Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 14 éve eltemetve fórum

14 éve eltemetve (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 14 éve eltemetve

1 2 3 4
2013. ápr. 13. 22:34

Szia Starsky!

Először is nagyon-nagyon sajnálom ami veled történt. Biztos írták már előttem, hogy az ilyen bunkó nem barát (nem olvastam vissza). Az emberek nem is gondolnák, hogy egy életre szóló fájdalmat tudnak okozni a másiknak, amikor megalázzák. Bár azt gondolhatta volna emberünk, hogy nem fognak neked jólesni a szavai.

Több dolog jutott eszembe miközben olvastam a cikked. Az első -és ezzel nem kicsiníteni akarom a problémád-, hogy ez nem a világ vége, nem akkora katasztrófa. Az általad átéltek tükrében nyilván te nem így gondolod, bizonyára én is így éreznék a helyedben. A második, hogy ha ez neked a későbbiekben is ilyen fontos lesz, a leendő családod biztosan támogatni fog téged, hogy igenis megismételtesd a kezelést. Viszont lelkileg ezzel előbb-utóbb valamilyen formában szembe kell nézz szerintem. Az már komoly gond ha úgy érzed, hogy nem fogsz találni magadnak párt. Nekem van ismerősöm, akinek nagyon komoly bőrbetegsége van (genetikai eredetű), amire még gyógymód sincs, mégis talált magának párt. Te tudod, hogy meddig vagy hajlandó elmenni a problémád leküzdésében, de talán érdemes lenne elgondolkodnod pszichológus segítségén. Szerintem ez manapság már egyáltalán nem ciki.

Remélem, túlleszel ezen minél hamarabb, találsz egy csinos lányt és boldog leszel! Már csak annyit mondanék, hogy le a kalappal hogy ilyen bátran elmesélted a gondodat, szerintem nagy lépést tettél meg ezzel! Sok sikert és bocs hogy hosszúra sikerült a hozzászólásom! :-)

66. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 65. - Sanyinak)
2013. ápr. 13. 22:05
Amikor elsírod magad, akkor is a nőies oldalad nyilvánul meg. Ezért mondom hogy váltakozik. Önismereti szempontból mélyebb jelentése van a női oldalnak. Sajnos egy férfiuralmú társadalomban sem a férfinak, sem a nőnek nem engedik meg az érzelmeket. Tehát elnyomják ezt a pólust. Ezért olyan sivár, száraz minden.
65. sanyinak (válaszként erre: 63. - D7ba7bf7ff)
2013. ápr. 13. 21:45
Én még nem igazán éreztem magamban a nőt. Pedig nem is akartam elnyomni senkit. (Persze egy nő érezheti magában a férfit... de az akkor ez tuti nem a Yingről és Yangról szól :)
64. latina
2013. ápr. 13. 21:41

Én is azt hittem a cikk elején, hogy egy nő kesereg ezen a szőr témán.Tiniként nagyon sérülékeny a lélek, elhiszem, hogy borzasztóan megszégyenítő lehetett a szitu, de a Te korodban a szőrös hátadon, meg egyáltalán a szőrösségeden rágódni nagy butaság!Én személy szerint nem vagyok szőrpárti,sem magamon sem máson nem szeretem:)ezért azokat a férfiakat nem ítélem el, akik szőrtelenítenek. A férjem egyébként éppen olyan fajta, hogy nem sok szőr van rajta, van egy kevés a mellkasán, a vádliján férfias, meg néhol kósza szőrszálak. De! Vele pl. mindig azon veszekszem, hogy borotválkozzon meg, egyszerűen utál borotválkozni, mindig arra fogja, hogy érzékeny a bőre!És a melóhelye se olyan, ahol megkövetelnék, így marad az állandó felszólítgatás:)De már kezdem megszokni így 10 év után, hogy többet látom 5-6 napos borostával, mint anélkül, szoktam poénkodni miután borotválkozik, hogy pl. bemutatkozom neki, vagy a gyereknek mondom, nézd ez itt az apukád arca, ami mindig szőr alatt van, megismered???:)Szeretem, és őt evvel kell elfogadnom, nincs mese.

Vannak nők akik kifejezetten szeretik ha szőrös "macijuk" van, nem is értem, hogy nem találkoztál még ilyennel...A legjobb barátnőm férjének elöl a póló nyakán mindig kint van a kismacska farka, ahogy ő mondja, ő se szeret borotválkozni, és általában véve mindenhol a testén rettentő szőrös.De szeretjük őt a szőrével együtt, és szereti a felesége, kis szőrmókomnak hívja.

Kívánom, hogy minél hamarabb küzdd le magadban ezt a félelmet, és ha kinyílsz, és elfogadod magad olyannak, amilyen vagy, hidd el, mások is el fognak fogadni és szeretni!

63. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 61. - Sanyinak)
2013. ápr. 13. 21:36
Minden lélekben lakik egy férfi és egy nő. Yin és Yang. És ugye valamelyik dominánsabb, de váltakozik. Nyilván ha nem nyomjuk el a "másik" oldalt, akkor azzal is tisztában lehetünk.
62. sanyinak (válaszként erre: 57. - Ade8589ef2)
2013. ápr. 13. 21:33
A "csupasz csiga" tényleg undorító. Egy férfinek legaláb háza legyen... :)
61. sanyinak (válaszként erre: 56. - D7ba7bf7ff)
2013. ápr. 13. 21:32
Szóval időnként szoktál nőként is érezni? :) És olyankor magadat is vizsgálod? ;)
2013. ápr. 13. 21:12

Nalunk azt szoktak mondani: ne azt nezd mit mond, hanem, hogy ki mondja. Az emberek altalaban irigysegbol kritizaljak a masik kinezetet. Hadd ne mondjam, en szemelyszerint nem tartom ferfiasnak a depilalt ferfiakat. Ferjemnek is szoros a hata. Milyen legyen???

Mostanaban azon morfondirozok, hogy mi emberek hajlamosak vagyunk arra fogni minden gondunkat, hogy volt egy traumank. Valojaban sajat donteseink hatarozzak meg a sorsunkat. Donthetsz ugy, hogy olyan feleseget keresel aki igy is szeret, aki olyannak szeret amilyen vagy: a magabiztos, kedves, megerto, figyelmes ferfiak nem mennek ki a divatbol. A tobbi reszletkerdes.

59. Noexxa
2013. ápr. 13. 20:56
Szia. Saját tapasztalatomat mondanám el. Olvasd végig segíteni fog a lelkeden. Én egy 20 éves nő vagyok. Amikor páromat megismertem csak 17 éves voltam, ő pedig 32. Én elég jól néztem ki és mégis őt választottam pedig ő is igen csak dús mell, kar szőrzettel rendelkezik és a hátán is akad bőven. Most nyáron lesz a 4. évfordulónk, imádom mai napig szerelmes vagyok. Most novemberben lettem a menyasszonya, van egy csodálatos 18 hónapos kisfiunk. Eddig bele se gondoltam hogy probléma lehetne hogy szőrös mindenhol. Szerintem ez a természetes és személy szerint nekem még tetszik is. Őt se zavarja túlzott képp, itthon mindig félmeztelenül van és a strandon sincs problémája, nem bámulják vagy szólják meg. Azt tudom mondani neked hogy lehet hogy egy 17 éves gyereknek csúnya vagy ciki a szőrös hát de egy 30-as férfinak szerintem egyáltalán nem az. Ne dugdosd magad a nők elől. Mutasd meg az igazi önmagad. Amelyik lány kinevet nem ő az igazi számodra. Amelyik azt mondja (mint én a páromnak) hogy így szeretlek mert téged szeretlek és ez is te vagy, na ő az igazi és valószínű hogy még szexinek fis találja. Légy szőrösen is magabiztos. A nők jobban szeretik a magabiztos férfiakat mint a csupaszokat!ad Hidd el nekem. :)
58. patapucs (válaszként erre: 57. - Ade8589ef2)
2013. ápr. 13. 20:49

Ezzel én is hasonlóan vagyok. Egy férfi a szőreivel együtt Igazi Férfi.

A tiniknek is azt mondjuk amikor szőrösödnek: kezdenek férfiasodni. :-)

57. ade8589ef2 (válaszként erre: 29. - 9a97f5719e)
2013. ápr. 13. 20:29
En is ugyan ezt Szeretem mert igy Ferfias a Ferfi Szörösen .....Szerintem Isten ments egy "Csupasz Csigatol":)
56. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 54. - Szabokisandi)
2013. ápr. 13. 20:25
Számomra a szőrös férfiban van valami biztonságot nyújtó. Legalábbis nőként valahogy így érezném.
55. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 52. - C8ec504c40)
2013. ápr. 13. 20:23
Így van. A pszichológus (vagy terapeuta) elmondja, amit lát az üggyel kapcsolatban. Felnyitja a szemed. Aztán szépen magadra hagy. És már megint oda lyukadunk ki, hogy csak te oldhatod meg a problémát! A terapeuta csak egy jóbarát! Egy mankó! Olykor elég drága. :)
54. Szabokisandi (válaszként erre: 1. - Starsky)
2013. ápr. 13. 20:22

Azt hittem a cikked közepéig, hogy nő vagy... Bocsánat. De nem is értem, miért volna probléma férfiként, hogy szőrös vagy. Nekem volt egy szomszédom(Gyuri bácsi), szemrebbenés nélkül focizott félmeztelen a strandon, soha sem gondoltam arra, hogy "Te jó ég, hogy néz ki!" Ha valaki megszeret téged, ami nem attól függ, hogy szőrös vagy e vagy sem, akkor már nem fogja zavarni sem a szőr, de ha te ezt szükségesnek érzed, akkor a szőrtelenítés sem.

Olyan sok testi hiba létezik, amivel még boldogan élnek emberek együtt, miért épp ez lenne kizáró ok? Csak bízz magadban és az egyéb értékeidben és emelt fővel keress társat magadnak, biztosan találsz!

53. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 46. - Starsky)
2013. ápr. 13. 20:14

Oké, mondjuk így hogy kellemetlen a helyzet az egész térségben és sajnos nem a legjobb idők járnak. De a környezeted is tud változni, ha te változol. Olykor meg kell lépni bizonyos dolgokat (a lelked tudja), hogy a környezetedben is történjen valami. Belülről kell haladni, kifelé. Először magadat csiszolod, rendezed és ezzel alakul az életed. Nem rögtön. Lehet hogy lassan. De folyamatában.


És maga a harmónia elérése is egy folyamat. Egyre jobban és jobban érzed magad. De ez MUNKA!


Ja és még valami: AZ ŐSZINTESÉG AZ ADU ÁSZ!

Tudod, arról a bohócról beszélek aki belül és kívül is sír. Vagy belül és kívül is nevet! Önmagadhoz kell mérni a dolgokat!


A szavaim mögött van némi tapasztalat, ha hiszel nekem. Akár egy lelki tanácsadásnak is felfoghatod. De nem akarom futtatni magam! :)


Szívből kívánok sok sikert! :)

52. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - Starsky)
2013. ápr. 13. 20:05

Szia. Az a megjegyzés annak idején biztos vagyok benne, hogy nagy lelki traumát okozhatott, azonban... a fórum címet túlzónak érzem ezen problémádra. Persze, tudom, mindenkinek a saját problémája a legnagyobb és amíg "nem járok a mokaszinodban, nem fogom pontosan ugyanazt átérezni, mint te", viszont bele tudok gondolni a helyzetedbe és a gondolataimat meg is osztom veled :)

Szóval a 14 éve eltemetve ezen problémád miatt nonsense. Csak egy kicsit gondolj bele, vannak rosszabb helyzetben levő emberek is, amellett, hogy ők nem a te mokaszinodban járnak, de ha belegondolsz mondjuk egy 14 éve lebénult ember helyzetébe... mindjárt szerencsésebbnek érezheted magad.

A férfias szőrzetet nem minden ember (nő) szereti, ez tény, de van aki kifejezetten imádja! Te valószínűleg még nem találtad meg azt a szempárt, de aki keres, az talál, ha igazán akarja.


Azt mondod, kértél már szakemberi segítséget is ez ügyben. Pszichológusit, vagy pedig pszichiáterit? Egy jó szakember igenis ki tud hozni ebből a helyzetből, ha te is akarod! De ahhoz neked is akarnod kell és dolgoznod kell a gyógyuláson, hogy a bizonyos rosszindulatú megjegyzés már csak egy rossz emlék maradjon, ne pedig olyasmi, ami miatt eltemeted magad az önsajnálatba. Mert ha hiszed, ha nem, ez így már önsajnálat. Az én pszichiáter kollegám most azt kérdezné tőled, hogy: "Mire jó az neked, mi hasznod származik abból, hogy "dagonyázol" az önsajnálatban?" - és ráébresztene, hogy bizony lehet másképp is. Hogy nézd már más szemszögből is magadat és a siránkozás helyett Éld az életed! - ez utóbbival nem megsérteni akartalak, de ideje belegondolnod, hogy vannak sokkalta de sokkalta rosszabb helyzetben levők is mint te.

Ha pedig zavar, akkor mindenképp tegyél ellene. Már miért ne szőrteleníthetnéd magadat? A mai hapsik már szinte mind ezt csinálják.

51. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Starsky)
2013. ápr. 13. 19:54

Nos, ugye mindenki egy bizonyos adottsággal születik, és ez az adottság egyben lecke is számára. Neked ez az egyik fő leckéd. A szégyen lekűzdése, önmagad felvállalása (szőröstül-bőröstül). Ez korántsem egyszerű, főleg ha az ember korán megtanulta, milyen kirekesztettnek lenni, furcsán egyedinek, megszégyenítettnek lenni. Az emberek nagyon kegyetlenek, beletaposnak mások lelki világába mert nincs együttérzés. Ne is várd! Bizony ezt magadban kell elrendezni. Neked kell eldönteni hogy el tudod -e fogadni, jól tudod -e magad érezni így. Ha nem, akkor is van megoldás a szőrtelenítésre, bár kissé körülményes. Szerintem kissebb beavatkozásokat tehet az ember, ha nagyon zavarja és a szőr egy ilyen dolog. De mi van azokkal, akiknek az orra a lábfejéig ér? Ő nem tudja orrtalanítani magát! Lehet hogy nincs is rá lehetősége! :)


Viccet félretéve. Mérlegeld hogy el tudod -e így fogani magad, fel tudod -e vállalni, függetlenül attól hogy ki mit beszél, gondol, érez veled kapcsolatban!


EZ NAGYON FONTOS!


Ugyanis addig nincs lelki békéd, amíg függsz a környezetedtől. Le kell választanod magad szépen a társadalmi szabályokról és elvárásokról! (LÉLEKBEN)


Engem is szoktak csesztetni, ki tudom következtetni, ki-mit-hogyan..., de ez róluk szól, ez az ő elvárásuk! Nekem semmi közöm hozzá. Ők nem formálhatnak engem! Nekem kell jól éreznem magam! AZ ÉN ÉLETEM! NEKEM KELL MAGAMMAL EGYÜTT ÉLNEM!


Szóval szőrteleníts vagy vállald a szőrősséged. Minden ami MÁS, egyéniségünk megkülönböztető JELE!

Nem merünk MÁSOK lenni, mert a MÁSSÁG nem divat! A szürke báb a divat. A massza... Az egyéniség kirívó és fura... :/


Erre én azt mondom: BÁTORSÁG!


Ha szembe haladsz a tömeggel, akkor is képviselned kell magad! Mindig!


Viszont ha meghunyászkodsz és letagadod a személyiséged, az egyéniséged, azzal máris kezdetét veszi a szégyen...(önelutasítás)


Én szőrős-szőrtelen módot is kipróbáltam! Nem tudom melyik a jobb, mindkettőnek megvan a maga előnye, szépsége és hátránya.


Dönts! És cselekedj!


Sok sikert! :)


(A lányok is különbözőek. Lehet hogy millió elutasítást kapsz, de az az EGY imádni fog!)


;)


BE YOURSELF!

50. pteri
2013. ápr. 13. 19:50
Ehhez tényleg pszichológus kell. Nem a szőrrel van baj, hanem a lelkeddel, ha az helyrejön, találsz párt, aki megerősít. Ajánlom az EFT módszert is. Egyébként én hozzá nem nyúlnék a férjemhez, ha szőrtelenítene. Mintha meztelen csigát tapogatnék! De ez ízlés dolga, ezért kelnek el a szőrös és szőrtelen pasik is előbb -utóbb.
49. Vikuc
2013. ápr. 13. 19:03
A szerelem nem a szőrökön múlik! Ennek te tulajdonítasz túl nagy jelentőséget. Engem pl egyáltalán nem zavarna ha a szerelmem sűrűbben szörtelenítene. Emberek nagyobb bajokkal megatalálják a boldogságot, pl van aki testi fogyatékos,hallássérült,vagy bármi..bármi ami rontaja az összhatást,a szerelemben nem számít. Legyél nyitott,és bízz magadban. Még az is lehet hogy van akinek tetszene a szőrös hátad.:)
48. kisj
2013. ápr. 13. 18:44

Elképedtem:O)

Sosem ismertem, (még hallomásból sem) olyan pasit akinek problémát okozott a szőrös háta.

Szőrös és kész.

Na és?


Érzéketlen barom nem vagyok (talán), de valahogy nem tudok ráhangolódni a problémádra.

47. kódok (válaszként erre: 1. - Starsky)
2013. ápr. 13. 18:36
Van egy seb a lelkeden és gyógyul ,tudod ,mi a legnagyobb ellensége?:)))A vakarózás :)))
2013. ápr. 13. 18:29

Sziasztok !


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást annak tartalmától függetlenül ! :)

Sikerült egy kis mosolyt csalni az arcomra ma délután. Már a "bőrömet" is odaadnám, ha valaki megmutatná hogyan kell levezényelni a szovjet hadsereget a mellkasomról.

Megpróbálok nagy vonalakban válaszolni egy pár feltett kérdésre. Igen ez is probléma lehet sajnos. Nekem legalább is az, vannak más problémáim is az életben mint mindenkinek, ezért írtam azt,hogy nem panaszkodásnak szántam a cikket.Tartós munkanélküliség, devizahitel, családi problémák stb...

Mindent megoldottam eddig, ha pénz kellett azt "szereztem", jártam érte az országot, mostanában "Európát". Sajnos nem tudok itthon megélni...

Elnézést ha időben nem válaszolok valakinek de nem tudom mindig időben megoldani.Hisztis sem vagyok,de ez nyomaszt.

Pszichológust megpróbálom megint, a kineziológus sem rossz tapasztalatból mondom ezt is.

Az alap jellemem eleve kerüli a feltűnést, már általános iskolában is meg volt, sosem szerettem a középpontban lenni, ez van...

Képet azért nem tettem fel mert mint írtam szinte most nincs miért.

Nekem a mennyiségével volt problémám, ez zavart, felkar váll és hát, érdekes módon máson nem zavar.

Sosem kerestem más emberekben a hibát, nem azért ismerkedik az ember...

Nem tudnék elképzelni semmilyen Barbie babát magam mellet na nem ezért...


Egyenlőre így hirtelen ennyi, elnézést ha valakinek nem adtam volna választ kérdéseire.

..és még egyszer köszönöm a hozzászólásokat!


További szép napot mindenkinek ! :)

2013. ápr. 13. 17:36

Igen vissza lehet nyerni legalábbis tenni sokat azért, hogy jobb legyen. Ha nem csak a múltba nézel vissza és másokat okolsz, hanem teszel azért, hogy jobb legyen akkor biztos. A kineziológia pont ezzel foglalkozik.

Döntsd el, hogy ugyan úgy akarsz élni, mint akkor. Nyilván nem. Vagy teszel azért, hogy jobban érezd magad. Sok sikert!

2013. ápr. 13. 16:07
Lazits! Ne azt nezd, mi a hiba benned, azt nezd mik az elonyeid, es jon majd az a NO aki azt fogja szeretni aki vagy es el fogja fogadni azt, hogy neked szoros a hatad! Egyebkent szoktak mondani a szepseg mulando, azaz nem mindenkinek a kulso az elsodleges szempont! :)
2013. ápr. 13. 15:11

Hátőőő

Szerintem kelj ki a sírból, semmi különösebb baj nincs a szőrös háttal, ha az egy férfihoz tartozik.

Ahogy a szőrtelenített férfiakkal sincs baj. Ez vagy, ezt szeresd, fogadd el.

2013. ápr. 13. 15:11

Valóban alig akad olyan ember, akit ne aláztak volna meg gyerekkorában vmi miatt. Ez az élet velejárója és ezt felnőttként is átéli/átélheti az ember, de a tüske mindig megmarad. A kérdés csak az, hogy ezzel hosszú távon mit kezdünk.

Kíváncsi lennék a cikk író véleményére is a hozzászólásokkal kapcsolatban.

41. Krisz42 (válaszként erre: 40. - Urbanszkyviki)
2013. ápr. 13. 15:06

Igy van,mindenkit megaláznak,ellene fordulnak legalább egyszer,mikor gyerek.Te már nem is gyerek voltál.A14éves lânyomat sokszor csûfolták ,h small,mert kicsi volt,most is alíg 150cm,a 33-as lábára nincs női cipő,alíg ér el valamit,de nem lett emiatt lelki problêmája.Nekem is vot,h gyerekként az összes oszt.társnőm ellenem hangolta az egyik lány.Kb.1hétig mindennap ûgy mentem suliba,h tudtam,egyik lâny se fog hozzâm szólni,mert mindegyik az ellenségem slepjéhez tartozik.De csak a dac nőtt bennem:),nem a trauma,aztán rájöttek,h nem is én vok a rossz.Mit szòltâl volna,h minden nap mindenki ellened lett volna.Ráadásul az,h milyen a kinézeted,azt öröklöd.

Azét nekem furcsa,h írt,de a válaszokra nem kiváncsi.

2013. ápr. 13. 14:43

Még nem olvastam el a hozzászólásokat, csak gyorsan reagálok:

Kishitüséged gyökereit nem magadban, hanem a hozzá közel álló rokonokban kell keresned - de ennek a lényege már ugyanmindegy, hiszen már felnőttél rendesen! ;) Nagyon kevés az az ember, aki gyerekkorában, illetve serdülőkorában ne lett volna éppen elégszer megalázva mások által. Sajnos. :/ De ezen túl kell lépni, hiszen valójában ezek nem a valóságot tükrözik, egyáltalán nem. Akik gúnyolnak másokat (vagy hasonlók) csak saját maguk hibáit akarják leplezni. A lényeg, hogy te magadat el tudd fogadni olyannak, amilyen. Ha te magadat képes lettél elfogadni, onnastól kezdve minden ember (legalábbis akiket ismersz) feltétel nélkül el fog fogadni téged! Merj az első lenni saját magad elfogadásában. :) Ha végignézel pl. az utcán a veled szembe jövő idegen embereken - ők tökéletesek? Én a helyedben örülnék neki, hogy csak "ennyi" testi gondom van, mert ezt simán lehet orvosolni. ;) De hogy megnyugtassalak: általában a férfiak háta idővel elkezd szőrösödni - van akinek kicsit, van aki nagyon. És? Láttál már felnőtt embereket más testén vigyorogni? Igaze hogy nem. :) A gyerekek pedig gyerekek - néha gyilkos nyelvvel! Meg kell tanulni mosolyogni a saját hibáinkon. :)

Sok sikert! :)

39. Csipkerózsika (válaszként erre: 35. - Krisz42)
2013. ápr. 13. 14:39
Ez így van és ez a normális, de csak azok tudják ezt megtenni, akik elfogadják magukat és a kevésbé előnyös tulajdonságaikat, "hibáikat" is.
38. vacsa (válaszként erre: 35. - Krisz42)
2013. ápr. 13. 14:26
Bizony:-) Nálunk is ez a helyzet :-)
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook