Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 120 órás nem szakrendszerű5.6.oszt.továbbképzésre járok. Záródolg.nak 8 órás óraterv vagy projekt kell. Tudtok segíteni? fórum

120 órás nem szakrendszerű5.6.oszt.továbbképzésre járok. Záródolg.nak 8 órás óraterv vagy projekt kell. Tudtok segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 23. 16:15
Az első óra mindenképpen a témafelvezetés: mivel-ha jól olcvastam- alsóba kéne- ide találhatnál ki rajzolós feladatot, játékot, szóláncot (csak olyan szavakat lehet használni, ami a témához illik)
2010. jan. 23. 16:13
A lényeg, hogy a szövegek vmi alapján:pl téma (húsvét, tavasz..) hasonkóak legyenek.
2010. jan. 23. 16:12
Először találd meg a 2-3 szöveget. Lehet vmi ünnep kapcsán 1 versike, 1 mondóka és hozzá szólások, mondások.
2010. jan. 23. 16:11
Szia, szívesen segítek. Kérdezz bátran.
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2010. jan. 23. 16:05

persze idő hiányában ez még akkor is soknak tűnik, ha ötleted is van


nézd át az irodalomkönyveket, hátha körvonalazódik valami

2010. jan. 23. 16:03

irodalom-szövegfeldolgozást választanék - egy téma köré csoportosítva - 8 óra, abba mondjuk 3 rövidebb mese/történet belefér

lehet benne dramatizálás

szereplő jellemzése

szólások, közmondások értelmezése a mese/történet kapcsán

14. kende
2010. jan. 23. 16:03
Nem -nem. Valószínű rosszul fejeztem ki magam. Alsós vagyok,természetesen másik osztályokban is tanítottam. Tanítok még testnevelés az osztályomban. Az iskolaotthonosban önálló és szabadfoglalkozású órák vannak így nem teljesen olyan az órák felépítése mint egyébként.
13. kende
2010. jan. 23. 16:00

A 11.hozzászólásomat Zebracsikónak írtam:)

Igen jól látod. Soha nem írtam projektet. A suliban találkoztam vele de mint szereplő, nem én csináltam:(

12. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Kende)
2010. jan. 23. 16:00
csak magyart tanítottál még és mindig csak elsőben? fura
11. kende
2010. jan. 23. 15:59
Eddig én is ezt hittem:( De semmi jól használható:(
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Kende)
2010. jan. 23. 15:59
aki még sosem gondolkodott projektben, annak nyilván könnyebb a 8 órás tervezet
2010. jan. 23. 15:58

Igen én választhatok tantárgyat,témát. Mivel magyart tanítok elsőben-iskolaotthonosok vagyunk-így ez áll hozzám a legközelebb:)A többi tantárgyat fogalmam sincs hogy foghatnám meg:( A projekt annyira átfogó ráadásul a kompetenciáknak benne kell lennük:)

Ezért hajlok az óratervezetre-8 összefüggő órát kell írni:(

8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Kende)
2010. jan. 23. 15:58

a Te iskoládban a 4-5-6. osztályos tanítókkal kellene konzultálnod

valaki biztosan elő tud ásni valamit a fiókjából

2010. jan. 23. 15:55

Nem tanítok 4. és 5. osztályban. Soha nem is tanítottam. Elsős osztályfőnök vagyok.

Csupán el kellett végeznem. Mondván: hasznos. Valóban az nem bántam meg szuper, 1.osztályban is használható feladatokkal,szuper előadókkal. Csupán a követelményszint más 5-6.osztályban mint elsőben s nekem olyanról kell projektet vagy óratervezeteket írnom amit még sosem tanítottam. S egészen más mint az 1.osztály.

6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2010. jan. 23. 15:53

már látom, hogy tanítasz.


a témát Te választhatod? és a tantárgyat is?

2010. jan. 23. 15:52

ha tanító vagy, akkor gondolom, ezer óravázlatot/tanítási tervezetet meg kellett írnod.


Ha pedig nem pedagógus vagy, akkor minek kéne ilyet írnod?

2010. jan. 23. 15:52

Már 11 éve tanítok:( Nem ezzel van a probléma.

És könyvem is van hozzá.

A hozzászólásodat nem értem:(

Más óratervezetben dolgozni és más 8 órás projektet írni összefüggően, és mellette család-kisgyerek és munkahely na és persze azért az órára készülni is kell ami nem 5 perc.

Ha pedagógus vagy nem értem amit leírtál, ha pedig nem tanítasz akkor viszont nem vagy kompetens a dologban::((

2010. jan. 23. 15:51
ezt azt jelenti, hogy tanítói végzettséged van és most tart az az átképzésed, hogy 5. és 6. osztályban is taníthass?
2010. jan. 23. 15:42

Itt a segítség.

Keresd az Apácai Kiadó 4.5.6. osztályos tankönyveit!

Ha jól értem valakiket majd tanítani szeretnél,kijavítom magam: ezért akarsz majd fizetést kapni?Akkor Próbálj önálló lenni,mert így lehet átélni, mit lehet követelni!

Elszomorító a helyzeted,de tanítandóké is.(((

2010. jan. 23. 15:20

Nem tudom miből indulhatnék el. Ötletem sincs igazán. A formájáról meg ne is beszéljünk. Ráadásul péntekig le kéne adnom.

Annyi segítséget kaptunk, hogy 4.5.6.osztályos Apáczai Kiadó tk-ből kell megcsinálni.

Minden óratervnek és projektnek örülnék::))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook