkodásán, szokásain, személyiségén múlik.

2013. ápr. 13. 13:38
Csak úgy kíváncsiságból...megnéznék egy képet arról a hátról.
2013. ápr. 13. 13:31
Azt hittem egy nő írta a cikket...Nőként biztos elég rossz lehet szőrös háttal élni......na de férfiként???????Miért baj az ha egy pasinak szőrös a háta??? Nem értem.
2013. ápr. 13. 13:29

Sőőőőt... akkor nem is beszéltünk azokról a pasikról, akiknek a genetikájukban ott van, hogy hamar kopaszodnak.. Ahányat ismerek, mind egytől-egyig elfogadta, hogy ő ilyen genetikailag, és szinte mind-mind leborotválták a hajukat, és kopaszan élnek tovább.. - egyetlen egynek sem jelent problémát, és köztudott róluk, hogy még jó szeretők is, állítólag..


Írom ezt azért, nehogy később esetleg, ha hamar kopaszodnál, te tudod, nálatok apai ágon mi a genetika, nehogy akkor majd az legyen a baj, hogy nincs elég hajad..


A nők tudják, hogy a kopasz pasik tökéletes szeretők, és egyetlen nőnek nem jelent probléát, ha kopasz egy pasi.. még szexepilje is lehet bárkinek.. talán még előnyös is neki, és szexis is a kinézete..


Itt az önbecsülés hiánya van jelen.. amíg nem lesz siker élményed, utána már megváltozik a hozzá állásod is..


CSak próbáld meg magad elfogadni, mosolyogj a világra, mosolyogj a hölgyekre, és meglátod, bomlani fognak utánad..

30. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Starsky)
2013. ápr. 13. 13:22

Aki megszeret, az olyannak szeret, amilyen vagy. Egy férfinél soha nem volt ciki a szőrösség. De nézz körül, hány lány gyantáztat, borotvál és ezt még reklámozzák is úton útfélen! Ez, ha hibának tartod, korrigálható. Gondolj bele, mi lenne, ha elálló nagy füled lenne? Vagy görbe "O" lábad? Nem bántani akarom azokat, akiknek ez van és előre is bocsánat a példáért, de hát ugye az olyan probléma sokkal nehezebben korrigálható.

Szóval első körben azt javaslom, keress fel egy lélekgyógyászt, kérj segítséget, mert ez kisebbségi komplexus és kezelhető.

Második körben keress magadnak egyfajta sportot, akár csapat, vagy egyéni, amiben jól érzed magad, ahogy Hamingvay mondta "...a sport mindenre megtanít"

Harmadszor pedig kezdd el észrevenni az élő környezeted szépségeit magad körül. Járd a természetet, figyeld, hallgasd és csodálkozz rá!:)

Etka anyó mondta: "Magadtól várd a boldogságot, sosem mástól! Ha elégedett vagy és kiegyensúlyozott, akkor a környezeted is ezt fogja visszatükrözni"

2013. ápr. 13. 13:15

Hát én is azt gondoltam, egy nő írja, mire rájöttem, hogy pasi vagy.

Egyet tudok mondani, imádom a szőrős pasikat. Számomra a férfi akkor izgató, ha mellkasa, keze, lába, még a háta sem zavar, szőrős.

A csupaszoktól és a pihésektől kiráz a hideg!

2013. ápr. 13. 13:13

Háát, nem hiszem, hogy különc lennék, de engem mindig is vonzottak a szőrös pasik.:-)

Apámnak a mindenhol van bőven, mellkas, hát, stb.sőt, egy tőből két szál nő nála. Sosem volt ezzel problémája, anno anyám kezdett el "udvarolni" neki, hogy vegye végre a lapot.

Ha a cikk irója elfogadná, hogy ilyennek rakták össze, párra is könnyen találna. Szerintem az aki "szórakozott" vele inkább féltékenységből, irigységből tehette amit tett. Ki tudja, talán nem kedvelték őt annyian mint a cikk íróját...

27. Evecee
2013. ápr. 13. 12:34
Szerintem nincs probléma a szőrzettel.Aki szeret az szeret szőrösen is és anélkül.De a legfontosabb,hogy magad kell elfogadni.Ha lelkiekben nem tudod az a külsőre is kihat,taszítja az embereket.Ez a "kis" probléma szerintem elenyésző.Nézz körül a világban magad körül,minden embernek vannak problémái,lelki gondjai.Lépj túl ezen a dolgon ne érdekeljen mások véleménye és meglátod,hogy sokkal jobban fogod magad érezni a bőrödben.
2013. ápr. 13. 12:29

Először én is azt hittem, hogy nő vagy és majdnem megsajnáltalak. De férfiként?! Ez csak az én egyéni véleményem, de pl egy férfi inkább legyen szőrös, mint csupasz giliszta. Na ezzel nem megbántani akarlak, de én is úgy érzem, hogy te temetted el saját magad. És ha soha nem lesz normális párkapcsolatod,az nem a szőrzeted miatt lesz, hanem mert nem vagy magabiztos, nem fogadod el magad. Te teremted a saját szörnyeidet. Ha ez ilyen régóta húzódik, tényleg érdemes lenne felkeresned egy pszichológust... Engem is ért tinikoromban elég sok negatív kritika, hidd el, ezt lányként elég nehéz volt elviselni, de túl kellett tennem magam rajta, különben megőrültem volna. Ahogy Barney mondja: Én ha szomorú leszek, dobom a szomorúságot és inkább király vagyok! Na nálam ez bejött! :D

Sok sikert a továbbiakhoz, kívánom, hogy sikerüljön ettől megszabadulnod, mert egy nehéz sors akkor a legszomorúbb, ha maga a szenvedő alany nehezíti meg magának.

2013. ápr. 13. 12:24
Ez is probléma?? Mindenki szörtelenít, ki többet, ki kevesebbet.
24. Astaroth (válaszként erre: 22. - 36a26f5226)
2013. ápr. 13. 12:14
Köszönöm! :)
23. megi04
2013. ápr. 13. 12:09

Én próbálom megérteni...de tényleg.

Azt megértem,hogy 'haza vágta" a lelkedet a megszégyenítés..:(

De..egyrészt sok nő imádja a talpig szőrős pasikat,másrészt meg a 21. században,a pasik ugyanúgy járnak kozmetikushoz,mint a nők...

Ha téged zavar,hogy szőrös vagy,akkor mi a probléma azzal,hogy rendszeresen szörtelenítesz?

Mit szóljanak a nők,akiktől a divat nem elvárja,hanem megköveteli ugyanezt???

22. 36a26f5226 (válaszként erre: 21. - Astaroth)
2013. ápr. 13. 12:03
Ezek nagyon szép gondolatok, nagyon szépen megfogalmaztad! :)
2013. ápr. 13. 11:46

Én két végéről fognám meg a problémát. Az egyik az élettani oldala, felkeresnék szakembert, mert ha valaki "kórosan szőrős", amögött a genetikai adottságok mögött hormon problémák is lehetnek. Szerintem konzultálj szakemberrel (ne csak bőrgyógyásszal, hanem endokrinológussal vagy akár gastroenterológussal is), mert akármi lehet a háttérben.


Az önértékelés része: én úgy látom, hogy az alapszemélyiséged valószínűleg eléggé félénk és visszahúzódó és "törékeny" lehet, amit kamaszkorban ért egy negatív behatás. Ahogy páran írták is előttem, ha nem a szőrösséggel cikiztek volna, akkor lehet találtál volna mást, amibe beleköthetsz. Szerintem alapból rosszul állsz saját magadhoz és ezt a környezetedre is kivetíted. Írtad, hogy szakember segítségét is kérted. Pszichológus volt az? Mert a soraidból nekem nem úgy tűnik, mint aki végigment egy helyes önértékelési beszélgetés sorozaton. Félre ne érts, ezek csak vélemények a részemről, nem támadásnak szánom. :) Javaslom keress egy jó terapeutát, nem is kell neked feltétlenül pszichológus, lehet hogy egy kineziológus is elég lenne és kezd el megismerni önmagad. ;) És egy jó tanács: NE FÉLJ! :) Én úgy látom, hogy félsz önmagaddal teljességben szembesülni és ezért kerestél egy viszonylag csekély problémát, ami neked a saját életedben katasztrófának tűnik, de valójában szerintem nem az.


És még valami, borzasztóan elcsépelt, de nagyon nem a külső a lényeg. ;) Ha csak az számítana, akkor lehet, hogy rátok se néznénk. Azért szeretünk benneteket, mert FÉRFIAK vagytok, annak minden pozitív és negatív hozadékával. ;) Gondolj mindig a Szépség és a Szörnyeteg mesére! Belle beleszeretett konkrétan egy vadállatba és szinte biztos vagyok benne, hogy te közel sem vagy olyan szőrös. ;)

20. 36a26f5226 (válaszként erre: 19. - 36a26f5226)
2013. ápr. 13. 11:29
- még saját magaddal sem..
2013. ápr. 13. 11:28

Nem bántás, de nagyon igaz, hogy saját magadat temetted el.. vannak helyzetek, amikor nem árt szakembertől segítséget kérni az önbecsüléshez..


Mellesleg meg nem kerül sokba, ha valaki vesz gyantát, és akár családtag segítségével, akár saját maga szőrtelenít, vagy vannak szőrtelenítő krémek is..


Ahogy sokan írják, sokan a szőrös pasikra buknak, mert az sokkal férfiasabb, mint a szőr nélküli..


A nyavajgós pasikat viszont annál kevesebben szeretik.. - ezt nem én írtam, mások írták..


Próbáld meg magad elfogadni olyannak, amilyen vagy, mert addig mást sem tudsz elfogadni, és másban is hibát fogsz találni, és addig nem leszel békében senkivel sem..

2013. ápr. 13. 11:25

Aki igazán szeretni fog, az nem nézi, hogy mennyire vagy szőrös.. márpedig muszáj magadat elfogadni, ahhoz, hogy békében élhess a saját lelki világoddal is..


Ahogy el kell fogadni saját testét annak is, aki hormon zavar miatt hatalmas testű, vagy akinek szemtengely ferdülése van(kancsalság, strabizmus), és azzal kell élnie egy életen át..


Ahhoz, hogy békében lehessünk önmagunkkal is, el kell fogadni saját magunkat, meg kell békélni a saját testünkkel is..

2013. ápr. 13. 10:54

Szerintem nem ártana egy pszichológus segítségét kérned,mert a problémád szerintem csak a te problémád.


Én kozmetikus vagyok,manapság az,hogy egy férfi szőrtelenít ,teljesen természetes.Van aki mindenhonnan leszedeti.Más meg szőrös marad.Nekem is apukámnak szőrös volt a háta,de sose zavarta,mondjuk kérdés,mennyire az,de ha nagyon akkor kozmetikus és gyanta megoldja 3-4 hetente.Nem hiszem,hogy ennek ekkora feneket kell keríteni.Párkapcsolatban is meg lehet beszélni,nekem is le akarta a párom a mellkasáról gyantáztatni,de kértem,hogy ne,mert nekem így tetszik.


Egyébként el nem tudod képzelni mennyi szőrös ember van,ez nem egyedi probléma,de tényleg felelsleges lelkibeteggé válni miatta.Más se teszi.Gyantázás,epilálás megoldja..

2013. ápr. 13. 10:45

A megszégyenítést én is ismerem, sajnos. A gyermek és kamaszkoromban állandó társam volt.

A legdurvább történet az volt, hogy 16 évesen hüvekygomba-fertőzésem volt. Elmondtam a padtársamnak, aki elmondta még valakinek, satöbbi, satöbbi...

Hónapokig úgy kezeltek, mint valami undorító lényt.

Próbáltam túltenni magam rajta, de még most, évekkel később is elfog a rettegés, hogy nem undorodik-e tőlem valaki? Jó a szagom? Rendben vagyok ott lent?

Pedig tudom, hogy nem volt ez egy eget rengető probléma, egy hetes kezeléssel túlestem rajta.

Nehéz újra bízni.

15. Slyte
2013. ápr. 13. 10:01

Csak átfutottam a cikket, és az első gondolatom az volt, hogy anno a cikizős haver irigy lehetett. Éppen az a kor, amikor férfivé válnak a fiúk, persze siettetni is akarják sokan, a szőrösödés pedig egyértelműen a férfiasság jelképe.

A szőr egy pasin szerintem szexi! Persze sokan ennek ellenére szőrtelenítenek, divatból, vagy barátnő kedvéért, vagy amiért te is, mert zavaró.

2013. ápr. 13. 10:01

Figyi, egyetértek syriával, hidd el ennél sokkal nagyobb sérülések is vannak :)

Én pl. egy női szindróma miatt leadhatatlan igen nagy túlsúllyal szó szerint küszködöm már 15 éve. És nálam még jobban küzd néhány nő, aki pl. mindenáron gyereket akar. (Nőként, elmeséljem miket mondtak már nekem, ami nem szúrós, hanem olyan, hogy ki tudnád nyírni tőle azt aki mondta? És mindezt úgy, hogy egyáltalán nem zabálok, és a testem nem engedelmeskedik?)

Én azt mondom neked, ami elüt a "normától", azt úgyis mindig észre fogják venni. Éééés? Kit érdekel? :)Ha ránk nem is hallgatsz, az idők során úgyis megszokod a beszólásokat is akár :) Amelyik nő a szőrös hátad miatt hagy ott, az jobb is ha otthagy, de tudod sztem ezek csak a bunkó Barbie babák. Tudom minden pasi jó nőt akar, de ha csak ez a baj, más nincs veled, akkor emiatt nem hiszem hgy elhagynának, mivel a nőknek is vannak hibáik, és pl. pont 30 fölött ezt már frankón tudjuk egymásról a két nemben :)

Kicsit szipogósnak hat nekem ez a cikk, de azért aranyos :P Sztem, sz.rd le, vagy akkor szőrtelenítsd le teljesen, vagy fogadd el, az önbizalom amúgyis szexi :) Sztem sok nőt nem zavar, amelyik nőt ilyen jellegű kisebb hibák ennyire zavarnak, az idegbeteg és külsőségmániás bizonygató. Van aki a csupasz pasikat bírja, van aki kimondottan a szőröset, de a szőrmennyiség előtt más sokkal fontosabb dolgokat fog csekkolni :) Már ha nem egy idegbeteg liba aki csak a pénzre hajt vagy egy Ken babára :)

2013. ápr. 13. 09:43

Bocsánat ot kérek, eszemben sincsen itt erről írogatni, de muszáj mégis pár szót hozzáfűznöm a hozzászólásokhoz:

akinek nincsen építő jellegű hozzáfűzni valója egy problémához, ami egy embernek nagy probléma, esetleg az élete megkeserítője, az szerintem inkább ne írjon. Az hogy valakinek, egy számunkra ismeretlen embernek majd "jól beolvas", az minden, csak nem segítség.


Elnézést a cikk írójától hogy ezt felemlítettem.

2013. ápr. 13. 09:37

Megértelek.

Egy gyerkkori, vagy serdülőkori trauma -ha ekként élted meg-, az egy életre nyomot hagyhat az ember lelkében. Olyan nyomot, amit aztán nagyon nehéz nem magunkkal cipelni akár egy életen át is.

Azt szeretném tőled kérdezni, hogy a mostani barátaid hogyan ismernek, láttak szőrösen is, vagy mindíg a "szebbik" külsőddel láttak téged?


Nekem az a meglátásom, hogyha már láttak a nem szeretett állapotodban is, és így is fogadtak el, akkor ott elvileg már nem lehet gond. Ha viszont mindíg csak "csupaszon" láttak, akkor az egy folytonos teher lesz a számodra, hogy mindíg a kedvelt külsődet hozzad. Nem tudom mennyi időnként, és hogyan zajlik a külsőleges kezelésed, de biztos egy külön nagy teher a számodra, ez tisztán látszik a szavaidból.

A családodban gondolom így szeretnek téged ahogyan vagy, ott nincsen probléma -remélem legalábbis.

Igaza van annak, aki azt mondja, hogy elsősorban magadnak kell elfogadi olyannak amilyen vagy, de hát azért ez korántsem olyan egyszerű dolog, mint ahogyan ezt leírjuk. Pszichológus segítségét esetleg nem kérted még? Csak érdeklődök...

11. syria (válaszként erre: 1. - Starsky)
2013. ápr. 13. 09:35

Elképedve olvastam a cikket.


Nem szőrtelenítő kozmetikusra, hanem egy jó pszichológusra van szükséged, ha már magadtól nem tudsz túllépni azon a tényen, hogy a szőrösebb férfiak táborába tartozol.


Hidd el, van rosszabb is, mint az, hogy valakinek szőrös a háta. Például, amikor egy nőnek "őzike" lába van, s ezért nem tud mindig csinos szoknyát felvenni.


Vagy pl. van egy kollégám, aki olyan szőrös, mint egy majom (jól látható helyeken is), mégis imádom, mint embert. Mert olyan. Imádni való. Nála pozitívabb, mindenben az örömet kereső (és megtaláló) emberrel még soha nem találkoztam. S ki nem szarja le, hogy a természet koromfekete szőrzettel látta el, de igen gazdagon?


Akinek nincs problémája, az keres magának. Ne haragudj, de ez rólad is elmondható.


Lépj túl azon a régi, gúnyos megjegyzésen; lehet, hogy viccnek szánták, és álmunkban sem feltételezték, hogy nálad ez egy életre szóló törést okoz.

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - ~Zsuzsi~)
2013. ápr. 13. 09:32

Mi az, hogy "minek ír ide"?

Nehogy már te döntsd el, hogy ki írhat ide.

A fórum nyílt, az ír, aki akar. Ennyi.

2013. ápr. 13. 09:29

Van akinek ez igen nagy problémát jelent, mint a cikkírójának is. Aki nem tudja komolyan venni a baját, az minek ír ide???


Én is csak annyit tudok írni, hogy sok nőnek tetszik a szőrös test, férjem kimondottan szőrös mellkasú, és imádom!:)


Láttam már elég szőrös hátú férfit, de ha a férfi nem volt 50-60 éves pocakos kopasz papóka, akkor semmiféle negatív érzést nem váltott ki belőlem.:)


Szóval próbálj meg ezen elgondolkodni, hogy hány nő írja itt, hogy ez nem is olyan nagy probléma!:)

2013. ápr. 13. 09:29
Már nem 17 éves vagy. Felnőttél. Ilyenkor már nem szokás csúfolni egymást, főleg a barátokat. Valóban neked kell önmagadat elfogadni. Amúgy azzal sincs semmi gond, ha szőrtelenítsz. Ha neked úgy jó, tedd azt. Aki a társad lesz, azt nem fogja érdekelni csak Te és elfogja fogadni, hogy neked így jó, legalábis ha Te is elfogadod végre magad.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook